Discussion "Co nadal w trawie piszczy..." czyli nowinki o Drakensang

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. Totentamten

  Totentamten Junior Expert

  No to przynajmniej dwa dni więcej na przygotowania ;)
   
  smiechunhs likes this.
 2. jumamaster

  jumamaster Someday Author

  Zasady areny się nie zmieniają, a co za tym idzie poziom wiedzy nie jest wliczany do statystyk graczy biorących udział a oficjalnych arenach pvp
   
 3. Mental007

  Mental007 Forum Greenhorn

  Niech w końcu wprowadzą te "Mroczne dziedzictwo" bo nie wiem czy warto grać dalej -.-
   
  MastemaDemonKnig likes this.
 4. Uran235

  Uran235 Forum Apprentice

  niech w końcu zrobią promocje na deluxa i jazda :p
   
 5. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Dobry
  a jakiej różnicy się spodziewasz? Zamiast pierdylriadia żwirku będziesz zbierał pierdyliardpierdylajdów piasku (dla nie wtajemniczonych piasek to taki drobniejszy żwirek), a walutę zmienią zamiast żołędzi będzie owoc dębu, czytaj farma farma farma. Jesteś noobem to będziesz noobem byłeś koksem będziesz wcześniej czy później koksem z delikatną ocierką o nooba :D, ale się podniesiesz. Ja jako, zawsze muszę być pierwszy to i tu należę do pierwszej kategorii. Jestem sceptykiem co do zmian, ale dam szansę. Uważam, że w grze jest kilkadziesiąt zmian, które można by wprowadzić bez rewolucji która jest proponowana, poprawiających grywalność i dające możliwość rozwoju postaci. Ale ktoś porywa się na zmiany w takim, a nie innym zakresie. To tylko powodzenia trzeba życzyć i trzymać kciuki.
  Pozdrawiam i trzymam kciuki.
   
 6. krzy40

  krzy40 Someday Author

  Gram na testowym zaczął się event "Straszliwe cienie" ale nie mam żadnego zadania u Jona Sunlaira :( Dlaczego ???
   
 7. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  krzy40 - Twój post przeniosłem do dyskusji o serwerze testowym - będzie to lepiej pasował.

  Możliwe, że nie masz zrobionej jakiejś innej misji. Możliwe, że nie masz odpowiedniego poziomu. Trudno to jednoznacznie określić, gdyż event ten w takiej formie pojawia się po raz pierwszy. Na chwilę obecną nie ma oficjalnej informacji odnośnie tego, jakie są wymagania rozpoczęcia eventu przez daną postać.
   
 8. trojliter

  trojliter Someday Author

  witam ,pytanie dotyczące - Słabszy zjednoczony kryształ Zimowego Przesilenia - po aktualizacji dostajemy - Zjednoczona runa Zimowego Przesilenia (Ulepszony) + 21 000 Mrocznych monet a za runkę z wyższego poziomu jest rekompensaty np za najwyższą runkę 7 500 Mrocznych monet . Pytam więc gdzie tu logika - za słabszą runkę mam wyższą rekompensatę a za wyższą mniejszą ??? tak mam byc , czy to tylko błąd czeski i ma być akurat odwrotnie , co wydaje się być logicznym posunięciem ?
   
  tozagol likes this.
 9. Adrian5798

  Adrian5798 Padavan

  Dobra, więc wyjaśnie wam to, bo akurat ich rekompensaty są w 100% logiczne.
  Do jutra runki zimowego przesilenia dawały wartości 4%-5%-6%-7%. Nowe runki zimowe będą dawały 1,3%-2,6%-3,9%-5,2%-6,5%.
  Łatwo tutaj dostrzec, że nowe wersje runek będą dawały mniejszy procent. Jedziemy dalej...
  "Słabszy zjednoczony kryształ Zimowego Przesilenia - po aktualizacji dostajemy - Zjednoczona runa Zimowego Przesilenia (Ulepszony) + 21 000 Mrocznych monet"
  W praktyce: 4% obecna runka zostaje zamieniona na nową zieloną runkę o wartości 2,6%, więc idąc tokiem rozumowania po aktualce runka będzie słabsza dokładnie o 1,4%. Tutaj trzeba jeszcze dodać, że runki zimowe teraz w większości będą o stopniu białym do dropienia/zdobywania, czyli w porównaniu z poprzednią runką 4%, najsłabsza runka będzie miała teraz wartość 1,3%, czyli aż o 2,7% mniejszą niż najsłabsza poprzednia.
  Runka 5% zostaje zamieniona na nową niebieską runkę o wartości 3,9%, czyli runa straci w bonusach 1,1%.
  Runka 6% zostaje zamieniona na nową fioletową runkę o wartości 5,2%, tracąc 0,8% w bonusach
  Runka najlepsza, 7%, będzie zamieniona na najlepszą pomarańczową runkę o wartości 6,5% - czyli o 0,5% spada efektywność tej runki.

