Discussion Diskuzní koutek

Discussion in 'Česká a Slovenská sekce' started by Azachiel_de_Morgen, Aug 30, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. ZEFYR1-CR

    ZEFYR1-CR Forum Connoisseur

    jak to myslis snizene leceni?.) ze ten vlk leci mene jako ti 3 vlci predtim?
     
  2. -Touchwood-

    -Touchwood- Someday Author

    Ano, predchozi vlci (6), lecilo vyrazne rychleji. Alespon u me ano, pri mojich statech. Tento vlk je zase skoro nesmrtelny.
     
  3. Striatta

    Striatta Junior Expert

    Bojím se sem skoro napsat, abyste mě jako mage neukamenovali )))

    Četla jsem tu někde, že rangerova rozptylka má teď CD a to je jako by nám mágům měli dát na střelu CD.
    Nevím, vy máte rozptylku na CD, my ledovou kouli. Ano CD na ní nám sice zkrátili, ale o to rychleji nás zraňuje.
    Proč za vylepšení a zvýšení DMG máme takové postihy?
    Je pár mágů, kteří mi sdělili, jak je to super.
    To nastavení Blood mage je pro mě docela kruté. Nejen že se mi pak nedostává bodů, které potřebuji jinde, ale ten strážce mě uhealuje jen spelly co dávám.

    Přecvakávání lišty, hlídání strážce a manipulace, aby mi neskončily a ještě uhýbat útokům...já nevím, pro mě je to teď hon a né hra.
    Vždyť se mi u toho už i oči rozjíždí, abych vše uhlídala :D
    Když už výhody, proč není možnost volby mezi strážci. Jeden healovací, druhý zpět lákací.
    Určitě bych zvolila, aby strážce zpětně lákal a vzdala se toho DMG navíc.
    Mage je prostě papírovej nadále a v leže je mi DMG jaksi nanic.

    A to okénko ve spell baru chybí i nadále, i když lištu přehazuji.

    Prosím zdržte se komentářů, ať si tedy Blood Mage nenastavuji, nebo že jsem někde něco zvrtala...je to jen můj postřeh a nějak se s tím poperu ;o)

    pěknou hru a dobrý drop
     
    micuna13 likes this.
  4. -Touchwood-

    -Touchwood- Someday Author

    Ano, rozptykla ma cooldown, ale zvyhodnili zase precizni strelu, takze ted je zase na rade precizka. :) Jde jen o trosku casu, nez to clovek dostane do prstu, aby delaly, co maji. :D
     
    Striatta likes this.
  5. Krušnohorka

    Krušnohorka Forum Greenhorn

    Moje jediná otázka - co provedl ranger, že je tak ztrestán? Je to má nejoblíbenější postava a s každým novým "vylepšením" je mrzačen. Za ostatní postavy si nemůžu stěžovat, tam je to teď dobré hraní.
    Vtip s "velkým" vlkem, tak ten je taky dobrej. Nejen, že je línej, jako když sežral Karkulku a nestíhá dobíhat, taky si kousne, jen když se splete. A že léčí? To fakt? Koho prosím.
    Zůstala jsem v gildě sama - ostatní to, jeden po druhým, položili. Hrála jsem si to tu na pohodu, teď je to k vzteku, protože každé čtvrtletí postavu předělávám a zvykám si na nový comba. Co funguje, zruší a přidají nefungující zbytečnosti.
    Jsem platící hráč a vidím to tak, že nový premiák už obnovovat nebudu a drakensangu dám sbohem i já.
     
  6. Striatta

    Striatta Junior Expert

    Jo, nebo si ty prsty poláme a chytí ho karpální tunely :D

    A ty nízké kameny na krvi a nemilce jsou výsměchem.
     
    Last edited: May 29, 2021
    micuna13 likes this.
  7. ZEFYR1-CR

    ZEFYR1-CR Forum Connoisseur

    kdo ma klenoty na snizeni CD tak by na rozptylce nemel byt zadny CD ne?.)
     
  8. Striatta

    Striatta Junior Expert

    Pokud máme klenoty, tak spousta hráčů je má na modrých, protože recept jde získat hodně pomalu a tím pádem nějaký ten CD tam stále je.
     
