Discussion "Co nadal w trawie piszczy..." czyli nowinki o Drakensang

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. Spide

  Spide Active Author

  Aktualizacja nie tylko wprowadzi nowe przedmioty, misje, mapy, ale również zmieni wiele rzeczy które obecnie już występują w grze. Dodatkowo dostaliśmy wygląd nowego podglądu statystyk naszej postaci. Dodatkowo na zdjęciu widać "Talent Upgrade" na temat którego póki co nie wiemy praktycznie nic :oops:

  Jak widać na zdjęciu obrażenia nie są podawane już jako przedział tylko jako konkretna liczba, widzimy regeneracje many i życia, w końcu będzie widoczna prędkość biegu. Dodatkowo patrząc na zdjęcie można sugerować się że nie wszystkie statystyki są widoczne na zdjęciu gdyż po prawej stronie widać pasek do przewijania, być możliwe to tylko furtka na ewentualne późniejsze zmiany lub rzeczywiście będziemy mieli do podglądu jeszcze inne statystyki. Pożyjemy zobaczymy :rolleyes:
  [​IMG]
  Bardzo mnie zaciekawiła statystyka "Andermant drop bonus" czyżby miało być więcej możliwości zdobywania większej ilości mrocznych monet? Póki co zwiększają to tylko towarzysze(koty).


  Dodatkowo zostaną wprowadzone nowe ulepszenia do umiejętności.
  Przykład: wojownik w końcu dostanie coś na wzór wilków czy strażnika, a mianowicie po użyciu chorągwi w jej miejscu pojawia się trzech wojowników którzy walczą po naszej stronie. Niestety żadnych statystyk ni nic nie mamy póki co.


  ##EDIT##
  Link do filmu z nowymi talentami, na przykładzie wojownika
  https://clips.twitch.tv/ObeseCloudyWombatDansGame
   
  Last edited: Aug 15, 2020
 2. Spide

  Spide Active Author

  Wczorajszy stream nie był jakiś owocny jeśli chodzi o nowinki dotyczące aktualizacji, dostaliśmy nie wiele ale jakże ważnych informacji. Najważniejszą z nich jest data aktualizacji - 24 listopada 2020 :cool:. Nieco wcześniej zawita ona na serwery testowe ale kiedy dokładnie nie wiadomo :p
  [​IMG]
   
  kryminal76 likes this.
 3. -Sandemo-

  -Sandemo- Forum Apprentice

  [​IMG]
  czyżby nowy płaszcz na sezon jesień-zima 2020 /2021?

  [​IMG]
  i tu też nie wiem, czy to literówka czy coś jest na rzeczy :D
   
  kryminal76 likes this.
 4. VenusIT

  VenusIT Commander of the Forum

  Kilka screenów z ostatnich streamów, w tym z dzisiejszego, właśnie trwającego ;)

  nowy_kontynent.jpg

  mapa.png

  mapka.png

  itemki.png
   
  MrBark, =Riven= and Spide like this.
 5. VenusIT

  VenusIT Commander of the Forum


  Wielka Aktualizacja niosąca potężne zmiany zbliża się wielkimi krokami.
  Część nowości przestaje być tajemnicą, zwłaszcza po ostatnich streamach.
  Dla wszystkich Duryjczyków, zwłaszcza tych, którzy nie śledzą oficjalnego kanału DSO na discordzie,
  przedstawiamy podsumowanie tego, co już niebawem....

  puzzle_7.jpg

  dd1.PNG
  1. Nowe typy zadań (dzienne, tygodniowe, miesięczne), których celem jest nagradzanie aktywnych Graczy wartościowymi i przydatnymi nagrodami .

  2. Nowy system tarcz dla bossów (i być może szczególnych potworów), który sprawi, że walki z bossami na wyższych poziomach trudności ponownie staną się wyzwaniem. Nagroda warta będzie czasu, który Gracz będzie musiał zainwestować, by pokonać trudnego bossa.


  3. "Mroczne Dziedzictwo" zwiększy level postaci wprowadzając przy tym nowe zadania, nowe mapy, nowe potwory oraz dwóch nowych potężnych world-bossów.