  Mam nadzieję, że rozumiecie, z czego wynika ta rekompensata mrocznych. Po prostu im słabsza runka, tym więcej po wejściu CE straci wartości bonusu i to wpływa na ilość mrocznych dołożonych do tego. One są w tej rekompensacie, ponieważ każdy poziom run utraci część bonusu po CE. Do tego 21000 mrocznych za najsłabsze runki - tutaj nie jest brany pod uwagę spadek wartości posiadanych najsłabszych run do poziomu 2,6%, ale również jeszcze większy spadek wartości najsłabszych run możliwych do zdobycia, czyli do 1,3%.

  Mam nadzieję, że wyjaśniłem to wam i innym czytającym wyczerpująco. To jest rozwiązanie w 100% logiczne.
  Pozdrawiam
   
  TL_Tyche and Majkelix like this.
 10. trojliter

  trojliter Someday Author

  sorry nie wyłumaczyłeś , nadal nie widzę logiki - po prostu zmienia się procent w nowych runach i tyle . a niby skąd mam nagrafzać graczy mających słabsze runy a tych co mają mocniejsze runki to co - karać , jestem pewien ,że masz tych run mniejszych więcej dlatego w taki sposób to interpretujesz . dla mnie jeżeli zmieniają przeliczniki to trudno , ale jeżeli daje się rekompensaty - to ktoś kto więcej pracy włożył powinien miec więcej . z resztą w innych runach rekompensaty są tak jak ja to interpretuję - wyższy kamień za runę lepszą a nie niższy i błagam nie przytaczaj przykłady ,że więcej straciła jakaś na wartości .
   
  tozagol likes this.
 11. Adrian5798

  Adrian5798 Padavan

  Twój tok myślenia jest zdecydowanie błędny, ponieważ runa jest przerabiana na runę podobną stopniem... I proszę, nie wciskaj kitu, że przy większych runach powinno być więcej mrocznych, bo ta opinia jest z tyłka wyjęta... Mroczne nadrabiają stratę, która powstaje w wyniku przerobienia run sprzed CE na te po CE. Równie dobrze mogliby wgl nie dawać mrocznych, gdyby runki zimowe zachowałyby swoje wartości, co jednak nie mogło się stać, skoro teraz zimowa runka będzie powstawała z 3 najzwyklejszych runek, które można kupić za materie/koniczyny/drakeny.
   
  Majkelix likes this.
 12. trojliter

  trojliter Someday Author

  ok to Twoje zdanie do którego masz prawo tak jak ja do swojego , mój pogląd podziela wielu graczy i Twój przypuszczam że również głównie tych co wysokich runek nie mają i tyle i nie przekonuj mnie to swojego toku rozumowania bo się z nim nie zgadzam
   
  Last edited by moderator: Dec 3, 2020
  tozagol likes this.
 13. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  ogmiosan - Twój post usunąłem, gdyż nie zawierał żadnej treści
  trojliter - w Twoim poście dokonałem niewielkiej korekty zapisu w celu poprawy czytelności
   
 14. Adrian5798

  Adrian5798 Padavan

  no to ja nie wiem, gdzie ty znajdujesz takich graczy, którzy podzielają twój osąd, skoro moje rozumowanie na ten temat jest poprawne. Jeśli nie wierzysz, dam ci drugi przykład związany z tymi pojedynczymi zimowymi runami. Te pojedyncze miałeś o wartościach 3%,4%,5% i 6%. Zmienione one będą tak samo na 1,3%, 2,6% itd. W przypadku zmiany 3% płatka(tak nazwe każdy z tych 3 śnieżnych runek z pojedynczym bonem) tracisz na zmianie 0,4% bonusu (bo sie zmieni na zieloną runkę 2,6%), za co masz rekompensatę w wysokości 2k mrocznych. Przy płatku 4% masz zmianę na wartość 3,9%, czyli tracisz 0,1% na tej zmianie i rekompensatę masz mniejszą, gdyż wynosi 500 mrocznych. Przy płatku 5% masz zmianę z wartości 5% na 5,2%, czyli zyskujesz , przez co nie dostajesz rekompensaty w postaci mrocznych, co jest zawarte w ogłoszeniu o zmianie przedmiotów.

