Discussion "Co nadal w trawie piszczy..." czyli nowinki o Drakensang

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. WhiciaQ

  WhiciaQ User

  Wiemy obecnie tyle, ile zostało zawarte w/w punktach. Sugerują tam, żeby otwierać sześciany, ale nie napisali co z nich będzie lecieć. Więc proponuję śledzić zmiany na testowym bo z nich na pewno dowiemy się coś więcej o zawartości sześcianów. Należy osobiście obrać drogę: otworzyć sześciany teraz - zatrzymać na nowe mapki lub pół na pół - część otworzyć a część zostawić ;).
   
  BA_Bastet likes this.
 2. TL_Venus

  TL_Venus Team Leader Team Drakensang Online

  Screen z facebooka:

  fbb.PNG

  123541215_3633571786689529_6789574471947405078_o.jpg

  "Brama ku nowej przygodzie zostanie otwarta jeszcze w tym miesiącu ...."

  .. a na serwerze testowym w połowie przyszłego tygodnia
   
  Last edited: Nov 4, 2020
 3. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Witam,
  a ja wybrałem koło ratunkowe - pytanie do przyjaciela (na forum) a tu polecają pół na pół ... i tłumaczą jak :D
  Dzięki poczekam na jakieś informacje :D kiedy na testowy wchodzi wiadomo coś ?
  Pozdrawiam
   
 4. TL_Venus

  TL_Venus Team Leader Team Drakensang Online


  Wiadomo ;) W połowie przyszłego tygodnia.
  KLIK
   
 5. TL_Venus

  TL_Venus Team Leader Team Drakensang Online

  Na facebooku pojawiły się ikonki umiejętności wspierających dla każdej z klas:

  skk.png
   
 6. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  [Samotnick] - ten post również usuwam jako OT. Wątek służy do dyskusji o nowościach w grze.
   
 7. TL_Venus

  TL_Venus Team Leader Team Drakensang Online


  Nowa data premiery "Mrocznego Dziedzictwa"

  1 grudnia 2020

  KLIK
   
  Akatriel likes this.
 8. TL_Venus

  TL_Venus Team Leader Team Drakensang Online

  Kilka screenów z trwającego właśnie twitcha:

  ss1.PNG

  sss1.PNG

  sss2.PNG

  sss3.PNG

  sss4.PNG

  sss5.PNG

  sss6.PNG
   
  GienkoDePL, KulawyMao and MOD_Orion like this.
 9. KulawyMao

  KulawyMao Forum Connoisseur

  GienkoDePL likes this.
 10. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Dzień dobry
  czyli jak już ktoś pisał ... gra idzie w zera na ekranie :D ale zobaczymy.
  pytanie... na śniadanie ... pytaniem nie jest HP postaci tylko ile będzie miał boss i stosunek boss / postać? i jak się to rozkłada na tych nowych poziomach. Bo tak to można wprowadzić dewaluacje i zamiast 1,5kk mieć 1,5k :D
  Mnie zastanawia ilość dostępnych skilli na pasku tylko 3 pod klawiaturą reszta na myszce co daje 5 +1 (zmienny) razem sześć :D vs teraz 10 (1 zmienny), tak ma być? Jest przewidziana redukcja skilli do użytku?
  Cukierkowo i baśniowo ... kwestia gustu :D ale dlaczego buffy i inne oznaczenia petów, skórek zostały w tym miejscu one mi osobiście przeszkadzają i zajmują za dużo miejsca. To, że mniejsze OK ale nie można ich dać gdzieś do rogu skoro zmniejsza się szerokość głównej belki?

  pozdrawiam
   
 11. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Tak, to w pełni zamierzone. Jednakże z rozmowy na streamie wynika, że nie jest to ostateczne i ciągle "omawiają" ten temat. Jest szansa, że będzie jeden dodatkowy, tj. w sumie 7.
   
 12. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  To raczej też już nie aktualne? bo skoro nie ma na testowym jeszcze a zakładano 3 tygodnie testowania w pierwszej wersji. Bo na testowym miało być koniec października, wejście 24 listopada.
  Pozdrawiam
   
 13. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Na chwilę obecną nic nie wiadomo o kolejnym przesunięciu premiery. Należy więc zakładać, że 1 grudnia jest aktualny.
   
 14. janus160121typek1

  janus160121typek1 Forum Apprentice

  Cierpliwości, sam widziałeś (a może nie), że np. po wymianie bonu z magicznego przedmiotu z tym z unikatowego magiczny item był bez tekstury. (Dla tych którzy nie oglądali i nie chcą, a mają obawy: przedmiot z którego przenosisz bon nie znika)

  Może pod koniec dzisiejszego dnia będzie testowy, a nawet jak nie będzie to nawet lepiej, ponieważ masz więcej czasu by się odpowiednio przygotować.

