Discussion DYSKUSJA: Aktualizacja 256

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Orion, Jun 10, 2022.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Bετnαrεκ - Twój post został przeniesiony do dyskusji o aktualizacji.

     
  2. Geraldinio

    Geraldinio Advanced

    Gdzie zbierać eskę złota gwiazd? w opisie jest, że ze złotych potworów, nie wiem jakie to są, ale na żadnego nie trafiłem na pustyni (ok 10-12 rundek) i w Grotach Hagastowych (3,5 rundy)
    Poza tym może się czepiam, ale jest błąd w opisie płaszcza: "istnieje zwiększona szansa, że wszyscy strażnicy pozostawią Drogę Sfery na Arenie Spadającego Nieba(...)" - na Arenie nie ma strażników, a przynajmniej na żadnego po ok 20 wejściach nie trafiłem. Chodzi pewnie o strażników po oczyszczeniu zwykłej mapki.
     
    Last edited: Aug 22, 2022
  3. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    1. Tych złotych przeciwników nie trudno przegapić, ale fakt, nie są oni obecni na wszystkich mapach. Nie ma ich na pustyni, gdyż jest to mapa dość specyficzna jeśli chodzi o resp przeciwników. Nie ma ich w Grotach Hagastove, gdyż najpewniej nie zostali tam przypisani (to można uznać jako błąd). Szukać ich należy na dalszych mapach skalowanych, np. Tegansruh (tam sprawdzałem, ale są na pewno na wielu innych). Wyglądają tak: gold.jpg
    Tę szpileczkę o kradzieży mogłeś sobie darować, jest zupełnie niepotrzebna.

    2. Wychodzi na to, że w oknie eventu jest delikatny błąd. Powinno tam być "(...)na Arenę Spadającego Nieba(...)". Aczkolwiek, na Arenie można trafić na strażników - są nimi gobliny, które mogą "wyskoczyć" ze skrzyni.
     
    Geraldinio likes this.
  4. Geraldinio

    Geraldinio Advanced


    Faktycznie, w Stonekeep sprawdzałem i szybka rundka na śmiertelnym ok 240 eski. może warto polatać w tym evencie tylko za nią, bo działa również nie tylko na Arenie, a nagrody z paska nie oszukujmy się, takie sobie. Potrzeba ponad 500 wejść na śmiertelnym, żeby całość zrobić, masakra.
    Co do wejściówek, proponuję pustynię, nie trzeba czyścić mapki, tylko kilka minut zaczekać i pojawia się strażnik. (Z płaszczem średnio 1 wejściówka na ubicie)


    ps
    sorry za "szpileczkę", ale jak coś istotnego w grze mi się odbiera, nie dostaję żadnej rekompensaty i nawet wcześniej brak informacji o tym, to ciśnienie mi się podnosi ;)
     
  5. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    dali by w jakiejs tam aktulce , inaczej dodali by do jakiegoś eventu klejnot na kwiatki , ludzie to farmią i ja też i 0 ,wiem że to nie możliwe ale warto proponować takie coś także
     
  6. Neptunka

    Neptunka Forum Greenhorn

    Witam ......dołączam się do postu kiler5, byłoby fajnie aby "klejnot łowcy składników"dodać do zdobycia w jakimś evencie lub do kupienia.Wchodząc na mapę trafić bosa graniczy z cudem,a co dopiero wydropić klejnot.O narzędzia też ciężko,a kupienie za mroczne 1 szt. cenax50szt,to przesada.Pozdrawiam
     
    TigerRIP likes this.
  7. .killer.

    .killer. Junior Expert

    Ten klejnot jest wyjątkowo przydatny, posiadanie go to marzenie każdego gracza, więc sposób zdobycia go nie może być łatwy. Sam ostatnio za jedym razem wszedłem na mape 36x i nic, no trudno. Podczas letniego eventu otworzyłem maksymalną ilość mieszków możliwą do zdobycia nie wliczając wydania PLN i nic, a na sam koniec jak dali rekompensate za bug z zadaniem u króla to poleciał mi, ale na noob magu xD wnerwiłem się potwornie :D Ten klejnot to jedyna rzecz, którą potrzebuje w grze, a jakbym go miał to nie miałbym żadnego celu w DSO. Teraz dodadzą możliwość przerabiania narzędzi na zepsutę na stole, więc i tak będzie łątwiej. Dla mnie sam sposób zdobywania jest adekwatny do korzyści jakie daje jego posiadanie.
     
