Discussion DYSKUSJA: AKTUALIZACJA 250

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Orion, May 26, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. -kiler5-

  -kiler5- Regular

  to nie jest takie piekne jak myślisz ,za duzo fake news czytasz
   
 2. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Ambassador

  Co niby czyta? Ty nie czytasz ze zrozumieniem, to jest pewne. Napisał przecież, że ocenia z własnych doświadczeń: po łatce bije wyższe mody niż przed.
   
 3. sothish

  sothish Forum Greenhorn

  Po aktualizacji pojawil sie Grim sprzedajacy za drakeny 2 razy dokonalem zakupu i nie dostalem tego co kupilem​
  A co próbowałeś kupić?
  Wiec na 1 postaci uchwyt zaworu na 2 poszerzenie inwentarza i strach cos kupic bo nie wiem czy tylko ja tak mam czy to globalny problem
   
 4. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Co do uchwytu zaworu, to od razu po zakupie został umieszczony w Specjalnej sakwie, w zakładce w przedmiotami eventowymi.
  Co do kupna poszerzenia, to czy na tej postaci miałeś już wykupione jakiekolwiek rozszerzenie? Chodzi mi tu głownie o te pierwsze 7 pól za 2k mrocznych monet.
   
  ΣMiwel likes this.
 5. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan

  W mojej opini banals klas i poprawki za nim wchodzące nie są nadal wystarczające.
  Mag zamiast zostać osłabiony, to dostał buffa do dpsu, nieskończoną mane, i niesamowicie potężny heal przy jednoczesnym tankowaniu .
  Łucznik zyskał znacznie na dps'sie typu singiel target, niestety kosztem ucięcia AoE i swojej przeżywalności.
  O wojowniku i dwarfie nie będę się wypowiadał bo nie mam żadnej podstawowej wiedzy w tym temacie, ale z mojego punktu widzenia mimo lekkich buffów nadal nie są wstanie dorównać magowi czy nawet łucznikowi.
   
 6. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Ambassador

  A po co mag miałby być osłabiony? Mag dostał w gruncie rzeczy osłabienie lodu. A o nieskończonej manie bzdur nie opowiadaj, bo po pierwsze, manę/koncentrację/parę można było już wcześniej mieć nieskończoną z odpowiednimi runami, a po drugie obecnie mag jak wybierze zdjęcie wszystkich kosztów many to płaci za skille krwią, czyli życiem. Owszem, nie może to go zabić, ale jak będzie stał na 1hp to dednie od kompletnie czegokolwiek. A żeby nie być stale na 1hp, nie może szaleńczo spamić skilli za manę. Bić i tak będzie głównie darmowym skillem, a to ma nieograniczone i bez tego ulepszenia... jak każda klasa. Nie wiem, w czym widzisz problem. Mag ma w miarę solidne leczenie tylko przeciw hordom, i to musi zachować ostrożność. Jak wybierze krwawego czarodzieja, to oczywiście dostaje dodatkowe leczenie, żeby móc nadrobić za obrywanie od większości własnych zaklęć... przypominam, że za używanie skilli leczących też obrywa.

  A tankowanie to zupełnie nie wiem, gdzie widzisz... kontrola myśli? Bo sam mag by raczej nie wytrzymał od potiona do potiona na rozlewach.

  Jak myślisz, że mag jest taki OP, to pokaż nam jak zabijasz wszystkie bossy na Q na rozlewie faktycznie początkującą postacią... bez wiedzy, kamieni itd... jak tankujesz i bijesz z nieskończoną maną, leczeniem i szalonym DPS postacią, która dopiero zaczyna grę, i nie ma tego, co stare postacie weteranów. Nie mówię nawet, że bez padania - zrozumiałe, najlepszym tankom się czasami zdarza paść. :) Po prostu pokaż tę OPność. :D

  Łucznik teraz jest bardziej łucznikiem. Przypominam opisy z ekranu tworzenia postaci: "słabo radzi sobie w walce przeciwko hordom" (jakoś tak). Hordy może bić, i to naprawdę dobrze, bo precek bije w linii, a przesieka zdejmuje zbroję w linii. Na hordy nie trzeba łamać 100%. Na oznaczanie jest wystarczająco sposobów. Przeżywalność została taka sama, stracił tylko leczenie, które było w obecnych realiach tak przesadzone, że jego nerf był tylko kwestią czasu. Zostało zmienione na bardziej przyjazne nowym graczom, z zależnym od HP a nie DMG.

