Announcement Ρωτήστε τους διαχειριστές στα Ελληνικά

Discussion in 'Headquarters Archive' started by CM Greg, Jul 14, 2015.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. CM Greg

    CM Greg Forum Newbie

    @Atsalakot0s
    Den eimai akribos o diexiristis ton mods (oi ypeuthinoi tou foroum) ala ksero me poiona prepei na miliso gia auto to thema.
    Min anisixeis tha to kano report.


    @Greekhell : avto ontos akougete san na einai bugged. steila to onoma (kalitera kai me screenshot) sto kanali tou support:
    http://www.drakensang.com/support/?aid=2619

    @dimitrios78 : diladi to paysafe litourgei gia tin ellada pali ala to Drakensang den to anagnorizei?
     
  2. Greekhell

    Greekhell Advanced

    @CM Greg να στείλω τι ακριβώς; αυτό ισχύει με όλα τα αντικείμενα εκτός από τα όπλα και τα off hand τα οποία με την ίδια απόδοση (8400) ζητάει 7800000 από 50 σε 51. Αυτό γίνεται σε ΌΛΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΑ
     
  3. Αtsalak0t0s

    Αtsalak0t0s Forum Inhabitant

    @CM Greg

    Exei skeftei h omada tvn sxediastwn na xanarixei mesa sto paixnidi to passive skill "Anosia" ... Ayto to pvp pleon den exei plaka oti kai na sou rixnoune na einai stun
    Edw kai 2-3 meres oi paysafe sthn Ellada exoyne anoixei alla einai periorismenh h xrhsh ths ... Auto einai apo thn meria ths paysafe h provlima tou paixnidiou ..poso kairo tha parei?
     
    Last edited: Sep 27, 2015
  4. Greekhell

    Greekhell Advanced

    Ειναι σίγουρα θέμα bigpoint έχει να κάνει με τους ορούς χρίσης και κάποια γραφειοκρατεια απο πλευράς bigpoint
     
  5. Μorfeas

    Μorfeas Junior Expert

    Γεια σου Greg, μολις ειδα το τελευταιο σας twich και μπορω να πω οτι με καποια πραγματα που ακουσα παραξενευτηκα...το παραραδειγμα που εφερες με το drop μοναδικων και το λαχειο ηταν αρκετα αστειο γιατι αν συναιβενε αυτο που λες τωρα θα ειμασταν πλουσιοι οσοι παιζαμε τυχερα παιχνιδια..Να το εξηγησω,ειπες οτι ολα ειναι θεμα τυχης,ωραια..ολοι στα 3-4 χρονια που παιζουν ενα τυχερο παιχνιδι εχουν κερδισει κατι (μικρο ή μεγαλο ποσο) σωστα?!,λοιπον αν ειχαμε τη λογικη του drakensang θα επρεπε να ξανακερδιζαμε το ιδιο ποσο ξανα και ξανα αν παιζαμε πχ 100 θα κερδιζαμε της 20 σιγουρα αλλα το ιδιο ποσο που κερδισαμε την πρωτη φορα γιατι αυτο γινετε στο game με τα μοναδικα, μολις σου ριξει ενα στο πεταει ξανα και ξανα για αυτο εχω φτασει εγω προσωπικα να εχω 20 μασκες καλυς και τιποτα αλλο απο καλυ ολα αυτα τα 4 χρονια..αρα μηπως εδω δεν μιλαμε για τυχη αλλα για προγραμματισμο...γιατι δεν πιστευω να ειμαι τοσο τυχερος μεσα στην ατυχια μου που να μου πεφτουν συνεχεια τα ιδια και τα ιδια..
    Πιστευω οτι καποια πραγματα πρεπει να διορθωθουν στο game για να το πανε και ενα βημα μπροστα.. ξερω οτι πολλα ατομα το εχουν παρατηση το game για αυτον ακριβως το λογο και οχι γιατι δεν τους πεταξε τα μοναδικα που ηθελαν απλα ενοιωθαν το αισθημα της αδικιας..η εταιρια επρεπε εδω και πολυ καιρο να ειχε κανει κατι πανω σ αυτο το θεμα σε οποια φορουμ (ελληνικο,αγγλικο,γερμανικο,κτλ) και να μπω υπαρχει παντου αυτο το θεμα με τα μοναδικα και ποσο αδικο ειναι το συστημα..ευχομαι και ελπιζω αυτη τη φορα να γινει κατι πραγματικα!

