Discussion "Co nadal w trawie piszczy..." czyli nowinki o Drakensang

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. janus160121typek1

  janus160121typek1 Someday Author


  Pokaż rzeczonych łuczników, chętnie obejrzę.

  Jak ja patrzyłem na krasnala to nie wyglądał źle, ale to zależy od punktu widzenia.

  Fakt, może się pośpieszyłem, lecz ja nie widzę przyjemności w tym łuczniku.
  Zielona nie przebija, drzewo stoi i nic nie robi.

  Tak jak by w ogóle go nie czuję.
   
  tozagol and michalog like this.
 2. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Ambassador

  Bo nie ma chodzić. Szydzi z mobów, i one idą do niego. Jak podejdą, to je bije. Gracz stojący w pobliżu drzewa regeneruje się, niezależnie od tego, czy drzewo kogokolwiek bije. Wilki leczą bijąc moby.

  I tak mnóstwo rzeczy jest zbugowanych na testowym, więc jak to będzie ostatecznie działać - zobaczymy. Bossy mają za dużo hp, są odporne na wszystkie negatywne efekty, itd. Nawet craft w ogóle nie działa i nie da się przenosić żadnych bonusów. Ogólnie rozszerzenie kompletnie nie jest przygotowane do tego, żeby wejść na zwyczajne serwery.
   
 3. janus160121typek1

  janus160121typek1 Someday Author

  Dlatego narzekałem na drzewo, jest zbugowane przez wklepanie AI strażnika, jak mob nie podejdzie wystarczjąco blisko, to często jest tak, że mob może bić drzewo, ale drzewo bić moba już nie może...
   
  tozagol and michalog like this.
 4. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Ambassador

  Nie jest zbugowane - tak jest napisane w opisie skilla, że jest nieruchome. To nie bug, to jest "ficzer".
   
 5. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  smiesza mnie posty osob piszacych o balansie postaci, ktorzy nie wbili nawet lvla na testowym(ja tez nie, ale to nic)
  jaki sens jest pisanie o balansie z poziomu 5lvlowej postaci? 10? 50?
  tylko na 100lvlu i z setami mozna to ocenic
  to tak jak teraz byscie porownywali luka w legach do luka na q7...
  pomijajac to, ze 1 set moze zmienic wszystko w balansie, czego ow luczek jest najlepszym przykladem.

  co do zmian
  - szata graficzna cofnieta o hmmm 20lat? nie wiem co za inteligent to robil, ale powinien wyleciec na zbiity pysk
  - sztuczne spowalnianie rozgrywki poprzez wprowadzanie cd, gdzies to juz widzialem hmmm.... a no tak w tibii jakies 15lat temu to wprowadzili(swoja droga tez niemcy) i pomyslmy co z tego wyszlo...zostaly boty i pojedyncze osoby, a cala reszta poszla (*****)
   
  Last edited by moderator: Nov 21, 2020
  michalog, trojliter and Immo like this.
 6. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  KulawyMao - do Twojego postu wkradło się wulgarne słówko, które zmuszony byłem wyciąć
   
 7. Luxfire

  Luxfire Someday Author

  Przecież to bez znaczenia czy 3, 5 czy może 20 poziomów wyżej. Znaczenie ma sposób ich podniesienia dostępność fragów itd. Nikt Cię przecież nie ograbia z królewskich/ Ale pewnie Tobie bardziej chodzi o to, że one są teraz takie pro a po CE już nie. Mi się wydaje że po to jest rozszerzenie żebyśmy mogli właśnie rozwijać swoje postacie czyt. nowe sety, wyższe kamyki itd. Można dyskutować o jakości skilli, grafice itd ale nie o tym czy mają być np nowe/wyższe kamyki "bo ja mam max i chce żeby tak było na wieki". Na marginesie mam kilkadziesiąt NIEUŻYTYCH nawet królewskich i jakoś nie ma dla mnie z tym problemu. Rozumiem, że gra musi się rozwijać i za 9 lat nowy nie może dojść dopiero do miejsca w którym ja jestem dzisiaj.

  Może takie ceny zaporowe, żeby się w końcu opłacało samemu tworzyć leki, toniki itd. Krok w dobrą stronę, zobaczymy jak to wyjdzie.