  Na spokojnie poczekajmy, może coś jeszcze dopracują :)

  A na razie proponuje zająć się eventem niepokonanych...
   
 15. Adrian5798

  Adrian5798 Padavan

  Jest kilkanaście rzeczy, które można wysnuć odnośnie nowego CE. Mógłbym pokazać to na screenach, ale ich jest za dużo więc tu opiszę je w skrócie:
  1) Maksymalny poziom postaci to 100, wiedzy 300, grupowy 200 - w każdym drzewku inne niż dotychczas talenty (wiedzy nie pokazali)
  2) Wraz z każdym modem rośnie poziom moobków i bossów oraz poziom itemków. Idąc na najtrudniejszy mod na międzyświatach musimy liczyć się z tym, że moobki będą na poziomie 145, z czego też 145 poziom będą miały wydropione itemki. Bolesny mod to już różnica 5 lvli, dręczący 10, fatal 15, a im trudniejszy mod, tym lvl ich rośnie.
  3) Drop z mapek bardziej przypomina ilością i jakością drop z obecnych inf5+.
  4) Dalej istnieje kilka rodzajów sześcianów, wypatrzyłem takie z zielonym i niebieskim opisem.
  5) Wygląd itemek jest ... dosyć dziwny, taki bezbarwny i ciężko byłoby po samym widoku rozróżnić, czy mamy do czynienia z zielonym przedmiotem, czy legendarnym
  6) Dropią płaszcze
  7) Tylko 3 umiejętności są do używania zamiast obecnych 7 z poziomu klawiatury.
  8) Nowy poziom kamyków wyższych od królewskiego - trapezoid - i je będzie się teraz ulepszało na stopień wytworny, brylantowy i wyśmienity. Np. rubinek jako trapezoid dawał 145 dmg, a takie ametysty hp dawały w ilościach po pare tysięcy na rycku. Ciężko powiedzieć, jak oni pozmieniają obecnie ulepszone kamyki.
  9) Zostając przy kamykach - runy do speeda w biegu i ataku (obie równe 0,11 w formie trapezoidu) oraz runy do blokady przerobione jako nowe kamyki; ponadto kilka rodzajów diamentów pod dany żywioł
  10) Runy działające pod dany przedmiot zostały przemienione na te ogólne - np. najsłabsze dają 1,3% ogólnego dmg, hp czy krytycznego dmg, a te na pomarańczowo dają 6,5%
  11) Zmieniły się sety, np. sety z q3 czy q7, nie są już setami, a są oddzielnymi unikatami. Set dragana natomiast dalej istnieje, ale z innymi bonusami i nie jest do setu już wliczany ring.
  12) Zmienione podstawy w danych rzeczach, np. w amulecie można było znaleźć krytyczny cios, czy w hełmie z q3 znalazła się podstawa do prędkości w biegu, także w broni speed do ataku został wliczony do zmiennej wartości podstawy,
  13) A propos speeda do ataku - podstawa speeda w broni została znacznie obniżona ... potrafiły tam być wartości mniejsze nawet niż 0,30 speeda. Na dwuręcznych broniach różnica między np. 0,28, a 0,83 jest kolosalna.
  14) W którymś momencie streama Jesse dropnął broń fioletową dwuręczną na 101 lvlu, mającą 3 bony pod dmg dla przedmiotu, w tym 2 złote. Co w tym dziwnego? Łączna wartość bonów wyniosła mu ledwo 71-72%, także w przypadku broni radziłbym poszukać jak najwięcej rzeczy w broniach z tymi bonami.
  15) W bonach zaczęły pokazywać się zielone nawiasy, pokazujące, jak dany bon będzie wpływał na ogólne szkody postaci, (np. broń z podstawą mająca 4000 dmg i 110% dmg w broni bez kamyków dających dmg, w zielonym nawiasiku wtedy będzie widoczna wartość +4400, czyli łącznie ta broń będzie dawać 8400 szkód).
  16) Z jednego screena pewnego moderatora widać było, że na magu na 100 lvlu miał ponad 600k dmg i ponad 1kk hp, także trzeba się przygotować na olbrzymie wartości, jak np. w amulecie z q9, który (pokazany na streamie) na 101 lvlu w podstawie miał 2-5k krytyka i 15-100k hp xD.
  17) Są nowe mapki blisko związane z Cardhun, co nie oznacza, że starego Cardhun już nie ma. Nie ma za to przewidywanych przez sporą część ludzi nowych międzyświatów, czyli q10 itd.
  To większość z rzeczy, które zauważyłem. Reszta rzeczy, to głównie screeny tego, jak wyglądał u Jessa ekwipunek, wygląd mapek czy sposób craftowania, którego nie chciałbym tutaj opisywać ze względu na moją niedoskonałą znajomość angielskiego.
  Gdy moje bractwo dowiadywało się nowych faktów ze streama, ciekawość zamieniło się w spore przerażenie tym, co będzie. Ja im się wcale nie dziwie - tak naprawdę z 70% gry się tutaj zmieni. Jak można było zarzucić twórcom, że robili do tej pory za mało, tak teraz można powiedzieć, że obecne CE to jest obrót o 180 stopni całej mechaniki gry. Zmieni się praktycznie wszystko - od sposobu farmy, dropu, grafiki, i innych szczegółów. Osobiście powiedziałbym, że przedobrzyli to, ewentualnie że te CE to taki przerost formy nad treścią? Za dużo zmian może ludzi zgubić i jeśli się szybko w tym nie odnajdą, to zamiast przyrostem graczy może skończyć się jeszcze większym spadkiem - z naciskiem na może, nie musi.
  Pozdrawiam
  PS: Jeśli jakąś rzecz ze streama pominąłem albo przekręciłem to wiecie, co robić :D
  PS2:
  Na streamie było info, że na testowy CE zawita dopiero w pn-śr następnego tygodnia.
   