    Υ.Γ:Συγνωμη αν κουρασα αλλα πιστευω οτι μεσα απο την συζητηση υπαρχει εξελιξη..και ποια ειναι η δυναμη ολον αυτον τον game..το κοινο τους (παικτες) που το στηριζουν και το διαφημιζουν! :);)
     
  6. veelzevoul

    veelzevoul Forum Greenhorn

    @CM Greg pote 8a valete to Quarantee drop to perimenoyme edw kai poly kairo auto to pragma mhn to ka8ustereite allo..!!kai kati akoma thn thxh prepei na mporoyme na thn vgazoyme apo ta anteikeimena xwris na ta katastrefoyme...8a to balete syntoma kai ayto sto game einai poly basika ayta ta 2 pragmata!
     
  7. Greekhell

    Greekhell Advanced

    Καλημέρα
    Μετά το τελευταίο twich έχω 2 απορίες:
    Όσον αφορά τα εποχιακά events τι ακριβώς αναμένεται να γίνει με τον θαμπο. Είναι ίσως το μοναδικό πράγμα που δεν κατάλαβα από όλο το twich ειδικά μετά την απουσία του θαμπου από τον τεστ σέρβερ. Πως θα αλλάζουμε τα θρύψαλα;
    2 Όσον αφορά το event του dragan που έρχεται όσο και να έπαιζα στον τεστ σέρβερ δεν βρήκα μια επαναλαμβανόμενη αποστολή ή κάποιο τέρας που να μας δίνει πύλες για τον dragan. Αυτό απλά έτυχε δεν είδα κάτι ή είναι κάποιο bug; Αν ισχύει κάποια από τις 2 πρώτες περιπτώσεις ποια θα είναι η διαδικασία;
    Θα εκτιμούσα πολύ μια απάντηση πριν αρχίσει το event. Πάντα φιλικά και με καλή διάθεση
     
  8. LibliusGR

    LibliusGR Forum Apprentice

    Γεια σου Greg,θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής.Αν κάποιος κάνει τήξη ένα αντικείμενο(μέσα στο παιχνίδι δεν υπάρχει η επιλογή της επαναφοράς)και απευθυνθεί στην υποστήριξη αυτό δεν μπορεί να επιστραφεί;
    Δηλαδή οι διαχειριστές μπορούν να επαναφέρουν έναν ολόκληρο χαρακτήρα αν γίνει διαγραφή του,αλλά δεν μπορούν να επαναφέρουν ένα αντικείμενο;
    Ευχαριστώ.
     
  9. Αtsalak0t0s

    Αtsalak0t0s Forum Inhabitant

    Καλησπερα !

    @CM Greg θα ηθελα να σου κανω μια πολυ απλη ερωτηση με ενα screen και θα ηθελα να μου απαντησεις

    http://prntscr.com/8tby3x

    Αυτο ειναι βασικη ζημια απο μαγο χωρις καν να φορα πρασινες ...

    Η ερωτηση μου ειναι . Θα ηθελα να μου πεις " Πως ειναι δυνατον κατι να αμυνθει αυτες τις βασικες "
    και να το κανω πιο λιανα
    " Πως ενα πολεμιστης ειναι δυνατον να αμυνθει τετοια βασικη ζημια " (Αrmor + αντιστασεις + ζωη )

    Η δικια μου η απαντηση ειναι οτι δεν υπαρχει αμυνα σε κατι τετοιο και Αυτο ειναι η απολυτη ξενερα μεσα στο παιχνιδι διοτι το καταστρεψατε με αυτα τα νουμερα
    Οσο και να ανεβασω τις αμυνες μου δεν μπορουνε να καλυψουνε τετοιες ζημιες σε pvp

