Discussion Pytania początkujących graczy

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    No niestety tak pięknie to nie ma żeby ruda zawsze była w tym samym miejscu i dawała po 3x za każdym razem. Jedyne co mogę doradzić to idź do Andrakash i kup buffa do speeda w biegu. Z drugiej strony Wanadynit zbiera się najłatwiej ze wszystkich składników i 100 idzie nazbierać w niecałą godzinę, więc 500 to niecałe 5h biegania. Jakby się uprzeć to możnaby to w jeden dzień zrobić.
     
  2. Jasiu111

    Jasiu111 Forum Pro

    "Wzory" ułożenia rud są stałe i prawdopodobnie każda z skalowanym map ma ich 4 (2x 2 sztuki i 2x 1 sztuka). Dodatkowo każda z nich może dać od 1 do 3 sztuk rudy.
    Sugeruję zapoznać się z tym tematem. W zwięzły sposób są tam opisane sposoby zbierania rud i innych składników.

    Z tą "niecała godziną" to bym się nie rozpędzał. Nie wiem czy umyślnie, ale pominąłeś w tym oszacowaniu czynnik klasy. O ile czarodziejem prawdopodobnie jest to wykonalne, o tyle rycerzem już nie.
     
    Adrian5798 likes this.
  3. Vey_

    Vey_ Forum Apprentice

    @Xorrth Najlepiej na zmianę fatal/i_1 -> i_3 -> fatal/i_1 -> itd. Jasiu wrzucił link do FAQ który wszystko ładnie wyjaśnia.

    [​IMG]
     
  4. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    A ja bym się rozpędzał z "niecała godziną". Klasa postaci ma tutaj znikome znaczenie. Liczy sie speed w biegu i szczęście. Dlatego pisałem o buffie do speeda. Warto założyć też peta do speeda i tyle. Mobków prawie sie nie bije podczas zbierania rudy i robi wszystko żeby je omijać, więc nie rozumiem w czym taki rycek ma mieć gorzej od np maga czy łucznika.
     
  5. HoCuSpOcUs

    HoCuSpOcUs Forum Apprentice

    Sam gram ryckiem i nie ma problemu w farmie skałek zawsze mozna zestunowac mobki odpalic choragiew jak ma sie plaszcz z herolda albo z meduzy tez moze pomoc od czegos mamy stuny natarcie albo rozlupywacz a zebranie skalki zajmuje sekundy ale nauczylem sie farmic na plaszczu z niezwyciezonych szybkie wsiadanie na wierzchowaca i tak mapke szybko mozna przeleciec... na bufie do biegania plus pet w 2h mozna nazbierac od 200 do 250 skalek zalezy jaka mapka i po ile leci
     
  6. SonMon

    SonMon Forum Greenhorn

    Witam. Mam problem z postacią gry. Ominąłem zadania początkowe od zera do bohatera. Teraz mam 55 lev i nie mogę łączyć kamieni . Nie mam tez zadań żeby to aktywować. Czy jest jakaś na to rada czy mam grac bez łączenia kamieni ?
     
  7. Spide

    Spide Active Author

    Bez łączenia kamieni się nie da grać :eek: W tej grze nie da się pominąć zadań, możesz co najwyżej ich nie robić ale w każdej chwili możesz do nich wrócić. Jeśli nie zacząłeś tych zadań w ogóle to idź do NPC bodajże w Kingshill i zacznij tę misje (na minimapie będzie oznaczono na zielono). Nie martw się tym że po zrobieniu jednego zadania zniknie ci znacznik gdyż każde z kolejnych zadań przyjmuje się w kolejnych miastach, niestety nie pamiętam kolejności tych miast ale jak poszukasz po miastach to na pewno znajdziesz.
     
  8. WhiciaQ

    WhiciaQ User

    Witam, tak - do misji można a nawet trzeba wrócić. Tutaj jest przewodnik po tych misjach.
     
