Discussion "Co nadal w trawie piszczy..." czyli nowinki o Drakensang

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. Sandofdesert

  Sandofdesert Junior Expert

  Jak by nie było i za jakie perły też to brzmi aż zbyt " pięknie " 1 wejście full combo, lepiej niż w totka bo pewna wygrana lol
  Aż się kusi zapytać gdzie tu jest haczyk ...
   
 2. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  Haczyk jest bardzo prosty - na mapę można wejść tylko solo.
   
  Sandofdesert likes this.
 3. vortex0811

  vortex0811 Padavan

  Czy podczas dragana bedzie ten plaszcz/skin?
  Rozumiem ze na great hall bedzie trudniej sie dostac?
   
 4. Sandofdesert

  Sandofdesert Junior Expert

  Tyche dziękuję za sprostowanie mojej teorii spiskowej w głowie :D
   
 5. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Inhabitant

  Jeżeli nic nie pomieszałem, to żeby tam wejść trzeba Tajemniczy zwój. Dokładnie ten z eventu noworocznego. Można go też wydropić na samym evencie Dragana. Mam tylko nadzieje, że szansa na wydropienie będzie odpowiednio niska.
   
  vortex0811 likes this.
 6. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Overlooker

  Nie wystarczy mieć zwoju, trzeba jeszcze zrobić misję, która zajmuje mniej-więcej tyle co misja na klejnot ulepszenia w poprzednich edycjach. Jeśli nie dostanie się zwoju na początku eventu, to raczej bez szans dla większości graczy bez niego, nawet jeśli go wydropią pod koniec.
   
 7. -Sandemo-

  -Sandemo- Forum Apprentice

  Panowie więcej optymizmu ;)

  [​IMG] [​IMG]
   
 8. vortex0811

  vortex0811 Padavan

  *****
  :)
   
  Last edited by moderator: Feb 13, 2020
 9. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Inhabitant

  vortex0811 likes this.
 10. Akatriel

  Akatriel Advanced

  Cena zwoju jest stanowczo za niska, a już całkowitą kpiną i pluciem w twarz graczom, którzy robili rakieciarzy jest to, że ten zwój można zdobyć również z amfor za klucze. Znajomej na testowym wypadł z amfory za 5 kluczy.
   
 11. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Overlooker

  Ale ten zwój to nie była główna nagroda eventu rakieciarzy. Główną nagrodą było 10k mm. To ilość, jakiej BP nigdy nie dał z żadnego paska postępu żadnego eventu. Nawet nieporównywalnie cięższy od rakieciarzy sezon PvP daje na koniec zaledwie 2,5k. Czyli z rakieciarzy każdy kto zrobił event, dostał 4x tyle co za sezon. Zwój to przy tym mały dodatek, a nie główny cel.

  Cena zwoju jest dla przeciętnego gracza bardzo wysoka. Bez kupowania mm praktycznie nieosiągalna.

  To, że ktoś to na testowym dostał z amfory, to nic nie znaczy. Znamy losowość amfor. Wiemy ile ludzie otwierają amfor chociażby na pasek z nowiu i go nie dostają. Ile amfor za 5 kluczy otwierają na nowiu i nie dostają miotły. Ktoś inny dostanie za pierwszym razem, tak już jest. To bardzo dobrze, że ten zwój został dodany do amfor, i przynajmniej niektórzy szczęściarze będą mieli szansę to dostać.

  Z różnych przyczyn nie wszyscy gracze skończyli event rakieciarzy. Całkowite zabranie im możliwości zrobienia jakiejś części eventu dragana jest po prostu bez sensu.
   
  Sandofdesert likes this.
 12. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  Trochę za dużo optymizmu - fragment postu został ciachnięty.
   