  No to już mnie kompletnie ubawiło :) Niby kto miałby grać na tym serwerze "stare wykoksane postacie co się nudzą" czy nowi gracze? A wszyscy ze świadomością, że za rok im zamkną serwer.? Abstrahuję już kompletnie od tego z czego by się utrzymał, bo jestem pewny, że nikt z graczy by nie inwestował w to.

  Konsekwencja? Twoja konsekwencję i wpisy można sprowadzić do 1 zdania "Chcę zmian (bo głupio napisać inaczej?) ale żeby było po staremu czyt. mam pro eq i niech tak będzie". Jakich zmian oczekujesz? Nowe mapy bez nowego eq, bo trzeba by zmienić stary na który się tyle pracowało? Nowe eventy i płacz na nagrody, że na co mi 150ty joker do kamyków? Nowe kolorowe skille, żeby bossa się biło nie 10 sekund a 5? Musi to wszystko iść do przodu po prostu. Żadnych konkretów z Twoich wpisów się nie dowiedziałem oprócz tych Królewskich z których Cię "okradną" i marnych tekstur w rozszerzeniu (z czym chyba wszyscy się zgadzają, ale to pewnie zmienią w 5 sekund).
  A i bardzo niefajnie pisać o kimś kto ma inne zdanie, że jest niereformowalny. Masz prawo do przedstawienia swojej opini i ktoś innej, ale się nie obrażajmy.
  Pograłem trochę na testowym i wcale nie wygląda to najgorzej. Bardzo duże rozszerzenie z nowymi mapami eq itd., naprawdę będzie co robić. Tylko obawiam się kwiatków w stylu, że coś będzie za łatwe lub kosmicznie trudne to osiągnięcia, może jakieś skille za słabe inne za mocne itp. Ale tego się pewnie nie da uniknąć w początkowej fazie.
  Z jednym się zgadzam poczekajmy na CE.
   
  Immo likes this.
 8. janus160121typek1

  janus160121typek1 Someday Author

  No właśnie. "Nieruchomy", czyli że się nie rusza z miejsca, nie poruszy się, tak właśnie to idzie odebrać.
  Jeżeli twoim zdaniem, jest to nieruchomy w sensie, że nawet nie kiwnie palcem, to po co ten dmg by napisali?
   
  Last edited: Nov 22, 2020
  tozagol likes this.
 9. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Ambassador

  Problem w tym, że super zaporowe są też ceny na... butelki:
  Sam napisałeś, że ma ataki, tylko nie zawsze ich używa. To już kwestia balansu, a nie bugów czy też AI strażnika - co to się ma do strażnika? Tylko tyle, że nie chodzi.

  Największy problem to stos bugów (nie działające skille, działka zabijające się wzajemnie, brak dropów do misji, wywalanie z map itd.) i strasznie wadliwe skrypty konwertujące (kompletnie znikające kamienie, runy, klejnoty, znikające zaklęcia z itów, zmiany wartości bez żadnej logiki - w stylu było 2x po 80% na skali a jest 40% i 60%), i brak możliwości przenoszenia zaklęć na ity bez przeniesionych zaklęć, mimo tego że te domyślne zaklęcia też wywracają - jak zmieniają to mogliby tak zmienić, żeby to sens w nowym systemie miało. Nie wiem, czy do pierwszego się wyrobią z naprawieniem tego wszystkiego.
   
 10. janus160121typek1

  janus160121typek1 Someday Author

  Jakiego balansu? Masz tam gdzieś napisane "50% szans, na atak", czy coś w tym stylu?

  Nie raz miałem, że specjalnie przywołałem drzewko by zobaczyć jak to działa, mob podchodzi do drzewa, a drzewo się gapi i nie zadaje obrażeń, mimo że ma wpisany dmg w skillu (czyli powinien zadawać dmg, bo inaczej po co te cyferki).