  8. Neptunka

    Neptunka Forum Greenhorn

    A propo narzędzi 3 szt za dzienne logowanie :) faktycznie szał.Uzbierasz na wejście raz na miesiąc.Pozyskiwanie ich powinno być ,w takim razie inne np.powinny wypadać z bosów niż kupowanie za nie realne mm.
     
    Last edited by moderator: Sep 12, 2022
  9. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Neptunka - Twoje posty zostały połączone. Pamiętaj na przyszłość, że nie piszemy dwóch postów oddzielnie, tylko używamy opcji edytowania i tam dopisujemy cokolwiek, co uznasz za przydatne w dyskusji.

    Klejnot łowcy składników od samego początku był traktowany przez Twórców jako jeden z najbardziej wartościowych klejnotów. Jego wpływ na dane konto jest dużo większy, jeśli porównamy do niego inne klejnoty. Z racji tego logicznym jest, że jest on trudniejszy do zdobycia. Wyrażenie "trudniejszy" to nie to samo, co wyrażenie "niemożliwy".

    Proponujecie, żeby był łatwiejszy do zdobycia. Co z tego by wynikło? Każdy by pozdobywał ten klejnot, a potem narzekał, że nie ma nic do roboty w grze, a mimo wszystko Twórcy chcą zatrzymać graczy w grze.

    A co do kilofów, są inne sposoby zdobycia tych kilofów - często są w postępach danych eventów, nawet też macie również zielone zadania powtarzalne, w których te kilofy również idzie uzyskać, a nawet z końcowych skrzynek po ubiciu bossa z międzyświata przy zrobieniu pełnego przelotu. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że lepiej sobie pozbierać przez miesiąc te kilofy i dopiero potem wykorzystać je na parę przejść na Jarzącej Się Jaskinii.
     
    Last edited: Sep 12, 2022
  10. 69fenix69

    69fenix69 Someday Author

    A wiec modzie jest cos wgl do roboty w tej grze? farma w kolko 2 map czyli q1 i ta do klejnota na skladniki nie liczy sie bo to jest to bardzo nudne a nie trzeba wymaxowanej postaci by robic blood. Grze brakuje contentu nie ma nic do roboty calkiem w tej grze. Patrzec na ogolnie wszystkie mmo dso aktualnie wypada najgorzej bo tworcy albo dodaja nie znaczace zmiany(i tak jest ich bardzoooo malo) albo dodaja cos do kupienia za hajs lub wcale nic nie dodaja przez pare miesiecy. 100 lvl to najgorszy lvl brakuje wszystkiego w tej grze. Gralem od 40 lvl na 100 pogralem z pol roku i nie oplaca sie wiecej grac jesli tworcy nawet nie rozwijaja gry
     
    BKGREG likes this.
  11. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Mimo wszystko, do roboty jest dużo rzeczy. Ogólnie można powiedzieć, że samego kontentu i alternatyw, jeśli chodzi o farmę, jest więcej niż było kiedyś. Dlatego też dziwi mnie fakt twierdzeń, że "nie ma co robić w grze". Wręcz przeciwnie - jest dużo rzeczy, które można farmić, ale że dla Ciebie to sprowadza się tylko do farmy Jarzącej się Jaskinii, farmy kręgu q1, czy nawet krwawych skrzyń, no to już jest kwestia szerszego spojrzenia na grę.
    Co do dodawania nieznaczących zmian, to miej na uwadze to, że ekipa dopiero zaczyna się ustabilizowywać, a gdy już dojdą ze wszystkim do ładu, to i pojawią się nowe rzeczy, które, co już zostały zapowiedziane przez jednego z CM'ów, mają pojawić się w listopadzie, a możliwe, że nawet i w październiku (jeśli zgodnie z zapowiedziami pojawi się tzw. event piracki).
     
