Discussion Diskuzia ku akciám

Discussion in 'Česká a Slovenská sekce' started by Ares, Oct 4, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. couda22

    couda22 Forum Commissioner

    A cim se dozivujes? To pouzivas lahvicky? Jenom kladivkem to nemuze stacit.
     
  2. setoneto

    setoneto Forum Pro

    Nemam tankovaci set, vzal jsem 1h z blakborgu 1.18utok, poslal do ni lego 2xutok 2xdmg co zrovna padlo, k tomu nepreneseny stit z vlka kde byla rychlost utoku a sel jsem. Mit vyponkovany tankset a stat tam a jen drtakovat a neuhybat asi by to slo rychlejc. Tech 45sekund je nejak malo :)
     
  3. ZEFYR1-CR

    ZEFYR1-CR Forum Connoisseur

    no to kladivko je za stara takze ma 0,8 regeneraci samozrejme mackam co 5s ec regeneracni skill a z tovaren padaji lahvicky a u posledni tovarny musim pouzit 2-4 eliky takhle sem chodil ve 3 lidech

    kdyz jdu solo tak max 2 eliky

    https://i.postimg.cc/6QHGmKFz/tank.jpg
     
    Last edited: Jan 2, 2020
    couda22 likes this.
  4. ki84

    ki84 Advanced


    Ja som si to schválne vyskúšal po tridsať opakovaní máp s batohom a bez neho. Bez neho som mal za tých 30/138 fľaštičiek, s ním 30/166. Bez batoha najmenej nula, najviac 9 s batohom najmenej 1 najviac 12. Stále to môže byť len štatistická odchýlka, uvidím, teraz budem ten batoh skúšať viac. Ja som ešte event nezačal plniť, zbieram pozvoľna fľaštičky.
     
  5. Gauthor

    Gauthor Count Count

    Ten batoh má tak malou šanci (maximálně 10%), že u věcí kterejch padá tak málo, budeme s testama vždy v rámci statistický chyby. To by to musely zkoušet stovky lidí.
    Já běhal s Boro a když jsme skončili, tak já měl 580 a ona taky 580. Pěkná náhoda ;). Pak jsme chvíli testovali batoh. Já s batohem (8,7%) a měl jsem 30 olejů, Boro bez batohu 34 olejů. A bohužel to nevypovídá absolutně o ničem.
    Ten batoh už je prostě 7 let udělanej blbě. Něco jinýho jsou runy na materi a znalosti, kde je výsledek vidět. Nebo drop z krysáka a z chluposera, který jsou taky prokazatelně vidět.
     
    blackassam and Warodzilla like this.
  6. Pocitově, že mi padá víc oleje s batohem...
     
  7. blackassam

    blackassam Forum Expert

    Batoh 9,8% a pocitově mi to přijde uplně stejné s ním nebo bez něho...spíš padá s ním víc lokál uniků mi přišlo. Pokud padá málo oleje tak měním obtížnost.
     
  8. setoneto

    setoneto Forum Pro

    Ja to pojal jako farmu zeleneho berylu, nejdriv si obehnu loziska, pak raketaky, tocim fatal/i1. Batoh jsem vyhodil. Dneska tri kolecka 23minut, dvakrat chciplej na poslednim stroji. Zajimalo by me, za kolik to jde teda udelat. Zefyr1 psal 45sekund stroj, neco presun, dejme tomu 15s + 1min na vybrani odmen + prodej = cca 5minut kolo? Jedno kolo jsem mel povedeny, ale stejne lehce nad 7minut s 2h, samozrejme jedna lekarna za druhou :)
     
  9. blackassam

    blackassam Forum Expert

    Taky to beru spíš jako farmu cetek na povýšení šůtrů + quest na mobky cestou...konečně ideální event co mě zase k tomu dokopal. Průběh mapou...vytěžím rudu a pak jdu rakeťáky cca 6-9 lahví za kolo, když padá míň jdu jinou obtížnost, port přes mapu a kontrola questu jestli je hotov. Zatím jen příprava na event není kam spěchat.
    Nechápu ty lidi co to vždycky honí a musí mít event hned hotový nejlépe v první den. Pak to končí tím že se nudí a vypisují o nějakou farmu, která je mimo aktuální kontext.
     
