DYSKUSJA: Aktualizacja 233

Discussion in 'Sekcja Polska' started by VenusIT, May 4, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Kornelwsk

    Kornelwsk Junior Expert


    Ja dziękuje z mojej strony za rzetelną i merytoryczną odpowiedź w końcu jakiś dobry moderator/ka. Dobrze że wrócił/a ze starego forum ;) I pewnie zostaje odpuścić na razie, co już zrobiłem kilka dobrych parę dni. A klucze sobie farmie na lepsze czasy, bądź kiedy jak potrzebuje na składniki do kamyków :) :p
     
    WhiciaQ likes this.
  2. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    Trochę im się chyba coś cyferki pomyrdały.Do zrobienia dwóch dużych nadchodzących eventów potrzeba będzie ponad 7000 odłamków sfery (DTU - ponad 3k w najtańszej wersji oraz Złoto gwiazd ponad 4k - również w najtańszej i najbardziej optymistycznej wersji).Do tego dodali kolejny event cykliczny - też za odłamki sfery.Jak dla mnie to oni sobie strzelają sami w kolano,a raczej ładują w nie z całej seri bo eventy są jedynym spoiwem które trzymają te gre przy życiu.Na ostatnim streamie Jesse (jeszcze jak był trzeźwy i nie gadał bzdur) przedstawił wykres.Wynika z niego że średnia ilość odłamków sfery posiadanych przez graczy to 3200-3400.No to skoro TO jest średnia ilość odłamków to skąd gracze mają wytrzasnąć nagle ponad 7000 ( i to w najtańszych wersjach obu eventów)
    Wracając do wcześniejszego zdania,skoro eventy są jedynym spoiwem tej gry a większość graczy nie będzie w stanie i tak ich zrobić,to niestety most zwany Drakensangiem zawali się na dobre.Ta gra już dawno spadła na dno,a teraz jeszcze zrobiła odwiert i zaczęła pukać od dołu...
     
    Vinith likes this.
  3. VanHelsing

    VanHelsing Forum Greenhorn

    Whiciaq to kobieta i owszem fajnie że wrocila bo coś zawsze stara się odpisać. Dzięki za info o skórce bo nie dropi.
     
    WhiciaQ likes this.
  4. piątunio44

    piątunio44 Active Author

    zniknęły mi z plecaka przedmioty i kamienie do budowy broni dragana, to było zamierzone?
     
  5. RafalinhoCK

    RafalinhoCK Advanced

    Nie zniknęły tylko masz przeniesione do Specjalnej Sakwy nie panikuj chłopie hehe .
     
  6. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Kochani, czytajcie proszę opisy aktualizacji!

    Od przenosin do sekcji tłumaczy je dla Was BA_Tyche, otrzymujemy je do publikacji tylko w angielskiej formie. Mimo tego, w ciągu kilku godzin, są tu zamieszczane po polsku. Zatem odrobina wysiłku, aby zapoznać się z podpiętym w sekcji ogłoszeniem lub zlinkowanym w pierwszym poście byłaby dla Niej i reszty ekipy okazaniem szacunku.

    Dzięki :)
     
  7. Nieznajomy

    Nieznajomy Forum Apprentice

    O czym wy tu piszecie bo na testowym widnieje event który ma w sumie 2 paski po 5k i 10k postępu.Za jedną rundkę na dręczącym udało mi się zdobyć ok. 180 postępu z kryjówką czyli ok. 27 przejść na pierwszy pasek oraz ok. 54x na drugi pasek co daje w sumie 81 kółek po cyrku czyli 810 odłamków.Proszę mnie poprawić jak się mylę.
     
  8. Adrian5798

    Adrian5798 Padavan

    Z wielką chęcią cię oświecę :D
    Paski postępu, które widziałeś na testowym(5k i 10k) są dla osób, które mają 55 lvl oraz mniej niż 5k pktów osiągnięć. Jeśli widziałeś oba paski takiej wielkości, tzn. że twoja postać na testowym tych 5k nie ma. Drugi z tierów postępu jest dla osób mających więcej niż 5k, a mniej niż 7k pktów osiągnięć i oni mają paski wielkości 11k i 22k ( które wg wcześniejszych zamierzeń powinny być dla osób mających pow. 7k pktów osiągnięć). Ostatni z tierów jest dla osób mających powyżej 7k pktów osiągnięć i wielkość ich postępu do wbicia to 20k i 40k pktów). Razem 60000 do wbicia. Panowie wyżej opisywali koszty zrobienia eventu na tym właśnie największym progresie.
    Twoje obliczenia są oczywiście poprawne, jednak są one dla tych 55 lvli, którzy dobrze jeszcze nie wystartowali w tej grze. Dla drugiego tieru wyjdzie koszt ok. 2k odłamków ( może wyjść ciut więcej, może wyjść ciut mniej), natomiast dla trzeciego tieru (temu z 60k) koszt już jest w granicach 3,5-5k.