  9. setoneto

    setoneto Forum Pro

    Ja zase zacinam silhat z tech vsech efektu, vetsi plamenomet, ohniva olejovka, porad ohnivy vybuchy at strilim nebo skacu, kdyz se to sejde s efektama ostatnich klas, tak nevidim vubec nic a palim tam nekam co ostatni :)
    Jak zvyhodnili, nehraju rangera a rad bych vedel a kolik mobek prostreli?
    Vcera za 2h na nemilce spousta dokonalych, svatych, zadnej royal, ale z truhly za bossem dokonce 2x licho, pak za hodku a pul q1krev 3x licho a asi 8x kral, prijde mi to stejny jako driv, ale dneska prijdu a nepadne treba ani ten kral, ale zase mi ze vseho budou padat runy nebo uniky. Tak to mam ja, jeden den tak druhej jinak
    Na pocty moc nejsem, ale 0,5s -30% vychazi +- 3rozptylky za sec, doted bych tak tipnul, ze jich dali 5-6/s mozna?
     
  10. -Touchwood-

    -Touchwood- Someday Author

    Precizka ma ted vyssi dmg nez rozptylka (jsem mimo comp tak nevim presne ale myslim, ze je to vice jak 30%), drive to bylo naopak a navic u ni jeste snizili spotrebu koncentrace. Prostreli vsechna oznacena monstra a zarazi se o prvni neoznacene. Je to o zvyku, kdysi se s ni take hravalo (tedy vratili se stare dobre casy po kterych se tu plakalo :D). Rozptylka na mapach s klenoty na cd urcite pouzitelna bude, zkusim casem vyzkouset). Ja jsem spokojen. Jeste to chce u rangera otestovat hrani pres nalomeni odolek na jed, jestli to neni vyhodnejsi???
    Jeste bych vlaste uvital jednu vec a to je moznost mit o jednu runovou cetku navic.
     
  11. ZEFYR1-CR

    ZEFYR1-CR Forum Connoisseur

    22,5% cd zkraceni a strili to nepretrzite:)
    [​IMG]
     
    -Touchwood- likes this.
  12. Cotopaxi78

    Cotopaxi78 Forum Pro

    My o tobě víme, že jsi vyžírka a lukr :D Dnes jen 4x na Heroldovi (na krvi) a drop šutrů? Samé broušené. Jasně, že to není reprezentativní vzorek kol, ale však jsme se už něco nalítali a šutry padaly rozhodně lepší. Podle mě je drop šutrů špatnej.




    *upravil Divine
     
    Last edited by moderator: May 30, 2021
    Striatta likes this.
  13. ki84

    ki84 Advanced


    Mhm. Myslíš, že keď som písal tak ako som písal, že som nevedel, čo za to môžem očakávať? Vedel, ale stálo mi to za to. Tak ako aj teraz :).


    Skúšal som niekoľko dní rôzne nastavenia vlastností aj prerozdelenia bodov, ani jedným som sa ale ani len zďaleka nepriblížil k tomu, čo všetko nerfli. Z vlkov urobili takmer celkom zbytočnú vlastnosť. Vlci stratili silu, obnovovanie života(viem že pár (zmazané slovo), zakompexovaných exotov aj na toto schopných napísať, že veď ešte bojujú a liečia, tak čo). Z tejto vlastnosti zostali trosky. Ten jeden vlk, ktorý akože zvyšuje škody o 25%, namiesto šiestich slabších má jeden zásadný problém. On ich zvýši len vtedy, ak je pri postave. A div sa svete, on si zvykne pravidelne odbiehať. Človek ani nevie, že ho má. To na neho mám kričať :"havko k nohe"? Naozaj využiteľné je to teda len pri statických bossoch. Pri takých, kde sa človek potrebuje veľa hýbať a kde sa rodia aj príšerky môže na ten bonus takmer zabudnúť, na normálnych mapách detto. Alebo si dá tie vlky tri a vtedy dávajú 3x150 namiesto pred tým 6x100. To by som nemal problém, ale ich liečenie? 3x15 namiesto 6x60. Ako inak než ťažkou degradáciou tejto schopnosti to niekto chce nazvať naozaj neviem. Ranger teraz na liečenie potrebuje statický strom. Vlastnosť naviac alebo vyhodí vlky a tým mu ešte viac klesnú škody.