  4. Tiery wyposażenia zostaną usunięte a moc przedmiotu określał będzie jego poziom. NIE oznacza to, że obecne poziomy wyposażenia stracą swoją wartość. Przedmioty na wyższych tierach będą miały wyższy poziom, więc jeśli masz unikat na 10 tierze będzie miał on wyższy poziom niż ten sam unikat na tierze 6 (a tym samym większą moc). Wysiłek, czas i pieniądze, które włożysz w swój ekwipunek nie będą bezwartościowe w "Mrocznym Dziedzictwie".


  5. Pojawią się nowe umiejętności, nowe talenty i nowe sposoby ulepszania ich pozwalające ukierunkować swoją klasę tak, aby jak najlepiej dopasować ją do Twojego własnego stylu gry. Będziesz mógł skupić się na zdolnościach klasowych (np. żywiołach u Czarodzieja Kręgu lub defensywie u Rycerza Zakonu Smoka) i zdecydować, które umiejętności chcesz wzmocnić i połączyć z talentami.


  6. Wprowadzona zostanie nowa metoda wytwarzania przedmiotów o nazwie "Rzemiosło z przeniesieniem zaklęć" umożliwiająca przeniesienie jednego z wybranych zaklęć (lub wszystkich) z dowolnego elementu wyposażenia na inny! Zamiast bez końca farmić rdzenie i zbierać tony złota będziesz mógł tworzyć swoje przedmioty za pomocą glifów potęgi.


  7. Ostatnie trzy, najtrudniejsze poziomy trudności zostaną nazwane "Zagłada" - "Bezlitosny" - "Rozlew krwi" i zastąpią obecną konfigurację poziomów trudności Zagłada I-VII. Wygodniejsze będzie określenie na którym poziomie trudności będziesz mógł i powinien grać, czego będziesz mógł się po nim spodziewać oraz jakie otrzymasz nagrody.


  8. Misje będzie można wykonywać na każdym poziomie trudności.


  9. Okno karty postaci zostanie dostosowane i będzie zawierało więcej szczegółów na temat Twoich statystyk, np. prędkość poruszania się.


  10. Więcej dostępnych gniazd na kamienie szlachetne (do 10 w zależności od poziomu przedmiotu) oraz możliwość dodania dowolnego kamienia do dowolnego elementu wyposażenia. Klejnoty oraz runy zostaną dodane do zupełnie nowego typu przedmiotu (do 10 miejsc).


  11. 18 całkowicie nowych map z różnymi wariantami i dodatkowymi mini-lochami. Będą labirynty i sekrety do odkrycia! Dzikie tereny i lochy będą zawierały nowy system skalowania, który sprawi, że gra solo i w grupie będzie trudniejsza i przyjemniejsza. Lokacje będą miały również nową mechanikę dobierania graczy opartą na różnych czynnikach.

  12. Podstawowe płaszcze będą dropić z potworów a Rycerze Zakonu Smoka będą mogli zdobyć ofensywne tarcze zwane "Tarczami bitewnymi" ("Battle Shields").

  13. Wkrótce...
   
  Last edited: Oct 16, 2020
  -Sandemo-, BA_Bastet, MrBark and 3 others like this.
 6. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Poniżej zamieszczam polską wersję FAQ, znajdującego się na oficjalnym discordzie.