  9. michal722

    michal722 Forum Apprentice

    Czy na 55 lvl jest sens grania na kuli ognia? Mam ją ulepszoną na maxa, plus set herolda obniżający koszty many, pare kamyków do redukcji many. Ale nie wiem czy sfera nie jest skuteczniejsza. Jakieś propozycje? Many mam 120
     
  10. Charon

    Charon Someday Author

    Tylko sfera, kula to badziew przy niej na pve. O pvp sie nie wypowiem
     
  11. KulawyMao

    KulawyMao Exceptional Talent

    Niekoniecznie.
    W niektórych sytuacjach kula jest opłacalna, np. na Q3 jeżeli nie masz many, bo sferek za dużo nie puścisz,, a na Q7 możesz spamować kula nawet bez many, gdzie na Q3 z ognia bijesz więcej, jednocześnie ze sferki mniej niż normalnie.
    Biorąc jednak ogólne wrażenia, a nie konkretne przypadki to gra na kuli nie ma sensu
     
  12. Charon

    Charon Someday Author

    Chce sobie przymierzyc skorki, zakladam i moja postac znika, taki blad trwa juz od ***** czasu a nic nie zostalo w tej kwestii naprawione
     
    Last edited by moderator: Aug 10, 2020
  13. LukaszK98

    LukaszK98 Forum Greenhorn

    Witam, ostanio (od kilku dni po zmianie wyposażenia na moim magu na bardziej w cios krytyczny [ mag lvl 41 ]) widzę, że moje ataki niekrytyczne nie zmniejszają nawet odrobinę paska życia potwora (głównie bossów i niebieskich minibossów). Czy jest to błąd tylko w wyświetlaniu, czy wina leży po stronie połączenia internetowego? A może to błąd gry? Nie mozna spokojnie grać widząc jak tylko krytyczne ciosy zadają obrażenia, strasznie to wkurza.
     
  14. Luxfire

    Luxfire Someday Author

    Pewnie nie zostanie, jak się sam za to nie weźmiesz. U mnie i moich znajomych nie ma z tym problemu. Pewnie jakiś problem techniczny po Twojej stronie, przede wszystkim odinstalowałbym Drakena i wyczyścił odpowiedni folder (na forum masz co i jak) i zaktualizował sterowniki do karty graficznej. Powodzenia:)
     
    Last edited by moderator: Aug 10, 2020
  15. Charon

    Charon Someday Author

    1 procedure zrobiłem, a sterowniki do karty graficznej mam zaktualizowane i nic nie pomogło
     
  16. WhiciaQ

    WhiciaQ User

    Jeśli chodzi o atakowanie to musi być balans między szkodami, szansą na krytyk i krytycznymi szkodami. Wnioskuję, że zmieniłeś wyposażenie tak, że ten balans trochę się zachwiał. Jeśli wpakujesz wszystko w krytyka a szkody mocno spadną to nie doda Ci to siły. Byłoby lepiej, gdybyś pokazał swoje statystyki, abyśmy wiedzieli ile tam wykombinowałeś szkód i krytyka.

    Nie posiadamy informacji o tym, aby taki problem występował a i sami go nie doświadczamy. Jeżeli robiłeś zalecane, standardowe czyszczenie - to masz pewność, że czekałeś aż się wgrają pliki do końca?
    Ps. post edytowałam i usunęłam niedozwolone słowo.


    xkeke34
    Tutaj piszemy po polsku - post usunęłam.
     
    Last edited: Aug 10, 2020
  17. agent-kaziu

    agent-kaziu Active Author

    Także posiadam ten błąd z paskiem życia bossów, czyszczenie zrobiłem i czekałem aż pliki się wgrają do końca. Ekwipunek nie był zmieniany.
     
    Last edited: Aug 10, 2020
  18. Maximus888x

    Maximus888x Forum Greenhorn

    U mnie też błąd z paskiem życia bossów , essencje pobiera , cyfry się pokazują i to nie skutkuje zmniejszaniem się hp bossa nawet na zwykłym poziomie trudności . Bez znaczenia czy wchodzi krytyk czy bez krytyka. Taka sytuacja pojawia się czasem 2 razy pod rząd. Zgłaszane do suportu - błąd znany i trwają prace nad jego usunięciem.
     
  19. SAF19888

    SAF19888 Forum Greenhorn

    Dzień dobry wszystkim szukam od godziny i nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Próbuję dropnąć wierzchowca (czarny wilk) z Varholm i moje pytanie jest takie? Amfora pojawia się na kazdym modzie? nie tylko w event? i czy ciężko go wydropić? Ogladałem filmiki na youtube ale są stare i tam jest ze na każdym modzie pojawia się amfora i bez eventu i zastanawiam się czy dalej jest tak czy coś zmienili? z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam :)

    Dodam że byłem już na każdym modzie z 50 razy i ani razu amfora się nie pokazała :(
     
  20. Teufel

    Teufel Forum Apprentice

    Szansa na pojawienie amfory wynosi chyba 5 procent. Na każdym modzie możesz trafić zarówno na evencie jak i bez niego
    .
     
    SAF19888 likes this.