  michalog, trojliter, BA_Tyche and 3 others like this.
 16. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Akurat o tym wspomnieli na streamie. Zmieni się sposób przypisywania i obliczania prędkości ataku. Do tej pory było tak, że prędkość broni zastępowała bazową prędkość ataku postaci (np. zamiast 1,0, miało się 0,83). Po zmianach bazowa prędkość pozostanie na poziomie 1,0, a bonusy z przedmiotów (i nie tylko) będą się z nią sumować. Dało się zauważyć, że prędkość ataku prezentowanych postaci nie było znacznie zaniżona w stosunku do obecnej.
   
  michalog, GienkoDePL and Adrian5798 like this.
 17. Eradan111

  Eradan111 Someday Author

  Skoro obecnie 10 dla tanka to za mało to jak oni sobie wyobrażają grę z 6/7?
  Im więcej tym lepiej, po prostu można nie używać, ale po co przymusowo ograniczać?
   
  michalog likes this.
 18. michalog

  michalog Forum Apprentice

  Te zmiany to jest jakiś jeden wielki absurd... nie tylko tank, ale i każda klasa potrzebuje conajmniej tych 7+3 miejsc umiejętności, a jako że dojdą nowe to powinno to powiększyć np. do 9+3... Nie wiem kto wymyślił grę 3+3 (EWENTUALNIE 4+3) ale jedno jest pewne - nie jest to osoba myśląca zdrowo ani dobrze życząca grze. Dawni CM byli o wiele bardziej światli i lepiej myślący o dobru graczy..

  Abstrahując
  G
  ra chyba cofa się do czasów, które jeszcze nigdy w tej grze nie były. Bo bardziej rozwinięta gra była chyba już w 2012-13.
  Patrząc na screeny przedmiotów i ogólny wygląd interfejsu - jest ochydny, brak kolorów, brak odpowiedniej tonacji barw, wszystko znowu zostanie jeszcze bardziej ściemnione, saturacja barwna upadnie do tego, że całe tło to będzie czarny (nieczytelny i nieprzyjemny dla oka), a nie różne odcienie brązu jak jest dotychczas (przyjemne dla oka).
  Na moje oko to żaden grafik z doświadczeniem tego nie planował i nie robił, to wygląda na robotę jakiegoś gruboskórnego typka, dla którego wszystko może czarno-białe i jest 'gitesowo'.o_O

  Ale oczywiście - gra się rozwija perfekcyjnie, niedługo to chyba BIGPOINT przegoni w technologii słynną polską firmę
  (nie mogę podać nazwy, bo wykasują) z grą, która obiegła cały świat:

  (opowieść o wiedźminach i czarodziejkach w średniowieczu, część ostatnia trylogii)
  [myślę, że nie ma podstaw do kasacji tego fragmentu, a każdy się domyśli o co chodzi]:p

  Te cudowne światłe zmiany planował jakiś (*****)? Bo to by się zgadzało. Tylko, że takie osoby to nie powinny mieć żadnego większego wpływu na grę, bo tylko ją zniszczą.. Smutno patrzeć na to co ma się wydarzyć. A cały dzisiejszy dorobek będzie warty mniej niż jakiś śmieć typu ulepszony przedmiot tieru zerowego z dzisiejszych czasów. Tak obecni CM szanują czas i pieniądze graczy?
  No.. królowie, dzięki którym szykuje się "ZŁOTY WIEK" DRAKENSANGA :eek: (dla niekumatych to był sarkazm).