  Krasnal z armatkami znowu przebija wszystkich, ale trzeba więcej myśleć i być ostrożniejszym niż wcześniej. Bez armatek bije słabiej, ale za to nie jest tak przywiązany do jednego miejsca. Szczegółowo DPS nie testowałem i nie przeliczałem.

  Rycek może być tankiem, a tank się przydaje, szczególnie na rozlewach. Znajdą się oczywiście tacy, co będą bić bez tanka... ale to jedynie weterani, z ponad 200lvl wiedzy, kamieniami ze starych zapasów zrobionymi od razu na imperialne któregoś stopnia (i dzięki temu kopniakowi, z wydajnego od początku grindu nowych), no i oczywiście zaklęciami wymaksowanymi i dobranymi za zapas glifów. Przeciętny gracz, a na pewno nowy, będzie potrzebować nadal tanka... a tank nadaje się też obecnie do gry solo. Będzie bił wolniej, ale pewniej - niektórym może to pasować. A ze zdjęciem zbroi, to w sumie każdy dosyć porządnie przyłoży.

  No a jak się rycek na atak postawi, to jako jedyna klasa ma trwały bonus do prędkości ataku z drzewka expa, co ułatwia choćby przebicie 4.0 prędkości. Na hordach, jak wspomniałem, 100% zbroi łamać nie potrzeba, a na bossach może łamać i 100% zbroi, i odporności.

  A że bilans nadal ma braki to inna sprawa... bezużyteczne talenty, jak choćby Fala Wskazująca... absurdalna różnica pomiędzy np. 80% a 100% złamaniem zbroi...
   
 7. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan

  Na początku zaznaczmy sobie, że wymiana many za punkty życia nie jest tutaj żadnym solidnym argumentem w obronie maga, ponieważ jego regeneracja stanowczo przewyższa utrate jego hp, nawet kiedy skille są na najniższym cooldownie, a sam mag posiada także średnią wartości zbroi i fakcie, że mag ma tego hp po prostu najmniej. Także decydując się na ustawienie BM nic nie tracimy, nic nie wymieniamy; my po prostu zyskujemy.

  No, a teraz zapodaj sobie taki koncept, że niekoniecznie każdy gracz ma po aktualizacji środki, by takowe runy przecraftować (ok. 100k golda na ulepszenie z fioletu na legendare), a mag dostaje na to wszystko immunitet, dotyczy się to zarówno run pod regeneracje many, jej maksymalną ilość, jak i KLEJNOTÓW do kosztów. Dodatkowo nadal utwierdzam się w przekonaniu, że mana jest realnie nieskończona, chociażby na takim q5, które nadal stanowi najlepszy farm-place na środki z PW. Żadna regeneracja nie pomoże średniemu-nowego graczowi, kiedy mana jest ucięta przez Kali, mag ma już na starcie, jako początkowa postać lżej w tej kwestii. Co wtedy powiesz takim graczom - spadajcie na szczaw robić runy, idźcie sobie farmić grimmaga?

  Podobny przykład dotyczy się leczenia, które jest patologiczne. Żaden łucznik, dwarf a nawet WOJOWNIK nie ma tak praktycznie bezwarunkowego zasobu regeneracji, jak aktualnie mag.

