Discussion DYSKUSJA: Aktualizacja 256

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Orion, Jun 10, 2022.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    a jaki unikat chcesz zeby ci wypadł ? chyba nie kotek
     
  2. Geraldinio

    Geraldinio Advanced

    Jakikolwiek, bo nie lecą tylko te z danego bossa. Tak przynajmniej twierdzi kolega Afkaserious w sąsiednim wątku:


     
  3. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    ***** pytam czy coś zostało zmienione z eventem letniego przesilenia ,biega mi o jedno osiągniecie tam ,gdzie nawet na normie to jest nie mozliwe ,biega mi o arene ,gdzie trzeba zabijac mobki szybko i 2x pytanie kotek z czego dokładnie ma lecieć ze wszystkich bosów na mapie , podkresle ze wszystkich czy tylko z jednego
     
    Last edited by moderator: Jul 9, 2022
  4. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Przypuszczam, iż na przemytnika ten eliksir po prostu nie działa, jako że nie ma "swoich" własnych unikatów przypisanych do niego.

    -kiler5- - z Twojej wypowiedzi wyciąłem tekst, który uznałem za niepowiązany z tematem. Prosiłbym następnym razem o bardziej czytelniejsze wypowiedzi, żebyśmy zarówno my, jak i użytkownicy forum nie mieli problemu z jej odczytaniem.

    Na tą chwilę nie są znane szczegóły dotyczące ewentualnych zmian w evencie Letniego Przesilenia. Jedyną zauważalną do tej pory zmianą jest aktualnie trwające wydarzenie Chciwości Przemytnika, gdzie z samego Przemytnika możliwe jest dropnięcie Znaczka Letniego Przesilenia.
    Co do kotków, to możliwe jest dropnięcie ich z Przemytnika (bossa, do którego wchodzi się portalami z postępu).
     
    Last edited: Jul 9, 2022
  5. Geraldinio

    Geraldinio Advanced

    Ale tak jak już wcześniej wspomniałem, z tym eliksirem nie wypadają wyłącznie przyporządkowane do bossa unikaty, ale wszystkie.
     
  6. HeroldSolo

    HeroldSolo Forum Apprentice

    Nie wiem kto naopowiadał ci takich głupot, że niby wszystkie lecą unikaty skoro to nie prawda. Chce podkreślić, że ten buff działa w następujący sposób... Jeśli masz przedmioty bossów jak np. Dragan, lub bossy w międzyświecie to wtedy masz gwarantowany item z tego bossa, jeśli boss nie ma "swoich" przedmiotów setu, czy unikatów to po prostu nic nie da. Jest jakiś procent na unikaty klasowe, np. hełm, naramniki, broń 1h, 2h, szarada, zbroja i te przedmioty każda klasa ma o innej nazwie i one zawszę będą lecieć, ale na to nie działa ten buff.
    Buff został stworzony by wyrzucać itemy bossów a nie te które można wyfarmić bezpośrednio na każdej praktycznie mapie.
     
  7. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    taka propozycja ode mnie do firmy -żeby czas był liczony od ubicia 1 błotniaka na skrzynki ,widze ze co raz więcej ludzi ma problem z długim łączeniem jak ja ,30sekund, to juz jest prawie 90% ludzi tej gry i powiem szczerze to nie jest wina gry a starych kompów jak mój ( procesor 1x rdzeniowy 32 bity ,ramy 4g itd ),pomału gry sieciowe staja sie grami gameingowymi ,a ludzie nie nadązają z progresem
     
  8. kri100f

    kri100f Forum Apprentice

    Wystarczyłoby zastosować taki sam mechanizm jak na międzyświatach podczas dawnych rankingów pve, gdy czas jest liczony od minięcia tej przezroczystej bariery. Takie rozwiązanie mogłoby pomóc graczom, których dotyka problem długiego ładowania map.
    Prośba do moderacji aby ten pomysł podesłać do osób, które są odpowiedzialne za grę, tym bardziej że rankingi mają się niedługo zacząć więc przy okazji można by zaimplementować to rozwiązanie na zwykłych mapach.
     