    Περιμενω την δικια σου !
    Ειμαι περιεργος διοτι δεν γνωριζεται νομιζω τι παιχνιδι εχετε φτιαξει παρα να μας δινετε καινουργιους τροπους να σπαταλαμε Ader
     
    Eytyxiagr likes this.
  10. Greekhell

    Greekhell Advanced

    Τσάμπα κόπος παιδιά τελευταία φορά που απάντησε σε κάτι εδώ μέσα είναι 1,5 μήνα πίσω και οι 2 ερωτήσεις που έκανα πήγαν και αυτές τσάμπα. Καλή καρδιά....
     
  11. Eytyxiagr

    Eytyxiagr Forum Inhabitant

    με το release 155 εκτος απο την ανοδο των επιπεδων και την προσθηκη νεων περιοχων καταστρεψατε και τους πολεμιστες. τους αφαιρεσατε την αναπλαση ζωης που ειναι απαραιτητηστους πολεμιστες μια και ειναι ο μονος χαρακτηρας που δεν εχει την δυνατοτητα να βαρεσει απο μακρια και ετσι νααποφυγει τη ζημια καταστραψατε τη συσσωρευση ζωης καταστρεψατε τους φραγμους καταστρεψατε τον κρισιμο στοχο. γιατι αυτο το μισος της εταιρειας προς τους πολεμιστες? και οταν διαμαρτυρηθηκαμε ειχαμε να αντιμετωπισουμε και την ειρωνεια της συνεργατιδος σου haruki που μιλησε για το κλαμα των tank. 3 χρονια και προσπαθουσα να στησω τον χαρακτηρα μου συμφωνα με οσα ισχυαν τοτε. και ξαφνικα μας τα ανατρεπετε ολα. με το release 157 κανατε υποτιθεται ενα πασαλειμα που το οναμασατε βελτιωση στους πολεμιστες. που στην ουσια δεν βελτιωνει τιποτα. δωστε μας πισω την αναπλαση. σε ολους τους υπολοιπους χαρακτηρες ακομα και αν αλλαξατε βελτιωσατε καπποια πραγματα μονο τους πολεμιστες καταστρεψατε.
     
  12. Darth-Vader

    Darth-Vader Forum Apprentice

    Γεια σου Greg μήπως γνωρίζεις αν θα ξαναέρθει το event Sargon, θα υπάρξει καμία αλλαγή στα δώρα με τους 25 φίλους γιατί όλα είναι αναλώσιμα και 3 είναι μόνο μόνιμα, θα ανέβουν καθόλου τα άτομα του συναφιού γιατί έχω πάρα πολλούς φίλους και είμαστε χωρισμένοι σε διαφορετικά συνάφια... η αν γίνει καμιά συμμαχία όπου 5 συνάφια θα την αποτελούν(παράδειγμα αναφέρω), θα υπάρξει κανένα bonus ομάδας έτσι ώστε να μην αποκλείνεις άτομα χωρίς λόγο, πρόσεξα ότι ανέφερες ένα "Σίγουρο Drop" μήπως γνωρίζεις αν θα μπει σύντομα,επίσης κάτι ακόμη σκετικά με τη λίστα φίλων είναι κάπως ενοχλητικό κάποιοι που δεν γνωρίζεις να σε βάζουν στη λίστα φίλων αν γίνεται προτείνω πριν σε βάλουν στη λίστα φίλων να έρχεται μία αίτηση όπως είναι για συνάφι ή ομάδα και αν πατήσεις ναι να είναι και 2 στη λίστα φίλων όπως είναι και σε πολλά άλλα παιχνίδια.
    Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά μας ενδιαφέρουν πολύ, ευχαριστώ εκ των υστέρων.
     
    Last edited: Oct 25, 2015
  13. xristaraspower99

    xristaraspower99 Forum Greenhorn

    καλημερα Γκρεγκ εχω μερικες ερωτησεις.

