Discussion Rytier Draka

Discussion in 'Česká a Slovenská sekce' started by Nebula, Sep 2, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. jackoneill1976

    jackoneill1976 Forum Veteran

    tak.. je pravda ze v cestine pise +1 zlosti.. ale... je to blbe :D

    anglicky..[​IMG]

    a v praxi.. je videt ze tam lita +3 pri kritickym zasahu..

     
  2. ZEFYR1-CR

    ZEFYR1-CR Forum Connoisseur

    jo pravda ja ten set nezkousel v praxi no zase spatny preklad:) klasika:) sice nevim jak se v prekladu da zamenit 3 za 1:D ale co uz

    chtel sem se te jeste zetat jak planujes a jestli planujes dosahnout 400% kritickeho zraneni?
     
  3. jackoneill1976

    jackoneill1976 Forum Veteran

    zas tak daleko nejsem od toho..malinko poladit to chce.. ale zas nemam 300k hp :p

    [​IMG]
     
  4. setoneto

    setoneto Forum Pro

    Ten co to prekladal chtel ten set asi jen pro sebe, jinak si to nedovedu vysvetlit :)
    Nerozbitne magma dava o dost vic kritiku a dmg nez konec hrabivosti, me taky nenapadlo, mam 99/100% dmg/kritik a dava asi 170/4090 t8 60lvl
    No jestli to opravi a pujde ponknout mas vystarano, ja bych neveril, nevydrzel a nasadil kostku. Zajimalo by me, u khalys by to vracelo 3 nebo 1.5?
     
  5. _Batole_

    _Batole_ Junior Expert

    Ahoj, vzhledem k tomu, že jsem na matiku hodně slabá, tak se obracím na ty co to mají zmáknuté.

    Ti co mě znají vědí, že jsem zapřísáhlý tank, ale chci si něco umět zabít i na sólovku.
    Takže prosím o radu.
    Opasek mám Bearacha a nevím zda je lepší jít do kombinace 4x odolnost od předmětu a nebo 3x a k tomu 1x od postavy.
    Stejně tak torzo, to mám od Dragana a nevím zda opět chtít 4x hodnotu zbroje od předmětu a nebo 3x a k tomu 1x od postavy.

    Vím, že je to i o celkových statech v jiných předmětech a taky od kamenů, ale vzhledem k orientaci na tanka mám většinu věcí právě na odolnost a zbroj.

    Helmu střídám na tankování z Q3 a na wara Dragana.
    Boty Matilda a na wara Dragana.
    Ruce Matilda a na wara Dragana (dřív sem měla Herolda, ale nevyhovují mi)

    Nejsem platič, takže set z kostky nedám :D

    Předem děkuji všem co mi budou ochotni poradit.
     
  6. ZEFYR1-CR

    ZEFYR1-CR Forum Connoisseur

    Presne sem ted nepochopil moc co vlastne potrebujes nebo chces ? Neco mezi tankem a 2h ? A proc ti vlastne nevyhovuje q7 ? Jako to kombo? Lepsi nez kostickovej set je ted z beden za paklice staci ty za 5 paklicu ale bohuzel se momentalne neda naponkovat ozdoba dalsi kombinace je kara ozdoba q9 amulet draci prsten nebo ted z eventu ozdoba a amulet k tomu draci prsten modrej od gnoba

    a ten opasek a torzo se ptas na tanka ? Tak sem to teda pochopil tak to si musis spocitat bohuzel sama jak ti to vychazi
     
  7. _Batole_

    _Batole_ Junior Expert

    Ptám se na tu kombinaci:
    3x od předmětu a 1x od postavy, prostě ten žlutě zvýrazněný text.

    Neumím si vypočítat co dá postavě víc a ty slavný kalkulačky mi moc nejdou.
     