  9. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    zgoda całkowita z tobą ale sam wiesz jak to wyglada w grupie na np na q2 q5 q1 ( bariera), ale graczom którzy lubia grać solo jak ja to wystarczy na chest jak by firma zrobiła to samo co na q z bosami
     
  10. Glogi

    Glogi Junior Expert

    Ok przemytnika zrozumieć mogę że nie daję żadnych przedmiotów z "buff of equipment"
    bo on nie ma żadnych dedykowanych setów czy wyjątkowych przedmiotów ale Sargona w Andrakash już nie rozumiem.

    Od dawna szukam tam wyjątkowego przedmiotu "Cieniowy amulet Sargona" którego nie można wyprodukować a z tego co wiem to na 140 poziomie można go tylko wydropić na mapie "Kingshill w Dawnej Chwale", no i oczywiście zdobyć za osiągnięcie ale tylko na poziomie 100.

    Ten Sargon ma dedykowane jeszcze dwa sety a tu nic kompletnie mi nie poleciało z tego bossa. Specjalnie przed zrobieniem printscrina najechałem kursorem na bufa żeby udowodnić że był odpalony przed ubiciem bossa.

    Buf nie działa dobrze

    [​IMG]
     
  11. Шотто

    Шотто Advanced

    Myślę, że chodzi o to, że nie liczy się jako szef. Ma różową nazwę, nie ma na niego wpływu lalki, które powinny wpływać na bossów. Jeśli nie jest szefem, eliksir też nie zadziała - działa tylko z bossami.
     
    Glogi likes this.
  12. Glogi

    Glogi Junior Expert

    Dla czego zatem w dziennych misja zalicza go jako bossa "pokonani godni bossowie 1/3 "
    [​IMG]
     
  13. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Obecnie zaliczanie go do dziennych zadań jako bossa jest traktowane jako błąd, który jest nam już znany i prawdopodobnie będzie on naprawiany w jednej z następnych aktualizacji.
    Jak wspomniał jeden z moich przedmówców, eliksir działa na przeciwników, którzy są o randze bossa, a że Mroczna Moc oraz wszystkie bossy pochodzące z map Kii Krisal od wejścia obecnej już Aktualizacji 256 są już o niższej randze, to ten eliksir nie ma prawa na nie działać.
     
    Glogi likes this.
  14. Glogi

    Glogi Junior Expert

    OK dziękuję za rzeczową odpowiedź, jaszcze tylko powiem na koniec że "klejnot szlachetnej fortuny" też widzi go jako bossa i powiększa mi drop z niego o 5 kamyczków.
    Z drugiej strony ta lokacja do jakiś kombinacji i nadużyć sie nie nadaje bo farmienie "parowych rdzeni" (kluczy do tej lokacji) jest bardzo uciążliwe i strasznie długo schodzi czasowo, wiec szkoda trochę że Mroczna Moc musi być zdetronizowany :)
     
  15. Geraldinio

    Geraldinio Advanced

    Z helpdesku napisali mi, że tylko i wyłącznie z bossa Przemytnika nie ma gwarantowanych unikatów. Szkoda tylko, że o takich rzeczach musimy się przekonywać na własnej skórze marnując czas, buffy i eski, zamiast przeczytać gdzieś na forum. A co, jeśli jutro się przekonam, że z Beracha na międzyświatach też nie leci? tam solo (na rozlewie) poświęciłbym ze 30 minut, 40 dead i z ***** eski. W dodatku nikt nie potrafi oficjalnie odpowiedzieć, czy jest gwarantowany unikat tylko z tego bossa, czy mogą wpaść zamiast niego inne.
     