    Last edited: Jan 3, 2020
    Geredis and Warodzilla like this.
  10. Bloodborne

    Bloodborne Active Author

    micuna13 likes this.
  11. Skuska55

    Skuska55 Advanced

    Sakra chlape máš pravdu.
    Nebolo by dobré, keby boli všetky eventy ako cez kopirák.
    No je tu jedno ale, netreba si dať skákať po hlave a prikyvovať na každú blbosť a súhlasiť zo všetkým. ( mám na mysli BP, jednu nemenovanú poisťovňu + úrad čo ju má kontrolovať) Keď vidím, že sa mi niečo nepáči tak na to poukazujem. Príklad event STOKY tie mini výzvy čo trvali veľmi krátko boli pre pracujúcich nesplniteľné. To v BP nedomysleli. Hráči chodia do školy alebo do práce. Takže to bolo skôr pre nezamestnaných.

    Hodnotím hru z pohľadu hráčov čo nemajú príliš silnú postavu. Potrebujem aj čas na farmenie napr. rudy na vylepšenie drahokamov.
    TOP hráči sa už doslova nudia, nepotrebujú skoro nič farmiť a eventy berú iba ako spestrenie. Mne osobne by vyhovovalo, keby sa dali eventy spraviť za menej vstupov na mapu a netrebalo tak dlho farmiť veci na event. Mal by som aj čas na farmenie iných vecí. Niekedy som stihal farmiť drevo na Karabossu. Teraz už k bossovi veľmi nechodím - iba 2-3 kola maximálne. Viac dreva nenafarmím.

    Ono nie každému sa podarí to vykoumať tak, že eventy zvládne z ľavou zadnou.
    Niekto objaví vychytávku vďaka ktorej sa to dá spraviť doslova za chvíľu. Inému sa nepodarí dokončiť event aj keď má už silnú postavu a doslova sa trápi. Aj keď dá bossa na inf 3 solo, nevie ako to robiť tak, aby mu to netrvalo dlho. Nie každého napadne aby si stanovil priority - zdržuje sa zbytočne napr. zo zbieraním dropu a zabíjaním minibossov. Keby to nezbieral mal by už hotový event.
     
    Last edited: Jan 4, 2020
  12. Když si zmínil event Stoky..
    Taky má své kouzlo. Ano, minivýzvy s červy pro pracující a studenty téměř nesplnitelné. Hold zvládl jsem, co jsem zvládl. Rozhodně jsem odmítal hrát po 22:00 kdy začínaly mini výzvy. No a svět se nezbořil, taky nemám dokončený amulet a co?! Za chvíli tu stoky máme zas a s největší pravděpodobností to dokončím :)
     
    Warodzilla likes this.
  13. Skuska55

    Skuska55 Advanced

    Mám len jednu otázku. Sakryš, prečo nie si v našej gilde? Rôzne vychytávky, ako dokončiť eventy skôr, by sa nám zišli.
     
  14. Twenkyes

    Twenkyes Junior Expert

    mne pride smutne ze na mobile mam hry ktore poskytujú viacej obsahu ako drakensang . Chýba mi tu trade system a možnosť kde minut nazbierane peniaze v hre okrem ponku.
     