  --
  I niestety, nie jest tak pięknie jak piszesz i wydaję mi się, że to w pewnym stopniu przyświadcza to o twoim realnym zainteresowaniu tematem:

  (regeneracja łucznik)
  --
  Wystarczy wejść na dc by przeczytaj, że już są przygotowywane buildy maga pod tankowania, bo regeneracji idąca za bm jest po prostu zbyt bezwarunkowa, o ile mag jest dobrze ubrany, to potrafi wyciągnąć podobne jak nie lepsze wyniki w tankowaniu od woja, posiadają przy tym ogromny dps. Naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by zejść trochę magiem z dpsu kosztem defa i ubijać bossa w pare sekund.
   
  Last edited: May 30, 2021
 8. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  masz duzo racji, ale troche przesadziles ;d
  no wiec zacznijmy od q5 i kaly
  pamietasz moze jak bylo przed CE? wszystkie klasy sobie farmily spokojnie kaly, a tylko mag mial z nia problem, bo byl NAJBARDZIEJ zalezny od many, a kaly ucinajaca mu polowe many niemal niszczyla jego przydatnosc na tym bossie(pomijam tu totalnie op chary)
  i co z tym zrobiono? ano nic, tak wiec argument, ze teraz mag ma najlatwiej na kaly jest tylko szukaniem dziury w calym

  mag lepszy do tankowania od rycka? ano to zalezy co sie farmi
  mag ma malo hp = lepszy miniacz tudziez boss go zabije na hita = i co mu po tej regeneracji hp, skoro zginie w 1 hicie? ano jest ona marginalna
  natomiast jezeli mowimy o mobach, ktore bija czesc hp to rzeczywiscie leczenie maga ze straznika jest zbyt OP, jak na klase, ktora ma robic dmg
  natarcie moim zdaniem jest dobre w tej chwili, bo o ile leczy jak szalone, to jest rownie szalenie uposledzone/zbugowane, ale to kazda klasa ma to samo na skillu w podobiu natarcia(np taniec ostrzy luka albo natarcie tanka, kto uzywa ten wie o czym mowie)

  no wiec ja bym to widzial w ten sposob
  uciac troche leczenie ze straznika, za to dodac nieco hp magowi(na 2h wychodzi ok 1,6kk hp z dobrymi kamieniami, jakby mial tak z 1,8kk-2kk byloby spoko)
   
  ΣMiwel likes this.
 9. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Ambassador

  Nie wiem, co masz na myśli. Łucznik nawet z 60% leczeniem od wilków przy małych szkodach i wartości kryta tego nie widział w skali swojego hp, nawet jeśli też nie tak wysokiego, a o tankowaniu tą klasą, która niby miała być hybrydą, w ogóle nie było mowy, bo build bardziej defowaty by zwyczajnie nie nadążał z leczeniem. Regeneracja z drzewa może nadawała się do odzyskania trochę HP na PvP stojąc w kącie bez angażowania się w walkę, ale miała za małą wartość. Teraz ma mniej leczenia z wilków, a więcej od drzewa, więc nie musi mocno bić, żeby móc się normalnie leczyć.

  Pomyślmy...
  -rycek nie ma wcale regeneracji pasywnej, ma najwięcej HP
  -łucznik regeneruje się 5% na sekundę bez żadnych ulepszeń, a 9% z ulepszeniem, dopóki stoi drzewo (nic więcej nie musi robić), ma mniej HP od rycka
  -krasnal regeneruje się 12% na sekundę z katalizatorem 10/10 (nic nie musi stać, ale kosztuje go to parę), a z ulepszeniem 17% na sekundę dopóki stoi działo, ma mniej HP od łucznika
  -mag regeneruje się tylko z ulepszeniem 10% na sekundę dopóki stoi strażnik, ma najmniej HP

  To 10% maga jest warte mniej, niż 9% łucznika, nie wspominając o 17% krasnala, bo ma po prostu mniej HP od nich. HP strażnika zależy też od HP maga, więc może łatwo być zabity przez bossa, jeśli się go nie ulepszy. Jak władujesz 30p. w krwawego czarodzieja, 10p. w strażnika i jeszcze 10p. w kontrolę myśli (bo bez agro padniesz), to zostanie ci mało punktów na ulepszenie bicia. Spróbuj też zbić tarczę faktycznie słabą postacią bossowi. Żadnego agro nie zastosujesz, bo boss jest w tej fazie na to odporny. Weź słabą postać, mówię, i pokaż jakie to mocne. Fakty są takie, że mocna postać może i robi się od tego jeszcze mocniejsza, ale słaby gracz nie ma żadnej darmowej many ani nie jest to wcale wygodny zamiennik run.

