Dragan Bugu

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by enesx1234, May 18, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. enesx1234

enesx1234 Forum Apprentice

Arkadaşlar biliyosunuz ki bu oyun bir çok küçüklü büyüklü buglardan oluşuyor zamanında herkes küçükte olsa belkide bugları kullanmıştır. Ama suanda bahsedeceğimiz bug bu oyunun gelmiş geçmiş en büyük bugu bence çünkü bahsedilen rakamlar cidden korkunç derecede. Eğer durum bahsedildiği gibiyse ki ben öyle oldugunu düşünüyorum çünkü geçen ki PVE eventinden bir adam sadece boss keserek 30-40 m puan kasmıştı bu örnekler çoğaltılabilir. Velhasılı kelam bu bugu yapanlara cezai işlem uygulanmazsa bu oyunda oynamanın hiçbir manası kalmıyor çünkü sizin 10 senede yapabileceğiniz herşeyi adamlar 1 günde elde etmişler.

Last edited by moderator: May 20, 2020 at 12:22 PM
  2. erol26

erol26 Someday Author

Ben 10 senedir oynuyorum böyle bir şey görmedim arkadaş bu nasıl bir bugtur gerçekten anlamadım gitti oyunu rezil ettiler ve bunun önüne geçemediler şu resmin hiçbir şekilde açıklaması yok bu hesapları tespit edip tek tek her şeyi alınması lazım biz o kadar sene emek verdiğimiz hesaplarımı 1 etkinlik ile çöp oldu ve kimse bu işten ceza almadı

Last edited by moderator: May 20, 2020 at 12:23 PM
    cash, ForumPROOF, JTEM and 2 others like this.
  3. burkayt

burkayt Forum Greenhorn

Merhabalar bu bug hakkında bişeyler yazacağım. İnsanlar bu bug sayesinde bizlerin 2-3 sene uğraşıp zar zor yaptığımız hesapları 4-5 günde yaptılar bu artık herkese çok koyuyor kaç senelik insanlar bu bugun tam içeriğini ve yapan insanlara ne kazandırdığını öğrendikçe oyundan soğuyup bırakmaya başladılar haklı olarak bir milyona yakın imha özü haddinden fazla kraliyet taşları piramit taşları rünler bu gerçekten akla fikre sığmayacak bi durum drakensang online bu olanları göz yumdukça ve insanlar bu bugun içeriğini öğrendikçe oyuncu kaybedecek farkında değilmi mahvoluyor oyun biticek gidicek farkında değillermi bu buglu hesapları anlamak görmek çok zor olmasa gerek 4-5 günde bu kadar fark yaratmış bi hesabı anlayabilirler herhalde silinen iteme kadar getirebiliyorken bunu anlamamak olmaz gerçekten yazık ediyorsunuz emeklerimize gerçekten boşa gidior herşey çoğu insan bu insanlara yetişmeyi bırak biraz yanınabile yaklaşamıyıcak insanlar boşa uğraşıyoruz diyorlar haklılar boşa uğraşıyorlar çünkü ki bende dahil hayatımda öyle donanımlı bi hesap yapabilmiş değilim her zaman kesik kesik oynadığımdan he kesik dediğim 2 yıl oyna 1 yıl bırak gibi ama adam 4-5 günden bana 5 kat fark atıyor :D komiksiniz bu kadarıda olmaz gerçekten ya bi çare bulun bu duruma, bi grup insan çabalıyor oyunu görsünler gelsinler oyunu anlatıyor oynuyor gösteriyor youtubede abi bu insanların emeğine biraz saygı saan çalışıyor adam ya ben kaç defa @hamuluk9642(Bilal) izleyerek tekrar oyuna döndüm ve para kazandırıyorum bu oyuna bu adamlar para kazanmıyorlar yani ne giricek ceplerine 5-10 bin izlenmeyle oyuna kazandırıyorlar ve bu insanlar bırakıcak farkında değilmisiniz oyun bitiyor.​

Last edited by moderator: May 18, 2020
    cash, Arcordiares, нэх and 6 others like this.
  4. Damm1tmaN

Damm1tmaN Someday Author

Son dönemlerde youtubeye atılan stat videolarına baksalar kolayca tespit edilecek kişiler var. Bazıları bugu yapar yapmaz egosunu tatmin etmek için sanki çok emek harcamış gibi stat videoları yükledi. Adamın rünleri en üst düzeyde dalga geçer gibi 1.5 senelik emeğim yazmış oraya. Altına da bir sürü arkadaşına yorum attırmış ben ne kadar emek harcadığını biliyorum, helal olsun falan. Birkaç kişi bug olduğu belli yazmış onlara verilen savunma cevapları daha komik.