  AI strażnika, bo stoi i nic nie robi, z tym że strażnik strzela, a drzewko mogłoby chociaż spowalniać przeciwników jak typowe drzewo, czyli atakując takimi jak by korzeniami, a ja nawet nie widziałem aby to drzewo machnęło przeciwnikowi.  Z tymi cenami butelek to się popisali.  Swoją drogą, ktoś wie na 100%, czy da się topić runy wiedzy?
  Niby to runa, ale mogli przewidzieć, że kupimy stos run i po tym przetopimy i wyjść na przeciw.
   
  tozagol likes this.
 11. trojliter

  trojliter Someday Author

  Dwa dni temu można było topić runki wiedzy i tyle samo sie dostawało jak za inne ( nie wiem czy wszystkie tyle samo bo nie sprawdzałem ) ale czy to w takiej formie zostawią to nie wiadomo - też chętnie kupiłbym je za gold ,żeby wymienić potem na pył , którego będzie potrzeba ogromne ilości .

  Bardzo się cieszę ,ze się ubawiłeś .
  Ja wyraziłem swoje zdanie a Ty swoje i dlaczego niby Ty masz znać moje odczucia ,żeby mnie nawracać na Twój tok rozumowania .
  Jedni sobie stawiają jakieś wymagania , inni nie , przyjmują wszystko bez jakichkolwiek zastrzeżeń . Taka postawa życiowa i jego prawo , tak jak i moje do mojego punktu widzenia .
  I dziwi mnie to jak ktoś pisze w taki sposób o graczach którzy mają OP kontra , zrobili coś Tobie , zabrali , nie wiem oszukali , dlaczego piszesz z taką pogardą , ale to nie jest pogarda tylko chyba zwykła zazdrość . A Ty piszesz a jakiś skrajnych przypadkach , w grze jak w życiu , jeżeli ktoś jest delikatnie ujmując w życiu nieodpowiedzialny to w grze inny nie będzie , to tylko zależy od człowieka , a na skrajnych przypadkach nie opiera się ogólna ocena .
  Akurat się złożyło ,że już od dłuższego czasu jestem w polskim super BR , bardzo aktywnym , gdzie jest sporo graczy i to na bardzo wysokim poziomie i nikt gwarantuję Tobie nie chwali się , wyśmiewa ze słabszych graczy , nie zasiada na tronie i ma tylko roszczeniowe wymagania , wręcz przeciwnie zawsze pomoże , bo o to w tej grze też niektórym chodzi .
  Jak chodzi o toniki itp ., to ja je robiłem i kupowałem za gold , ale pisałem o cenach za MM , czego z pewnością już nie doczytałeś , bo nie przeczytałeś ze zrozumieniem , z resztą jak wcześniejszy post przytoczony również .
  Zupełnie niezrozumiała jest ekonomia w operowaniu cen zakupu itemów za różne waluty - wzajemny przelicznik .
  I nie wypowiadaj się w moim imieniu bo nawet mnie nie znasz i nie wiesz jaką mam postać , jak gram etc. a to robisz , nie jesteś moim adwokatem .
  Ja również grałem na testowym i mam postać z 55 lv ale się nie mogę wypowiedzieć na temat rozgrywki i balansu skoro nawet nie można łączyć na stole warsztatowym zaklęć , nie wiemy też jaki będą miały ogólny wpływ na postać .
  I jeżeli się niczego nie doczytałeś konstruktywnego i dobrze , jest bardzo łatwe wyjście po prostu nie odpisuj i tyle , takie proste .
  Na koniec . To jest moja opinia i nie tylko moja a Ty masz swoją i tak niech zostanie .
  A teraz to ja się bardzo cieszę , że zgadzasz się ze mną , że należy poczekać na ostateczną wersję .
  Ale generalnie to bez sensu na tym etapie w ogóle sie spierać , ważne żeby każdy znalazł w grze to co go utrzyma przy dalszym graniu :) .

  Na sam koniec , nie wydaje mnie się żeby ktokolwiek myślący nie chciał zmian w grze , tylko różnica jest pomiędzy zmianami ewolucyjnymi a rewolucyjnymi .
  Te pierwsze musisz przewidzieć , przemyśleć i stopniowo wprowadzać i z pewnością trudniejsze są do przeprowadzenia , te drugie wywracają wszystko od nowa , nie licząc się z konsekwencjami . To teraz sobie odpowiedz jakich Ty zmian oczekujesz , nie patrząc tylko na swoją postać , bo prawda jest taka , w większości przypadków ci którzy nie wiele osiągnęli w tej grze to się cieszą bez zastrzeżeń , a ci którzy mają jakiś dorobek , nie do końca wszystko akceptują tak bezkrytycznie i ja akurat zaliczam się do tej drugiej grupy .
  ROZWÓJ w grze tak , jak najbardziej ale w sposób przemyślany i konsekwentnie wprowadzany :) , a chyba nie będzie to miało tutaj miejsca . A używanie argumentów ,że ktoś siedzi sobie na tronie i chce żeby taki stan pozostał ,bo on nic nie chce robić - jest tak dziecinne i żałosne ,że aż szkoda słów - zastanów się w jaki sposób ktoś taką postać zbudował ,bo gwarantuję ,że siedząc i nic nie robiąc to z pewnością nie .
   