  1. Q: Kiedy Mroczne dziedzictwo (rozszerzenie zawartości; CE) pojawi się na serwerze testowym?
   A: Planowane jest na koniec października.
  2. Q: Gra w chwili obecnej nie jest łatwa, gdyż nie wiadomo, co należy zbierać, a czego się pozbywać. Co robić z sześcianami: otwierać, sprzedawać czy trzymać? Co robić z platynowymi zaklęciami: zbierać czy sprzedawać?
   A: Otwierajcie sześciany i zbierajcie platynowe zaklęcia.
  3. Q: Ile więcej run i kamieni będziemy mogli używać?
   A: Będzie można używać maksymalnie 30 klejnotów, 40 run i 130 kamieni. Runy będą limitowane do 5 sztuk na typ, a kamienie do 30 lub 50 (wersja nieostateczna)
  4. Q: Mówiliście, że będzie można przenosić zaklęcia między przedmiotami, bez względu na typ przedmiotu. Czy to oznacza, że będzie można stworzyć pierścień z zaklęciami do krytycznych szkód z broni dwuręcznej?
   A: Tak.
  5. Q: Czy przenoszenie zaklęć będzie miała jakieś ograniczenia?
   A: Nie.
  6. Q: Czy dodacie nowy tryb PvP?
   A: W CE nie jest planowany nowy tryb PvP.
  7. Q: W PvP zajdą jakieś zmiany?
   A: Nie jest to na razie planowane.
  8. Q: Czy dodacie więcej miejsca w inwentarzu?
   A: Nie.
  9. Q: Czy w CE ulegną zmianie sety i bonusy setowe?
   A: Tak.
  10. Q: Skoro już zamierzacie całkowicie zmienić grę, to czy rozważacie zmianę silnika graficznego na bardziej nowoczesny?
   A: Staramy się wykorzystać najlepiej jak to tylko możliwe nasz silnik Nebula, np: lepsze rozdzielczości, ulepszone grafik 3D itp.
  11. Q: Jaki będzie maksymalny poziom postaci?
   A: Zostanie to wkrótce ujawnione.
  12. Q: Ile map zostanie dodanych w ramach CE?
   A: Ponad 18 wraz z dodatkowymi mini-lochami.
  13. Q: Co stanie się z mechaniką craftowania z użyciem rdzeni? Co z runami, jak dokładnie będą działać i wpływać na statystyki?
   A: Craftowanie z użyciem rdzeni zostanie całkowicie usunięte. Runy będą wpływać na statystyki ogólnie, a nie na statystyki przedmioty (wartość ogólna, zamiast wartości tego przedmiotu).
  14. Q: Jak będzie działać ulepszanie skilli? Dla przykładu, w osobliwości maga można obecnie wybrać czy będzie tańszy pod względem zużycia many, czy będzie zadawać więcej szkód. Czy nadal będzie można w ten sposób wybrać?
   A: Ulepszanie będzie zależało od skilla. Dodatkowo będą też dodane przedmioty, które będą zmieniać bądź ulepszać skille.
  15. Q: Dlaczego w CE niektóre sety zostaną zniszczone?
   A: Rebalansowanie dostosuje niektóre z setów.
  16. Q: Czy w CE zostanie poprawione obliczanie siły bojowej? Czy jest możliwe podzielenie jej na 2 części: ofensywną i defensywną? Czy będzie możliwe zobaczenie siły bojowej poszczególnych członków grupy lub grupy jako całości?
   A: Siła bojowa zostanie całkowicie usunięta i zastąpiona średnim poziomem przedmiotów.
  17. Q: Całkowita anarchia w crafcie oraz osiągnięcie maksymalnego poziomu zarówno w crafcie, jak i kamieniach brzmi naprawdę źle. Co będzie z osobami, które poświęciły dużo czasu i złota na osiągnięcie maksymalnego poziomu?
   A: Osoby, które poświęciły czas i złoto na osiągnięcie maksymalnego poziomu rozwoju będą miał przewagę nad wszystkimi innymi.
  18. Q: Czy kostium z zadania (Cienie przeszłości) zostanie dodany w CE?
   A: Nie zostanie to zmienione.
  19. Q: Co stanie się z kontem premium w CE? Jakie będą jego nowe zalety, gdyż CE zmieni wiele rzeczy?
   A: Zmiany w koncie premium nie są jeszcze planowane, ale pamiętajcie, że premium daje też bonus do zdobywanego doświadczenia oraz zniżki przy crafcie.
  20. Q: Czy stare bronie takie jak q7 czy BM nadal będą najlepsze dla maga?
   A: To zależy od stylu gry.
  21. Q: W CE tiery zostaną usunięte, a przez to stracimy możliwość ulepszania przedmiotów. Pytanie brzmi, czy otrzymamy jakiś sposób na ulepszanie przedmiotów i podniesienie ich na wyższy poziom?
   A: Ulepszanie przedmiotów nie będzie w ogóle możliwe. Jeśli będziecie chcieli mieć przedmioty o wyższych poziomach, to będziecie musieli je sami zdobyć na wyższych poziomach trudności.
  22. Q: W jaki sposób zostaną zmieniona wartości bazowe i zaklęcia? Zakładam, że zostaną przerobione, gdyż można będzie przenosić zaklęcia między dowolnymi przedmiotami.
   A: Ustawienie wartości bazowych będzie bardziej losowe, a zaklęcia będą z nimi powiązane. Obecne zaklęcia zostaną przerobione na nowy system, a ich ogólna siła pozostanie taka sama.
  23. Q: Co stanie się z sześcianami różnych tierów?
   A: Temat sześcianów ciągle jest w trakcie opracowywania.