cash, Square212, #medusa and 3 others like this.
  5. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Padavan

aynen o videoyu gördüm ve yorum da yaptım. adam 1.5 senede bütün rünlerini fullemiş!! bir de dediğin gibi yandaşları yoruma çökmüş helal abi filan diye. kardeşim oyundan 1.5 senede alınabilecek rün miktarı, draken ve yonca miktarı bellidir. yani adam diyor ki yok gizli odadan şu kadar yonca kastım, yaw akıl var mantık var geçen seneki bahar eventta o vatandaş 6 aylık oyuncu ve sahip olabileceği oda girişi miktarı belli. ne kadar yonca kasabilirdin yani? bu yazdıklarımı o videonun altına da yaptım. resmen rezillik. supporta da yazdım gerekli incelemeler yapılacak diye cevap geldi. lakin hiçbir ceza almadı adam hala fink atıyor eventlarda

blackassam, Damm1tmaN and #medusa like this.
  6. komantr

komantr Forum Greenhorn

olay unutturulmaya çalışılıyor fakat oyunda zaten az online avr ve o azın çoğuda Türk

Last edited by moderator: May 18, 2020
    Arcordiares likes this.
  7. Damm1tmaN

Damm1tmaN Someday Author

Kesinlikle öyle.. Ben o kişiye gerekli işlem yapılmıştır diye tahmin ediyordum bu zamana kadar yapılmamış olması ilginç. Video ve açıklaması herşeyi açıklıyor.

cash and aBDuLHaMiTHaN like this.
  8. kanlıhançerr

kanlıhançerr Forum Apprentice

Bu tarz şeylerin yaşanması üzücü, yetkililerden açıklama bekliyoruz bununla ilgili. Bu açığı kullananlar tespit edilebiliyor mu? Şayet tespit edilebiliyorsa yaptırım için ne bekleniyor? Bize bir açıklama yapın ki tespit edilemiyorsa biz de önümüze bakalım.

cash, Arcordiares and нэх like this.
  9. .Unbeknown.

.Unbeknown. Team Leader Team Drakensang Online

Merhaba,

Öncelikle şunu hatırlatmak isterim, birer oyuncu olarak konudan en az sizin kadar biz de muzdaribiz. Ben de yıllardır aynı karakterimde oynuyorum fakat sömürü sonucu ivmelenen hesapların uçuk değerlerini yakalayabilmiş değilim.

Konu ile ilgili işleyişe ve karalara dair bir bilgimiz bulunmuyor, bu sebeple sizlere net bir cevap verebilmemiz de mümkün değil. Ki sizlere bir cevap vermeye çalışsak bu da gerçeği yansıtmayacağı için aldatıcı olur, etik olmaz. Elimize geçen ve paylaşmamızın uygun olduğu gelişmeleri ivedilikle sizlerle paylaşıyoruz, paylaşmaya da devam edeceğiz. Drakensang Online Türkiye takımı olarak bu tür sömürülerin karşı safındayız. Umarız çabalarımız bir sonuç verecektir, tek temennimiz bu yönde. Sizleri de bu konuda müsterih olmaya davet ediyorum.

İyi oyunlar, iyi forumlar dilerim.

10. enesx1234

enesx1234 Forum Apprentice

Bu konun kilitlenmesi kesinlikle kabul edilemez mod arkadaşlardan ricam bu konunun kilitlenmemesi ve forumda durması yönünde. Çünkü bu konunun kilitletmesi veya rafa kaldırılması bigpoint'in adalet kavramını hayli zedeleyecek ve oyuncuların bu oyuna güvenini tamamen yerle bir edecektir. Bizler bu oyuna her ay gerek premium gerekse ander alarak belli miktar paralar ödüyoruz bunun yanında saatlerce vaktimizi harcıyoruz böyle konularıda burada dile getirmeye ve tartışmaya hakkımız oldugunu düşünüyorum. Zaten forumların oluşturulma amacı da oyun hakkındaki herşeyin tartışılmasıdır. İyi forumlar diliyorum herkese.

11. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Padavan

Arcordiares and Thunderbolt_TR like this.
  12. Square212

Square212 Forum Apprentice

Aslında bu bugu kullananları tespit etmek çok da zor değil. Hesapların dragan eventi öncesi ve sonrası item, taş, rün, öz vs. durumlarına baksalar rahatlıkla bu hatadan haksız kazanç elde edenleri bulabilirler.