  15. @Skuska55
    To víš, nemůžu být všude :) Ostatně máme tu Almanach..Jinak ale ty klidně můžeš přijít k nám na TS ;)
     
  16. Warodzilla

    Warodzilla Junior Expert

    To je ale prave spatne, aby se daly eventy dodelat za mene vstupu/mene casu/pro nekoho mene penez. Myslim ze prave z toho duvodu tu nemaji ,,hrosi kuzi,, jak tu nekdo zminil, hraci, ale prave samotni vyvojari. Jedulezite brat ohled na slabe hrace/na hrace s mene casem/na topove hrace a jejich kombinacema. Jakmile udelaji event, ktery je udelatelny pouze na nejvyssi obtiznosti (napriklad prvni Kranparus), komunita zacne kolem sebe kopat. Coz je pochopitelne. Event byl tudiz upraven tak aby to vyhovovalo co nejvice lidem (pokud to nebyl zamer z doby kdy tento Vanocni event jeste nevysel).
    Je dulezite udrzovat ve hre urcitou narocnost. Neni prece nad ten pocit, kdyz udelas neco, do ceho si dal opravdu hodne usili a pripadne casu. Je to uzasny pocit :) ale pak si reknes ,,No jo, ale porad hraju jenom videohru. Ja nechci aby me ovladali druzi, aby ovladali muj cas/mou chut/me penize, mam narok i na jine veci,,. A v tom vznikne ten zlom, kdy lidi zacnou kricet do sveta teto hry, zacnou vznikat negativni aury kolem hracu, ktere se roznaseji vic a vic. Zbytecne. Vzdy mas volbu, vzdycky. Bud to hrajes tak, na co mas, nebo to nehrajes vubec a delas neco jineho.
    Myslim ze tomu bylo naposled na 50 levelu, kde byl stary Dragan set, ktery byl velmi narocny ziskat, at z casoveho nebo financniho hlediska. A bez nej byla farma na nejvyssi obtiznosti (tenkrat fatal) velmi velmi velmi narocna. Od te doby si nepamatuji, ze by dali do hry event, ktery obsahoval i treba na uplnem konci listy neco, bez ceho by se nedalo farmit na nejvyssi obtiznosti. Ani tyto nove Drahokamy nejsou spasou pro to abyste farmili nejvyssi obtiznost. Je to jen prijemnejsi tyto itemy mit. A prave to jsou ty veci, ktere presne jak psal Azachiel, kdyz neudelam ted, nafarmim priste. Protoze do te doby budes silnejsi a to ne diky novym Drahokamkum, ale proste jen obycejnou farmou. Nic vic :) Proto tyto eventy, tkere jsou udelatelne na svech obtiznostech, ale s klesajici obtiznosti i klesajici rychlost postupu a k nim potrebne farmeni vstupu je naprosto v poradku. Napriklad do konce tohoto eventu s rachejtlickama zbyva jeste 8 a pul dne. Jsou jen 2 druhy lidi co ho nedaji. Jen ti co se na to vykaslali hnedka na zacatku protoze byli jeeeezisi...znechuceni tim ze museli farmit nejake vstupy. A nebo ti co opravdu nemeli absolutne cas nebo chut vubec hrat. Pokud nekdo opravdu nemel cas hrat, nemel by hledat problem ve hre, ale pouze ve svem pristupu a uznani, ze on proste ten cas nemel.
    Takze ano, odezva je sulezita, i ta pozitivni, i ta negativni. Ale musite prece videt, ze ta negativni absolutne prevlada a naprosto neprimerene. Ta negativni reakce je opravdu prehnana ze strany komunity. A nejhorsi je to, ze to je problem tech lidi a ne hry, ze to tak prehaneji. Pokud by vyvojari podlehli tomuto absurdne negativnimu natlaku, tak prave v tuto chvili by hra velmi rychle skoncila. A potom by doslo na ty slova nekterych zde na foru ,,My vam to rikali,,. Navic lide uz zapomeli v teto hre uplne dekovat. To je si myslim spatne. Uz jsou jen negativni, a pripadne pozitivni zmeny berou jako samozrejmost, misto toho aby za to podekovali. Coze coze coze co to ctu? Dekovat nekomu za to ze udelal svou praci? Kdo to kdy videl!... :D Spatne. Jakmile ctu nejakou zpravu, kdyz pozmeni nejaky event s popiskem ,,Mnohokrat vam dekuji statecni hrdinove Dracanie,, tak se pousmeju a uplne jak bych v tom videl neco ve smyslu ,,Vy nevdecni rozmazlenci, nejradci bysme vam vytrhali nehty za ziva,, :-D
    Hra si musi udrzovat svou narocnost. Je v poiradku ze jsou zde silni a slabi. Lide s malem a nadmerem casu. Ale nejde vyhovet vsem. Predstavte si ze by vsichni na Zemi byli milionari. Nemozna predstava, je to fyzicky nemozne :) Kazdy dela to na co ma, a kdyz na to nema, jde delat neco jineho. A pokud je ocividne, ze dany krok co vyvojari provedli je chybny, tak se samozrejme je dulezite ozvat. Ale vseho s mirou lidi. Rovnovaha je dulezita :) A pokud s necim nesouhlasite, jako prvni se zamyslete nad sebou a sahnete si do svedomi. Ale hlavne v klidu.
    Hraj na co mas, bud v klidu a ver ze do roka na tom budes mnohem lip, nez kdyz budes hrat s mindrakama. :) Hodne stesti ve hre vsem.
     
