Discussion DYSKUSJA: Aktualizacja 243

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 29, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. WhiciaQ

    WhiciaQ User

    Witaj, próbowałaś szukać tych oczu poprzez nawigację?
    drugie oczy:
    [​IMG]
    trzecie oczy:
    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 30, 2020
  2. MrKum

    MrKum Forum Greenhorn

    BA_Tyche rozgoryczenie?! Użyłbym innego słowa szczególnie, że w tej aktualizacji do specjalnej sakwy zostało dodane "ziarenko kawy". Z tego co sb przypominam ziarenka kawy już były i to właśnie w starym sargonie. Więc ja znów czegoś nie rozumiem. Fakt poprzednia ikonka miała bodajże jedno ziarenko kawy a ta ma 3 jest różnica ale idąc tym tropem okaże się że wszystkie przedmioty na których kiedyś widniał opis że są bezużyteczne i zostały usunięte przez graczy za bezcen lub za darmo i nie będą już potrzebne w grze za kilka miechów wrócą. Więc nie wiem jak mam nazwać takie postępowanie, jednak rozgoryczenie to nie jest chyba właściwe słowo.

    Soulshade2 może warto się zastanowić czy ciągle problemy związane z grą za każdym razem gdy jest aktualizacja nie mają odzwierciedlenia w niedopracowanych aktualizacjach a tym samym wadliwych, bo skoro mamy do czynienia za każdym razem z błędem, problemami z mapami, z ładowaniem ich, mimo że za każdym razem się odinstalowuje pliki dso i aktualizuje od początku to mamy do czynienia z wadą produktu. W pkt 10 OWH (Roszczenia z tytułu rękojmi za wady) jest mowa : "Gry i Usługi mogą być tylko wtedy uznane za wadliwe, jeśli granie lub korzystanie z nich jest w poważnym stopniu i długotrwale zakłócone" . Po aktualkach granie w grę jest utrudnione i zakłócenia występują. Kwestia tego co rozumiemy pod pojęciem długotrwałe, bo się może okazać że właśnie to już się kwalifikuje. I często gracze nie są w stanie sami usunąć tych błędów zgodnie z dostępnymi radami pomocy technicznej (pojawia się hotfiks do aktualizacji, który wprowadzany jest przez producenta a to coś oznacza). Poddaje pod rozwagę i zastanowienie.
     
    Last edited: Sep 30, 2020
  3. Mii

    Mii Forum Apprentice

    wszystkie zadania robimy na normalu, musisz zmienić poziom a pytajnik się pojawi .
     
  4. Xorrth

    Xorrth Forum Apprentice

    Witam Wszystkich

    Czy ktoś też miał problem z zadaniem "Cienie przeszłości (5/12)" - Spytaj Wieczne Oczy? Mam wejść na Wieczną Gardę i tam śledzenie prowadzi mnie w miejsce/podwyższenie gdzie niby mam z kimś pogadać ale jest pusto i śledzenie się urywa. Znalazłem jakiś filmik z tymi zadaniami i tam chyba powinienem mieć jakiś obelisk czy coś. Mam zainstalowanego całego patcha oraz odrzucałem i pobierałem zadanie od nowa. Mapa tez mi się raczej cała wczytała. Ktoś jeszcze miał z tym problem ew jakoś sobie poradził?
     
  5. Luxfire

    Luxfire Someday Author

    Usuń i weź ponownie w Andrakash. U mnie za 3cim razem dopiero się pojawił posąg (mod normal).
     
  6. Jasiu111

    Jasiu111 Forum Pro

    A odpowiedź na to, masz kilka postów wyżej. O tu:
     
  7. Spide

    Spide Active Author

    Nie pierwszy i nie ostatni raz twórcy wykorzystują coś co już istniało. To że ktoś posiadał owe ziarenka kawy nie oznacza że byłyby zdatne do użytku. Co z tego że wygląd jest ten sam, opis ten sam ale de facto przedmioty mogą być inne od strony technicznej i tak na dobrą sprawę mimo że miałbyś stare ziarenka kawy z Sargona w plecaku to obecnie mogłyby być nie rozpoznawane jako przedmiot w sakwie. Swoją drogą nikt nie kazał nikomu nic usuwać. To że twórcy powiedzieli że przedmiot jest bezużyteczny to tylko informacja, jak ktoś chce mógł je dalej sobie zachować nikt tego nie bronił.
     
  8. smiechunhs

    smiechunhs Someday Author

    dobry ten event pustynna esencja 2 razy dziś mi boss znikł piękne bugi i po locie eh wczoraj biłem bez problemu nie znikał dziś juz 2 razy nie wiem ocb miał ktoś podobnie ? chodzi o drugą mapę finałowy boss po wyczyszczeniu mapy
     
  9. Jasiu111

    Jasiu111 Forum Pro

    No bardzo dobry, gdyż to nie jest żaden bug.
    Przyjrzyj się uważnie napisowi, który pojawia się na środku ekranu w momencie respu bossa. Jest tam informacja, że masz dokładnie 2 minuty na ubicie tego przeciwnika - po tym czasie zniknie.
     
    BA_Bastet likes this.
  10. PatrykWalencik

    PatrykWalencik Forum Apprentice

    [​IMG]

    Nowy zestaw skórek ze skrzyni za gotówkę.
    Czy tylko ja uważam że powinno być widać włosy, bo tak łysa głowa wygląda dziwnie, zwłaszcza u kobiet ( oryginalnie moja postać ma włosy ).
     
  11. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    smiechunhs - Nie zamierzamy tolerować takiego słownictwa na forum. Na Twoje konto ląduje 11 punktów, co wiąże się z 1 dniem odpoczynku od forum.

    piątunio44, Mii, Luxfire - Wasze posty przeniosłam do dyskusji o aktualizacji.
     
