Discussion DYSKUSJA: AKTUALIZACJA 248

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Orion, Mar 18, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. jumperro7

  jumperro7 Forum Greenhorn

  Do kolegi Sayaa, słabsi gracze niczego nie chcą podanego na talerzu, jedynie czego oczekują to możliwości swobodnego grania na poziomie normal. Na wyższych modach nie muszę latać, przynajmniej na razie ale na normalu nie powinienem bić bosa przez 20 czy 30 min, tym bardziej, że i tak z niego nic ciekawego nie leci. Postawienie sprawy w ten sposób, że mi było kiedyś ciężko to i innym powinno być równie ciężko nie jest zbyt zdrowym podejściem do tematu.
   
  Gargamella likes this.
 2. Sayaa

  Sayaa Active Author

  Wielu moich znajomych "koksów" zrezygnowało, bo nie docenili ich trud wieloletni, tacy nowi przychodzą i mają za bardzo maleńki czas (kamienie/runy/uniki) prawie to samo co oni mieli.
   
 3. Gargamella

  Gargamella Forum Apprentice

  Proponuję zrobić od zera postać i przekonać się, jakie eq, kamienie i runki ma postać na 30 lvlu.
  Runki nie mam żadnej, kilka kamieni zwykłych, bo tylko takie mogę robić, eq zielone i niebieskie, głównie lvl 22-25, jeden 30, bo taki jest drop eq, i padam na zwykłym mini bossie, bo jest dla mnie za trudny na normalu. Koksy porezygnowały, bo ich trud poszedł na marne, a nooby, które mogłyby być potencjalnymi koksami za jakiś czas, rezygnują, bo nie mają jak tymi koksami zostać. I to Cię tak cieszy? To tym bardziej życzę miłej gry solo.

  P.S.
  Właśnie mam dodatkowy argument, żeby nie grać, załóżmy, że za parę lat zostanę koksem i wejdzie jakaś kolejna aktualka, która mi to wszystko odbierze. To po co w ogóle coś robić w tej grze.

  W dobrej grze chodzi o to, żeby wszyscy byli zadowoleni i się dobrze bawili. Z tego co czytam, wszyscy są niezadowoleni, bo starzy gracze stracili co mieli, nowi sobie nie radzą, dla nich gra jest za trudna. To niestety błąd twórców tej gry. Zmiany były kompletnie nie przemyślane.
   
  Last edited: Mar 23, 2021
 4. MRDarak31

  MRDarak31 Advanced

  Jasne, niech gra stoi w miejscu, a producent jej już nigdy nie aktualizuje. Bardzo prawidłowy tok myślenia.

  Jak ktoś jest starym wyjadaczem i łapie grę, to widzi jaką posiada przewagę nad nowym graczami po aktualizacji. Po zmianie w wiedzy i dropie run nowe konta mają naprawdę pod górkę i śmiem twierdzić, że teraz o wiele łatwiej wyrobić postać od zera niż kiedyś
   
  Sayaa likes this.
 5. Gargamella

  Gargamella Forum Apprentice

  Przecież nie chodzi o to, żeby gra stała w miejscu, bo w takim przypadku ci, co grają od lat i mają wszystko w końcu się znudzą. Ale rozwój gry nie polega na robieniu rewolucji, po której starzy gracze odchodzą, bo stracili cały dorobek, a nowi za szybko się zniechęcają bo nie mogą solo ubić bossa na normalu.

  Ale wyjaśnij co masz na myśli mówiąc o tym:

  Mam nowe konto, nową postać i wcale nie jest mi łatwo wyrobić postać.
   
 6. tajo1

  tajo1 Forum Apprentice

  Nie mogę zwiększać poziomu kamieni i run po aktualizacji, mogę tylko mielić je na pył. Dotyczy wszystkich kamieni i run na każdym poziomie.
   
 7. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Zakładam, że masz odpowiedni poziom postaci i dodany przepis. Jeśli tak, to masz dwa wyjścia:
  1. Po włączeniu stołu i wrzuceniu na niego kamień, musisz go usunąć i dodać ponownie - wtedy będzie możliwe zmielenie. Kolejne usunięcie i dodanie włączy przepis na ulepszanie.
  2. Korzystasz ze stołu obok jubilera, który domyślnie ma uruchomiony przepis na mielenie kamieni.
  Uprzedzając pytanie, programiści są świadomi takiego działania stołu. Jednakże nie mam informacji kiedy zostanie to zmienione/naprawione.
   