  Last edited: Nov 23, 2020
  tozagol and janus160121typek1 like this.
 12. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  trojliter - Twoje posty połączyłem - używaj proszę opcji Edit.
   
 13. trojliter

  trojliter Someday Author

  oki będę pamiętać , ale nie wiedziałem ,że jeżeli to dwa odębne posty to żeby je łączyć :)
   
  tozagol and BA_Orion like this.
 14. End08

  End08 Forum Apprentice

  Tym przenoszeniem platyn to się nie podniecać, bo to tak jak runy sa zdewaluowane ,poza tymi do skrócenia czasu oczekiwania ale to chyba klejnot ma być. Także i wartości platyn w nowym wydaniu nie będą miały takiego znaczenia jak podnoszenie kamieni do imperialnych ,bez kamieni nie będzie już tak dużego rolowania wartości jak obecnie na komercyjnym ( to samo runy poza mm czy materia) nie bądźcie naiwni he hehe ,ze coś co dostajecie (za darmo) nowy craft ,będzie dawać boosta ,potworna dewaluacja:p,
  ale będziecie posiadaczami platyn wszyscy bez wyjątku hehe :p
  p.s z balansem, to mogę grac każda pustacią i tak wrzuca co będą chcieli. Najbezpieczniejsza postacią z obserwacji 8 lat gry to czarodziej
  nie miał nigdy silnych tąpnięć, a krasnalem zaczynałem z jednym działkiem i skończę z jednym hehe;)
   
  tozagol likes this.
 15. mki0007

  mki0007 Forum Apprentice

  https://zapodaj.net/9411a7e00d29c.png.html[​IMG] [​IMG]
  Ktoś wrzucił to zdjęcie nie pisząc nic więcej ... i nie wiem co o tym myśleć, ale czy to jest możliwe? Czy wreszcie zauważyli ze łucznik jest do kitu i postanowili coś z tym zrobić?

  Nie znam się na podrabianiu zdjęć ale patrząc na cooldown widać przebicie na lv wiedzy gdyby ktoś ingerował było by to widać?

  SUMUJĄC CZY JEST JESZCZE ŚWIATŁO/NADZIEJA W TUNELU ZE ŁUCZNIK BD ŁUCZNIKIEM A NIE NĘDZNA PODRÓBA TANKA I NIE TRZEBA SZUKAĆ INNEJ KLASY/GRY?
   
 16. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Zrzut ekranu wydaje się autentyczny. Zielone wartości oznaczają, że zostały one zmienione przez talent lub przedmiot unikatowy. Przez brak możliwości zalogowania się na TS, nie mogę tego potwierdzić stuprocentowo.

  EDIT: Udało mi się uzyskać informacje od autora tego zrzutu - taki cooldown (ale też i szkody) są wynikiem buffa ze sfery błogosławieństwa.
   
  Last edited: Nov 22, 2020
 17. Taurissan

  Taurissan Forum Great Master

 18. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Ambassador

  Jest, ale trzeba zacząć myśleć, a nie krzyczeć bo nie da się grać spamiąc siatkę i wybuchową tak jak do tej pory.
   
  Sandofdesert and BA_Orion like this.
 19. trojliter

  trojliter Someday Author

  zmierza powoli to wszystko w kierunku jak Diablo - miliardy materiałów i walut i setki milionów obrażeń - szkoda :)
   
  tozagol and Taurissan like this.
 20. janus160121typek1

  janus160121typek1 Someday Author

  Wciąż czekam na rzeczonych łuczników, mam nadzieję również, że to nie będą łucznicy co z powietrza dostali itemki.