  24. Q: Co stanie się z rdzeniami? Co stanie się z obecnymi przedmiotami na 60 poziomie, zostaną na nim, czy poziom zostanie obniżony a glify utracone? Co stanie się z fragmentami drogi zagłady?
   A: Rdzenie zostaną wymienione na glify. Przedmioty będą miały obniżany poziom, a zainwestowane glify zwracane. Na chwilę obecną, fragmenty drogi zagłady będą nadal potrzebne.
  25. Q: Statystyki przedmiotów będą znów losowe?
   A: Statystyki będą losowe tak jak teraz, ale wraz ze zwiększającym się poziomem trudności, zmniejszać będzie się zakres losowości.
  26. Q: Wielu graczy ma złote statystyki w podstawach - czy zostaną one przelosowane?
   A: Nie!
  27. Q: Odnośnie ulepszania przedmiotów, co stanie się z przedmiotami sprzedawanymi przez Gnoba? Jak będzie wyglądać sprawa płaszcza Heralda i M’Edusy?
   A: Oba tematy nie zostały w pełni opracowane.
  28. Q: Co stanie się z klejnotami ulepszenia, kiedy zmienicie mechanikę ulepszania kamieni?
   A: Będą nadal działać
  29. Q: Co stanie się z materią po CE? Obecnie 95% fragmentów materii wydaje się na rdzenie wzrostu.
   A: Fragmenty materii będą służyć do innych rzeczy.
  30. Q: Jak zaczniemy grę w nowym rozszerzeniu, gdyż runy będą umieszczane w nowym przedmiocie? Zakładam, że nie będziemy mieć ich od początku.
   A: Każdy gracz otrzyma pakiet, który będzie zawierał przedmioty, do których wkładać będzie się runy i klejnoty. Będziecie też musieli znaleźć nowe przedmioty.
  31. Q: Czy zaklęcia w runach zostaną zmienione ze względu na to, że będzie się je (runy) umieszczać w specjalnych przedmiotach?
   A: Zaklęcia w runach zostaną zmienione. Na przykład zaklęcie “HP tego przedmiotu zwiększone o x%” zostanie zamienione na “x% więcej punktów życia”.
  32. Q: Co będzie bardziej użytecznie po CE: glify czy złoto?
   A: Zależy od celu. Jeśli jest nim craft, to powinniście zbierać glify potęgi.
  33. Q: Czy po usunięciu tierów przedmiotów, broń t10 będzie liczyć się tak, jakby została zdobyta na poziom rozlew krwi?
   A: Poziom rozlew krwi nie jest równy tierowi 10.
  34. Q: Czy statystyki będą miały jakieś limity? Na przykład, mamy teraz limit 400% dla krytycznych szkód, czy zostanie on zmieniony? Czy progi prędkości ataku zostaną zmienione?
   A: W zależności od klasy i poziomu przedmiotu, będziecie mogli osiągnąć więcej niż 400% szkód krytycznych. Jeśli zdołacie osiągnąć maksymalną możliwą prędkość ataku, otrzymacie dodatkowy buff (wersja nieostateczna).
  35. Q: Czy tiery pasków postępu będą nadal związane z osiągnięciami, czy z poziomem postaci?
   A: Na ten moment pozostaną powiązane z osiągnięciami, ale omawiamy inne możliwości.
  36. Q: Czy drzewko wiedzy zostanie zmienione tak jak drzewko doświadczenia? Dlaczego inne klasy nie dostały tylu nowych skilli co mag?
   A: Drzewko wiedzy zostanie rozbudowane. Nowe skille dla innych klas zostaną jeszcze dodane.
  37. Q: Czy zostanie zwiększony maksymalny poziom wiedzy?
   A: Tak.
  38. Q: Od poziomu 1 do 50 mamy ciągłą krzywą postępu w zbroi i odpornościach, ale w rozszerzeniu Piaski zła mieliśmy skok w tym postępie (ze względu na dodanie nowych przedmiotów). Czy nowe rozszerzenie spowoduje duży skok w statystykach? Czy zostaną dodane nowe typy zaklęć?
   A: Aktualny postęp rozwoju zostanie rozbudowany - w końcu to rozszerzenie treści. Jednakże naszym celem jest aby, w przeciwieństwie do poprzednich rozszerzeń, przejście przebiegało w sposób jak najbardziej płynny.
  39. Q: Z racji tego, że otrzymamy nowe mapy, to jakie składniki i kamienie będą na nich dropić? Jeśli nie nowe składniki/kamienie, to co?
   A: Będą nowe kamienie szlachetne oraz nowe poziomy run.
  40. Q: Siła blokady i szkody krytyczne zostały usunięte, co więc stanie się ze wszystkimi rzeczami (zaklęcia, runy, wiedza itp), które na nie wpływały?
   A: Zostaną przekonwertowane na nowy system krytyka i blokady.
  41. Q: Jeśli zamierzacie usunąć tiery, to w jaki sposób ulepszymy świeżo wytworzone unikatowe płaszcze? A może będą one równe płaszcze z t10?
   A: Nie będą one równe t10, ale temat płaszczy nie został jeszcze w pełni opracowany.
  42. Q: Czy będzie możliwe “rozmontowanie” klejnotów zjednoczenia?
   A: Tak.
  43. Q: Będą dostępne nowe płaszcze?
   A: Tak, podstawowe płaszcze dropiące z potworów. Unikatowe płaszcze nie jest jeszcze ukończone.
  44. Q: Czy misja Cienie przeszłości wraz z osiągnięciem będzie dostępna po CE?
   A: Tak.
   