 13. Sandofdesert

  Sandofdesert Junior Expert

  Nie robiłem eventu rakieciarzy do końca robiłem do czasu aż starczyło mi sił na zbieranie olejku, nie dostałem ani MM ani pergaminu po prostu machnąłem ręką nie teraz to następny raz spokoo to tylko piksele :)
  Można kupić za 50k hm spoko ale też po za moim zasięgiem bo nie gram aż tyle :p
  Co do amfor, co ma dropnąć to dropnie fajnie jest wiedzieć że ma prawo to wypaść ale patrząc na pasek postępu i inne ss-y z testowego to i tak zapowiada się bogaty event i tak jak w 1 wersie zdania : nie zrobię to nie może za rok czy kiedyś to tylko piksele :)
  Ja tu wpadam by się zrelaksować zostawić swój stres dnia codziennego a nie po to by się fochać że coś za coś tam jest za tanie :D
   
 14. MRDarak31

  MRDarak31 Junior Expert

  Skiny Czarnego Wodza są na testowym po 900 drakenów - czy to nie jest trochę cios w twarz w stronę graczy, którzy kiedyś ciężko pracowali na te elementy?

  I rozumiem, że większość graczy z jakiegoś powodu przyjmuje postawę, że nie ważne i nie liczy się już to, co było kiedyś. Ale raczej można by z samego szacunku umieścić te skiny jako trudną do zdobycia nagroda, która po za wyglądem będzie świadczyć o trudzie, niż o tym że gracz nie potrafi zarządzać drakenami
   
 15. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Inhabitant

  No bo przecież drakeny się za darmo dostaje! Faktycznie, cios w twarz ... Cios to by był, gdyby to pełne przedmioty oferowali za drakeny.
  Nie dane mi było nigdy ich zdobyć, a nawet gdybym je otrzymał, to prawie na pewno od dawna bym ich nie posiadał. I z tego też powodu, cieszyłbym się, że mam możliwość zdobycia tych skinów. Podobnie zrobili z setem "kardynała" (nie pamiętam jak on się nazywał po polsku, w angielskim to Brutality of the Enforcer) - tym, który był do zdobycia w trakcie nowiu. Skiny tych przedmiotów można kupić za drakeny w czasie trwania nowiu. W sumie to koszt 2250 drakenów.
   
 16. MRDarak31

  MRDarak31 Junior Expert

  Te skiny powinny bać tak samo trudne do zdobycia, jak niegdyś dodali i reaktywowali Skrzydła Heli-o... CHWILA MOMENT!

  Liść pierwszy: Skrzydła Helios zostały ponownie dodane do gry, tym razem jako element kostiumu o wartości 1kk punktów honoru - po czym team jednak uznał, że fajnie by było wkurzyć graczy i dodać je także w skrzynkach za sezon rankingowy. No bo (hehe) nie są za darmo.

  Liść drugi: Team obiecuje ulepszenie nagród za areny pvp tak, by było one bardziej dopasowane do dzisiejszych realiów.
  Zamian tego przekładają projekt po za nowe roadmap's, a Korona Zwycięzcy zostaje umieszczona w skrzynkach za ranking PVE.
  Tak, nagroda za 1000 (tysiąc) wygranych walk PVP , zostaje umieszczona w sezonie rakingowym PVE.

  Teraz tylko czekać, aż podobny los będzie czekać wierzchowce i kostiumy za rywalizacje.

  Napisałem przecież, że wystarczyłoby zmienić formę zdobycia tych skinów, by były one tak samo trudno dostępne, jak dawniej dropiły elementy. Lub zbliżyć je cenowo. To przecież uczciwe zagranie.

  Nie wiem też skąd wyczytałeś, lub znalazłeś u mnie jakiś absurdalny przekaz, że drakeny nie są darmowe - chyba nie muszę ci mówić, ani rysować na kartce tego, jak mało znaczy 950 w 2020 roku i to nawet dla nowego gracza.