    Výbušný šíp zdregradovali tiež parádne. Zobrali mu nalomenie zbroje a namiesto toho blahosklonne skrátili CD. Vrelá vďaka. Nech s tým idú do rovno do tam kde slnko nesvieti. Nahradiť to tŕnistým prechodom, ktorý je zacielený na jeden smer na rozdiel od prakticky 360 stupňov pri výbušnom proste neexistuje. Nehovoria o tom, ako to chýba pri farme. A ani to sa nedá považovať za mierne zhoršenie alebo vybalancovanie Jedine tak hore uvedeným exotom.

    A rozptylka? Tam nejde len o CD, zvýšili jej aj spotrebu koncentrácie a to výrazne a zhoršili silu. Spolu s pascou a nalomením zbroje výbušným

    A čo za toto ranger dostal?

    Pasca má fungovať aj na statických bossov. Choďte si ju ale vyskúšať k Sargonovi. Zase dojebali ešte aj to čo sa dojebať nedalo. A pri nestatických sa vlastne len veci pre rangera zhoršili, pretože nestatický výbušný šíp musí nahradiť statickým tŕnistým prechodom. Nie doplniť, nahradiť. Ja som pri bossoch, strážcoch ak to bolo možné prehadzovaním líšt vždy používal dravého vtáka, sieť, pascu, výbušný a vlky a dopĺňal to tŕnistým, plus adrenalín. Jednou lištou sa hrať ale nedalo ani pred tým.

    Naozaj zlepšili precíznu strelu, to má ale akože k čomu pomôcť? Rangerom fakticky zničili dve základné schopnosti na farmenie, zvlášť proti skupinkám príšeriek, výbušný šíp a rozptylovú strelu, zhovadili aj ďalšiu, vlky. Kombinácia keď ranger dal pascu, sieť, nalomil zbroj výbušným a bojoval rozptylkou je preč. Akože nahradili mu to vlastnostami bodovými, zameranými na jeden smer a aj to so slabším efektom, než to čo bolo predtým. Super balanc, vrelá vďaka :) Viem si aj tu predstaviť vrtákov, čo napíšu, že veď aj precízkou sa dá zasiahnuť dve, tri, či dokonca pri veľkom šťastí aj štyri príšerky naraz. To je prirodzene skoro také isté, ako ich zasiahnuť rozptylkou aj povedzme viac ako desať, keď to navyše lieta na rozdiel od precízky aj cez neoznačené, ktorá sa na takej príšerke zastaví. Tu pričasto platí, že kto chce byť slepým a hluchým, ten takým aj bude.

    Plus pár menších úprav, ktoré na veci celkovo nič nemenia.

    Mne sa pri hľadaní novej cesty nijako nepodarilo klesnúť pri farmení pod viac ako dvojnásobok času, než to bolo pred tou zhovadilosťou, čo oni nazvali vylepšením vlastností. Spotreba esencie bola pre mňa enormná, skutočne niekoľko násobne vyššia ako bolo pred tým. Koľko takto budú páliť esencie slabší rangeri na ťžkých mapách ani už nechcem vedieť. Dokonca nech som robil čo som robil, aj zabitie strážcov na mapách my zabralo v naozaj násobkoch viac času ako pred ich "vybalancovaním". Môj ranger takmer prakticky stratil schopnosť bojovať so skupinkami príšeriek, musel ich ničiť doslova jednu po druhej. Vlci takmer neliečia, ničenie príšeriek je zásadne spomalené a tak musel byť stále pod stromom, čo zase len brzdilo. A isto bude v hre viac takých alebo slabších rangerov ako bol môj, než takých aké videjká, či ich staty sem prípadne nahádžete v "dôkaze" aké eňo ňuňo to vlastne rangeri majú. Áno verím, že budú aj rangeri, ktorých toto naozaj zásadne nezasiahlo, možno im prípadne uľahčenie pri bossoch dokonca vyhovuje viac ako zhoršenie farmy(pre mňa naozaj veľmi výrazné), toho môjho to ale hodilo doslova o mesiace späť. Takýto nerf som v tejto hre ešte nikdy nezažil. Toto nebolo rozšírenie hry, mala to byť len mierna úprava. Tých odrbov ale bolo dosť a dosť. Klasicky tie sračky zabalili aj teraz do pekného papiera. Naposledy.


    Áno sú to mumáci(píšem ešte pekne s istým ohľadom na ľudí tu), pri ktorých má posledné roky človek pri ich takmer každom "vybalancovaní", "vylepšení", "želaní komunity" pocit, že sa zase len snažili čo najviac vydrbať s hráčskou komunitou alebo aspoň s jej časťou. Bez ohľadu na hrateľnosť, zábavnosť. A aby som nezabudol. A tá ich zase lživá popiska. Nie sú to len mumáci, ale aj notorickí klamári, banda ojebávačov.