 7. sloik17

  sloik17 Forum Apprentice

  Pytanie odnośnie punktu 1 na koniec października jest planowane rozszerzenie czy na koniec listopada?
   
 8. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Rozszerzenie wejdzie na serwer testowy pod koniec października, do ogólnych testów. Doszlifowanie treści potrwa ok miesiąc by ostatecznie wejść w listopadzie.
   
  sloik17 likes this.
 9. Dемои

  Dемои Forum Inhabitant

  Q: Czy drzewko wiedzy zostanie zmienione tak jak drzewko doświadczenia? Dlaczego inne klasy nie dostały tylu nowych skilli co mag?
  A: Drzewko wiedzy zostanie rozbudowane. Nowe skille dla innych klas zostaną jeszcze dodane.

  Coś mnie ominęło? W drzewku wiedzy mag nie ma absolutnie nic. Kraś ma skracanie skilli od działek, łucznik wiecej dmg od ogłuszonych mobów a tank coś do zbroi i odpornosci. Mag ma bezsensowny skill do odnawiania many przy kazdym ciosie ponizej 33% hp gdzie na takim poziomie hp nikt nie gra oraz kryt i krytyczne gdzie kazdy powinien miec juz 80% i 400%.
  A co do drzewka doświadczenia to każdy ma tyle samo skilli co mag tylko że nie każdych skilli sie uzywa (podobnie jak na magu)
   
 10. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Nie zostały zaprezentowane ostateczne wersje drzewek, także spokojnie :)
  Jeszcze dużo nowości :)
   
 11. Geraldinio

  Geraldinio Someday Author

  Q: Co robić z sześcianami: otwierać, sprzedawać czy trzymać?(...)
  A: Otwierajcie sześciany

  Serio? a myślałem, że na wyższych lvl dostaje sie więcej glifa, a będą wyższe lvl postaci, więc wg mnie lepiej poczekać.

  -----------

  Q: Czy po usunięciu tierów przedmiotów, broń t10 będzie liczyć się tak, jakby została zdobyta na poziom rozlew krwi?
  A: Poziom rozlew krwi nie jest równy tierowi 10.

  Jak nie jest równy to jaki, większy? mniejszy? losowo? Zawsze przy dodawaniu lvl było tak, że cały sprzęt poszedł na przetopienie, gdy sie osiągnęło najwyższy poziom, więc stara broń sie przyda jedynie do przeniesienia zaklęć po wydropieniu jej np na rozlewie krwi. a że mają poziom trudności tam wzmocnić, to w praktyce nie dam rady i będę miał postać o wiele słabszą niż przed zmianami.
  Do tego dochodzi likwidacja zaklęć dla tego przedmiotu - wszyscy wiemy że Rycki koksy chodzą z 2h 4/0 dla tego przedmiotu, po zmianach będe miał 4/0 szkody ogólne, więc obrażenia drastycznie spadną.