    Co do samej aktualki...
    - BP znacznie obniża drop odłamków, twierdząc że mniej będzie eventów za odłamki sfery - okej, da się przeżyć, o ile rzeczywiście tak będzie;
    - BP w jednym miesiącu robi łącznie 5 eventów(Pełnia,Cyrk,Złoto gwiazd,Nów,Pustynia Eski), do których trzeba wywalić tony odłamków sfery - to jest czysta hipokryzja ze strony twórców... Jak można sobie aż tak zaprzeczać? Nie dość, że odłamków ludzie mają mało, to jeszcze zasypują nas event po evencie... Zwykle na cyrk zużywałem wszystkie swoje odłamki sfery.
    - CM'owie na streamie pokazują wykres średnich ilości odłamków sfery, twierdząc iż mimo obniżenia dropu odłamków, średnia ilość odłamków utrzymuje sie na podobnym poziomie - to akurat jest głupotą. Gdyby jeszcze podawali coś takiego jak np. mediana... Lepsi gracze odłamków mają dużo więcej niż ci, którzy zaczęli być na 55 lvlu w ostatnich miesiącach. Do tego dochodzi spostrzeżenie, że ci słabsi gracze, widząc, ile muszą włożyć roboty w konto, zniechęcają się i odchodzą. Mogę się założyć (i to chyba każdy zauważa) że 3-4 razy więcej osób, które odchodzą z gry, jest tych słabszych niż tych lepszych. Lepsi po prostu się dostosują do realiów i będą dalej grali i polepszali swoje już wymaksowane postacie. Słabsi natomiast widzą, że muszą parę lub paręnaście godzin dziennie poświęcić, żeby mogli sobie bić chociaż na poziomie zagład. Przez to dochodzi nie tylko do coraz większego podziału, ale też do sytuacji, w której słabszy gracz woli sobie zakupić konto od jakiegoś lepszego gracza (co oczywiście jest niedozwolone) niż samemu wbijać... A ten, co sprzeda, to po prostu zrobi drugie konto, wie jak grać, co ma robić i jak się ulepszać żeby szybko wbić ładniejsze staty i sobie gra dalej... To mogę nazwać tylko jednym słowem - patologią gry.
    - BP powiększa ilość postępu przy DtU 2-krotnie w porównaniu do ostatniej edycji, gdzie był dużo lepszy drop odłamków, a także skraca prawie o połowę czas trwania eventu. - tutaj już to jest cios dla tych lepszych graczy. Podawali informację odnośnie ilości postępu na cyrku w opisie aktualizacji bodajże 230. Ludzie zdążyli się z tym zapoznać i przygotowywać właśnie pod taką długość eventu i taką wielkość postępu. Teraz się okazuje, że ludzie, którzy powiedzmy mieli odłamki na styk... Muszą w kilka dni wyfarmić drugie tyle odłamków, ile mają... Przy mniejszej ilości dropu odłamków. Wiem, że twórcy chcą zmniejszyć ilość odłamków lepszym graczom, ale jak ktoś miał sporo tych odłamków, tak dalej sporo będzie miał... Bo i dużo więcej latają niż słabsi, bo i lepszy mają drop przez bieganie wyższych modów itd... Totalny bezsens.
    - BP da Złoto Gwiazd, które nie da się zrobić w całości bez posiadania konta Premium/Deluxe. - a to już jest event, który nie daje równych szans ludziom na jego zrobienie... Ludzie będą wytrząśnięci z odłamków sfery, no najwyżej sobie ubiją 2 razy dziennie i wbiją z 3k postępu ... to ledwo jest 1/4 pierwszego paska... Ludzie z premką mają lepiej - sobie kupią rzeczy za golda, ale wydawać 50k golda dziennie żeby wbijać postęp, no to tak średnio widzę. Zwłaszcza że 50k golda ciężko byłoby wydropić jednego dnia - przynajmniej dla mnie. Do tego dochodzi sama mapka... na inf3 trzeba zrobić prawie 300 mapek... w 10 dni... 30 razy dziennie, czyli razem 90 bossów. Nie będę nawet wspominał, że trzeba z 30 razy zrobić takie Stonekeep żeby mieć 1,5k eski... Dodatkowo jak ubijesz jednego bossika, to masz 90 sekund na ubicie drugiego, żeby móc ubić trzeciego... Niech tu odezwie się osoba, która potrafiłaby w 90 sekund na inf7 przebiec do drugiego bossika i go ubić... (na inf6 pewnie by się takie znalazły).