 8. marcel_44

  marcel_44 Forum Greenhorn

  Witam. OK pet łazi mi po pietach już parę lat, zgłaszałem chyba 3 razy to taki urok rozumiem(przyklejony do postaci irytuje (*****)) wydaje mi się - taka była odpowiedz technicznych, zgłaszałem, to każdy ma - odpowiedz (nieprawda sprawdzałem ma bardzo niewielu ) Ale jak grać jak na solo Draganie bezlitosny bije 5 minut i nawet nie drgnie pasek na fiolecie , a mam duże dmg, tez mi się wydaje czy po prostu najlepiej zbyć gracza odpowiadając to tak ma być ?
   
  Last edited by moderator: Mar 24, 2021
 9. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  marcel_44 - z Twojego postu usunąłem krótkie, wulgarne słówko.

  Do pierwszej części postu nie będę się odnosił, gdyż, jak sam wspomniałeś, dostałeś już wyjaśnienia od supportu.
  Powodów nie drgania paska może być wiele. Mogą nimi być: niewystarczająca wartość szkód, niewystarczająca wartość ciosu krytycznego, nieumiejętność używania skill postaci.
  Łatwiej to będzie zawęzić, jeśli odpowiesz na poniższe pytania:
  1. Jaką klasą grasz?
  2. Jaki poziom postaci?
  3. Jaką masz wartość szkód (na fioletowej esencji; zakładam, że nie chodzi Ci o esencję mrocznej mocy, tylko o zwykłą esencję wigoru)?
  4. Jaką masz wartość krytycznego ciosu?
  5. Czy używasz umiejętności zdejmujących zbroję?
   
 10. marcel_44

  marcel_44 Forum Greenhorn

  ok na dragana jestem może za słaby, przyznaje mój błąd, ale jak mi jeszcze ktoś choć raz powie ze mi się wydaje ze mój "pet" nie jest za blisko gracza, i ze mi się to wszystko wydaje to nie ręczę za siebie ;) po prostu zrezygnuje z tej gry i tyle.
   
 11. midlock707

  midlock707 Forum Greenhorn

  Witam ja już nie wiem gdzie mam pisać wiec pisze tu .Mozecie mi powiedzieć kiedy w końcu skończą się problemy z logowaniem i przechodzeniem pomiędzy mapami ? Nawet jeśli uda mi się zalogować to za któraś z kolei zmiana mapy zaczyna ja wczytywać i na tym się kończy, problem tym większy ze po takim wydarzeniu przez długi czas wogole nie mogę się zalogować do gry ,niby gra zaczyna sie wczytywać ale nie kończy pojawia się kilka postaci z jakiegoś miasta i koniec .I nie jest to problem z komputerem czy softem bo dotyczy to głównej mojej postaci jeśli wchodzę na inna postać problem znika ,tylko ze nie o to chodzi by grac postacią poboczna tylko główna . Problem powtarza się cyklicznie kilka dni jest ok a później kolejne kilka do (*****). Jeśli tak to ma wyglądać to nie pozostanie nic innego jak podziękować za taka grę Pozdrawiam
   
  Last edited by moderator: Mar 24, 2021
 12. Gargamella

  Gargamella Forum Apprentice

  U mnie działa. Robiłam to tak:
  idę do jubilera, wybieram opcję Edytuj, potem otwórz stół warsztatowy, klikam w kamienie szlachetna na stole (ikonka na górze stołu), opcja Klejnoty - pojawia się opcja Ulepszanie jakości - klikam - pojawia się opcja ulepszony klejnot - klikam - wtedy pojawia się dwuslotowy warsztat, gdzie od razu w jednym slocie mam włożony cały błyszczący pył, jaki mam. Pierwszy slot ma tylko ikonkę kamienia. Dopiero wtedy przenoszę z inwentarza kamień do ulepszenia, wtedy pod pyłem pokazuje mi, ile zostanie zużyte i pojawia się opcja Połącz razem z kosztem tej operacji.
  W żaden inny sposób nie działa, zawsze chce mielić kamienie. To jedyny sposób na ulepszanie, jaki udało mi się wypracować.
   
