Korucuya gelen yeni dragan seti

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Eylül, Apr 24, 2022.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Eylül

Eylül Forum Apprentice

Cok güzel bir set yapmışsınız tam da ihtiyacımız olan bir özellik
    Set yokken hassas atışla uzaktaki ve birden çok düşmana %205 vurmak varken
    Seti yapıp yaratığın dibinden ve sadece 1 (bir) adet düşmana %150 vurmayı tercih etmek çok akıllıca (!)
    https://www.hizliresim.com/2027sk6

2. gameako3

gameako3 Padavan

Çünkü korucunun birşeye ihtiyacı yok. Benim gibi ihtiyacın yoksa boş buluyorsan yapmazsın .

3. Eylül

Eylül Forum Apprentice

Mecbur üretmek zorundaydım çünkü bunların ne yapacakları belli olmuyorlar ilerleyen zamanlarda mutlaka bu seti değiştirecekler. Set normal sıradan setlerden değil Epik bir set, malzemeleri toplaması çok sıkıntılı kaygı parçalarını kodla alamayanlar var biz aldığımız için çok rahatça yapabildik bu seti ama hali hazırda efsanevi deri ve efsanevi kaygı parçası olmayanın kolay kolay üretebileceği set değil.
    Böyle yapması meşakkatli bir setin kullandıktan sonra korucuların combo olarak kullandığı bir skile nerf vermesi çok üzücü bir durum

4. Masterdwarf

Masterdwarf Forum Greenhorn

Bu set hiçbir şekilde adil değil. Büyücüye sınırsız bu küresi ve 2x şeklinde.Tanka a7 verilmesi aşırı haksızlık.Cüceye her kuleye 5 puan güzel bos kesme karekteri zaten.Korucuya gelelim ağır darbe yanlış şeçilmiş set bonus yeteneği ^^ Tek slotu etkileyen bir yetenek ÜSTELİK %400 azaltıldı hassas atışla 32m vuruken ağır darbeyle 27M vurabiliyorum 7k geçit harcadım ben bu sete dalga mı geçiyorsunuz.Mortis işin en zor kısmıydı.
    Okçunun seti patlayıcı okla bağlantılı bir şet olsun kimse demesin okçu çok iyi bunu hak etti diğer karekterleri oynayan arkadaşlar bencil olmayın ilerde size de aynı Şey olur.
    set rework edilmeli korucu karakteri açık ara en kötü sete sahip mistik set değil çöp set sınırsız buz küresi ve A7 setinin yanından geçemeyen bir set korucunun hobisi patlayıcı ok olarak değiştirilsin slot kesme hızımız artık çok düşük.
    Düzenleme gelene kadar oynamayacağım.

5. gameako3

gameako3 Padavan

Okçuya haksızlık gibi görünebilir evet kağıt üstünde ancak eğer senin zaten 32 m vuran bir skilin varken ikinci bir yüksek hasar veren skil olursa nerde kalacak denge ? O yüzden bilinçli yapılmış bir kısıtlama ve mantıklı. Kaldı ki set bonusunu biliyorduk yani çok da gerekli değil okçu için. Misal ben okçuma parçaları tamamladım ama sadece 2 parça takıyorum.

6. Masterdwarf

Okçu karekterinin güçlü olması onun en kötü set bonuslarına sahip olacağı anlamına gelmez.Kendi oynadığınız karekterin dışındaki karekterlerin gelişimini engellemek ve zayıflatılmasını beklemeniz hiç hoş değil.İyi bir karekter olması kötü sete sahip olmasına sebep değil.Set bonusları tekrardan düzenlensin.

7. Masterdwarf

Hakaret etmenize sebep olacak bir şey söylemedim sayın 1ltr3
    Sadece bu setin cüceler ve korucular için diğer iki sınıfa göre zayıf kaldığı açıkça ortada bunu göremiyorsanız asıl kör sizsiniz.32M vurabilmem çöp sete sahip olabileceğime sebep değil.Her karekterin dengeli olmasını ben de isterim sizin gibi başka sınıfların Nerflenmesine sevinmem bu oyunda sadece büyücüler yok bencil olmayın.Ortada fazlasıyla kötü bir set var ve korucunun iyi bir karekter olması sebebiyle kötü seti hak ettiğini belirtiyorsunuz yazık.

gameako3 likes this.
  8. gameako3

gameako3 Padavan

Öncelikle hakaret değildi amacım özür dilerim böyle anlaşıldı ise .Ortada sizin yanlış anladığınız bir durum mevcut bence çünkü bir nerf yok.yeni gelen bir setin var olanı biraz iyileştirmesi mevcut hatta. Çünkü ağır darbe gibi sn başına frame i az olan yani sn de hassasa göre fazla bulabileceğimiz bir skilin yüksek bekleme süresi kaldırıldı. Ayrıca kritik ve hasar veriyor . Bunlar olumlu etkileri . Ancak 3 parça takınca bir evet çok çok fazla vuran skill az vuruyor bu da gayet anlaşılır değil mi? Ben bu şekilde düşünüyordum o yüzden bir nerflenme göremiyorum okçu sınıfı için .

