Technical FAQ Co zrobić w przypadku, gdy nie możemy zalogować się na nasze konto?

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 15, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. BA_Oldman

  BA_Oldman Guest

  Po pierwsze: nie wpadajmy w panikę. W kilku punktach przedstawimy pierwszą pomoc w takiej sytuacji.

  1. Upewnij się, że prawidłowo wpisujesz login i hasło.

  Brzmi śmiesznie? Wcale nie. Zdarza się, że klawiatura zmienia tryb z języka polskiego na język polski programisty. Następuje wtedy zamiana liter oraz znaków, ot choćby z na y. Często pomaga wtedy otwarcie notatnika i wpisanie loginu i hasła oraz przekopiowanie ich do okna logowania do gry. Zmianę między językami klawiatury wykonujemy poprzez naduszenie ctrl+shift.

  Nie pomogło?

  2. Przypomnienie hasła/nazwy.
  Jeśli powyższy punkt zawiódł to w oknie logowania:
  http://grimmag.drakensang.com/home/signup? kliknij na "Zapomniałeś hasła?"

  [​IMG]

  Następnie wykonaj wymienione w TYM FAQ kroki.

  Spam sprawdzony, biała lista aktualna.. ale resetu nie ma?

  3. Kontakt z Pomocą techniczną.

  Jeśli powyższe kroki "pierwszej pomocy" zawiodły - skontaktuj się Graczu z Pomocą techniczną. Zostaniesz poproszony o podstawowe dane: ID konta (zawsze warto jest sobie zawczasu zanotować!), serwer, nazwy postaci czy czas zdarzenia. Bardzo ważna jest informacja, czy dokonywałeś płatności na koncie.

  Po podaniu tych informacji Pomoc techniczna wyśle Ci wykaz dokumentów, które musisz dostarczyć, by odzyskać konto. Prosimy uważnie przeczytać, zeskanować te niezbędne oraz dodać w formie załączników do odpowiedzi.

  Po otrzymaniu wszystkich wdrażamy procedurę resetu danych dostępowych do konta i zwrócenia Ci go Graczu. Może to zająć kilka dni nawet, prosimy wtedy o cierpliwość. Zostaniesz powiadomiony emailem o zakończeniu weryfikacji i poproszony o ustalenie nowego, silnego hasła.

  4. Problem z dostępem do skrzynki email.

  Zdarza się, iż zapominamy na jakim adresie pocztowym zakładaliśmy konto w grze. Niestety, dbałość o te dane należy do obowiązków użytkownika. Pomoc techniczna NIGDY nie udziela informacji, jaki adres email jest przypisany do konta i na jaki został wysłany reset hasła.

  Może przydarzyć się także sytuacja, iż zapomnimy hasła do skrzynki email. Wtedy należy się skontaktować z usługodawcą poczty i postępować wg ich wytycznych. Są one różne, w zależności od serwera, na jakim mamy założoną skrzynkę.

  5. Kilka rad.

  Dlaczego tracimy dostęp do konta?

  • Trudność hasła - wydaje się to banalnym problemem, ale ciągle wielu z Was ma hasła bardzo proste do zgadnięcia lub jedno, służące zarówno do logowania się na pocztę, FB czy inne portale. Im trudniejsze tym większa szansa, że nie zostanie rozgryzione przez kogoś Wam nieprzychylnego. Niechaj nie będzie to imię ulubionego bohatera czy pupila. Dobrze, jeśli hasło zawiera duże i małe litery, znaki specjalne oraz jest długie.
  WAŻNE: Więcej informacji znajdziecie w wątku: Bezpieczeństwo Twojego konta.
  • Pamiętaj graczu, by NIGDY nie udostępniać danych dostępowych kolegom, koleżankom z gildii, przyjaciołom a tym bardziej nieznajomym! To niezgodne z OWH i jeśli współdzielenie konta zostanie wykryte przez Pomoc techniczną ma ona obowiązek zablokować tymczasowo takie konto oraz może odmówić udzielenia wparcia. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzała i zostanie to udowodnione - doprowadzi to do permanentnej blokady. Lepiej stracić bonus dziennego logowania niż dostęp do własnego konta!
  • Zabezpieczaj hasłem dostęp do komputera, wylogowuj się z gry lub wyloguj się z systemu (np. opcją w Menu Start Windows: "Przełącz użytkownika" ). Ktoś kto dba o bezpieczeństwo danych - nie straci itemów, postaci czy dostępu do konta, bo ktoś zechce mu zrobić dowcip.
  • NIGDY nie korzystaj z ofert na czacie gry. Ostrzegaliśmy przed nimi wielokrotnie.
  WAŻNE: Po wpisaniu tych "bonusowych" adresów zostaniesz przekierowany na bliźniaczą do Drakensangonline stronę (prosimy zwrócić uwagę, iż adres na pasku adresu przeglądarki NIE JEST adresem gry!), gdzie poproszony zostaniesz o swoje dane. Wpisując je niejako "dobrowolnie" je udostępniasz! Niestety, wysyłany jest także reset hasła/email i wielu z Was klika na niego, nie sprawdzając z jakiego adresu email został wysłany (adres jest podobny, ale NIE jest to adres Bigpoint!) oraz na jaki zostaje konto email zostaje gra "przepisana". Jeśli jesteście pewni, że NIE wysyłaliście resetu hasła i email - NIGDY na taki link potwierdzający nie klikajcie.

  Wiele kont zostało w ten sposób przejętych a Gracze stracili do nich dostęp. Przestrzegajcie przyjaciół i sami nie korzystajcie, gdyż jedynym "superbonusem" będzie dla Was utrata konta.


  • Haker. Bardzo popularne podejrzenie.. ale bardzo rzadko prawdziwe. Niestety, ale 99,9% przypadków odcięcia od konta to wyżej wymienione: ataki hakerskie na konto DSO są rzadsze niż śnieg w lipcu.
  WAŻNE: Pamiętajcie, by aktualizować bazy danych firewalla i antywirusa. Istotną sprawą jest także, by Wasz system miał aktualne certyfikaty, a przeglądarka (jeśli jej używacie) - najnowszą wersję.
   
  Last edited by moderator: Dec 17, 2019
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page