  Rycek z kolei nie ma regeneracji pasywnej przede wszystkim po to, żeby nie mógł sobie uciec i się leczyć. Ma za to sporo leczenia, które działa dopóki walczy... i nie musi na to marnować szczególnie zasobu, ani utrzymywać przy życiu przywołańca.

  Z drugiej strony, ta regeneracja jest dosyć mocna na mocnych postaciach, i nie wiem, jakie było zamierzenie twórców odnośnie maga. Czy zrobienie maga-tanka powinno być możliwe? Być może, nie wiem.

  Jeśli nie powinno, a w założeniu krwawy czarodziej miał stawiać jedynie wyzwanie, by nie zdechnąć od mobów, a utrzymywanie strażnika miało dawać skille ograniczone jedynie cooldownami, należy dodać coś w rodzaju "5% mniej HP za poziom" do krwawego czarodzieja (25% przy 5/5).

  Jeśli nie powinno, a krwawy czarodziej miał mieć element zarządzania HP, ostrożności i strażnik miał stanowić jedynie dodatkowe leczenie, należy znerfić przyrost leczenia za kolejne poziomy do 1% (6% przy 5/5, zamiast obecnych 10%).

  Moim zdaniem, zrobienie maga-tanka powinno być jednak możliwe. Niech będzie można zrobić tanka z każdej klasy. Wtedy wzmocni się jeszcze szkody rycka i wszyscy będą szczęśliwi.

  A po ubiciu bossa przywołać tęczowego jednorożca i odjechać w zaświaty... a czekaj, to akurat jest możliwe. Ubicie bossa żadną klasą na rozlewie na setupie do tankowania w parę sekund nie. A czekaj, ty pewnie o normie mówisz. :D
   
 10. bignoobprawdziwy

  bignoobprawdziwy Forum Greenhorn

  Zgłaszam błąd dotyczący łucznika.
  Po aktualizacji "grzybki" miały ściągać zbroje wszystkim bossom, problem w tym ,że tak się nie dzieje, ponieważ grzybki nie działają na Sargona. Dopiero w momencie jak pojawiają się dodatkowe mobki obok Sargona można podłożyć pod nie grzybki które ściągają zbroje Bossowi, inaczej nie jest to możliwe !!!

  Proszę o informację czy błąd jest już znany i czy został zgłoszony ?
   
 11. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan

  Jest to odpowiedź na to, że łucznik nie regeneruje sobie 15% maksymalnych punktów życia, tylko 15% zadanych obrażeń przez wilka. A nie, jak przedstawiłeś w:

  Strażnik w przeciwieństwie do drzewa musi zostać 10m od łucznika. Podczas gdy mag może sobie z Kingshill pobiec na pustynie, taki plote twist.

  Wojownik rzecz jasna posiada skórę która go leczy i jest mega efektywna, ale tylko w momencie, gdy nie jesteś noobkiem.
  Jeśli jesteś nowym graczem, to nie masz praktycznie co liczyć na leczenie i utrzymanie się na palu.


  Dwarf jako jedyny posiada w miarę porządny i fair heal, ale by był on realnie użyteczny, to katalizator powinien zostać ulepszony, co niweluje wiele buildów pod dps, podczas gdy mag posiada i leczenie i boost do tego swojego dps'a.

  Naprawdę nie widzę problemu ze zrobieniem blokady czy hp w 3-5 elementach. R250 umożliwia magowi ustanie bossa bez potek, przy czym utrata na szkodach jest znikoma. Wejdź na bossa i nawet go nie tankuj, po prostu zdejmij sobie parę itemków pod szkody, zostaw jedynie kryta. Sam się przekonasz jaka jest niska różnica, a potem użyj wyobraźni i dodaj sobie blokade i nieco więcej HP, które jest ciągle odnawiane.