13. sibano

sibano Forum Apprentice

bana kalırsa bigpoint bug olaylarını es geçip hiçbir şekilde bir banlatma olayı yapmayacaktır.
    Bizler ise çoğu kişinin dediği gibi paylaşılan videolara bakıp bu hesaplar nasıl kısa sürede yapılmış diyip kendimize soracağız oyunu gerçekten oynamalımıyım ? bir seneye yakındır oynuyorum şuanda sadece 7 tane son seviye rünüm var ister inanın ister inanmayın biri sağlık rünü biri direnç rünü ve diğer 5 i ise (Bilgelik Rünü) çoğu eventi yapmama rağmen acaba ben oyunu bilmiyor muyum ?
    79 k hasar 34 k kritiğim var eğer bir insan oyunu bilmiyorsa bu hasarı yapması imkansız değilmi ?
    demekki sorun bende değildir
    şuanda sadece 1 tane piramit taşım var onuda yenilmezler eventinden çıkan oniks ile 2 farklı taşı birleştirerek yaptım ama çoğu taşım kutsal ve kraliyet olarak değişiyor yani oniks değilde başka bir taş çıksaydı disten elmas yada ametist o piramitde olmayacaktı belkide bende fazlalık oldugu için bastım piramite demem odur ki bizler enayi değiliz ya bu oyun düzelir yada bizler teker teker oyunu bırakırız şuan oynuyorusam verdiğim emeği hemen heba edemediğimdendir

Last edited: May 19, 2020
    Thunderbolt_TR likes this.
  14. Busra

Busra Forum Greenhorn

Şaka gibi..
    Harcanan vakitlere yazık. Umarım kısa zamanda bir çözüm bulunur..

15. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Padavan

Merkezin düşünceleri nelerdir sayın modlar bu konu hakkında? Yani adam 1.5 senede bütün runlerini fullemesi sizce normal mi? Sizler de oyuncusunuz az çok neyin ne olduğunu bilirsiniz bir insan hiçbir eventi kacirmasa bile 1.5 senede bütün runlerini fulleyebilir mi? Kanıt istiyorsunuz adamın kendi eliyle çektiği videosu var Türk supportu neden banlamiyor bu oyuncuyu? Supporta yazdım bununla alakalı bakacaz dediler bu iş bu kadar zor olmamalı bence.
    Delux çeken oyunculara iltimas mı geçiliyor?
    Yukarıda da yazdım Türk supportu hesap inceleme ve ban yetkisi yok mu, herşey artık merkezin elinde mi?

16. shunkawakan

shunkawakan Forum Greenhorn

neredeyse 8 senedir oynuyorum bu oyunu iyi de online sürem vardır ama tüm rünlerim henüz full değil, gis kurallarında açık açık belirttiğiniz üzere "oyunun hatasını lehine kullanma" eylemini gerçekleştiren oyuncuları ivedilikle oyundan uzaklaştırmanızı bekliyoruz tam iki aydır. kimse bulamıyoruz edebiyatı yapmasın ben size bu işi organize şekilde yapan loncanın adını bile veririm ki eminim burada şikayetçi tüm arkadaşlar hangi loncadan bahsettiğimi bilmekteler. işin özüne dönecek olursak ya bu hileciler oyundan ayrılacak yada malesef biz! lütfen buradaki yönetici arkadaşlarımız da oyuncuların bu kararlılığını yönetime bildirsinler sizlerin raporlamak dışında bir yetkiniz olmadığını biliyoruz sitemlerimizin muhatabı sizler değilsiniz...

17. NofeArTR

NofeArTR Junior Expert

Silineceğini tahmin ediyordum. O yüzden bu yazıyı askıya aldım. Oyunda ki hatalar, buglar bir yana forumda @.Unbeknown. aktif bir şekilde gördüğümüzden bu yana sürekli mesajlar editleniyor, siliniyor yada konular kilitleniyor. Bu durumu anlamış bulunmamaktayım.

''Eşitlere eşit muamele'' ilkesi Türk forumda geçerli değil mi ? Yada Yabancı forum ile aynı yerde bulunuyoruz onların yazılarına baktığımızda çok güzel tartışıp konuyu yürüttüklerini görüyoruz ancak kendi alanımızda bunu niye yapamıyoruz.

18. .Unbeknown.

