Discussion DYSKUSJA: Aktualizacja 258

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Yahiko, Feb 24, 2023.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. hefu

  hefu Forum Apprentice

  Chodzi o wywalanie graczy na środek mapki z bossem zanim wejdą wszyscy z pt na daną mapę. Boss zostaje pobudzony i niektórzy z graczy nie wejdą już na tą mapę. Zostało to wprowadzone kilka lat temu, na niektórych mapach jak Grimmag, Arachna, została mapka poszerzona i nie występuje ten błąd. Ale na Kali, Berachu, Mortisie, Heroldzie, Meduzie i niektórych bossach eventowych nic się z tym nie robi.

  Odnośnie ad.2 rozumiem iż magowie mogą używać sfery podczas bicia Mortisa i nie naraża to pozostałych graczy w pt na nebule?
   
 2. hefu

  hefu Forum Apprentice

  Można z tych przedmiotów zrobić na stole warsztatowym wejścia na bossy eventowe.
   
 3. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Nie sądzę, abyś to przeoczył. Po prostu w tej edycji obie te rzeczy mają w końcu przetłumaczone nazwy :)
  Dar dyscypliny i dar żywotności służą do tworzenia pożywek na Płonące Inferno w wersji z 6 bossami. Dar żywotności to jest ta czerwona fiolka, którą można otrzymać, kupując ją za 5000 mrocznych monet, a dar dyscypliny to są te pomarańczowe książki, które dropią z bossów, czy chociażby z przeciwników z Płonącego Inferno, a których potrzebujesz 50 do zrobienia pożywki.


  Sam pomysł odnośnie dodania takich "blokad", już wiele razy pojawiał się z różnych stron - czy to naszej, czy innych sekcji, czy w ogóle od społeczności. Póki co, narazie się na zmianę w tej kwestii nie zapowiada, aczkolwiek Twórcy ostatnio z poprawkami są mniej przewidywalni niż wcześniej, więc niczego nie można wykluczyć
  Najprawdopodobniej Twórcy wyszli z założenia, iż problemem wywołującym nebulę, był efekt podwójnej Zamarźniętej Sfery, co przy większej liczbie osób używającej takiej umiejętności mogło się nawzajem nakładać i powodować ten problem. W tej chwili jako bonus z mitycznego Ornatu Czarnego Wodza jest testowana zamiana podwójnej Zamarźniętej Sfery w Zamarźniętą Sferę zadawającą podwójne obrażenia. Czy to się utrzyma? Zakładam, że tak, bo liczba błędów nebuli została zredukowana, a przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.
   
 4. hefu

  hefu Forum Apprentice

  Dzięki, jakaś jaskółka nadziei.
   
 5. Gahan78

  Gahan78 Forum Greenhorn

  No w opcjach jest tyle ze jest u mnie to nieaktywne. Pod ikona klawiatury w ustawieniach mam cos takiego ale nie wiem jak to zmienic.
   
 6. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Różnica między używaniem umiejętności na lewym, a na prawym przycisku myszki jest taka, że lewym przyciskiem również wskazujesz punkt, do którego Twoja postać biegnie. Szczególnie w przypadku ataków, które uznajesz za podstawowe - w tym wypadku mowa o zamarźniętej sferce - danie jej na lewy przycisk będzie słabiej i wolniej działać niż danie go na prawy przycisk, którego jedynym zadaniem jest użycie danego ataku.
  Jeśli chcesz ustawić jakiś daną umiejętność, wystarczy po prostu przesunąć ją z drzewka umiejętności na dane pole, ewentualnie przesunąć z innego pola na nie. Tu nie ma większej filozofii. Jedyne, co może cię ograniczać w ustawieniu danego skilla pod dane miejsce na pasku umiejętności, to poziom postaci oraz przypadkowa zmiana na nieodblokowany pasek umiejętności, który można sobie zmieniać tymi strzałkami.

  [​IMG]
  Jeśli natomiast chciałbyś zmienić klawisz, którym pierwotnie chcesz używać danej umiejętności, to właśnie wchodzisz w ustawienia i ustawienia klawiatury i tam masz pola zwane "Klawiszami akcji". Możesz zmienić tylko klawisze na klawiaturze, których używasz do umiejętności, natomiast nie da się zmienić przypisanych przycisków myszki, co jest zrozumiałe oraz praktyczne.
  [​IMG]
  Jeśli dalej Ci nie odpowiedziałem na pytanie, to po prostu daj znać :) Jeśli jednak w ustawieniach klawiatury jest coś, co wygląda inaczej niż to, co przedstawiłem na obrazku, to zawsze możesz spróbować po prostu z czyszczeniem plików DSOClient'a z folderu %temp%, gdyż to pozwoli plikom klienta ponownie się załadować.
   
 7. Knopers

  Knopers Forum Apprentice

  Dar dyscypliny leci z bossów w międzyświecie.
  Dar Żywotności trzeba kupić za 5000 mrocznych monet. To i tak dobra cena bo kosztował na początku 50.000 mm.
   
 8. Gahan78

  Gahan78 Forum Greenhorn

  Nie rozumiem zatem jednej rzeczy. Skoro jak piszesz Twórcy postanowili tak ustawic ataki ze robi sie to PPM w przypadku sferki a LPM ustala sie cel biegu ect. To dlaczego na lodowym, magicznym i piorunie mozna atakowac LPM a sferka nie. Wczesniej pod LPM atak sferki przebiegał normalnie. Reasumujac idac tym tokiem rozumowania kazdy atak powinien cialac plynnoscia pod PPM a tak nie jest. Wierze ze bedzie to zmienione jak dawniej bo dalej nie moge sie do tego przyzwyczaic. Starych drzew sie niestety nie przesadza. pozdrawiam
   
 9. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Nie do końca zrozumiałeś to, co napisałem. To, o czym pisze, istnieje już od samych początków gry. Po prostu jak masz atak pod LPM, to podczas zadawania tych ataków Twoja postać przesuwa się do przodu w kierunku atakowanego wroga, przez co atak może być wypuszczany ciut później niż w przypadku, gdy użyjesz tego samego ataku, ale innym klawiszem/przyciskiem myszy.
   
 10. Gahan78

  Gahan78 Forum Greenhorn

  Wczesniej, przed ostatnimi aktualizacjami, normalnie sie atakowalo LPM. Atak odbywal sie bez problemu i znaczeni wygodniej niz teraz. LMP poruszalem sie postacia jak chcialem atakowac nacikalem SHIFT i atak odbywal sie płynnie. Wiec nie rozumiem po co ta zmiana. Jakby tak bylo od poczatku jak piszesz nie bylo by tematu. Atak zostal zmieniony na DUUUŻY minus. Dla mnie nie do zaakceptowania.