  Mam nadzieję, że z większości zmian te (*****) wycofają i zostanie JEDYNIE realne rozwinięcie gry (nowe lokacje, większe lvl, nowe umiejętności, ewentualnie zmiany na stole warszatowym :rolleyes:) a reszta zostanie wykasowana i odejdzie w zapomnienie.

  Szanowni CM, (bodajże Hansen i Jesse)
  Kilka słów do was, choć i tak pewnie nigdy nie przeczytacie, bo jesteście "niesamowicie zapracowanymi ludźmi".
  1. Wprowadzając takie zmiany powinno się przeprowadzić masową ankietę i zapytać graczy o zdanie.
  2. Wprowadzając takie zmiany powinno się przedwcześnie udostępnić tą zawartość wszystkim MODERATOROM, by mogli rozmawiać z graczami.
  3. Wprowadzając takie zmiany powinno się słuchać uwag, krytyki, skarg i pochwał. No ale przecież wy - królowie z władzą najwyższą wiecie lepiej :D
  4. Zarabiacie na tej grze miliony, trzepiecie pieniążki jak brudny dywan, gra jest rozpowszechniona na całym świecie i zdzieracie pieniądze z ludzi, bo inaczej NIC nie osiągnie się w grze, mając zatem taki budżet moglibyście zainwestować w jakiegoś dobrego projektanta graficznego i doradcę wizualnego.
  Posumowawszy opamiętajcie się trochę i słuchajcie społeczności, bo to społeczność jest życiem tej gry.
  Jeśli stracicie społeczność - upadniecie boleśnie. Skończy się dochód, sława i poważanie. :confused:
  Pora usiąść i powiedzieć na transmisji "mea culpa".

  Pozdrowionka
   
  Last edited by moderator: Nov 14, 2020
 19. trojliter

  trojliter Someday Author

  michalog
  Trudno się z Tobą nie zgodzić , rzeczywiście CE wywraca wszystko do góry nogami . Mnie nasuwa się tylko pytanie , po co aż tak drastyczne zmiany , z resztą nie po raz pierwszy . Inwestuję sporo czasu w tą grę i realnej kasy a po wprowadzeniu CE , będę po prostu z tego ograbiony . Masz rację pisząc , że takie zmiany powinny być konsultowane z graczami . Nie wiem sam jeszcze jaką podejmę ostateczną decyzję , ale po rozmowach z wieloma znajomymi , przyszłość nie rysuje sie różowo . Jeżeli gracze odejdą , to jest realne zagrożenie ,że już nie wrócą a gra prędzej czy później umrze , chyba ,że taki jest plan - oby NIE .
  Trzeba poczekać na ostateczną wersję , która wejdzie i wtedy będzie można jednoznacznie się wypowiedzieć , ale zapowiedzi niestety martwią nie tylko mnie .Z drugiej strony widząc jak Jesse i Hansen prowadzą tego Twicha , czasami zachowując się jakby pierwszy raz grali lub po bardzo długiej przerwie , to też nie wystawia najlepszej oceny dla BP ( pomijam fakt , jedzenia itd podczas takiej transmisji ale to już kwestia kultury osobistej - tak myślę :) ) .
  Na dzisiaj mam postać w zasadzie we wszystkim dopracowaną do perfekcji , po to poświęciłem swój czas i kasę , ale jeżeli wszystko zostanie w takiej formie wprowadzone , będę musiał zaczynać od nowa a specjalnie nie uśmiecha mnie się taki właśnie scenariusz .
  Zmiany jak najbardziej jestem na tak ,ale przemyślane , ewolucyjne a nie rewolucyjne i chyba z nikim kto zna tą grę nie konsultowane .
  Oby ekipa BP jednak przemyślała na spokojnie co może się z tym wszystkim wiązać i czy warto aż tak wiele stawiać na szali , przecież gdzieś jest też kres wytrzymałości i wyrozumiałości graczy .
  Pozdrawiam
   
 20. ogmiosan

  ogmiosan Forum Apprentice

  Drodzy przedmówcy oczywiście macie rację że te zmiany są destrukcyjne dla starszych graczy ,którzy mają już dość dobrze rozwinięte postacie .Zabieg jest celowy ponieważ jak zawsze chodzi o kasę , żebyście ładowali w grę PIENIĄDZE i robili wszystko od początku .Wydaje mi się że nikt tu nie liczy się z naszym zdaniem i pozostaje nam tylko jedno wyjście pożegnać się i życzyć tym co zostaną a myślę że jednak niewielu zostanie dużo zdrowia i mało nerwów bo ta gra jest nie warta naszego dalszego brania udziału w niszczeniu naszego dorobku .
   

Share This Page