Feedback İçerik Genişlemesi (Dark Legacy)

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Arthemis TR, Nov 3, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ahmetsonsuz1

ahmetsonsuz1 Forum Apprentice

https://resimyukle.xyz/i/S1W6Ba

Sargon'un Gölge Kalesi denilen yer ve bizden aramamızı istenilen Nerina isimli kişi kimdir necidir nerededir? Etrafa bakındım iyice bulamadım hiç. Görev rehberliği de kullanılamaz diyor. Yardımcı olur musunuz?

2. PLAKASIZ

PLAKASIZ Padavan

o görevler etkinlik haritasında.. sargon etkinliği geldiği zaman yapılabilecek görevler onlar

3. ahmetsonsuz1

ahmetsonsuz1 Forum Apprentice

Teşekkür ederim. Peki bu attığım fotoğraftaki görevin bi üstündeki görevi daha hızlı yapabilmem için bi yöntem var mıdır? Görevde 999 ışık özü toplamam isteniyo. Ama haritalardaki ışık özü kazandıran o beyaz renkli madene benzeyen şeylerden ikişer beşer tane düşüyo en fazla 10 tane düştüğünü gördüm. Bi yerden satılıyo mu ya da ışık küreleriyle tezgahta üretilebiliyor mu? Yapılıyorsa da nasıl yapılabiliyo?

4. masterjjack

masterjjack Forum Apprentice

Teganda sert magma drobu hala gözküyor? BU bir hata mı yoksa sert magmayı düşürüp pelerini tekrar yapabiliyormuyuz ?

5. bu_nasıl_iştir

bu_nasıl_iştir Forum Greenhorn

Ejderha savaşçısında kritik veren kalkan tezgaha konulduğunda birleşmiyor bu oyun hatası mı yoksa ejderha savaşçısına yapılmış bir güzellik mi ;):(

mehmet044 likes this.
  6. PLAKASIZ

PLAKASIZ Padavan

Evrensel parşomenin var ise Telepolos haritasında golemlerin olduğu sağ köşe cok iyi kasmak icin.. Normal-zorlayıcı harita arası hızlı geçiş yapıp direk o sağ köşeye koşarak seri şekilde kasabilirsin..
    Tezgahta üretilmiyor ya da satılmıyor, etkinlik zamanı satılabilir belki, bilemiyorum.

7. NofeArTR

NofeArTR Forum Pro

Dünya ve Ara Dünyada gözüküyor ama pelerin yapılmıyor. Hatta drop olarak atıyor mu o bile belli değil sanki görsel hata gibi duruyor hoş hata olmasa sonuçta pelerin yapılmıyor.

8. [kofin]

[kofin] Junior Expert

Bunu bende merak ediyorum.

Bi bitmedi şu magelerin tank derdi 2012den beri oynarım foruma bakarım her güncellemede mageler kral olur ona rağmen her sınıfın iyi birşeyi olduğunda şikayetler şikayetler ölümsüz olmak birde doyumsuz olmak.... Yahu magelerin alev topu 1 kilometre öteden beni avlıyor akıl işimi şimdi bu?

Last edited by moderator: Dec 23, 2020
    Wolfyank likes this.
  9. Mera

Mera Forum Apprentice

Valla hocam asıl sizin gibiler bir bitmedi
    Yama gelir tanklar bufflanır sorsak mage kral
    Yama gelir pvpde tankların en yeteneksizi bile ölümsüz olur kral mage
    Yama gelir mageyle uzaktan yakın alakası olmayan mage kral yine
    %90 hasar yansıtma var saldıran mage kendi kendine ölüyor tank birsey yapmadan ama kral mage
    Aynı item mageye 25k hp verir tanka 70 80k hp verir kral mage

Bırakın hocam bunları artık nefes alıp versek onuda mageye yaradı der sizin gibiler önce kendi oynadıgınız sınıfa odaklanın onun eksiklerini bildirin başka karakterden bir şey alınmasını istemeden önce

Hatta söylediginiz tam tersidir magelerin tank derdi yok tankların tam tersi sanki ellerinden ekmeklerini almısız gibi mage derdi var