  Jak coś źle zrozumiałem albo pokręciłem, to proszę o korektę ;)
   
 12. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Pytanie obejmuje dwa zagadnienia: drzewko wiedzy ORAZ drzewko doświadczenia (skille).
  Z dotychczas ujawnionych informacji wynika, że mag dostanie dwa nowe skille (piorun kulisty i lodowe natarcie), a każda z pozostałych klas po 1. Rycerz dostanie tarczę z kolcami, łucznik rój szerszenia, a kraś miotacz płomieni.
  Nowe drzewko wiedzy nie zostało ujawnione, a jedyna informacja o tym, że będzie zmieniane (rozszerzane) znajduje się w powyższym FAQ.

  Twoje myślenie opiera się na błędnym założeniu, że "zawsze przy dodawaniu lvl było tak". Informacje już ujawnione jednoznacznie pokazują, że to CE jest w niczym niepodobne do poprzednich.

  Co do sześcianów, może być tak, że po usunięciu tierów nie będą z nich w ogóle leciały przedmioty.

  Skąd wziąłeś informację, że mają likwidować zaklęcia "dla tego przedmiotu'? W FAQ jest napisane, że zaklęcia mają być powiązane z bazą, a to może sugerować coś odwrotnego - usunięcie zaklęć ogólnych, a zostawienie tych dla tego przedmiotu.
  I trochę poza tematem, mówisz, że taki mag-koks nie ma w broni zaklęć dla tego przedmiotu? Odważne stwierdzenie.
   
 13. Geraldinio

  Geraldinio Someday Author

  Mój błąd, chodziło tylko o runy:
  A: Craftowanie z użyciem rdzeni zostanie całkowicie usunięte. Runy będą wpływać na statystyki ogólnie, a nie na statystyki przedmioty (wartość ogólna, zamiast wartości tego przedmiotu).

  a co do maga, nic o nim nie pisałem, gram tylko Ryckiem więc na temat innych postaci się nie wypowiadam.
   
 14. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  W końcu dowiedzieliśmy się, ile będzie wynosił nowy maksymalny poziom ;)

  100level.jpg
   
  BA_Bastet and VenusIT like this.
 15. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Witam,
  łał ale szał naprawdę łał :D
  ale 100 czego ma być level postaci level wyposażenia czy czego ? Czy pytając po naszymu maksymalny poziom czego ... ?
  Pozdrawiam
   
 16. Adrian5798

  Adrian5798 Padavan

  Raczej każda z klas będzie miała 2 nowe skille. Oni tyle tych animacji pokazali, że niektóre mogłeś błędnie uznać za bonus z któregoś z setów. Np. klony czy ten większy wybuch ziemi u rycka (chociaż pewnie te drugie to bonus). Wątpie, żeby w taki sposób z góry faworyzowali klasę czarodziejów kręgu.

  Każde wprowadzenie CE było w niczym niepodobne do reszty, a jednak podobne. A czemu? Bo za każdym razem to przewracało grę o 180 stopni. Teraz było pewne, że muszą zrobić więcej niż 5 lvli do przodu, patrząc zarówno na czas między wejściami poprzednich CE a stagnacją gry na 55 lvlu. Największa różnica między nimi jest taka, że w porównaniu z resztą, tutaj miałeś podział na różne tiery. I o ile na 50 lvlach (chyba na nich już był max. fatal, ale mogę sie mylić) były tylko 3 tiery, nie licząc zerowego, tak tutaj pojawiło się ich 10, co stworzyło największy podział graczy w historii tej gry względem statystyk. Pamiętajcie, że przy wejściach tych niższych lvli zawsze zachodziły jakieś zmiany w bonach czy statystykach przedmiotów, żeby ludziom, po tworzeniu czegoś przez kilka miesięcy bądź lat, sie nagle w miesiąc nie zaczęło nudzić