  ---
  Sam gram magiem, od 10 lat jest to moja główna postać, ale to jeszcze nie to jest powód, dla którego mam oszukiwać sam siebie w oczywistej kwestii, że mag jest lekko przesadzony. Wolę być dobry w klasie która mimo wszystko jest trudna, niż dobrym w klasie dedykowanej dla ludzi z jakimś opóźnieniem funkcji poznawczych.

  Jestem zdania, że dps innych klas powinien zostać bardziej zbliżony do standardów maga i łucznika, niż jeżeli bezsensownie nerfić te 2 klasy. BM jest przesadzone. Leczenie z niego nie powinno zostać skrócone, ale powinno być bardziej warunkowe, jak:
  - Mag powinien mieć obowiązek stać przy strażniku (przynajmniej 10 metrów)
  - Wymiana many na krew powinna być bardziej dotkliwa, zważając, że mag to klasa, której charakter gry polega na zwiększeniu siły ataku podstawowego, który takowej many nie kosztuje
  - Blokada powinna zostać usunięta dla obrażeń zadanych przez warunek BM.

  Tylko o tyle walczę. Jeśli kogoś uraziłem jakoś na baku, to nie było to w moim zamiarze. To jest tylko gra, ale fajnie by było, aby ludzie nie czuli jakiś dziwnych "konsekwencji" wyboru swojej klasy, bo nie każdy ma podejście typu; gram dla funu niezależnie jaką klasą. I w pewnym sensie to dobrze, bo przeważnie dzięki temu my, albo gracze f2p możemy w ogóle grać
   
  ΣMiwel, Sandofdesert and hacker09897 like this.
 12. hacker09897

  hacker09897 Someday Author

  Zdecydowanie jestem za tym by strażnik działał w okregu 10m. Powinien być przybliżony do łuka jak najbardziej.
  pozostałe zostawie bez odpowiedzi.
   
 13. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Tak, błąd jest znany i jest już zgłoszony.
   
 14. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  tylko po co?
  chcesz magowi dac okregi zasiegu? krasnala chcesz z niego zrobic?
  po to masz 4 klasy, zeby sie czyms roznily
  z tym ustaniem bossa to mnie rozsmieszyles, pokaz mi jak tankujesz bossa magiem na rozlewie, zaznaczam tankujesz

  to tez mnie rozwalilo

  no wcale nie ustoi...
  eq dropione po drodze robienia questow, niekraftowane, 0 kamieni i 0 run na postaci(bo nie wkladalem, bo nie chcialo mi sie co 5min wyciagac i przekladac do nowego itemka), jedynie wiedzy ma ok 115lvl
  a teraz daj mi Twojego kox maga na podobnym skillsecie stojacego sobie na mortku jak gdyby nigdy nic, bo wkoncu mag lepiej tankuje od rycka
  rownie dobrze moge Ci bossy na q na inf tankowac bez problemu, ryckiem z byle jakim eq
  ps. na 55 tez nim nie gralem, wiec nawet eq crafconego na 55 nie posiadal
   
  Last edited: May 31, 2021
 15. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan

  Tylko, że ty mi właśnie dałeś film w którym rycek na 69 lvl z 115 poziomem wiedzy ubija mortisa na normalu.
  Czyli modzie, który w żaden sposób nie jest produktywny do farmy, a sama postać dostała (z wiedzy) nieprzeskalowane wartości stworzone z myślą o 100.

  Wbij sobie nim 100, zdobądź jakieś bazowe itemy i rzuć się tym ogierem na q5, chociażby na moby na zagłądzie, by wydropić pierścienie na start. Jeśli jest tak jak napisałeś, to rzeczywiście nie powinieneś mieć z tym żadnego problemu.