    Ερωτησεις:
    1. Η ζωνη με τα 6.000 χρυσα νομισματα θα βγει?
    2. Προσπαθησα να συνδιασω 3 μποτες ροσαν επιπεδο 50 κ 1 μποτα ροσαν επιπεδο 40 κ δεν συνδιαστηκαν
    3. Οταν ενας μαγο εχει βασικες ζημιες 1200-1400 πχ κ η μαγικη οβιδα του λεει 1200-1400 γιατι οι ζημιες του ξεκινανε απο 500 κ φτανουν μεχρι 1400 ενω λεει 1200-1400 στην μαγικη οβιδα?
    4. Αλλαξατε στα στατς στο ροπαλο του πολεμιστη κ απο 1% ανανεωση ζωης το κανατε 0,8% κ τους επιστρεφεται κ 4.500 δρακεντια πισω. Πιστευεις οτι η επιστροφη δρακεντιων ειναι δικαιη?
    5. Ο Σαλβενταρ θα φερνει κατα καιρους κ αλλα ιτεμς να αγοραζουμε?
    6. Οταν τελειωνεις ολους τους παραλληλους κοσμους γτ να μην μπορουμε να μπαινοβγαινουμε στον μορτι ή στην καλλις οσες φορες θελουμε και πρεπει να κανουμε απο την αρχη την μινι αποστολη για να μπουμε?
    7. Το πετ με το 5% ταχυτητα κ η κουκλα του ηροδωρου απο προηγουμενα εβεντ στα πακετα τυχαιου συντροφου υπαρχει?


    Ιδεες:
    1. Συνδιασμο εξαιρετικων-θρυλικων αντικειμενων καιι επιλογη μαγειων.(πχ 4 ραβδια και απο το 1 επιλογη ταχυτητας,2ο επιλογη ζημιας κ τα λοιπα)
    2. Οι ουσιες να μην εχουν οριο οπως τωρα 9999 κ πιανουν χωρο πολυ.
    3. Επιλογη πληκτρων κινησης παικτη. (σε καποια αλλα παιχνιδια η κινηση εκτος απο το ποντικι γινεται κ με τα βελακια ή καποια πληκτρα)


    αυτα προς το παρων.εχω πολλες ερωτησεις και ιδεες αλλα θα τις κανω κατα καιρους.βασικο παντος ειναι να δουν οι προγραμματιστες αυτο που λες για την μαγικη οβιδα γτ οι ζημιες ειναι σαν να βαραω με αλισιδωτο.
     
  14. trakilaki

    trakilaki Living Forum Legend

    Greg ... I came here to give you one ear pulling

    [​IMG]

    ... because the players are complaining you haven't been active in the forums for 3 months .
     
  15. Αlexkid

    Αlexkid Forum Greenhorn

    καλησπερα συμπαικτες.μετα απο την εισοδο μου σε σελιδα της εταιριας www.bigpoint.com εχασα τους παικτες που ειχα στον λογαριασμο μου.Το σαπορτ μας την μια μερα μου ειπε οτι θα γυρισει ολους τους παικτες.την αλλη μονο εναν και την αλλη μονο 2 με αποτελεσμα να παρω εναν παικτη πισω γυμνο. στο αγγλικο σαπορτ μου ειπανε να στειλω στο σαπορτ μας και να παρω τους παικτες μου πισω και απο το ελληνικο σαπορτ μου ειπαμε οτι δεν τους νοιαζει τι λενε οι αγγλοι. εγω ξερω οτι αμα αυτο σε καποιον συμβει για πρωτη φορα η υποστηριξη του δινει πισω τους παικτες του.δηλαδη η υποστηριξη ανα χωρα εχουν διαφορετικους κανονες?σε εμενα γιατι? η εταιρια τους δινει την δυνατοτητα να παιζουν με τα χρηματα των αλλων και απαντανε στα μνμ με σκληρο τροπο?
     