  Dodatkowo wrócę do tego pierwszego przykładu. 0,1% utraconego bonusu zostało przez nich wycenione na 500 mrocznych.
  W przypadku połączonego klejnotu zimowego (tego od 4% do 7%) kwota ta jest mnożona razy ilość płatków, z których się składa ten klejnot, czyli po 1500 za 0,1% straty.
  Gdy pomnożysz sobie to, co ci wyliczyłem tam wyżej, czyli to ile straty bonusu zanotujesz przez 500 albo 1500 mrocznych, to wyjdą ci dokładnie te same wyniki, które są w ich oficjalnej informacji.
  np.
  14*1500 = 21000, czy
  5*1500 = 7500
  W przypadku pojedynczego płatka, np. tego 3%
  Strata bonusu = 3% -2,6%= 0,4% - kwotę mnożymy wtedy razy 4 i dzielimy przez 3.
  4*1500/3 = 2000

  (*****)
   
  Last edited by moderator: Dec 3, 2020
 15. trojliter

  trojliter Someday Author

  Nie rozumiem do czego Ty mnie chcesz przekonać , jeżeli Tobie to pasuje to gratuluję , a graczy o których , pisałem posiadają OP postacie , dziwi mnie tylko ,że w jednym przypadku w ten sposób wyliczasz a w innych , których jest kilkanaście ta Twoja wspaniała logika nie działa - dziwne ( chociażby wymiana fragmentów drogi zagłady itd. ..... ) i PROSZĘ nie odpisuj bo w żaden sposób tym Twoim aroganckim tonem mnie nie imponujesz , ważne ,że Ty jesteś zadowolony a ja nie i na tym temat zakończmy . Nie musze i nie chcę podzielać Twojego poglądu i entuzjazmu w rekompensatach :)
  (*****)
   
  Last edited by moderator: Dec 3, 2020
  tozagol likes this.
 16. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Adrian5798 - z Twojego postu usunąłem niezbyt kulturalny fragment

  trojliter - a z Twojego usunąłem fragment, który odnosił się wprost do wyciętej części
   
 17. Slaw445

  Slaw445 Forum Apprentice

  Witam
  Podzielam zdanie Trojlera.
  Jeśli do run wyższego tieru musiałeś użyć więcej run niższych i nawet jockery za realną kasę to jakim cudem dostajesz mniej rekompensaty od kogoś kto nie wydał realnej kasy, a podniesie je za pył( np. za runy wiedzy które kupił za golda) i będzie miał to samo ?

  Logika różnicy w wartości % starych do nowych run nie powinna być podstawą do rekompensaty w MM.
   
  tozagol and trojliter like this.
 18. trojliter

  trojliter Someday Author

  Logika różnicy w wartości % starych do nowych run nie powinna być podstawą do rekompensaty w MM.[/QUOT

  tak ponieważ jeżeli jest wprowadzony nowy system run , oparty na nowych wartościach ( trudno jeden zyska ,drugi może straci ) ale jeżeli otrzymuję rekompensatę a wcale nie musze jej dostać , ale jeżeli już ją otrzymuję to wg jakiegoś klucza i z pewnością nie opartego na porównaniu wartości run starego i nowego rodzaju - mniejsza - słabsza runa - mniej , wyższa - lepsza więcej ,tak zrobiono chociażby w przypadku pozostałych run , gdzie jako rekompensatę dostajemy kamienie szlachetne odpowiednio - wyższa runa - wyższy kamień rekompensaty a nie na odwrót .
  Nie ma co dalej tego drążyć bo tak jest i tego nie zmienimy , ale właśnie wg takiego postępowania nie potrafię znaleźć logicznego uzasadnienia .
   
  Last edited: Dec 3, 2020
  tozagol likes this.