  Aktualnie nie posiadam mag'a pod tankowanie, ponieważ chwilowo skupiam się na dpsie:
  [​IMG]


  Ale zapewniam, że kiedy na ogólnym DC pojawi się odpowienia osoba, to dostaniesz swojego maga pod tankowanie , stojącego na mortisie tak, "jakby nigdy nic"

  Oczywiście nawet mając magiem zerowe HP można w łatwy sposób wysolować 99% bossów w grze, już nie wspominając, kiedy wytrzyma 1-2 uderzenia na rozlewie, po czym szybko się wyleczy. Ale o tym nawet też nie wspomnisz, porównując do niego postać która jest stworzona typowo do gry w zwarciu
   
 16. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  masz 1,4kk hp
  ja mam 1,7kk prawie i bossy mnie 1shootuja
  ubierajac sie full tank mialbym lekko ponad 2kk hp, ale praktycznie 0 dmg(w porownaniu do normalnego buildu), co i tak nie da mi przezyc hita od bossa na bloodzie.
  dalej nie widze Twojego sposobu na tankowanie magiem bossow na rozlewie. niezaleznie od tego jak bardzo op by nie bylo leczenie maga, w sytuacji kiedy nie jest w stanie przezyc hita, nie ma mowy o tankowaniu
   
 17. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan

  Na rozlewie, to ci może tankować mag wyrobiony pod jakiegoś konkretnego defa i 3milionów hp.
  I to nie jest nic w kwestii; nie ma mowy póki co o tankowaniu - bo itemki na to nie pozwalają , tylko; nie chce mi się nad tym pracować, ale jak już ktoś to zrobi, no to możecie dać lekkiego nerfa lol.

  Po za tym piszesz mi o rozlewie po tym jak wysłałeś jakiś film, gdzie wojak bez xpa robi bossa na normalu.

  I co oznacza stwierdzenie, "miałbym praktycznie 0 dmg", skoro takie ustawienie wyciąga się z max 4 itemów, nie ruszając bazy dla dpsu (50 rubinów i 30 onyksów)

  My tu dyskutujemy o leczeniu ogólnym, dotyczącym mapy z mobami i mapy z bossem. Najlepiej na trybie bezlitosnym, bo nawet ja mając tysiące drogi zagłady nie wywalam ich tak w błoto, nawet zabijając bossa w parę sekund, bossa który NIE JEST wstanie mnie dotknąć, przy którym stoje twarzą w twarz na rozlewie mimo, że mogę paść na hita, to się od tego bossa NIE ODSUWAM, bo mag przy obecnym spowolnieniach, hipnozie jest dla tego bossa NIE TYKALNY. I z tą nietykalnością wasza dwójka zaczyna dodatkowo pisać, że mag pada na hita od bossa, więc to leczenie nie trzeba nerfić bo nie działa ( XD ). Ale fajnie jak jest w formie praktycznie za darmo, bezwarunkowo ze strażnikiem gdzieś tam na Himalajach

  Jak tak gadamy o rozlewie, to wydaje mi się, że bloodchesty to mimo wszystko taka regularna normalna farmy. Zrób więc tym swoim wojem lub inną klasą solo bloodchesty do 4 skrzynek, a potem porównaj ją do swojego maga
   
 18. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  ten filmik byl dodany do konkretnej czesci Twojej wypowiedzi, ktora masz zacytowana, a nie jako obraz vs leczenie maga

  yyy, czyli reasumujac, mag nie jest w stanie tankowac bossow, ale ma dostac nerfa, bo jak kiedys dodadza lepsze itemki to bd mogl tankowac bossy? gdzie tu logika? kiedys moze dodadza bazooke krasiowi, to trzeba mu za wczasu dmg przyciac, bo bd kiedys za duzo bil?