    Nie powiem - same eventy są całkiem spoko zrobione (przynajmniej graficznie) jednak twórcy jak zwykle muszą popełniać w nich olbrzymie błędy. Jak np. z dropem na wiosennym evencie, potrzebą zbierania nowych esek praktycznie na każdy event, czy teraz przy okazji tych dwóch eventów. Tak naprawdę jedynie pustynia eski może być eventem, który mnie ucieszy. Może się obejdzie bez takich idiotycznych rzeczy, no ale czego ja wymagam od firmy, która nie potrafi zrobić ani jednego, pozytywnego eventu dla graczy, który mógłby powodować, że ludzie zaczną w końcu tą grę polecać innym?

    Pozdrawiam
    PS: Dzięki za tłumaczenie opisu :D
     
  9. Azrazel

    Azrazel Forum Greenhorn

    Hej, mi się wydaje, że koszt wejściówek na cyrk (w odłamkach sfer) może być specjalnie taki, żeby gracze którzy są koksami wydali swoje zapasy aby wyrównać szanse wszystkich graczy w pozostałych eventach. Zgadzam się z przedmówcą, że osoby z premium będą miały łatwiej i nie tędy droga ale z tego co widziałem nagrody są średnie jak na takie koszta w złocie dlatego ja w 100% odpuszczam ten event. Co do eventów wydawanych przez osoby tworzące je to naprawde nic ciekawego nie było ostatnio wszystko jest takie byle jakie, nijakie. Każdy event inny niż nów/pełnia bo są to cykliczne powinny mieć jakaś historie i serie questów oryginalnych dla każdego jednego wydarzenia. Dragan jest super eventem ale... co akcje jest kompletnie to samo no i odechciewa się gry, nadchodząca pustynia esencji owszem będzie inna (mapy itp) ale z opisu osób które już tam były na testowym wynika że będzie to smutny grind bez jakichkolwiek innowacji w postaci chociażby rozbudowanych questów, o evencie wiosennym już nie wspomnę, no co tu dużo mówić smutno mega jak sie widzi że ta gra się kończy, 4 czarnoskórych ludzi już tylko czeka żeby wkroczyć do akcji
     
  10. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    tu j
    tu juz sie nie rozchodzi o enter , ale o cos innego kazdego denerwuje drop jak cos dadzą new latac coś sto razy i dostać guzik z pętelką to żadna frajda , ludzie farmią wejscia itd , ale jak 0 dostaja po nawet 1k wejsciach -bo są takie przypadki , mówią dosyc mam to w 4 literach ide w co innego zagrać , mnie ino dziwi 1x dlaczego powielają ten sam syf z dark orbit
     
  11. Dемои

    Dемои Forum Pro

    Serio? Moderacja też wierzy w takie rzeczy? Przecież BP ciągle grzebie w dropie i udowodnili to kilka aktualizacji temu gdy drop plaszcza Neferati był zerowy, a później jakoś udało im się to ogarnąć. Dlaczego więc nie dodadzą przy danych rzeczach jak właśnie płaszcze, pety i unikaty % prawdopodobieństwa na drop? Inaczej to nikt nie będzie wiedział czy wogóle coś leci

    Bo to ta sama firma - BP. Tamtą grę zniszczyli w 2012, tą zniszczyli po wprowadzeniu r214
     
    Last edited: May 7, 2020
  12. lesnikowatosc

    lesnikowatosc Forum Apprentice

    Czy ktoś narzekał na event dragana ? Raczej wątpię, dlaczego ? Było kilka zadań z których były w miarę rozsądne nagrody Ale przede wszystkim NIE BYLO POTRZEBA ZADNYCH WEJSCIOWEK NA MAPE , poza perlami oczywiście chociaż I z nimi nie było problemu bo było donorow od*****Myślę że powinni z większości eventow wykluczyć wejściówki na nie albo chociaż ograniczyć ich ilość bo to jest trochę przesada . Chodzić na event 200x żeby dostać 2 święte do zbroi ? Wątpię że są ludzie którym aż tak się nudzi zeby wywalic resztę swoich odłamków A i tak eventu nie skończyć. Coraz mniej ludzi kończy eventy jakie kolwiek , robią do tego co im potrzebne I zapominają o evencie
     
