Technical FAQ Forum bez tajemnic - jak korzystać z forum

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 15, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. BA_Oldman

  BA_Oldman Guest

  Jak cytować wypowiedź z innego postu

  Czasem chcemy zacytować jakiegoś Użytkownika - aby odpowiedzieć na jego pytanie lub przytoczyć część jego wypowiedzi dla celów naszego postu. Są trzy sposoby na cytowanie wypowiedzi z innego postu:

  1. Na dole każdego postu, w wątkach, w których możemy dodawać posty, znajduje się przycisk "Odpowiedz":

  [​IMG]
  Po wciśnięciu tego przycisku cała wypowiedź z tego postu wyląduje w naszym polu do pisania postów:

  [​IMG]
  Możemy usunąć część wypowiedzi aby pozostawić jedynie interesującą nas część - ważne aby nie usunąć części postu znajdujących się w nawiasach kwadratowych, gdyż wtedy nie uda nam się zamieścić prawidłowego cytatu.

  2. W każdym poście zmieszczonym na forum możemy zaznaczyć tekst:

  [​IMG]
  Oczywiście może to być cały tekst znajdujący się w poście, może to być jedynie interesujący nas fragment. Po wciśnięciu przycisku "Odpowiedz" zaznaczona przez nas część tekstu znajdzie się w polu do pisania postów.

  W obu przypadkach, po zamieszczeniu postu, nad cytatem pojawi się informacja, mówiąca nam o tym, jaki Użytkownik napisał cytowany post oraz odnośnik, który po kliknięciu przeniesie nas do cytowanego postu.
  Dodatkowo w drugim przypadku zostanie usunięte wszelkie formatowanie cytowanego postu.

  3. Na panelu formatowania postu znajduje się przycisk "Wstaw". Po kliknięciu:

  [​IMG]
  wybieramy "Cytat". W naszym polu do pisania postów pojawi się coś takiego:

  [​IMG]
  Wystarczy teraz skopiować część lub całą wypowiedź z postu, którą chcemy zacytować i wkleić ją pomiędzy wyrazy QUOTE. W tym przypadku jednak nie pojawi się informacja o tym, jakiego Użytkownika cytujemy.
   
 2. BA_Oldman

  BA_Oldman Guest

  Jak wstawić grafikę

  Aby wstawić grafikę na Forum należy skorzystać z panelu formatowania postu. Po wciśnięciu przycisku "Grafika: pojawi nam się takie pole:
  [​IMG]
  W to pole należy wkleić Adres URL grafiki, którą chcemy wkleić - w przypadku skopiowania innego linku i wklejenia go w to pole grafika może nie wyświetlać się prawidłowo. Po wklejeniu Adresu URL jesteśmy gotowi i możemy wcisnąć przycisk "Wstaw". Jeśli wykonaliśmy wszystko prawidłowo, nasza grafika powinna pojawić się w naszym poście.

  Alternatywnym sposobem na wklejenie grafiki na Forum jest skorzystanie z usług jakiegoś hostingu (np.www.imgur.com). Po "zuploadowaniu" interesującej nas grafiki, musimy wśród linków wybrać ten, który opisany jest BBCode (message boards & forums) i wkleić ten link do pisanego przez nas postu. Po zamieszczeniu postu na Forum znajdzie się w nim też nasza grafika.

  Uwaga!
  Jeżeli wstawimy obrazek i nie wyświetli się poprawnie , należy na stronie hostingu najechać na obrazek i kliknąć prawym myszy "Kopiuj adres obrazu".
  Forum wymaga aby link odnosił się do pliku graficznego PNG, JPG, BMP itd
  Niektóre hostingi wymagają kliknięcia PPM na obrazek, wybranie "Pokaż obraz tła" lub "Pokaż obraz" a dopiero później "Kopij adres obrazu".
   
  Last edited by moderator: Feb 1, 2020
 3. BA_Oldman

  BA_Oldman Guest

  Jak wstawić film

  Do wstawienia filmu, podobnie jak w przypadku grafiki musimy skorzystać z panelu formatowania postu. Z dostępnych tam opcji wybieramy "Wstaw media". Po kliknięciu pojawia się nam takie okienko:

  [​IMG]
  Tutaj musimy wkleić link do filmu, który chcemy zamieścić na Forum. Mamy dodatkowo tu od razu podpowiedź, z których stron możemy wklejać ewentualne media. Po wklejeniu linku wciskamy przycisk "Wstaw". Jeśli wszystko zrobiliśmy prawidłowo, to po zamieszczeniu postu na Forum powinien tam znaleźć się też i nasz film.
   
 4. BA_Oldman

  BA_Oldman Guest

  Jak wstawić tabelę

  Aby wstawić tabelę do naszego postu, musimy w panelu formatowania postu wybrać przycisk "Tabela" oraz opcję "Wstaw tabelę":
  [​IMG]
  Wyświetli nam się okno, w którym będziemy mogli wybrać ile wierszy i kolumn ma mieć nasza tabela:

  [​IMG]
  Kiedy już wybierzemy interesujące nas ilości klikamy "Wstaw" i nasza tabela pojawi się w naszym polu pisania postu:

  [​IMG]
  Wygląda na małą, ale nic bardziej mylącego - jej rozmiary powiększają się w zależności od ilości wpisanego tekstu w jej "komórki":

  [​IMG]
  Jeśli jesteśmy zadowoleni z naszej tabeli, to dopisujemy co uważamy za ważne i zamieszczamy nasz post na Forum. Nasza tabela powinna wyświetlać się w naszym poście mniej więcej w takiej formie.

  [​IMG]
  Naszą tabelę - już po wstawieniu do pola pisania postu - możemy dowolnie zmieniać, w zależności od potrzeb. Służy do tego wiele opcji, które znajdziemy po wciśnięciu przycisku "Tabela" na panelu formatowania postu.
   
 5. BA_Oldman

  BA_Oldman Guest

  Jak utworzyć hotlinka

  Aby utworzyć hotlinka, czy jak kto woli odnośnik, do jakiejś strony, postu czy też profilu Użytkownika, musimy najpierw skopiować sobie link, do którego nasze przekierowanie w poście ma odsyłać czytających Użytkowników. W pisanym przez nas poście należy zaznaczyć część treści, która posłuży nam za hotlink:

  [​IMG]
  Następnie z panelu formatowania postu wybieramy przycisk "Link". Po wciśnięciu wyskoczy nam takie okienko:

  [​IMG]
  Wklejamy tu wcześniej skopiowany link i wciskamy "Wstaw". Z zaznaczonego wyrazu utworzył się nam hotlink, co można poznać po podkreśleniu i zmianie koloru wybranej przez nas części tekstu na żółtą:

  [​IMG]
  Po zamieszczeniu postu na Forum, jeśli wykonaliśmy wszystko dobrze, powinniśmy mieć w jego treści prawidłowo działającego hotlinka.
   
Thread Status:
Not open for further replies.