  Last edited: Mar 24, 2021
 13. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Z jakiego internetu korzystasz? Jak wyglądają pingi do innych serwerów? Wykonywałeś w ostatnim czasie czyszczenie? Jeśli nie, to jest wykonaj - instrukcja. Jaki system operacyjny? Sterowniki są zaktualizowane? Znane są przypadki, gdzie właśnie czyszczenie naprawiało problem. Znane są też przypadku, w których problem znikał samoistnie. Znikał raz na zawsze, nie na kilka dni. Trudno jest jednoznacznie i z pełnym przekonaniem określić co go powoduje.
  Z postu usunąłem też wulgarne słówko.


  Z tego co zauważyłem, stół obok jubilera zawsze ma domyślnie włączone mielenie kamieni. Natomiast stół obok kowala ma domyślnie wybrane ulepszanie.
   
  Gargamella likes this.
 14. Athlanthos

  Athlanthos Forum Apprentice

  Wątku o błędach nie widzę,więc napiszę tu.Meduza za klucze nie pozostawia po sobie skóry pomimo gwarancji dropu od bolesnego wzwyż (bita na dręczącym)
   
 15. Darnilo

  Darnilo Forum Greenhorn

  Czytam te posty i jestem przerażony, rozumiem wprowadzenie nowego contentu do gry wiąże się jak zwykle z utrudnieniami w przystosowaniu się do niego, zrozumieniu nowych mechanik itp...
  Jest dużo błędów które stopniowo są naprawiane ale nie ma idealnych gier z idealnymi aktualizacjami, ogólnie jestem starym graczem który po raz X został przerażony nowym contentem i nerfem postaci (każde większe aktualki do tej pory wiązały się z tym że nawet starzy wyjadacze muszą pogrindowac mocniej) , ale wbrew ogólnie panującej złej opinii o CE mi się ona nawet podoba.

  Co do nowych postaci, dzisiaj zrobienie 100 lvl jest troszkę bardziej żmudne niż na samym początku CE natomiast przy graniu solo (wiedząc co robić i gdzie iść) nie powinno zająć dłużej niż 1 miesiąc zakładam że ktoś gra 1-2h dziennie, ale 100 lvl to dopiero początek długiej drogi w szlifowaniu postaci.

  Nie obrażając nikogo problem na 30 poziomie z ubiciem bosa? dla mnie jest to jasne szukam bractwa które pomoże w niektórych zadaniach (a nie wbiją za mnie 100 lvl i podadzą wszystko na srebrnej tacy jakby to niektórzy chcieli) , lub na lokalnym ludzi do pomocy (zakładam że nie mam znajomych z 100 lvl którzy by mi w tym pomogli) poza tym 30 lvl to dziś jest 3h grania od 1lvl. Przede wszystkim znajomość gry, jest tu kluczem, nowi gracze samotnicy pewnie bez pomocy bractwa / znajomych mogą czuć się sfrustrowani, ale takie czasy mamy ludzie nie chcą grać w grę w której żeby coś mieć trzeba poświęcić dużo czasu i znaleźć sposób, wszyscy chcieliby aby gra była na tyle łatwa aby doganiać ludzi którzy grają latami, a później na tyle satysfakcjonująca aby utrzymała zadowolenie na następne lata, naprawdę ciężko to połączyć.

  Aktualizacja ta położyła "nacisk" a raczej preferuje aby gracze grali różnymi klasami w grupie dzięki zróżnicowaniu umiejętności wszystko da się zrobić 5x szybciej, co może niektórym samotnikom sie nie podobać.

  Dla nowych rada.... znalezienia bractwa lub paru znajomych którzy pomogą, samotnikom życzę wytrwałości, a hejterom i rozwydrzonym roszczeniowcom znalezienia innej gry .

  Peace
   
  Sayaa likes this.
 16. piątunio44

  piątunio44 Junior Expert

  Hejka, :) Dragan na bezlitosnym dla w miare ogarniętej postaci jest dość łatwy , nie powiem zdarzy sie zginąć albo czasem trzeba pobiegać, ale bez przesady marudy;) skoro nowi gracze chcieliby solować na bezlitosnym to starzy musieliby sie zwinąć z tej gry

  jak ktoś chce ponarzekać na trudną grę , na to ze nie może znależć grupy do farmienia, polecam zajżeć na Tegana i tam popróbować
  ;)
   
  Sayaa likes this.
 17. MRDarak31

  MRDarak31 Advanced

  Jak nie potrafią ubić bossa solo na normalu, to problem stoi tylko i wyłącznie po ich stronie, że nie znają odpowiednich środków które takowe ubicie by im umożliwiało. I podobnie pewnie jest z tobą, bo od momentu wprowadzenia ostatniej aktualki masa ludzi zrobiła sobie wiedzę z poziomu 10 na 100, runy na fiolet lub gold, a także stony. Skąd mam te informację? A chociażby z jednej z polskich sekcji Discord dla tej gry , tam wszyscy jakąś grają i nikt nie narzeka