  8. ZEFYR1-CR

    ZEFYR1-CR Forum Connoisseur

    takze vlastne chces poradit jestli se ti vyplati v opasku 4x hodnota od predmetu (odolnosti) nebo 3x hodnota od predmetu a 1x celkova hodnota?
    takze chces aby to tu nekdo vypocital nebo ti poradil co je lepsi aniz by vedel nejaky hodnoty?:) no bohuzel carodej ani vestec nejsem:) ale vseobecne se udavalo ze kdyz je mala hodnota at uz u cehokoliv tak procenta z toho budou taky mala:) protoze male procenta z male hodnoty je porad malo:) ja osobne nevim jak bych ti poradil treba to zvladne nekdo jiny:)
     
  9. jackoneill1976

    jackoneill1976 Forum Veteran

    To musí být hodně špatný když někdo přemýšlí o odolkach do opasku... při 2h je to nesmysl a při 1h přece musíš mít mrtě,ne? Kor kdyz do ramene dáš +55-60%...
     
  10. setoneto

    setoneto Forum Pro

    Tak nejaky vseobecny nastrel od oka by mi taky nebyl k zahozeni, mam v opasku castecne predelany diamanty + slusny zaklad, v plasti nepredelany kralovsky, jinak ctyri posvatny.. v tomhle pripade by urcite vyslo lip ocarko od predmetu, protoze celkovy nemam z ceho brat, aspon tak to chapu ja. S plastem na kritiky prijdu o dalsi odolky, takze celkovy % jsou mi k nicemu bych rekl. Jak to pak je, kdyz nekdo nosi treba q9amulet, (je mozny a ma smysl nosit prsten z medveda, kdyz ma nekdo prebytky pyramidek tj. hodnoty kritiku? Ze jako k pandorine setu misto gnobova napr.?) a ma vysoky diamanty a zlaty zaklady ve vecech tezko rict. Nez budou zase stoky chtel bych udelat parni set na zbroj/odolky, jen z leg co kde padnou rovnou , zajimalo by me jestli se dostanu na 46k s obojim jen se zlatyma ocarkama
    Ten prsten z medi byl jen spekulace, osobne prebytky kritiku menim na hp
     
  11. _Batole_

    _Batole_ Junior Expert

    to: ZEFYR1-CR
    Vím, že nejsi čaroděj ani ty ani nikdo tady. Jen jsem doufala, že existuje nějaké univerzální pravidlo-poučka. Stylem jsi slabá začínající postava tak skládej 4x odolky od předmětu. Až posílíš a budeš mít v postavě královské šutry přeponkuj na 3x od předmětu a jednou od postavy a nebo úplně jinak.

    Ptala jsem se jen proto, že jsem si kdysi přenesla do opasku hodně slabá očarka (jen dvě zlaté). Ta ludra ponk mi doposud nedal lepší. A když už to stojí tolik času a námahy, tak bych to ráda naponkovala tak, aby to bylo pro postavu co nejefektivnější.
    Na toto fórum dřív chodili hráči co měli vše propočítáno do nejmenších detajlů, tak jsem se zkusila zeptat, ale pokud žádná taková univerzální poučka není tak to nech být. Děkuji

    to:jackoneill1976
    Umíš taky někdy někomu poradit a nebo ti dělá dobře se jen povyšovat?
    Ne každý tu sedí několik let nonstop. Ne každý má našutrovanou postavu až na půdu. Ne každý si umí poradit ikdyž na to má prostředky (TM)
    Ne nemám na 1h odolek mrtě, ale omlouvám se ti za to pohoršení které jsem ti způsobila. Už se raději na nic ptát nebudu.
     
    micuna13 likes this.
  12. jackoneill1976

    jackoneill1976 Forum Veteran

    Pardon...