  16. Αlexkid

    Αlexkid Forum Greenhorn

    Greg Το ID: 104336936 του παικτη μου ειναι αυτο. πριν μερες καποιος με πεταξε ολα τα πραγματα και με εσβησε τους χαρακτηρες που ειχα.
    Η Ελληνικη υποστηριξη μου ειπανε τα εξης:

    Γεια σου ,

    εμείς μπορούμε να σου επιστρέψουμε έναν για αρχή, μέχρι να βεβαιωθείς ότι δεν έχει πλέον κανένας άλλος πρόσβαση. Θα πρέπει να επιλέξεις έναν και να μας δώσεις το όνομα του χαρακτήρα και τον server

    Με φιλικούς χαιρετισμούς,

    Christina
    **********************************************************************************************************

    Γεια σου ,
    Ο παικτης επιστρεφετε οπως ακριβως καταστραφηκε. Αν πριν την διαγραφη του ειχαν καταστρεψει τα αντικειμενα δεν μπορουμε να τα επιστρεψουμε.
    Τελος μεταφορα απο σερβερ σε σερβερ δεν γινεται .
    Καλη σου συνεχεια

    Με φιλικούς χαιρετισμούς,

    Sophia
    **********************************************************************************************************

    Γεια σου ,
    Ο μεγιστος αριθμος επαναφορας παικτων ειναι μεχρι 2 και αυτο αν θα γινει θα περασει πρωτα απο τον απαραιτητο ελεγχο.
    Τελος οι παικτες οπως σου απαντησα οπως διαγραφηκαν ετσι επαναφερονται .

    Με φιλικούς χαιρετισμούς,

    Sophia
    **********************************************************************************************************

    Γεια σου ,

    δεν μας αφορά η απάντηση του Αγγλικού support.

    Με φιλικούς χαιρετισμούς,

    Christina
    **********************************************************************************************************


    Γεια σου ,

    ΄το θέμα μας δεν ειναι η επαναφορά των άλλων χαρακτήρων (γυμνοί και αυτοί) αλλά το βασικό θέμα σου ειναι η επαναφορά των αντικειμένων η οποία δεν πρόκειτε να γίνει.

    Με φιλικούς χαιρετισμούς,
    Christina
    **********************************************************************************************************

    Εγω εβαλα τοσα χρηματα στο παιχνιδι και οι απαντησεις ειναι απαραδεκτες. Δηλαδη ετσι λειτουργει η Ελληνικη υποστηριξη?
    Ξερω τοσους παικτες που σβησανε τον χαρακτηρα, ή πεταξανε αντικειμενα και τα πηρανε ολα πισω.
    Σε εμενα γιατι δεν με επαναφερανε τα αντικειμενα,τους υπολοιπους χαρακτηρες που ειχα?


    Σε παρακαλω πολυ εισαι ανωτερος απο τα ατομα της Ελληνικης υποστηριξης να κοιταξεις το θεμα και να με βοηθησεις. Τα λεφτα μου προσπαθω να προφυλαξω που εβαλα.
     
  17. yiannis_l

    yiannis_l Forum Apprentice

    Καλησπέρα Γρήγορη,

    Δεν υπάρχουν επαρκή λόγια για να σου εκφράσω την απογοήτευσή μου. Με λύπη βλέπω πως στην ουσία κάποιοι δεν θέλουν να ακούγεται η αλήθεια. Απλά γιατί η αλήθεια πονάει. Και από την στιγμή που επαναλαμβάνεται, αλλά δεν συνάδει με συγκεκριμένα συμφέροντα και πολιτικές, απλά γίνεται προσπάθεια να εξαφανιστεί, αλλά στην ουσία: Παραμένει.

    Ο λόγος για ορισμένους διαχειριστές, οι οποίοι νομίζουν πως έχουν δικαίωμα να κάνουν ότι θέλουν και να διαγραφούν ποστ, για τους λόγους που σου ανέφερα παραπάνω. Δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση αν το μήνυμα αυτό δεν καταφέρεις να το διαβάσεις, επειδή πιθανότατα θα έχει διαγραφεί.

