Drakenpedia

Discussion in 'Sekcja Polska' started by Kernelly, Oct 26, 2022.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. Kernelly

    Kernelly Junior Expert

    Witam bardzo serdecznie. Gram w Drakensang Online od 2011 roku z przerwami i od zawsze ceniłem jego zawartość. Mam na myśli sztukę w jaką okrawali grę twórcy, fabułę oraz detale i tak zwane easter eggi. Z tej racji od ponad roku pracowałem nad pewnym fanowskim projektem który wymownie nazwałem Drakenpedią. Jest to swego sortu Wiki na której będzie wszystko związane z Drakanią, ale ze szczególnym naciskiem na infografiki, streszczenia biografii postaci i złoczyńców oraz lokacji, stare grafiki używane na forum oraz w grze jako przypominajki i porównywarki jak było kiedyś, a jak ma się świat Drakanii dzisiaj. Po za tym Drakenpedia to Wiki na której nowi gracze będą mogli znaleźć dokładne dropy z ważnych ewentów i lokacji na różnych trudnościach oraz wiele innych cennych informacji. Przede wszystkim jest to fanowska strona z sercem, tworzę ją od ponad roku, najpierw jako odrębny fanowski serwer Drakensanga na Discordzie, a od ponad miesiąca również jako stronę internetową. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich fanów Drakensanga do kontrybucji i kontaktu w razie chęci współpracy (Discord: Kernelly#1945).
    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do sprawdzenia naszych artykułów które już są w dużym stopniu podokańczane!

    https://drakenpedia.fandom.com/wiki/Drakenpedia_Wiki
     
    BA_Bastet and мasa_grimm like this.
  2. Spide

    Spide Active Author

    Robienie takich projektów samemu to syzyfowa praca, wiem bo sam robiłem polską wersję Drakensang Wiki kilka lat temu (https://drakensangonline.fandom.com/pl/wiki/Drakensang_Online_Wiki), projekt porzuciłem z racji ogromu pracy jakiej trzeba w to włożyć i braku czasu. Życzę Ci powodzenia i gratuluje wytrwałości aczkolwiek bez urazy ale obecnie ta strona nie dużo odbiega od angielskiej wersji wiki (https://drakensangonline.fandom.com/wiki/Drakensang_Online_Wiki) i o ile nie wymyślisz czegoś oryginalnego to raczej ciężko będziesz miał z popularnością swojej strony w porównaniu do angielskiej, która rozwijana jest przez masę ludzi i codziennie obrabiana/poprawiana.
    Tak czy owak powodzenia z zabawą ;)
     
  3. Kernelly

    Kernelly Junior Expert

    Niechętnie przyznaje że zabolała mnie opinia że Drakenpedia i DSO wiki są według Pana aż tak podobne. Drakenpedia jest na bieżąco aktualizowana, syzyfowo, ale jednak nieustannie i regularnie i powoli się rozwija i nie jest prowadzona jak DSO wiki z wielkimi przerwami i bez aktywnych administratorów. Drakenpedia skupia się głównie na fabule gry, biografiach postaci (nie ma żadnej na DSO wiki), archiwum sztuki i kompendium zadań. Planujemy także interaktywne mapy i treści dla nowych graczy. W porównaniu między jednym a drugim, nieskromnie stwierdzam że to niebo, a ziemia. Nawet jeżeli chodzi o rodzaje treści. Link do Drakenpedii jaki podałem na początku to jedynie strona główna, polecam obejrzeć artykuł o lokacjach, jest już w ponad połowie wypełniony treścią. Wszystko wymaga czasu, a ja nieustannie pracuje nad tym projektem. Pozdrawiam.
     
    Spide likes this.
  4. Spide

    Spide Active Author

    Trzymam kciuki za rozwój i życzę powodzenia w dalszej pracy, nie chciałem Cię urazić, wyraziłem tylko swoją opinię.
    Dso Wiki jest prowadzona przez społeczność, każdy może tam dodać i edytować treści. Każdy kto umie szukać znajdzie tam wszystko co chce. Robienie takiego projektu samemu wydaje się awykonalne, chyba że jesteś poświęcony temu w 100%. Gra się bardzo zmienia, żeby to kontrolować i aktualizować wszystko na bieżąco na stronie w każdym artykule musisz cały czas to sprawdzać.
    Brak aktywnej moderacji na wiki? Gdy coś się zmienia, wprowadzona zostaje aktualizacja, nowe zmiany w event ach itp itd to info pojawia się zazwyczaj kilka godzin po publikacji na serwerze czy forum, wystarczy chcieć to znaleźć.

    Pozdrawiam i życzę wytrwałości w projekcie, z chęcią będę przyglądał się dalszemu rozwojowi.