    TigerRIP likes this.
  12. 69fenix69

    69fenix69 Someday Author

    A wiec modzie jesli gram od 40 lvl i swietna gra byla na 40 i 45 chociaz na 40 byla bardzo p2w i bylo latami calymi do robienia sporo ciagle eq farmiles kamienie wszystko lepsze i gra byla top1 mmo. 50 lvl byl ok nie mozna bylo sie nudzic 55 byl w miare ale tam farmiles tiery nie szedles inf7 bo nie miales szans zadnych i z inf1 na inf2 itp robiles. A wiec tera jakze piekny 100 lvl gdzie -80% graczy jest. Itemy prawie ze nie daja stat zadnych bo jedynie kamienie i runy sie licza runy robi sie bardzo szybko jak itemy i zostaja klejnoty i kamienie i sa za pyl ktory sie farmi latami co jest tak nudne ze ... jesli ktos farmi cos oprocz bc/q1/mapy z klejnotami na skladniki to pokaz mi to modzie bo ja nie znam takich ludzi a ludzi bardzooooo malo gra na 100 lvl. 100 lvl jest porazka i koncem dso. Bp nie dodaje kompletnie nic chyba ze za hajs to lasi oczywisci jak ostatnio klejnot na drogi ktory jest must have bo blood za free jest. Gra jest w stanie niegrywalnym a bp dodaje jedynie rzeczy za pieniadze(nie winie ich za to bo kazdy musi zarobic ale nie moze to byc game changer jak klejnot na drogi) lub male znaczaco rzeczy. Event piratow pewnie bedzie tak nudny jak np polowanie na potwory i ogolnie nagrody za kazdy event sa bardzo slabe a ostatni event na q byl totalnym dnem jesli chodzi o nagrody nawet deluxa na 2 tyg usuneli... Gra wymaga calkowitego reworku bo aktualnie nic dobrze zrobione nie jest od podstaw do konca gry jest zle zle i jeszcze raz zle. Poprawa gry to powrot do klasycznego dso 40/45 lvl lub chociaz do 50/55 lvl inaczej watpie ze gra powstanie z dna
     
    BKGREG likes this.
  13. TigerRIP

    TigerRIP Forum Greenhorn

    Przyjacielu. Chyba od kilkunastu miesięcy nie zaktualizowałeś sobie klienta, albo po prostu nie grasz już w DSO od dłuższego czasu. Większość eventów ma odświeżone paski postępu, gra jest wzbogacana nowymi częściami EQ, klejnotami. Runy i gemy w końcu lecą normalnie.
    Wiec nie rozumiem Twojego hejtu po całości. Nie wszystko hula tak jak trzeba, ale sporo już zostało zmienione i to na PLUS. Wróciłem do gry po dłuższej przerwie i w obecnej chwili gra mi się wybornie. To samo stwierdzili moje znajomki.

    Reasumując: pobierz klienta gry i ją zainstaluj. Pograj kilka tygodni i wróć tutaj z powrotem z obiektywnym feedbackiem
     
    BA_Yahiko and BA_Bastet like this.
  14. .killer.

    .killer. Junior Expert

    Jeśli gra nie stawia Ci nowych wyzwań/celu zrób to sam, albo zmień grę. Był okres, w którym DSO bardzo mi podpadło i żaliłem się jak ty, ale potem przemyślałem sobie to i owo, na chwilę obecną nie wiem nad czym się tak spinałem. Gry pomagają mi odpręczyć się po dniu pracy, a DSO świetnie spełnia tą role.
    Jest dużo rzeczy, które powinno sie naprawić, ale tak jest i kropka....może to siła wyższa, brak pracowników po stronie BP, albo zupełnie coś innego. Firmie brak kasy to wypuszcze coś dodatkowo odpłatnie...proste.
    Jeśli się znasz lepiej niż oni, wypuść swoją gre-my ją przetestujemy i stwierdzimy czy masz większe pisanki niż BP :)
     