    Θεωρώ λοιπόν, πως οι αλλαγές σχετικά με το δρώμενο της πανσελήνου, το κατέστρεψαν οριστικά, όπως φυσικά το ίδιο συνέβη και με το δρώμενο της νέας σελήνης. Ειναι πασιφανές πως όλο το επαναλαμβανόμενο feedback της κοινότητας αγνοήθηκε και Έν Τέλει η εταιρία προχώρησε στο δικό της σχέδιο, όπως είχε σχεδιάσει εξ αρχής.

    Δεν βλέπω λοιπόν τον λόγο προσωπικά για οποιοδήποτε feedback στο εξής. Κανείς ο οποίος έχει στοιχειώδη Αυτοεκτίμηση και Αυτοσεβασμό δεν επιθυμεί να τον αγνοούν. Πολύ φοβάμαι πως ίσως και ο δικός σας ρόλος να μην είναι αρκετός, διότι ενδεχομένως να μην σας δίδεται η απαραίτητη βαρύτητα που σας αρμόζει.

    Θα ήθελα στο σημείο αυτό να προσθέσω και την άποψη μου για τον αγαπητό μας Gnob. Θεωρώ πως το καλό αυτό ξωτικό, θα έπρεπε να είχε μετακομίσει μόνιμα στο Kingshill από την σπηλιά του, έτσι ώστε να διαθέτει μόνιμα τα αγαθά του στους κατέχοντες δρακέντια. Αυτό σαφώς και θα καταργήσει τα ερωτήματα περί της άφιξης του, πράγμα το οποίο είναι καλό και για εσάς. Και φυσικά κάθε τόσο μπορεί να ενημερώνει το κατάστημα του με νέα καλούδια, όπως συμβαίνει και με τους υπόλοιπους εμπόρους.

    Είναι πολλοί οι παίκτες που στην κάθε τόσο αραιά επίσκεψή του δεν έχουν τα απαραίτητα δρακέντια να αγοράσουν τον εξοπλισμό που τους ενδιαφέρει. Το γεγονός αυτό, σε συνδυασμό με το ότι οι πύλες για την σπηλιά του (που δεν είναι πλήρης ή και φτωχή κάποιες φορές) είναι δυσεύρετες, δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα.

    Χαρακτηριστικό παράδειγμα εγώ, που στην επερχόμενη επίσκεψή του, δεν θα έχω μαζέψει τα απαραίτητα δρακέντια για τον εξοπλισμό που επιθυμώ και σε συνδυασμό με το γεγονός της έλλειψης πυλών, ποιός ξέρει ποτέ θα μπορέσω να πάρω τον εξοπλισμό αυτό, ελπίζοντας πως τότε θα εξακολουθεί να υπάρχει. Αυτό είναι κατάφορα άδικο.

    Κατά την γνώμη μου, ενέργειες όπως η αγνόηση του feedback της κοινότητας και η όλο και περισσότερη χρηματοκεντρική πολιτική που ακολουθείται, είναι βήματα προς τα πίσω, όχι προς τα εμπρός. Είναι βήματα τα οποία αποθαρρύνουν όλους, ωθώντας και τους παίκτες που βάζουν χρήματα στο παιχνίδι, σταδιακά να τα μειώσουν αλλά και να σταματήσουν να το κάνουν.

    Ευχαριστώ.
     
  18. CM Greg

    CM Greg Forum Newbie

    Γεια σας παικτες της Ελλαδας!

    πρωτα απ ολα συγνωμη που δεν ειχα χρονο να σας απαντησω πιο τακτικα.
    Δυστυχως θα πρεπει να κλεισουμε αυτο το θεμα εδω επειδη δεν βρισκω αρκετο χρονο να σας απαντησω προσωπικα
    οπως εχετε ηδη καταλαβει. Με το που μεγαλωνει το ποσο των παικτων, μεγαλωνει το παιχνιδι και επισεις οι αρμοδιοτιες μου.
    Δυστυχως δεν μου μενει αρκετος χρονος για να εχω κουβεντα σε ολες τις γλωσσες. Θα μπωρειτε να κουβεντιασετε με μενα
    και την Χαρουκι ακομα στο Αγγλικο θεμα.

    Ευχαριστω
    Γρεγκ
     
Thread Status:
Not open for further replies.