    Last edited: Jan 4, 2020
    Borošar and micuna13 like this.
  17. couda22

    couda22 Forum Commissioner

    Dovolil bych si poznamku k eventove atire - i pres rozunou cenu je atira pro "dost" hracu nezajimava, protoze jim neulehci relativne velky grind nutny pro farmeni vstupu. Atira by byla mnohem atraktivnejsi, kdyby mela alespon +1 k dropu olejovych lahvicek.
     
    Warodzilla likes this.
  18. ki84

    ki84 Advanced

    Warodzilla už píšeš skoro tak dlhé príspevky ako ja :)
    Neviem, čo si sa tak veľmi rozpísal, vyslovene negatívne reakcie tu ani neboli a v náznakoch a s tým čo je v DK spolu len štyri.

    Mne osobne tento model eventov tiež nesedí, ale zvládam to. Ak ma to prestane baviť, tak to zase vypnem., np. O plášťoch len toľko, že BP už zjavne nestačia zisky z Premium a Deluxe(prečo to tak je bude kombinácia viacerých vecí), no je to podľa mňa kontraproduktívne. Ja síce asi som na takéto veci dosť principiálny, keď vidím, že odo mňa niekto chce stoj čo stoj žmýkať peniaze nedostane ani to, čo by som mu inak dal. A keďže pri terajšom modele eventov mi je platené členstvo(pri tomto evente obvzlášť) platné ako hadovi sandále nedostanú ani cent, ale bude asi dosť hráčov, čo sú z týchto eventov frustrovaní. A keď im ešte tu niekto na fóre zasolí, že aké sú tieto eventy žúžo :D :D :D Dali by ste tento event celý na normále alebo bolestivej? Nafarmili by ste dosť vstupov, navyše so slabou postavou bez ali, kamarátov? Teraz to rad radom platí o všetkých eventoch.

    A vďaka? Poďakujem sa človeku za dobré slovo, úsmev, za prejavenú ochotu, porozumenie, pomoc, ľudskú empatiu viem oceniť, takí ľudia majú moju úctu a uznanie, tu je to ale v prvom rade BP, kto by mal ďakovať nám. Je to biznis, nie je to charita. Snažia sa nám niečo predfať a my na to reagujeme. Nie ako platiči a neplatiči(to neviem kto na takéto niečo prišiel, keď už, tak platiaci a neplatiaci), ale ako celok, komunita. Hra potrebuje všetkých, dokonca aj príležitostné hnevy na fóre ju vedia okoreniť, atď.. BP nerobí hru pre naše pekné oči, ale pre zisk. Ano, aj profesionálovi sa treba vedieť poďakovať za dobre odvedenú prácu, ide o to, či tá práca naozaj dobre odvedená je. Napr. pri Vianočnom evente ma gumičkový efekt pri tanci čepelí dostal v prvej mini takmer k tomu, že som hru zmazal.