    Tip: na ponku neskladej cíleně gold staty,jenom platiny... Ono se to sejde časem.. A hlavně 3-4 gold staty padaj random bez ničeho . Takže naponkujes "co přijde zadarmo" a hned jses na tom líp

    Můj styl: schovavam jenom platinu co chci použít (žádný krit dmg do zbraně,dmg do bot,krit do helmy atd) a to jenom fialky,když mám 2 tak skládám random pokud nemám 2 platiny lego... Pak znova.. 2+2 platiny lego do nekonečna.. 3 už beru a pokracuji.. Kolikrát beru i 2+2 goldy když je lepší než mám aktuálně preneseno..
     
    micuna13 likes this.
  13. couda22

    couda22 Forum Commissioner

    Batole, na forum uz nechodi zdaleka tolik hracu, jako pred lety. Ale hlavni vec je ta, ze drtiva vetsina hracu hraje 2h (dvourucni) a ne 1h. Navic zde jsou vetsinou veterani, co maji nadprumerne postavy a pro ne pri 2h do opasku patri jenom a pouze zraneni.

    Univerzalni poucka? No nevim. Proste pokud chces aby ti nekdo poradil (a jak jsi psala, aby to bylo efektivni), tak proste musis dodat 2 udaje:
    - absolutni hodnota odolnosti (to jsou neprocentualni hodnoty odolnosti na predmetech a kamenech vcetne aplikace % zvyseni odolnosti na tomto predmetu)
    - relativni hodnota odolnoti (to je % hodnota zvyseni celkove odolnosti - nejenom ocarovani, ale i znalostni strom atd.)

    Bohuzel ty 2 vyse uvedene udaje nejsou v okne vlastnosti postavy zobrazeny (narozdil treba od HP), takze si je musis sama spocitat.

    EDIT - ted jsem si uvedomil, ze staci, kdyz spocitas jen tu relativni hodnotu a absolutni zpocitas z celkove hodnoty odolnosti. Jeste by to ale chtelo videt obrazek s vlastnostmi opasku (tj. aby bylo videt, co v nem mas za kameny, runy na odolnost a zakladni vlastnosti).

    Nicmene pokud se s odolnostmi/brnenim dostanes na urcitou hodnotu, tak zvyseni te hodnoty o 1000 ti v % udela velice malo (treba pul nebo jedno %).
     
    Last edited: Jan 19, 2020
    _Batole_ and micuna13 like this.
  14. ZEFYR1-CR

    ZEFYR1-CR Forum Connoisseur

    no tak nejak sem to napsal vseobecne se udavalo ze kdyz je mala hodnota at uz u cehokoliv tak procenta z toho budou taky mala
    ale prevedla si to lip no si slaba skladej 4x od predmetu :) bohuzel nikdo ti tu nic neporadi si myslim tezko radit kdyz nikdo nevi co ma ve znalostech co ma v naramenikach tam se to vsechno nasobi pak zlaty ocarka nebo platiny jaky je vysoky zaklad v opasku jak si psala:) nechci nikoho urazit ale je to myslim ucivo ze zakladky to vypocitat:) a kdyz to vezmu ze sve pozice tanka uz sem prestat hrat uz davno nevim jaky sou tam limiti a maxima tech odolek a uprimne ted je v mode spise 2h nastaveni :) takze jestli to opravdu chces vedet musis dotat ty potrebny cisla :)

    PS: presne jak pise couda22
     
    micuna13 likes this.
  15. setoneto

    setoneto Forum Pro

    S dovolenim dam priklad: opasek 3k odolek x 150runy, plast 3k, amulet 3k, 30bodu znalosti = 13.5k x 30% je 17,550

    2. Opasek 2k x 100runy, plast 1.5k, amulet 2k, 30b znalosti = 7.5k x 30% je 9750

    Nejde mi o presne vypocty, spis jak teda pokracovat a co kam dosadit, abych se dostal k tomu co mi da vic. V druhym pripade ty celkovy budou k nicemu, ale jak si to overit
    Ma dve lega, jedno 240od predmetu, druhy 180od/10% celkovy
    3k x 240% da 7200 + 17550=24750
    3k x 180% da 5400 + 17550=22950x10%=25245
    Slo by to tak pocitat?
    Edit: nejspis neslo, protoze jsem mel pricitat k tem 13.5k a az pak nasobit znalostma a to by vychazelo 26910 vs 26460
    Je aspon jeden priklad spravne?
     