    Last edited by moderator: May 7, 2020
  13. smiechunhs

    smiechunhs Someday Author

    dragan to chyba najlepszy event w tej grze przyjemnie się go robi dla mnie i teraz po powrocie i parę lat temu jak grałem :) a takie pytanie bo mnie to nurtuje kim są ci donerowie ?:D
     
    Last edited by moderator: May 7, 2020
    MrBark likes this.
  14. WhiciaQ

    WhiciaQ User

    Ja Ci odpiszę krótko, żeby nie odbiegać od tematu i nie tworzyć teorii spiskowych - to nie jest kwestia wiary tylko technicznych możliwości.

    Twój post edytowałam i usunęłam wykropkowany wulgaryzm.

    W Twoim poście edytowałam cytat i moderowałam w/w słowo. Donor to osoba, która za pomoc w biciu - daje drużynie wejściówki typu perły do Dragana czy fiolki z krwią podczas Pełni ;)
    I proszę za bardzo nie odbiegać od tematu bo to nie wątek Draganowy - pozdrawiam.

     
    BA_Bastet likes this.
  15. WhiciaQ

    WhiciaQ User

    lesnikowatosc
    KingsGambit
    Vey_
    Tutaj dyskutujemy o aktualizacji a Wasza rozmowa poszła mocno w drugą stronę. Dyskusje usunęłam i proszę o komentowanie tylko samej aktualizacji. Wywody na temat płatności i żywotności gry - proszę sobie odpuścić bo wprowadzają ot - pozdrawiam.
     
  16. Kubanczyk6

    Kubanczyk6 Forum Greenhorn

    Nie widzę tematu z błędami, więc piszę tutaj. Strażników, których można pokonać "na raz" w kryjówce ognia nie dolicza do osiągnięć. W pozostałych kryjówkach wszystkich dolicza. Problem chyba występuje od początku
     
  17. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Błąd znany i zgłoszony, ale dzięki za czujność ;)
     
  18. Soulshade2

    Soulshade2 Someday Author

    Z odłamkami sfery się zgadzam miałem 4k ponieważ urypali drop wiec cyrk skończę ale niestety na następne eventy już nie będę mógł iść ponieaż braknie mi sfer więc modowie wytłumaczcie mi po co grać w tą grę jeżeli np grasz 2 3 h dziennie ale i tak nie możesz iść na event bo nie lecą klucze- w tym wypadku odłamki sfery . Dlatego właśnie nie przybwa graczy a starzy powoli się wykruszają . Powinno być po staremu ten kto gra ma ten kto nie nie ma proste i logiczne a w tych czasach nawet ten co gra to nie ma xd xd
     
  19. WhiciaQ

    WhiciaQ User

    Witaj, nie bardzo wiem, dlaczego moderatorzy mają Ci podawać powody do gry. My odpowiadamy za forum i przekazywanie informacji/ zgłaszanie błędów czy pomysłów. Grasz już długo i sam sobie oceń plusy i minusy oraz stopień swojego zaangażowania czy wypalenia. My robimy swoją robotę na forum, a to, jakie kto ma odczucia do gry to jego własna sprawa. Nie ma tu sensu na siłę szukać powodów i cukrować lub zniechęcać.
    Ja również eventu nie zrobię bo nie mam sfer - ani mi zbytnio nie lecą - ani mi się nie chce ostro ich farmić. Spróbuję szczęścia na innym evencie - pozdrawiam.
    Ps. jak mi się w grze coś nie podoba - nie katuję się, tylko robię sobie przerwę - na zdrowie to wychodzi ;)
     
  20. Kornelwsk

    Kornelwsk Junior Expert

    Wojownik z krwi i kości co to za nowe osiągnięcie?

    Ten event złoto gwiazd jest dla ***** z inf3 300 progressu, a ile eski potrzeba (jej cena), wejściówki tak samo, szukają ***** co mają wydać ostatnie odłamki i zapasy golda dla durnych bezwartościowych nagród?!
     
    Last edited by moderator: May 15, 2020
Thread Status:
Not open for further replies.