    K eventu.

    Niečo praktické pre novších, slabších a bez ali k eventu. Prvé tri postupové lišty dáte aj vy. Skúšal som eventovú mapu od normálu po I2 a na tých malých obtiažnostiach prestanú po čase na vás padať rakety. Vyzerá to tak, že sa tak stane po tom, ako bedne v strede dosiahnú určitý stupeň poškodenia. Neviem, či je to preto, ale vždy po čase rakety prestanú padať. Robil som to teda tak, že po príchode na mapu najprv pohodlne jeden a pol kola dookola väčšieho štvoruholníka a až potom išiel zrušiť prvú továreň(tam to pre raketky síce netreba, ale pre príšerky áno). Po zničení prvej továrne farmíte príšerky dovtedy, kým nezačne blikať tretia továreň. Keď sa tak stane, rýchlo bežíte zničiť druhú továreň. Po jej zničení pobite nejakou dlhšou cestou, ale nie celým okruhom príšerky k tretej továrni. Keď dáte dole aj tú, pokojne si dajte jeden až dva okruhy na príšerky a až potom choďte na poslednú továreň. Kým ste v pohybe, raketky vás veľmi nemajú ako trafiť a po čase prestanú lietať(pozor, to už by ste ale mali sledovať). Ak vám ale na tých štyroch bedničkách nezáleží, tak mne rakety prestali strieľať aj vtedy, keď už boli bedne zničené. Ja som bedne nestrácal(raz som to tak úmyselne skúsil) a v pohode mi to na jedno kolo vyšlo takto spolu s cez 500 príšerkami do úlohy. Takto dáte trebárs aj na normále za päť máp minimálne tých 1 000 do postupu z opakovateľnej úlohy, plus 50 alebo aspoň 25 z každej mapy do postupu, podľa obtiažností a ako naložíte s bedničkami. Nastavte sa podľa svojej sily tak, aby ste si to vedeli načasovať, dá sa to zistiť za pár máp. Na celý event to takto stačiť asi nebude, na prvé tri lišty ale pohodlne áno. Táto rovnica s prestaním strieľania raketiek určite platí po smrtiacu. Mám to vyskúšané. Občas si to dám takto, keď už sa mi nechce papať elixíry. Potom chodim I2 a tam už je to iné. Tá zmena je asi naviazaná na I1. GL.

    Toto novým snáď pomôže viac, než slová o tom aké eňo ňuňo sú tu odmeny, aké je to ľahké, ako fasa je chodiť I4 a za krátky čas je po evente, aké to bolo kedysi ťažké, či aká sme to vlastne nevďačná zberba :D.

    Event stíham, ale na mňa grind a plechy som v tejto hre nikdy veľmi nemusel : max 5/10


    Apropo, vďaka. Ak si tu niekto naozaj zaslúži vďaku, tak hlavne : couda22 a Geredis. Teda vďaka :)


    Ozaj modi. Sprievodcovia eventami v CZ/SK už celkom že nicht? Ak áno, tak aj toto je vodítko kam táto hra ide, keďže kedysi to bol bežný štandard. Ale to už len na okraj.
     
    -Touchwood- and Warodzilla like this.
  19. Warodzilla

    Warodzilla Junior Expert

    Muj prispevek nebyl jen na jednu osobu, ale na celek. A ne na negativitu v posledni dobe ale po celou dobu co tu hru hraji. A hlavne nebyl utocny. Bud ten, co posila ostre koreni do debat, a ja ten co pozitivni koreni. Tot vse :) Dekuji.

    Nicmene jsme v Diskuzi k eventum, tady nebudu pokracovat v debate o veci co sem nepatri.
     
  20. anti.

    anti. Regular

    ach, taky bych rád přispěl ale z tohoto eventu nebudu mít ani 1/1000, tak si ho užijte za mě, vypadá moc hezky :O