    BA_Bastet and BA_Yahiko like this.
  15. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    W takim razie wskaż, jakie nagrody powinny się znaleźć w takim evencie. Tylko nie wymieniaj od razu wszystkich najlepszych rzeczy istniejących w grze, że miałyby być do zdobycia w ciągu 3 miesięcy, czy w ciągu 3 większych eventów, bo tak to każdy w miesiąc robiłby postacie wymaksowane, co mija się z celem. Jakie miałbyś dalsze perspektywy na grę, gdyby każdy sobie pozdobywał najlepsze rzeczy w krótkim czasie? Jakie nagrody Cię potrafią usatysfakcjonować? Już teraz często masz np. imperialne mieszki w postępie, gdzie maksymalnie możesz podczas farmy wydropić ulepszone czy olśniewające trapezoidy, jokery co miesiąc w eventach typu pełnia/nów, czy możliwość zdobycia towarzysza zbierającego kamienie, czy nawet sześciany.
    Masz dział Pomocy Technicznej, do której możesz napisać swoją sugestię. Masz oficjalnego discorda Drakensang Online, gdzie również możesz zamieścić opinię o rzeczach istniejących w grze, czy rzucić jakimś pomysłem. Masz również możliwość zamieszczenia swojej sugestii odnośnie nagród w oddzielnym temacie na forum. Polecam, może masz jakiś trafny pomysł, który według Ciebie poprawiłby grywalność gry. Należy też pamiętać, że na obecny wygląd gry wpływają zwłaszcza propozycje innych graczy, które albo spodobają się Twórcom i postanowią wcielić je w życie, albo nie.

    Druga rzecz - "powrót do klasycznego dso 40/45 lvl" - do tego nie da się wrócić. Gra obecnie wygląda w 95% inaczej, niż wyglądała wtedy. Wzrosły statystyki graczy, samych kamieni, czy też przeciwników, z którymi walczysz. Obecnie masz taki system, jaki masz, ale osobiście nie wyobrażam sobie, że gracze z ucałowaniem ręki przyjęliby możliwość np. spadku prędkości ataku i biegu do tej, która była w starszych czasach istnienia gry. Wygodniej by ci się biegało godzinę czasu, czyszcząc tylko pierwszą mapę np. Q4? Albo farmiąc całe Hale Śmierci, dostając z całej mapy tylko 5 fioletowych przedmiotów i unikat raz na pół roku? Nie sądzę.
     
    Chepi and .killer. like this.
  16. 69fenix69

    69fenix69 Someday Author

    (*****)
    Ja napewno mam lepsze pomysly na gre niz bp ale nie jestem tego w stanie zrealizowac bo nie umiem tworzyc gre ale wystarczy zeby tworcy posluchali starych graczy a gra wroci do top mmo bo aktualnie jest jednym z gorszych mmo i to ze gracie lub widzicie tylko dso to nie znaczy ze to dobra gra pod jakims wzgledem. Wystarczylo zostac na 45 i dodawac content jak np kamienie na ms czy as a nie dawac 100 lvl bez jakiego kolwiek balansu. Nowe itemy? mityczne tak? powie mi ktos jaki luk czy dwarf tego uzywa? set dragana mityczny na luka i dwarfa to zart a tank i mag dostali op sety. Wracajac do nagrod za ev nie da sie ich aktualnie zrobic dobrych bo gra wymaga reworka od podstaw bo wiekszosc sie wyfarmi poza. Farmiac unikaty na 45 lvl dostawales je raz na rok i bylo WOW bo cos dobrego droples tera nie ma nic bo itemy nic nie znacza a kamienie tylko. To ze jakas firma chce zarobic ja do tego nic nie mam ale to nie moze byc game changer jak klejnot na drogi bo blood jest a za free z klejnotem a bez klejnota 5 razy wiecej czasu musisz spedzac na farme drog... Co z tego ze ja napisze do supportu czy na dc? ja jestem tylko 1 a starych graczy zostalo bardzoooooo malo jak z 10 to jest cud i nie ma to zadnego wplywu. Prawie zaden stary gracz co gral na 40/45 nie zostal przy grze albo gra z sentymentu i od czasu do czasu wbije jak ja. Czy ludzie w tej grze aktualni sa tak slepi ze nie widza ze gra jest beznadziejna? w sumie widzac aktualnych graczy roznych gier to chyba tak bo ludzie w wiekszosci graja w gry z brakiem contentu.
     
    Last edited by moderator: Sep 17, 2022
    BKGREG likes this.
  17. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    69fenix69 - usunęłam fragmenty o problemach gastrycznych. Od weterana gry i Forum oczekuję wyższej kultury osobistej.
     
    мasa_grimm likes this.