Okcudan zamanında tek yiyen savascılar hic sesini cıkarmadan gelip mageye nerf istiyordu yani önce gercekci olun lütfen kendi karakterinize odaklanın başka sınıftan şikayet ettiginiz kadar kendi sınıfınız icin iyilestirme isteseniz daha iyi olur

@Beta Sayın modum aynı türdeki eşyalarda diger karakterlerin magenin en az 2 katı daha fazla hpye sahip olması bir hata yoksa kasıtlı olarak yapılmış birsey mi bilginiz var mıdır ?

Last edited: Dec 23, 2020
    AyyaşBey, 4NormaL and aBDuLHaMiTHaN like this.
  10. 4NormaL

4NormaL Junior Expert

Bende aynı fikirdeyim çok düşündüm bu konuyu neden büyücüye karşı bu kadar ön yargı var ama bir sonuca varamadım bana göre oldukça mantıksız boş.

Büyücüyle dark legacy gelmeden önce buz küresiyle daha fazla hasar veriyordum artık %140 hasar veren ateş topuna mahkum bırakıldık nereye gidersen git ateş topu tek kullanacağın yetenek. Bu o kadar sıkıcı birşey ki yaratık ve bossların canları eskiye göre kat kat daha yüksek ama daha az hasar veriyorum şaka gibi bir durum.

Ateş topu at nereye kadar? bundan yıllar sonra bile kendimizi ateş topu atarken bulacağız büyük ihtimal yetenekler ile o kadar çok oynamışlar ki oyunun en zevksiz en sıkıcı karakterine dönüşmüş.

Düşünce kontrolü olmasa 2 yaratık vursa ölüyorsun çünkü can çok az, tekillik olmasa hasar veremiyorsun çünkü kullandığı tek yetenek ateş topu gibi %140 hasarlı basit bir yetenek. Kan büyücüsü diye yetenek koymuşlar %30 hasar veriyor ama sadece gösteriş için koymuşlar çünkü o yeteneği kullanmayalım diye her yetenek kulllandığımızda kanama adı altında 50x biriken ve ölmemize yol açan bir saçmalık eklemişler.

Savaşçı çamur yaratıklarının üzerine etrafındaki yaratıkları umursamadan ve yediği 20x hayat ve 20x daha az öfke güçsüzleştirmesine bile aldırmadan atlasın ve çamur bosslarını keserek yoluna devam etsin bu şekilde hızlıca map dönsün tek başına ama kimse bunu görmesin büyücü düşünce kontrolü atıyor diye oyunun en güçlü karakteri olsun bu ne kadar mantıklı. Öyle diye diye çamur bosslarına güncelleme getirdiler halbuki bu herkesin zararına oldu düşünce kontrolü tüm oyunculara fayda sağlayan bir yetenek tekillik tüm oyunculara fayda sağlayan bir yetenek.

Şimdi büyücünün düşünce kontrolü çamurun etrafındaki yaratıkları etkilemiyor çamuru kesmek için etrafındaki düşmanları yenmemiz gerekiyor mutlu musunuz? grupla bile kesilmiyor eskigi gibi artık mutlu musunuz? kimin zararına oldu bu? Ama savaşçı son gaz devam çamurları kesip kesip mapları tek başlarına yapıyorlar ama bunu görmeyin gözlerinizi kapatın. sadece büyücüye odaklanın ön yargınızı göstermeye devam edin. Büyücü oyunun en güçlü karakteri diyenler ön yargı içindedir bana göre büyücü oyunun en sıkıcı ve zevksiz karakteridir oyunun en güçlü karakteri asla olamaz açıp yeteneklerinizi ve büyücü yeteneklerini karşılaştırın her anlamda en saçma yetenekler büyücüde düşünce kontrolü ve tekillik yetenekleri olmasa oyunun en çöp karakteri. Eskiden buzlu rüzgar düşmanları donduruyordu ama artık dondurmuyor pvp de rakipleri ne ile donduracağuz onların dibine girerek don nova mı atacağız? %140 hasarlı ateş topu ile sonra tek mi atacağız gerçekten düşünmesi bile saçma bu şekilde pvp bile yapılmaz artık. Artık pvp sadece savaşçılar yapar tıpkı tek başlarına map döndükleri gibi. Ama kimse görmez oyunun en iyi karakteri büyücü ya...