  I jeszcze co do tego "dorobku graczy", ostatni raz mówię, że nic nie zostało odebrane, a jedynie podwyższono próg. To jest stanowcza różnica pomiędzy zmianą, a złodziejstwem. Gdybyś grał w to 10 lat to byś wiedział, że wszystko, co nafarmiłeś zawsze ci pozostawało w kieszeniach przy nowych poziomach i dawało ogromną przewagę. A ulepszenie dropu tego, co obecnie masz, nie jest zarezerwowane tylko innych, nowych graczy, a także dla ciebie - z taką różnicą, że ty wyfarmisz to o wiele szybciej
   
 18. Manfi86

  Manfi86 Advanced

  Postrzeganie problemu przez pryzmat swojej postaci jest kompletnie bez sensu. Ty się odnosisz do poziomu bezlitosnego a tutaj jest mowa o problemach na poziomie normalnym, czyli najniższym z możliwych. Poziom ten powinien dawać możliwość stopniowego ulepszania EQ i schodkowego awansu w zamian za poświęcony czas. Tymczasem sytuacja jest taka, że świeży 100 lvl 20-30 min bije Bossa i dostaje z niego jakieś zielone EQ.. Nakłanianie do znalezienia bractwa jest ok, ale czy każdy musi z niego skorzystać ? Są ludzie, którzy po prostu lubią "solować" i tyle. Gra jest strasznie niestabilna a jej główne założenie to skupianie się na falowym "napychaniu dropem i zasobami".

  Przykład ?

  Przed łatką 248 z "robala" na pustyni nie leciała wiedza praktycznie wcale.. tak samo na minibossach czy mobkach. Teraz przy runach i buffie potrafi dropnąć np. 104 wiedzy. Tak samo jest z runami i kamieniami.

  Tylko ile to będzie trwało ? Do czasu, aż ktoś spojrzy na podsumowanie i zobaczy, że ludzie napchali się już, wiedzą, kamieniami i runami. Wtedy zostanie podjęta decyzja o nerfie.

  Napychajcie się więc ile wlezie, bo nie znacie dnia ani godziny "zmian".

  Możesz podać dokładnie jakie środki powinni znać gracze na normalu, aby grać tam bez problemów? Pomiń proszę tylko granie przez 12h / dobę oraz dopompowywanie MM ze swojego portfela. Trik z szukaniem bractwa pewnie każdy zna.

  Zrób wykaz "odpowiednich środków" dla przeciętnego gracza 2-3h / dzień. Na pewno wiele osób czeka na wskazówki. ;)

  P.S. Wiedza z poziomu 10 do 100 w niespełna tydzień? Hmm to Ci ludzie mają jakieś życie ? Śpią ?
   
  Last edited by moderator: Mar 24, 2021
  Gargamella likes this.
 19. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Manfi86 - Twoje posty połączyłem. Przypominam, że istnieje opcja Edit.
   
 20. wojtekwjk

  wojtekwjk Regular

  Ok,przyjdę jutro do twojego domu, który budowałeś sobie latami, w który włożyłeś setki godzin pracy i czasu i rozwalę ci wszystkie ściany, dach powybijam szyby, porozwalam wszystkie meble - w skrócie zburzę ci wszystko, zostawię tylko fundamenty.
  Następnie powiem ci że musisz sobie to wszystko teraz odbudować od nowa, ale najpierw musisz sobie oczywiście załatwić materiały do budowania - na własnę rękę. Oczywiście prócz tego będziesz musiał się nauczyć "mieszkać" w nowym domu bo będzie on zupełnie inny. Będziesz musiał nauczyć się rozkładu pomieszczeń narzuconego przeze mnie oraz co gdzie jest. To wszystko nazwę wielką aktualizacją i "budowlanym dziedzictwem" a każdego komu się to nie spodoba - hejterem który nie zna podstaw budowlanki. Zalecę ci również poszukania sobie innych budowlańców do pomocy. A na koniec, dodam że za 2-3 lata może znowu przyjadę zrobić to samo, więc wszystko co teraz zrobisz może okazać się bezcelowe. Brzmi fair ? To jutro wpadam. Miłej zabawy.
   
  Gargamella likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page