  Co do sześcianów - nigdzie nie jest napisane, że będą je usuwali. Nie mogą ich usunąć ze względu na to, iż to jest jeden z bonusów pakietów premium/deluxa, a poprzez ich usuwanie, musieliby korygować/zmniejszać ceny za owe pakiety.
  Warto też spojrzeć na same działanie tych sześcianów do tej pory. Jak wydropiło się na 40 lvlu, można było je otworzyć na 55 lvlu i dostać rzecz z 55 lvla. Tutaj będzie tak samo. Co do tierów, to z góry zakładam, że wszystkie tierowe sześciany zostaną zrównane do tieru 0, gdyż drop z t10 a z t0 był mniej więcej taki sam - oczywiście poza przedmiotami i unikatami o danych tierach, które dawały też wyższe wartości pieniężne, a to one zwiększały wartość tych sześcianów.
  Najlepiej poczekać do następnego tygodnia, kiedy CE pojawi się na testowym serwerze i obczaić, co zrobili z sześcianami i w jaki pomysł na ich zrównanie wpadli.

  Co do samej informacji powyżej odnośnie 100 lvla. Ciekawi mnie, jak to zrobią, bo teoretycznie podali, że będzie tylko 18 map i 2 głównych bossów, z czego jeden, ten końcowy, to prawdopodobnie Sargon. Tutaj jedyna myśl, jaka mi się nasuwa, to danie przedziału 10 lvli na dany region. Np. nowy region(y) od 80-90 do 100, Qaizah od 70 do 80, Lortac od 60 do 70 itd. To też powinno się wiązać z dużo większą ilością zadań, dodanych nie tylko w nowych regionach, ale też tych starych. Tak, żeby nie było jak przy Qaizah, że wszystkie zadania z tego regionu skończyłem, zanim wleciał 51 lvl. Wiemy też, że zadania będą dawały exp procentowo - a nie ilościowo, więc mam nadzieję, że one mi pozwolą porobić zadania tak, żebym od 65 lvla nie musiał biegać samych międzyświatów i wbijać te 35 lvli na zwykłej farmie.

  Chodzi o 100 lvl postaci.

  Pozdrawiam
   
  GienkoDePL likes this.
 17. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Dzięki,
  to jaki będzie maksymalny poziom przedmiotu ?
  Z tego co pamiętam zaczynała się gra na 40 poziomie postaci i było kilkadziesiąt map. Potem rozszerzali po 5 poziomów dokładając po 3 mapy i zmieniając między światy. Tym sposobem doszli do 55 postaci i 60 levela. Czyli dołożyli 15 poziomów i 9 map - tak mniej więcej. Teraz chcą dołożyć 45 poziomów postaci i 18 map (tak czytałem) czyli więcej poziomów postaci niż zawierała podstawa na dużo mniejszej ilości map przez to prawdopodobnie zadań do wykonania. Dobrze rozumiem? Bo mi się to nie dopina i będzie nudną farmą jak z wiedzą, że po 135 poziomie wiedzy każdy zapomniał już, że ją robił po co, a wielu poległo i przestało grać.
  Pozdrawiam
   
 18. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  To pewne, że xp będzie %? Uciekła mi ta informacja i nie wiem gdzie to znalazłeś.
   
 19. Adrian5798

  Adrian5798 Padavan

  Z zadań tak będzie, było o tym podawane info na facebooku na początku tygodnia, że nagrody w punktach doświadczenia z zadań będą ustalane na podstawie potrzebnego expa do danego lvla. Do tego, gdyby exp nie był procentowy, to w grze to byłyby miliardowe ilości expa do wbicia, gdzie teraz przy 55 lvlu masz ok. 95kk expa wbitego, a na wbicie z 50 na 55 potrzeba było 50kk expa. A tutaj będzie aż 45 lvli do wbicia
   
 20. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  od czego ma być liczony ten % doświadczenia ?
  to no nazwijmy to, że jest... nierozsądne :D bo brakuje Ci do kolejnego poziomu wartość X dostajesz np 10% wartości X. Ale brakuje Ci mniej czyli X-1000 to dostajesz mniej doświadczenia bo 10% z mniejszej wartość czyli X-1000. Pod X wstawiaj dowolną liczbę.
  Przy stałej wartości doświadczenia będziesz dostawał zawsze tyle samo. Obawiam się, że takie rozwiązanie jak podane przyczyni się do zwiększenia ilość wykonania danego zadania by zdobyć doświadczenie.
  Chyba, że % będzie liczony od zdobytego już doświadczenia to z każdym wykonanym zadaniem będzie więcej tego doświadczenia bo np X+1000.
  Pozdrawiam
   

Share This Page