Büyücünün ateş topu, zincir şimşek yeteneklerinin hasarı artmalı, ustalıklarda ateş zehir gibi etkilerin verdiği hasar artmalı, ustalıklarda bulunan bazı patlama yeteneklerinin hasarı artmalı. Buz küresi mana ve bekleme süresi kalkmalı kan büyücüsü yeteneğinde bulunan kanama etkisi kaldırılmalı onun yerine canımızı makul miktarda azaltan etki konulmalı. Gizemli Konsantrasyon yeteneğine ek olarak %25 can eklenmeli bu yeteneklerin ikinci puan yeteneklerine ek yetenekler eklenmeli.

aBDuLHaMiTHaN, AyyaşBey and Mera like this.
  11. Mera

Mera Forum Apprentice

Hocam burda savascı oynayanların cogunun ortak özelligi başka hicbir mmorpg oyun oynamamıs olmaları oynasalardı kesinlikle suan ki durumlarından sikayet etmezlerdi bundan onceki yamada da yeteneksizler icin birebir karakterdi simdide öyle diger yabancı forumları okursanız zaten pvpde savascıdan sikayet oldugunu görmek mümkün

Oyunda classları ayıran doğru düzgün bir pasif yetenek set dizilimi yetenek dizlimi yok her karakter aynı zırhı direnci hasarı kritiği saldırı hızını yapabiliyor bir tek hpler farklı o da fazla dengesiz bir mage yada okcu zıh kırmak icin neden canavarların dibine girmek zorunda kalır anlamıs degilim menzilli karakter olmanın hicbir anlamı kalmıyor okcunun patlayıcı okunun pve için patlama menzili 2 katına cıkarılarak zırh kırma etkisi bırakabilir mesela aynı sekilde buzlu rüzgar pve rakipleri dondurup zırh kırma etkisi bırakabilir

Bu oyunda savascı oynayanları agzıyla konusup yok su alınsın bu alınsın diye sacmalamaya da gerek yok pve dengelenmesinden sonra pvpye yavas yavas hesaplar oturmus olur eksiklik fazlalıklar tam anlamıyla belli olur

Oyunda en fazla mage vardı bunun sebebi digerlerine göre cok daha zevkli olmasıydı simdi pek bir eglencesi kalmadı dark legacyden öncede okcu oynamak cok sıkıcıydı sadece 2 skille oynanıyordu fakat yeni sürümden sonra okcu oynama fırsatım olmadı ama onlar da bu suan ki durumlarınden memnun degildir diye düsünüyorum

Kendi şahsi düşüncem henüz yamanın ön gösterimi oldugunu düşünüyorum zira final yama boyle yarım hatalı fazlasıyla eksikli halde bırakılmamalı üstünü eklenecek cok fazla sey var

aBDuLHaMiTHaN, 4NormaL and AyyaşBey like this.
  12. AyyaşBey

AyyaşBey Someday Author

mage kralmıs kardeş mage ile solo normal ve üzeri bir boss kesemisin rica etsem nasıl kesicen merak ediyorum :D mesela bi kıs etkinliği boss u zırh kırma yok tekillik yok donma yok hicbişe işlemiyor hp nasıl yetiştiricen

Mera and aBDuLHaMiTHaN like this.
  13. Tзсниоlogy

Tзсниоlogy Forum Apprentice

Bugün bu şekil bi tonikle karşılaştım. Nasıl bi hata bilmiyorum ama normalde olması gerekenden kat kat fazla blok veriyor. Başka toniklerde bu var mı bilmiyorum ama halledilmesinde fayda var.