.Unbeknown. Team Leader Team Drakensang Online

Merhaba,

Öncelikle şunu hatırlatmak isterim; sizlerin talebi üzerine konunun kilidini kaldırdık, yani her konuda özgürce düşünmenizi ve düşüncelerinizi paylaşmanızı biz de destekliyoruz. Tabii ki hep beraber oynadığımız oyun için düşüneceğiz ve bunun için çalışacağız, bu gayet normal ve mâkul. Burada asıl önemli nokta şu; yaptığınız eleştirilerin elle tutulur ve kurallara uygun olması gerekmekte. Burada kimse sizin oyuna ne kadar para verdiğinizi ya da vermeye devam edip etmeyeceğinizi merak etmiyor, kimse sizin oyuna devam edip etmemeniz ile de ilgilenmiyor. Ki bunu da aranızda yanlış anlayacaklar mutlaka vardır, burada demek istediğim şu; biz tabii ki her türlü probleminizi ve düşüncenizi önemsiyoruz fakat diğer kullanıcılarımızın bunları görmeye ihtiyacı yok. Bunlar için her zaman destek birimimiz üzerinden bireysel olarak iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır. Zira forum üzerinde mesajınız kaldırılınca sitem etmemiş de olursunuz.

Forumun kuralları da bu doğrultuda gayet nettir, kimsenin bu kuralları ihlal etmeye hakkı yoktur. Aksi bir durumda gerekli işlemleri uygulamak da mecburi olarak bizim görevimiz.

Ki işin şöyle bir tarafı da var; siz X markasının ürününü kullanıp marka forumunda uygunsuz eleştiriler yaparsanız, bu tabii ki hoş karşılanmaz. Kimsenin "Aaaa bak bizim ürünü kullanmış bir parçasını beğenmemiş bana bu yüzden ne güzel iftira-hakaret ediyor." diyeceğini de düşünmüyorum. :)

@aBDuLHaMiTHaN,

Bu gibi durumların normal olmadığını düşündüğümüzü her zaman belirtmekteyiz. "Ben de yıllardır aynı karakterimde oynuyorum fakat sömürü sonucu ivmelenen hesapların uçuk değerlerini yakalayabilmiş değilim." bu da yukarıdaki mesajımdan bir parça.

Destek ekibimiz yaptıkları işlemlerde satın alımlara bakmamaktadır. Kim ne kadar emek veya nakit vermiş bunun göreceğiniz muamelede etkisi bulunmamakta, tek etkili konu kurallar.

Size durumu şöyle açıklamak isterim; ben de sizler gibi bir kullanıcıyım, kimin ne yaptığını ve ardından nerede/ne şekilde hesabını kural dışı işlemlerde kullandığını da biliyorum. 1-2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde -rünleri bir kenara bıraktım- mücevherlerin bile ful hale getirilmesinin zor olduğunun farkındayım. Lâkin, ufak bir küfür ihbarında da dendiği gibi bu şekilde çeşitli platformlardan gördüğümüz hesaplara işlem uygulayamayız, kurallar bunu gerektiriyor. Zira biri sizin hesabınızın görüntüsünü alıp kural dışı kullanmaya kalkışmış da olabilir. Bunu kanıtlamak zor olacaktır. Ek olarak bu gibi durumları sömüren kişiler 5-10-20 ile sınırlı değil. Yani bunun destek ekibi tarafından yapılmaya çalışılması daha büyük sonuçlar doğurabilir. Burada asıl çözüm toplu şekilde uygulanacak bir işlemdir ve bu da destek birimimiz tarafından yapılamaz. Tabii ki oyun içerisinden kanıtlanmış durumlarda destek ekibimiz gerekli işlemi layığıyla uygulayacaktır, ki ufak bir tüyo vermek gerekirse uyguladığı vakalar da bulunmakta.

@NofeArTR,

Eski forumumuzdan beri oyuncu sorunları ile ilgilenmekteyim ve her noktayı kurallara göre koyuyorum. Ki genel olarak forum ile ilgilenen ben de değilim. Sadece bu tip hassas konularda sizlere elimden geldiğinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Size sorum şu; şahsınızın oyunculara verdiği cevapların farkındayım ve taktir etmekteyim. Bugüne kadar kural ihlal etmedim ama mesajım silindi dediğiniz bir durum var mı? veya hiç silinen mesajınız oldu mu? veya forumumuzda sizin gibi aktif ve üsturuplu olan isimlerden @aBDuLHaMiTHaN. Sizde benzer bir durum gerçekleşti mi?