    Last edited: Jan 19, 2020
  16. ZEFYR1-CR

    ZEFYR1-CR Forum Connoisseur

    opasek 3k x240% od predmetu a 150 % za runy je 14700 plast 3k amulet 3k 20700 x 38% ( je maximum ve znalostech) je 28 566
    opasek 3k x180% od predmetu a 150 % za runy je 12900 plast 3k amulet 3k 18900 x 48% je 27 972
     
  17. _Batole_

    _Batole_ Junior Expert

    Ahoj, chtěla jsem reagovat dříve, ale nešlo se přihlásit na fórum.

    A pak že je to počítání snadné :D
    Povedlo se mi naponkovat opasek 3x od předmětu a 1x od postavy. Na další už zkusím ty platiny. Ale i tohle mě trochu posunulo, zase se na ta čísla lépe dívá.
    Dám vám sem screen jak mi to nyní vychází na 1h a 2h, bez bufů, bez esky a peta sem zapomněla přehodit je na rychlost běhu.
    Doufám, že tím nikoho nepohorším, ale buď rozesměju a nebo potěším (že má lepší postavu jak já :D)
    Na 2h je to pořád dost bídný, ale jde to celkem dobře hrát i na pekle1, na vyšších se holt musím víc hýbat což by mi nevadilo, spíš mě štve, že je to k neumlácení, prostě malá dmg a žalostná kritika.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  18. Gauthor

    Gauthor Count Count

    Rozhodně si tu 2h a ozdobu vyruň, i kdybys měla vyhodit runy ze všech ostatních předmětů. ;) Pak si sežeň set z Q7, protože je to sakra znát. A zbytek je na postupným zlepšování. A neboj se, i s 2h se dá pěkně tankovat. I kdybys měla zůstat v defenzivnějším pojetí. Ale vymlátíš si pak jakýkoliv mapy na i4 sama. Ono wara se štítem dneska asi nikdo nepotřebuje. A to ti říkám jako war, kterej měl štít ještě tři roky potom, co vyšel z módy.
     
    _Batole_ likes this.
  19. ZEFYR1-CR

    ZEFYR1-CR Forum Connoisseur

    no tak to je jasny ze mas malo kritiky:) kdyz sou veci na 5 stupni a prsteny mas na odolky:) otazka je jestli chces delat to 2h nastaveni pac kdyz se na to divam to je na zmenu skoro vseho co mas na sobe

    Tank- no celkem pomala rychlost utoku a kritika taky slabsi (ale to dela ta ozdoba a prsteny) ikdyz jestli ams ve skupine trpaslika neni co resit ale bez nej se ti musi pomalu dobijet cl. schopnosti dlouho sem uz nevidel na tankovy ty prsteny z medveda
     
    _Batole_ likes this.
  20. _Batole_

    _Batole_ Junior Expert

    ZEFYR1-CR
    Ber to tak, že už jsem fakt dlouho nehrála a to i když hru znám už od roku 2011, jenže s dlouhýma pauzama.
    Ty i Gauthor máte pravdu v tom, že je to na kompletní výměnu věcí, ale do Q7 jít nechci. Vlastně ho mám, ale nesedí mi, prostě mi to s tím nejde. Takže bych to potřebovala nějak skloubit s tou zastaralou Q4.
    Bearachovku mám se zlatým číslem na dmg a prej je to 98%, ale ještě v ní nemám ani 1 královský kámen, nejvyšší jsou 2 dokonalé. Kdysi jsem hodně investovala do safírů, ty mi bohužel sebrali (jeden z důvodů proč sem sekla ze hrou).

    V každém případě děkuji za odezvu k tomu ponkování, nějak se s tím už popasuju.