14. NofeArTR

NofeArTR Forum Pro

Aslında bu ve sayfada yazılan tüm yazıların çözümü çok basit mmorpg açık dünya oyunlarında vazgeçilmez karakter oynadıklarımızın hiçbiri değil asıl vazgeçilmez olan ''priest'' karakterdir. kendine heal verir partye verir kendisi boss kesemez ama bir çok skili zırh ve direnç kırar, vurduğu atağı azaltır vs. Savaşçı gibi hp si yüksek direnci zayıftır.

Koyu bir karakter savunucu değilim, savaşçı yada büyücü yada diğer tüm karakterin mekaniklerini ''oyun geliştiriciler ayarlayamadıkları'' için problem yaşanıyor. Daha doğrusu solo oynamayı ortadan kaldıran oynanılsa bile uzun saatler ve uğraşlar gerektiren bir anlayış olduğu için o karakter üzerine fazla değer veriliyormuş gibi geliyor. Savaşçının hp'sinin x2 olması kadar doğal bir durum olamaz çünkü kendisi yakın skil karakteri, uzun skil karakterlerin hp'si düşük olur atağı fazla olur ama hepsinde aynı olur. Keza yakın skil karakteri fazla zırh kıramaz uzun skil karkateri en fazla zırh ve direnç kırar. Yakın skil karkateri kendine can verebilir uzun skil karkaterin hiçbiri kendine can veren skil olmaz bu yüzden ''priest'' karaktere ihtiyaç duyarlar.

Oyuncunun lehine olan durumları hemen yama getiriliyor, ama alehine olan durumda yılbaşı tatili, virüs gibi bahane oluyor. Tüm skil mekanizmalarının yeniden gözden geçirileceği aşikar. Ben pot basmanın uzun olunması,toniklerin,ilaçların faiş bir ander fiyatla satılmasının, karakterler arası bu kadar dengesizlik yaratılmasının, savaşçının bir önceki yamada durumunun kötü olması, şuan tek el için ideal olması, Büyücünün sadece %90 zırh%70 gibi diğer karakterler arası uçurum bir zırh direnç beraber kırmasının, koruycunun anlamsız bir şekilde şuan için''eşek arası'' skilin çok bir anlam ifade etmemesi ama mapi toplayan skille beraber ileride güçlenip tüm mapin alanına arı salınmasını, keza yine uzak skil karkateri olan buhar teknisyeninin ne hikmettense yakın skile dönüş yapılması, mekanik skillerinin çok bir anlam ifade etmemesivs dönük yeni bir karakterin geleceğinin habercisi olarak görüyorum. Ve o duruma göre oyunu tekrardan dizayn edecekler..

Mantık dışı olan oyunda gizli odadan rün kaldırılması, rünlerin eski kaliyle kademesiz yani tabanı gri olan rünün faiş bir şekilde 7300 draken yine faiş bir şekilde 630bin materi ile satılması üstüne üstülük etirsen bile 1k en fazla toz alınması, taş tozu kasılmasının imkansız vs. bunların çoğu yeniden değişecek. Soloyu öldürelim, party olayını şuanlık güçlendirelim ileride dahada güçlendiririz olayı mevcut. Benim gibi solo oynamayı seviyoranız pek bir arkdaşınız yok ise yapabiliyorsanız günlük görevleri yapıp oyundan çıkın, yada yan kararkter açıp takılın. Bana göre oyun birden fazla kez değişim gösterecek.
    Edit:Şuan hangi karakterle oynanılırsa oynasın hiçbir karakter tat vermez solo oynayanlar için. Savaşçı videosu izledim. evet mapi rahat kesiyor olması gerekenden fazla güçlü ama fix gelmeden önce'de büyücünün o kadar düşük temel değerlede kesmesi adil değil şuan savaşçınında adil değil.