    Urob čo musíš, ak ti tá kôpka TM čo tam zostala stojí za námahu. Vlastne by som bol aj rád, ak by ste účet celkom zmazali. Ak je to možné, tak by som poprosil. Ale ako poslednú vec som sa ti snažil aj uviesť dôvody prečo mám taký názor na toto ich "vylepšenie" aký mám. Dal som ti teda spätnú väzbu. Keď ma hra zase celkom aj začala baviť, tak mi postavu ako píšem hodili o celé mesiace späť. Na to už chuť nemám. Kým by som dokázal pri zase zhoršenej schopnosti farmiť a pritom pri zvýšenej potrebe mať ešte oveľa silnejšie kamene, teda kvantá prachu, aby som sa dostal na úroveň možností toho, čo som na mapách mohol robiť teraz, tak by mi to zabralo isto aspoň ďalšieho pol roka. Off.


    * upravil divine
     
    Last edited by moderator: May 30, 2021
  14. setoneto

    setoneto Forum Pro

    Prej vyzirka a lukr :) tos me rozesmal, ja ale nedostal prezdivku Cotoluxi jako ten, co vyluxuje brilantni licha a necha ostatnim brousaky :D horsi nez Blade
    Vis sam ze reprezentativni vzorek je 100x boss krev, behal jsem herolda pred patchem hodne a prumerne mezi 45-54k prachu, nekdy ty licha padaj dobre a udela to tech 10k navic. Kazdopadne se ted hodne behaj bahna na truhly, je to sice hrozna nuda, ale skvela farma a uz se to hlavne da behat i s trpaslikama napohodu. jen tak pro info.. dalo to hodne prace, ale Alla uz jsme odnaucili sbirat fialky, tak uz to ma i tempo :) No a porty ted kdyz nas udelali nabuseny, mi prijdou jako docela plytvani pekelnyma, takze cupitam pesky a cistim skoro vse.

    Muzes mi rict, cos tu ten pulrok vlastne delal, kdyz mas dmg cerstvyho 100lvlu? 130k mam ja na warovi se kterym jsem udelal na neporazitelnych 100lvl a nemam na nem jedinej unik, zadnej lepsi sutr ani lego runy
     
    micuna13 and -Touchwood- like this.
  15. CZpsychooo25

    CZpsychooo25 Forum Apprentice

    zdravim chtel bych se zeptat estli budou vypadat vsecky eventy takhle nebo jen tenhle tim myslim libovolny nakupovani odmen a v listach pokroku drakeny
     
  16. Divine

    Divine Team Leader Team Drakensang Online

    Ahoj CZpsychooo25,
    nie nebudú všetky eventy vyzerať takto čo sa týka drakenov.
     
  17. ZEFYR1-CR

    ZEFYR1-CR Forum Connoisseur

    sakra tolik prachu jeste reknni ze to delas denne?.) tak to sem strasnej noob kdyz mam na warovi dmg 178k jenom:D po pul roce hrani :D
     
  18. setoneto

    setoneto Forum Pro

    A sakra co na to rict abych neurazil :) nejak se z toho vykroutit.. jo mam to.. asi jsi neportoval nonstop bosse v dobe kdy nejspis omylem fungovaly runy na sferaky z kostek nebo jsi nemel prem/delux. V tu dobu se sypal vsem z kapes
     
  19. ZEFYR1-CR

    ZEFYR1-CR Forum Connoisseur

    jj presne tak:D mel sem jen 6k sferaku a ne vzdy sem nasel skupinu tak to bylo slozity a skakal sem az ke konci par dni nez to skoncilo :D no a ted je taky problem najit skupinu na mapu pro sferaky:D a vlastne nemam ani pekelny takze vsechno sem skakal na nemilosrdny a ted taky:Dale pohoda:) hraje se mi dobre i stim co mam:D
     
    setoneto likes this.
  20. Robocop

    Robocop Forum Connoisseur

    ked fungovali este skupi. talenty na sf som nesiel denne pod 100k prachu to bola parada. teraz to uz nejde co je skoda. sutre mam porobene druhe najvyssie opaly na max. a na posledny lv. kaslem to uz je len kozmeticky uprava.