Burada demek istediğim şu; eğer oyunu kurallarına göre oynamazsak, sonucuna katlanmayı da göze almalıyız. Burada kimse forumda durmaya uygun bir konusunun kaldırıldığını iddia edemez. Kaldırdığımız konuların ana başlıkları da bellidir, Dragan-Bug-Hata. Bunları görünümden kaldırmamızın sebebi de sizlere verdiğimiz cevapların şu an için değişmemesi ve artık durumun spama dönmesidir. Kabul ediyorum, ben de bileğimin hakkıyla kastığım hesabımın bir bug sömürücüsü tarafından sollanmasını hazmedemiyorum ve bu şekilde foruma mesaj atsam, bir de kaldırılsa ister istemez sinirlenirim ve düşünürüm. Lâkin, bu gibi durumlarda hepimiz dirayetli olmalıyız. Misal, neden böyle oldu diye destek birimine danışabiliriz.

Her zaman belirtiyorum, kendi adıma söylüyorum ki yaptığım tüm işlemler şeffaftır ve her birinin nedeni düşünülmüştür. Bundan 5 ay öncesinden şu konu niye silindi deseniz ona da cevap verebilirim. :) Diğer arkadaşlarımın da aynı durumda olduğundan şüphem yok. Aklınızda herhangi bir konu ile ilgili soru işareti varsa sormaktan çekinmeyin lütfen.

İyi oyunlar, iyi forumlar dilerim.

19. NofeArTR

NofeArTR Junior Expert

Yazınız ve hassasiyetiniz için teşekkürler... Bana ithafen sorduğunuz soru ile ilgili benim olmadı, ben genel anlamda sürekli aynı veya benzer başlık açılmasının sizlerinizde görevleri gereği başlığı kitlenemiz veya kural ihlali sebebiyle kaldırmanız insanlarda olumsuz bir durumu iyice olumsuz hale dönüşmesine sebebiyet veriyor. Bu da spam'a neden oluyor tek bu başlık açık kalsın yine tırnak içinde ''kurallar dahilinde '' oyuncular düşüncelerini paylaşssın.. Ayrı konu açanlar bu başlığa taşınsın kural ihlali olanların mesajları kaldırılsın zaten buna itirazım yok.. Sadece çok yazı yazılıyor başlıklar açılıyor sürekli bu durum arz etmesi üzüntü verici.

MMORPG oyununu uzun süre oynayanlar bilir haklısın kimsenin oyuna ne bir bedel ödeyip ödemediği şeklindeki yorumlar kimsenin ilgisini çekmez ve oyun nezninde bunun karşılığı yok kısaca ben bir bedel verdim banlanmam bir bedel vermedim banlarım ''şehir efsanesi'nden öteye gidememiştir. Oyun kimsenin bedel verip vermediğine bakmaz..

Bu olayda kazananlar olduğu gibi kaybedenlerde var. Çünkü illaki bir kazanan varsa bir de kaybeden olmak durumunda. Yine uzun süre oyun oynayanlar arasında bulunan bir kişi olarak varsayım yaparsam bu tür durumlarda ilk tespit edildiğinde müdahale gelmez ise beklenilir. Bekleme sonucunda yamada düzeltilmemişse bir daha o konuya geri dönülmez. Üzerinden çok yama geçti. Şu an için durum değişmeyeceği yönünde . Buna nazaran oyunun kendi ekibinde radikal kararlar aldığının farkındayım. Yine varsayım olarak ekipte bir değişiklik oldu ve gelen etkinlikler kesinlikle rahat oynamak için değil zorlaştırılmış etkinlik olarak karşımıza çıktı. Tabi ki sizlerin görevleri bu merhum olayı sürekli raporlamak fakat kaybedenler safında yer aldığımız için üzüntümüzü dile getiriyoruz.

Anlayışınız için teşekkür ederim
    Saygılarımla

20. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Padavan

Bahsettiğim vatandaşın kendi YouTube kanalında kendi paylaştığı videosu yani herhangi bir sıradan alınmış bir ss değil. Üstelik sizin dediğiniz gibi supporta da yazdım lakin siz hala bu adama işlem yapmıyorsanız bizim oyundan nasıl zevk almamızı beklersiniz.? Oyuna girip oyun oynayasım kalmadı support ne için var orada bu kişileri tespit edemiyorsa biz ne yapalım şimdi onu söyleyin? Bana öyle geliyor ki bu dragan bugunun üstünden zaman da geçti yani zaman aşımına uğradı öyle ya sizin dediğinize göre yere atılan itemi bile 3 gün geçerse vermiyorsunuz , zannımca artık iş işten geçti yükünü alan uçtu gitti

blackassam, Arcordiares and #medusa like this.

Share This Page