Mera likes this.
  15. mehmet044

mehmet044 Forum Apprentice

kaynak boşaltma olayı yüzünden 2 gün önce sinirden oyundan çıktım biraz önce oyuna girim dedim. Bi baktım kalan süre 26 dk sinirim bozuldu yine çıktım oyundan. Merak ettigim bişey var kimse bu kaynak boşaltma olayından rahatsız degilmi bi arkadaş o hayvanlar denk gelince dikkat edin felan yazmış da her haritada 10 15 tane var hangisine dikkat edecen kesmeye çalışsan bi tanesini kesmek 2-3 dk sürüyo onu kesene kadar temas etmemek mümkün degil bide haritanın neresinde olursa olsun seni buluyor %80hp %60 konsantrasyon haritaya giriyorum nasıl hayvan kesim bu tüm karekterler için sıkıntılı durum lv gelmeden önce sağlam bi hesabım vardı 88k hasarlı felan lvden sonrada çoğu lazım olan eşsizi düşürdüm bi eksigim kalmadı degerlerimde yine iyi ama bu kaynak boşaltma olayı yüzünden gram oyunda zevk alamıyorum diger kötü yeniliklere eyvallah çektim ama bu çok fazla bana göre hesabı zayıf adamı söylemiyorum güçlü adam bile hayvan kesemiyecek duruma geldi bence bu kaynak boşaltma olayını kaldırmaları lazım itiraz eden olmadıgı için kaldıracaklarınıda sanmıyorum ama hakkımızda hayırlısı.

16. 4NormaL

4NormaL Junior Expert

Neden büyücüye karşı ön yargı var sorusuna örnek bir cevap gerçekten. Büyücü %90 zırh kırıyormuş bunu nereden öğrendiğini sormayacağım. Bilmeden, bakmadan ön yargı ile neden büyücü hakkında insanlar bu kadar ön yargılı olduğunu anlayabiliyorum artık. Ayrıca zırh ile direnci neden aynı anda kırıyor ki değil mi? onu kaldırsınlar büyücü zaten elemental vuruyor element kırması yeter büyücüye. Zırh kırması savaşçıya, korucuya yarıyor bir büyücü tekillik atınca sadece büyücü yararlansın değil mi? zırh ve direnç aynı anda kırması dengesizlik yaratıyor sana göre? ama tam tersi faydalı bir şey bunu bile kavrayamamışsın. Daha bunun üzerine diyecek birşey bulamıyorum bile ama kaldırsınlar umrumda bile değil daha ne kadar bir karakteri batırabilirler ki. Zaten bundan sonra umrumda bile değil cevap yetiştirmeye ayırdığım zamana yazık.

17. NofeArTR

NofeArTR Forum Pro

Amacın burada kavga mı etmek yoksa savunmak mı bilemedim. Bir karaktere birden fazla özellik veriliyorsa bu tüm oyun için haksızlık olur. Büyücü element karkateri ise birden fazla skille verilebilir benim yakındığım sadece büyücü için değil zırh kırma skili farklı direnç kırma skili farklı olması toptan bir skile yüklersen işte sorun tüm sınıflar için ortaya çıkar. Evet ben kavrayamadım. Ben bilmiyorum. sen biliyorsun herşeyin en iyisi büyücüler layık. Büyücüler 10 numara büyücülere büyük haksızlık yapıldı. Vah Vah Vah Tüh Tüh Tüh.. Korucular bos kesemiyor av tuzağı çok kötü Vah Vah Vah. Tüh Tüh Tüh. Savaşçılar tek başına çamur lider bosu dönüor Vah Vah Vah Tüh Tüh Tüh... Buhar teknisyenleri mayın ve yakınn skil atıyor Vah Vah Vah Tüh Tüh..

Neyin olayını yaşıyorsunuz şu oyun için anlamıyorum.. Bir önceki yamada savaşçıları party'e bile alınmıyordu. Çünkü korucu diken ile yavaşlatır ağ patlayıcı ok ile keser. büyücü tekillik açar muhafız açar kendine hasar almadan keser. Buhar teknisyenleri 2 makine açar keser. Oyun önceki sürümde soloyu desstekledi şimdide party i desteklemek için geçiş süreci yaşıyor... Adamlar 1 sene düzelmesini bekledi salın keyfini çıkarsınlar zaten oyun videolarda yürüyor. Gördüklerinde kapatıyorlar. Pvp de güçlü oldular, sırf olmasın diye hayalet kalkandaki temel özellik değişti, Şimdide hasar yansıtma diye skil çıkardılar yine sömürecek sonra aa bu fazlaymış diyip yine kapatılacak.