    Last edited: Sep 30, 2020
  12. Spide

    Spide Active Author

    Takie pytanko odnośnie tej skrzynki, zrobiłeś te misje "Nowy Portal"? Co to w ogóle jest i co tam się dostaje? Uchylisz rąbka tajemnicy?
     
  13. d3korator

    d3korator Forum Greenhorn

    Witam, pytanie troche z innej beczki. Czy tylko u mnie zniknęła możliwość kupowania premium za monety u Jessego Naganiacza, czy może wiadomo było już cos o tym wcześniej tylko ja przeoczyłem? o_O
     
  14. PatrykWalencik

    PatrykWalencik Forum Apprentice

    Misji jeszcze nie zrobiłem, ale ogólnie to dostaje się misję podobną jak do pierwszego portalu, tylko że trzeba zebrać aż 75 przedmiotu misji.
    Nowy portal prowadzi do Opuszczonego Zamku, ale jeszcze tam nie wchodziłem.
     
    Spide likes this.
  15. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    Wczoraj na streamie Jesse powiedział że była ona zbyt łatwa do zdobycia (zbyt tania do kupienia), a premki są często i tak rozdawane w różnych kodach bonusowych czy w eventach. Średnio ma to sens, bo wystarczyło w takim razie podnieść cenę, ale co tam - ich świat ich kredki.
     
    Vinith and MrBark like this.
  16. RafalinhoCK

    RafalinhoCK Advanced


    To mam szczęście że kupiłem 4 dni temu Premium zwykłe 3x14 dni a dopiero teraz się dowiedziałem że zlikwidowali tą premke w sklepie za monety . Ale kurde mogli zostawić ale zwiększyć cenę zakupu a nie teraz likwidują . To wcześniej nie pomysleli o tym że tak może być ? Bezmyślność i głupota .
     
    Vinith likes this.
  17. PatrykWalencik

    PatrykWalencik Forum Apprentice

    Dobra już wiem o co chodzi z tą misją ze skrzyni za gotówkę.
    No więc kiedy nazbieramy na rdzeń parowy będziemy mogli wejść na mapę Opuszczony Zamek
    [​IMG]

    Na mapie z potworów i głównego bosa wypadają Ziarnka kawy
    [​IMG]

    Po wyczyszczeniu całej na dręczącym dostałem jakieś 21

    Bossem jest Mroczna Moc
    [​IMG]

    Po ubiciu jej wypadają Ziarnka kawy, przedmioty i najważniejsze Portal Cieni
    [​IMG]

    Misja ta ma prawdopodobnie służyć przygotowaniu na odnowiony event Sargona.
     
    Spide, dforko and Vinith like this.
  18. Spide

    Spide Active Author

    Dzieki za wyjaśnienie. Powiem ze szału nie ma, pytanie co zamierzają dodać w tym nowym Sargonie. Jak dla mnie to tak średnio opłacalne by to zakupić no ale pożyjemy zobaczymy.
     
  19. Dominico

    Dominico Forum Baron

    No to ja też dorzucę coś od siebie: zdradzę swój sposób na szukanie strażników! :)
    Najlepiej szukać ich w grupie – im więcej osób tym większa szansa na znalezienie.
    Idziemy grupką na Q5 – w kryjówkach Międzyświatów jest zawsze 12 podestów a to oznacza 12 strażników, ponadto jest chyba najszybsze ze wszystkich, poziom bolesny ponieważ drop sfer rotacyjnych nie zależy od poziomu lochu (zawsze jest to 100%'owy drop ze strażnika) a na najsłabszym idzie najszybciej ze strażnikami, no i w Q5 zawsze trafimy na kryjówkę mrocznej mocy.
    To ważne! Czemu? Wyjaśnię w dalszej części! ;)
    Po ubiciu Kali każdy po kolei sprawdza kryjówkę, strażnicy zawsze oznaczeni są czaszkami – jeśli nie widać czaszek na mini-mapie znaczy, że ich nie ma. W przypadku braku osoba może po prostu przekroczyć „ścianę powietrza" aby rozpocząć mapę, w tym wypadku nikt już nie wejdzie do tej samej kryjówki lub po prostu teleportować się do miasta.
    Czynność powtarzają inni gracze do skutku – znalezienia strażników. W tym wypadku osoby pozostające w mieście mogą: albo przebiec szybko loch lub teleportować się na Kali (sfery do zakupu u Thabo) i dołączyć do towarzyszy w kryjówce.
    Najlepsze, że w przeciwieństwie do niektórych bossów u Kali zawsze trafimy na kryjówkę mrocznej mocy, więc od razu dołączymy do towarzyszy; pod warunkiem, że nie wyszli poza startowy podest inaczej wylądujemy na innej mapie, ale i tam mogą się trafić strażnicy! ;)
    A na ostatnie kilka brakujących sfer polecam Nefertari, najszybszy boss – wejście zaraz obok kamienia podróżnego w Kotlinie Półmroku i też zawsze trafi się kryjówka mrocznej mocy.

    A na koniec zwrócę uwagę, że przy poszukiwaniu sfer najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie odzienie! ;)
     
    Spide and TL_Tyche like this.
  20. piątunio44

    piątunio44 Active Author

    dzieki wszystkim za pomoc, wasze rady pomogły:)., tak, trzeba wszystkie misje robić na zwykłym.

    wykonałam wsie misje uzbierałam 50/50 i zamiast tych extraksów co piszecie ja mam request 50/50 , ziarnako kawy ani jedno nie wyleciało i mapkę z portalu w Andrakasz to jakąś mniejsza mam, co znowu zrobiłam źle albo co przegapiłam?