    Last edited by moderator: Jul 14, 2022
    Glogi likes this.
  16. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Eliksir działa w ten sposób, że daje 100% szansę dropu unikatowego przedmiotu z bossa (samodzielnego lub jako część setu). Trzeba jednak pamiętać o tym, że z bossów nie dropią tylko te unikaty, które wyświetlają się na ekranie jako możliwe do wydropienia, ale te uniwersalne również.
    Dla przykładu: Na Q4 użycie eliksiru spowoduje, że masz 100% szans na dropnięcie unikatu z bossa, ale w skład unikatów, które są możliwe do dropnięcia z Beracha w międzyświecie nie tylko wliczają się: broń dwuręczna, pas oraz pierścionek Artayi, ale również takie ogólnoświatowe unikaty, jak np. set Roshany/Jashaka/Murolosha/Keen, Światło Gwiazd, Bestia, Predator, Mechanikum, Mściciel, itp., nie zapominając o rękawiczkach z setu Nietykalnych przypisanych do dropu z Q4.
    Inaczej sprawa wygląda właśnie z Przemytnikiem, który nie ma żadnych unikatów specjalnie przypisanych do niego, więc bardzo możliwe, że z tego powodu ten eliksir na niego nie działa, co oczywiście nie oznacza, że unikaty ogólnodropiące nie mogą tam wypaść.


    Jeśli chodzi o farmę parowych rdzeni, to polecam po prostu robić eventy. Sporo rdzeni parowych można otrzymać z pasków postępu - chociażby z kończącego się w piątek Polowania na potwory masz kilka sferek, po których otworzeniu możesz uzyskać kilkanaście wejściówek.
    Działanie Klejnotu Szlachetnej Fortuny na Mroczną Moc również było odnotowywane.
     
    Last edited: Jul 14, 2022
  17. Glogi

    Glogi Junior Expert

    Tak wiem robię wszystkie eventy wiec zawsze trochę tych rdzeni w ten sposób uzbieram ale chodziło mi to że nie jest tego na tyle dużo by na "endgame" biegać tam setki razy. Mówiłem "szkoda" w tym sensie że degradacja głównego przeciwnika tej lokacji i obniżenie dropu kamieni z Mrocznej Mocy spowoduję że ta lokacja obumrze dla tego szkoda mi pracy grafików i programistów którzy nawet fajnie i klimatycznie zrobili Kingshil w Dawnej Chwalę i od czasu do czasu mam przyjemność tam się pojawiać.
    Za jakiś czas po prostu przestanie się opłacać wydawać 10 fragmentów dróg zagłady żeby tam wejść na poziomie rozlew krwi bo zwyczajny Asar którego tłucze się w 5 sekund da dwa razy więcej kamieni.
     
  18. Portas89

    Portas89 Forum Greenhorn

    Witam
    Dzisiaj przekonałem się na własnej skórze że Eliksir z sześcianów nie działa również na starym sargonie mapa Kingshill w Dawnej Chwale jak nic nie pomyliłem :) A dziwne bo jak wchodzimy to pokazuje set i wiemy że leci z niego unikat amulet no ale może się okazać za chwilę że to nie jest boss więc w porządku poprostu mój błąd.
    Okazało się że miesiąc otwierania sześcianów nie małą ilość bo nie będę zliczał jak pomylony jeden eliksir i poszedł się fiufiu.
    No nic trzeba latać dalej otwierać a może gdzieś zadziała tak jak powinno :)
    Pozdrawiam


    Ok przeczytałem sobie wyżej odpowiedzieć nie doczytałem wcześniej jaja jak berety , wy chyba .... sami w to nie wierzycie.
     
    Last edited: Jul 14, 2022
  19. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Geraldinio - z Twojej wypowiedzi usunąłem słówko, które nawet częściowo zasłonięte przez Ciebie, nie powinno się tam znaleźć.
     
  20. Ennika

    Ennika Active Author

    Właśnie wyłączyli serwery...