  jak KIEDYS rzeczywiscie dodadza itemki, ktore pozwola magowi tankowac bossy to bedziemy mogli porozmawiac nad nerfem jego leczenia, obecnie, kiedy jest to niemozliwe to o czym wogole jest ta dyskusja???
  to, ze mag troche biegajac, troche stojac moze cos tam potankowac, to nie znaczy, ze zaraz trzeba to nerfic
  porownujac Ci to do innych klas
  luk stawia drzewo i psa i moze tankowac moby nawet na rozlewie
  kras troche biegajac i troche stojac moze tankowac z katalizatorem(?)
  rycek jest od tankowania to nawet nie trzeba nic mowic
  mag na strazniku moze troche biegac troche tankowac

  gdzie tu widzisz jakas przewage maga nad reszta klas? kazda klasa moze sie ustawic pod tankowanie, gdzie chyba luk ma najgorzej, ale to nie znaczy, ze mag ma najlepiej.
  zabijasz bossa, ktory nawet Cie nie dotknie i? jaki ma to zwiazek z tankowaniem?? krasiem i lukiem tez mozesz ubic bossa, ktory Cie nawet nie dotknie, dalej nie widze zadnego zwiazku z Twoim twierdzeniem, ze bossy mozna tankowac magiem
  i to:
  na bezlitosnym to i przed 250 mozna bylo tankowac, wystarczylo miec potki i/lub grupe z leczeniem z klejnotu.
  i dalej pomijasz fakt, ze kazda inna klasa tez mozesz tankowac, ale jak mag moze to robic to juz jest za op xd

  ps
  mag jest nietykalny na bossie hmm ciekawe
  czasem luk nie ma psa/drzewca wyszydzajacego?
  czasem krasiek nie ma zabawek wyszydzajacych?
  tank czasem nie ma 3 bolkow z flagi wyszydzajacych?

  kazda klasa moze grac na wyszydzeniu i bic na luzie(no moze oprocz tanka) bossy nieotrzymujac przy tym obrazen, a to, ze wola uzywac innch skilli to ICH PROBLEM, a nie problem braku balansu klas, bo to jest ich swiadomy WYBOR, ze tego nie uzywaja
   
  Last edited: Jun 1, 2021
 19. Gargamella

  Gargamella Someday Author

  Jestem noobem i bardzo początkującym graczem, gram od 4 miesięcy magiem, mam 53 lvl. Przeczytałam Waszą dyskusję i muszę przyznać, że czasami nie wiem, o czym mówicie. :oops: Widzę, że dużo nauki przede mną, ale jako noob zauważyłam jedną bardzo dla mnie pozytywną zmianę. W którymś wątku marudziłam, że nie daję rady pokonać żadnego bossa na moim lvlu, na normalnym poziomie trudności, a teraz mogę. Zmiana bardzo na plus dla takich świeżaków jak ja. A do Waszej dyskusji może dołączę za parę lat. :D
   
  TL_Tyche likes this.
 20. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan

  Logika jest taka, że nie zdajesz sobie sprawy, że mag aktualnie może mieć silne itemki pod defa. I nie zauważysz tego do momentu, aż ktoś tego nie zrobi za ciebie. Gdybyś uczestniczył w dyskusji z jakimś szerszym gronem graczy niż forum, przykładowo na dc, zobaczył na stream jak ludzie grają, albo najlepiej byłbyś z nimi w pt, to byś odwołał, że "nie ma mowy o tankowaniu magiem". Tak, to muszę czekać na jedną konkretną osobę, zmarnować jedną wejściówkę na mortisa i 30 zagłady by to specjalnie uchwycić

  Aha, czyli mają biegać w grupię i łączyć siły. Najlepiej jeszcze z graczami którzy mają klejnot, czaje xd

  Nietykalność maga na bossie nie polega na żadnej kontroli myśli, bo większość adek i tak spawnuje się dopiero po odpowiedniej ilości zbitego hp bossa. Ale za to boss jest wystarczająco spowolniony, aby mag mógł stać centymetr przed jego czołem bez obaw, że zginie


  1. porównaj sobie psa albo kawełek drewna, który ma tyle hp, co 1/4 regeneracji z klejnotu dtu dla jednego moba
  2. na pudło krasnala trzeba czekać 30 sekund, umiera na strzała
  3. pamiętasz, co mówiłem o psie i wykałaczce? zapomni o tym
   
Thread Status:
Not open for further replies.