Last edited: Apr 29, 2022
    terq1 likes this.
  9. Eylül

Eylül Forum Apprentice

Hassas atış ve ağır darbe arasında sn başına hasar farkı yok çünkü artık herkes 4.000 hızın üstünde oynuyor
    Ağır darbe max hızı 3.333 de hassas atış 3.636 da görüyor bu hızların altında oynamış olsaydık dediğinizde haklısınız..
    nerflenme etkisine gelecek olursak ben şuanda seti kullanmadan çok daha avantajlıyım anlık yüksek hasar verme için patlayıcı + ağır darbe vuruyorum. seti tüm parçalarını takınca hassas atıştan bilene daha kötü bir hale geliyor dolayısıyla nerflenmiş oluyor. Hassas atışta yeteneklere ful verince %205 hasara sahip oluyoruz, ağır darbede bütün yeteneklere verince %190 hasara ulaşabiliyoruz
    şimdi soruyorum arada %15 hasar farkı var bu nerf olmuyor mu?
    şu dediğinize de katılıyorum sargon set vs kullanmıyorsa 1 kişi ve taşları fullse bu seti bütün karakterlerin kullanması avantajlı ama konumuz bu değil bu bütün karakterlerde sabit olan bir özellik biz 3/3 setinin özelliğini tartışıyoruz burada. 3/3 set özelliği hiç olmasaydı bir okcu olarak kullanırdım

10. gameako3

gameako3 Padavan

Sn başı frame ile sn başı saldırı hızını karştırmışsın. Sn başı ağır darbe frame i 16 iken hassas atışınki 20 dir. Bu da şu dmeektir: sen 1 saniyede 4 hassas atabilirken 6 tane ağır darbe vurabilirsin. 4x205=820 hassas hasarı
    6x190=1140 ağır darbe hasarı .
    Gördüğünüz gibi ağır darbe ile daha seri kesebilirsiniz. Matematik yalan söylemez.

11. PawN

PawN Forum Apprentice

Mapi ağır darbeyle mi dönelim kardeşim 1-2 tane daha fazla atılıyo diye tek hedefe vuruyor bu skill mitik set diye geçiyor elde etmesi çok zor yılda 1 kez gelen bir etkinlikten elde ediliyor hassas atıştan daha düşük % hasarı var siz frame rate hesabı yapıyorsunuz bossun dibine girip oynamak gerekiyor birde bossa vururken önüne bir slot geçse bütün hasarı gidiyor tek hedef olduğu için bu kadar zor elde edilen değerli bir setin tek faydası saniyede 1-2 kere daha fazla vurması olmamalı diğer karakterlerin setleriyle karşılaştırınca korucunun seti aşırı zayıf kalıyor

gameako3 likes this.
  12. gameako3

gameako3 Padavan

Bu konuda haklısın ancak bu set oyun sonu seti bu 1 . Yani eğer map döneceksek hassas hatta şarapnel cebimizde duruyor zaten. Ama eğer daha seri bos kesmek istiyorsak ağır darbe +patlayıcı ok daha seri ki oyun sonu bir Çar için bu daha mantıklı yani haritayla zaten işimiz yok oyun sonu isek. Gelelim setin karşılaştırılmasına sınıflar arası : benim tahminim bu set sınıf dengeleme seti olarak tasarlandı. Şöyle ki ; okçu ve cüceler hem haritada hem kan sandığında hem de son boslarda gerek sahip oldukları ani hasar yani dps gerek de yüksek hayat puanı yenileme ile açık ara öndelerdi. Büyücü ve savaşçılar ise düşük ani hasar ve özellikle çift element kıramama ile yüksek hasar yapsa bile mesela büyücü seri olamıyordu , savaşçının ise düşük temel hasarı ve düşük skill hasarı ile serinlikten uzaktı. Yani sanırım geliştiriciler büyücüye çok istediği don küreyi sınırsız yaparak ve savaşçıya da yüksek hasar bonusu vererek dengelemeyi düşündüler . Ama büyücüye biraz fazla gibi olmuş çift hasar çıkması ilerde düzenleme gelecektir.
    Sonuç olarak okçu ve cüceler sanırım önümüzdeki setlere bakacak artık ki bunu sonu yok başka bi set de savaşçıya yaramayacak o zaman da onlar aynı şeyi yazacak.