Kusura bakmayınız her karakterin belli bir avantajı varsa oyun bunu sömürüyor sonrada kaldırıyor. Bu yüzden sorun sizin benim değil oyunun ta kendisidir. Bu bağlamda ''Zaten bundan sonra umrumda bile değil cevap yetiştirmeye ayırdığım zamana yazık'' Sen bilirsin biz burdayız işin rastgele...

18. Mera

Mera Forum Apprentice

Hem zırh hem direnc kırıyor olması lazım okcunun zira bir aralar patlayıcı ok alev hasarı vuruyordu bug olarak o zaman devasa hasarlar cıkıyordu muhtemelen yazmasa bile diren kırıyor yoksa o kadar fazla hasar verilmezdi ptde bir okcu mantar atınca benim vurdugum hasarda inanılmaz bir sekilde artıyor yazım hatası olabilir

Şu an hicbir karakterin zevk vermedigi konusunda tamamen katılıyorum

19. Tholmania

Tholmania Forum Greenhorn

Bir okçu olarak herhangi bir sınıfla bir derdim yok ama insaf be kardeşim. Hadi gittin mageye skill verdin ama buglu işledi falan 10 saniye stun attı okey de ne istedin patlayan oktan. Ya 1 düşmana etki eden zırh kırma skilli mi olur ya. Açıklamasında düşmanlara yazmasına rağmen. Bunu geçtim oyunda diğer sınıflar magenin eline bakıyor. Çünkü tek başına ayakta duramıyor canı az falan ama skilleri her derde deva. Bi stun atar 10 saniye sürer, kışkırtma atar 30 saniye sürer, zırh kırar üstüne direnç de kırar. Tekrar ediyorum benim hiçbir sınıfla bir derdim yok ama gözünüzü seveyim bir denge getirin de mageye muhtaç olmayalım ya. Map döneceğiz mage yok diye dönemiyoruz ölmüyor çünkü lanet olası şeyler. Bakın insan gibi deniyoruz mage olmayan bir ptde map dönmeyi. Benim gelişigüzel skillim zırh kırmama rağmen kritik 285k hasar veriyor çamur bossuna. Bir de tekillilik varken gelişigüzel deniyorum 1.5m hasar vuruyor kritik gelince. Şimdi %60 kıran skill ile %70 kıran arasındaki fark 1m hasar mı olmalı. Bariz bir şekilde tekillilik olması gerekenden daha çok işliyor. Hadi buna da demiyorum bir şey. Daha da çok işlesin ama diğer sınıfları (özellikle okçu) küfür edermiş gibi saçma buglarla oynatmak zorunda bırakmayın. Bilmeyen arkadaşlarım için şunu da ekleyeyim. Bizim 1 tane daha zırh kırma skillimiz var. 1 düşmana karşı etkili ve 1 saniye sürüyor -_-

Mera and NofeArTR like this.
  20. NofeArTR

NofeArTR Forum Pro

Hem zırh kıran hem direnç kıran tek özellik büyücü karakteri... Yazmıyorsa etki ediyor diye bir durum olmuyor bunu en güzel solo'da görebiliyoruz. Arkadaşın ön yargı diye bahsettiği yazım hatasını ön yargı olarak görüyor. Yoksa benim var büyücü karakterim neyin ne olduğunun farkındayım. Ama tartışmak savunmak bizi bir yere götürmeyecek oyunun düzeni buna kurulu yapıcak birşeyler insanların ilgisini o yöne çekip sonra o yönü pasifize edecek. Tek bir karaktere hem zırh hem direnç aynı annda tek skile veriliyorsa ya tüm karakterlere verileccek yada tüm karakterlere farklı skillere konulacak. Yoksa herkes büyücün eline bakıyor party olsun tekillik açsın keselim diye.. Diğer karakterler cidden fazlalık büyücü için

Mera likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.