  I okej by było, gdyby ten skin był nowy - ale on nowym nie jest. W OWH producenta jest nawet napisane, że wydawca nie ma obowiązku i nie będzie oferować swojego produktu (gry) w jednej konkretnej formie (aktualizacji) i zastrzega prawo do jej zmiany niezależnie na jaką skale. Jednak to nie są zmiany, tylko czyste niedbalstwo które doprowadziło do powyższych absurdów, które jeszcze śmiesz z jakiegoś powodu bronić.

  Trzeciemu liściowi nie będę się przyglądać.
   
  Last edited: Feb 19, 2020
  sheldonq likes this.
 17. Dемои

  Dемои Regular

  Co Ty piszesz? Myślisz, że drakeny są po to, żeby wywalać je na skiny, które nic nie dają? 'Kiedyś' set starego dragana był potrzebny bo był jednym z najlepszych setów, teraz zrobili z niego skórki gdzie Ty zapewne dalej masz set. Przecież to nie jest sprawiedliwe, że ja muszę wydać drakeny na skórki a Ty masz stary set dragana. Powinni mi to zrekompensować i zamienić Ci set na skórki. Taka jest twoja logika ;)
   
  Sandofdesert likes this.
 18. MRDarak31

  MRDarak31 Junior Expert

  A co w tym nieuczciwego, że zarywałem noce i multum godzin na 30 dniowym evencie, aby wydropić ten set?

  Teraz, gdy widzę graczy odzianych w ten skin, to wiem, że są to starzy i z pewnością doświadczeni gracze z mniej więcej rozbudowanym ekwipunkiem, nie bojących się wyzwań narzuconych przez grę, skoro podjęli się wydropienia tego setu, podczas gdy mieli wtedy możliwość grać na karabie lub 4 częściach dark setu.

  Czy ty grasz tym swoim magiem od roku i myślisz sobie, że set czarnego wodza dropił jak teraz ten Dragana - 1 element za 10-30 razem? Śmiechu warte - ale tego już nie potrafiłeś wyczytać, po za banalnym truizmem, że ten set był kiedyś najlepszy.

  Jak śmiesz porównywać trudy i godziny pracy graczy do marnych 950 drakenów? Wiesz, że skiny mogą mieć wiele form w przekazie, niż ładnie wyglądać?

  Nie. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i nie pogniewałbym się, gdyby mi zamienili ten set na skiny.

  Moja logika jest taka, aby te skiny były tak samo trudno dostępne, jak niegdyś elementy setowe.

  A z racji tego, że jest to SKIN, który zamiast statystyk daje wygląd, to można to ułatwić o połowę - bo patrząc na dzisiejsze standardy i to, jak community jest obecnie rozleniwione, to nawet taki for będzie dla 80% serwera wyzwaniem
   
  sheldonq likes this.
 19. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  Panowie, proszę odrobinę spokojniej :) po pierwsze - każdy ma prawo do swojego zdania i do obrony swoich tez. Po drugie - nie mamy 100% pewności, że zmiany z testowego zostaną przeniesione wprost na normalne serwery, bez żadnych modyfikacji.
   
 20. Dемои

  Dемои Regular

  Chciałbym pozarywac nocki żeby wydropić ten set bo nie nudziłbym się w grze. Och czekaj bo przecież amulet z kanałów czy amulet na koniczynki robiło się w kilka godzin i wszyscy to mają :rolleyes:
  Jeśli już tak narzekasz na to, że ciężko było zdobyć set czarnego wodza to polecam Ci polatać za setem strażnikow świątyni ;)
  Mówisz że skórki to marne 950 drakenow, ale na nie też trzeba zapracować a i tak to będą wyłącznie nic nie znaczące skórki. Ty możesz być dumny z siebie bo zdobyłeś/kupiłeś i poskladales set który dalej trzymasz w plecaku. Nowi gracze kupią skórkę i nie będą nawet wiedzieli co to za set był i jaki prestiż był gdy go się miało. Sam nie mam tego setu i chętnie bym męczył się ze zbieraniem go na evencie
   
  Sandofdesert likes this.

Share This Page