Discussion DYSKUSJA EVENT: Klątwa Czarnych Rycerzy - Powrót Dragana

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Feb 19, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Spide

    Spide Active Author

    Teoretycznie nie ma czego blokować ponieważ jest to tylko i wyłącznie wykorzystanie mechaniki gry. Od dłuższego czasu, bodajże około roku, jest tak zrobione że jeśli ktoś jest na mapie mapa ta się nie resetuje więc teoretycznie to nie jest żaden błąd czy bug ale w praktyce BP może to różnie widzieć stąd moje pytanie.
     
  2. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Wysłaliśmy Twoje zapytanie.
    Trochę przypomina pytanie Jasia "kto puścił bąka i dlaczego pani nauczycielka jest czerwona". Pozostaje nam jednak liczyć na dyplomatyczną ciszę ze strony BP. Inaczej zaczną się następne "teoretyczne" pytania o ewentualnie ukaranie "exploitu",banwave i publiczne egzekucje. ;)
     
    Majkelix and TL_Tyche like this.
  3. Spide

    Spide Active Author

    Dziękuję za odpowiedź. Doświadczenie z gry nauczyło mnie jednego, że nawet najprostsze rzeczy mogą być wywrócone przeciwko graczom dlatego wolę zapytać niż gdybać. Też uważam że raczej marna szansa na jaką kolwiek reakcje na to ale warto próbować. Mi nie chodzi nawet o ukaranie kogokolwiek, według mnie nie powinno być za to kary bo to nie jest żaden exploit ani wykorzystywanie błędu. Ktoś po prostu wpadł na pomysł jak dobrze wykorzystać mechanikę gry. Nie jest to coś co występuje w grze od niedawna lecz taka mechanika resetowania map jest już z nami dłuższy czas. Ni mniej ni więcej dobrze by było by była jakaś informacja na ten temat bo coraz więcej ludzi z tego korzysta.
     
  4. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    bp nie banuje za byle co , banuje wtedy tylko jak jest duże oburzenie graczy,lub duże starty np. banuje za kamienie , runy , mm,. nie wiem czy wszystko wymieniłem ( glify gold ,za to nie zabanują ) , rozumiem firme bp , to są starty duże , b. duże ,jak ktos ma se all za free ,też bym tak postępował ,ale jest 1x problem (chocią z za zbieraczki kilka lat temu ,poleciło b. dużo banów ,b.duzo , che tego samego przy kolejnych banach ,bo widze jak ludzie śmieją mi się w twarz , ale czy ich informatycy to potarafią ,czy tylko bazują na info od graczy)dadzą paru dla przykładu ,i na tym się skonczy ,znam to od lat,i jest to wkurzjące .
     
    Last edited: Jun 16, 2020
    Spide likes this.
  5. Geraldinio

    Geraldinio Advanced


    Jeśli się nie mylę, tylko Parówa może tak daleko skoczyć, reszta nie, a na pewno nie Rycek, z którym właśnie 15 minut zmarnowałem na zrobienie takiego skrótu ;)
     
    Spide likes this.
  6. Spide

    Spide Active Author

    Co do skoku to owszem tylko parówki tam doskoczą a co do dobiegania to biorąc pod uwagę tę opcję robienia eventu to i tak wychodzi Ci szybciej niż farmic perły na chybił trafił bo w tym evencie czerwone perły to jakieś żarty są, już nawet nie chce mi się tego komentować.
     
  7. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Informację otrzymaliśmy - w następnej edycji zostanie to naprawione. Ale w tej.. cóż :) Droga wolna. :) Także miłej zabawy :p
     
    Spide likes this.
  8. Heheszek

    Heheszek Forum Greenhorn

    A to można tak robić i za to banów napewno nie bedzię? tylko to chce wiedzieć zeby nie bylo ze tak zrobie a konto strace
     
  9. Spide

    Spide Active Author

    Powiem szczerze że jestem zaskoczony tą odpowiedzią ale dobrze wiedzieć :D
     
  10. WhiciaQ

    WhiciaQ User

    Z postu BA można wywnioskować, że banów nie będzie :)

    Majkelix
    Spide
    Trochę odjechaliście. Dyskusję i Wasze przepychanki usuwam.
    Majkelix
    Przestań proszę spamować tymi memami. Jeśli chcesz wyrazić swoją opinię o evencie - zrób to proszę w konstruktywny sposób.
     
    Last edited: Jun 17, 2020
    Spide likes this.
  11. Majkelix

    Majkelix Junior Expert

    Nie byłoby problemu, gdyby event nie był kolejnym festiwalem grindowania, a od kilku miesięcy tylko takie dostajemy. Niestety, skonstruowanie go w taki, a nie inny sposób, gdzie:
    • zrobienie choćby drugiego paska postępu bez płaszcza eventowego z kodu na modzie niższym od inf3 bez przynajmniej kilkudziesięciu kluczy do amfor zajmuje chorą ilość czasu,
    • 6-krotne (sic!) zwiększenie wymaganego postępu do ukończenia 3. i 4. paska przy jednoczesnym skróceniu czasu trwania o 7 dni i obniżeniu dropu wzmocnionych pereł ze skrzyń i amfor praktycznie do zera,
    • jeśli ktoś nie ma tajemniczego zwoju na starcie to musi ubić dragana na (!) inf3 62 razy (!), zanim go dostanie, gdzie azyl daje śmiesznie niskie ilości postępu, bo 10x mniej niż wielka sala i 5x mniej niż czarna wdowa,
    prowadzi do tego, że gracze (całkowicie słusznie i zrozumiale) szukają innych sposobów na efektywne robienie eventu niż te, które sprawdzały się ostatnio, po prostu wykorzystując mechanikę gry, z której korzystało się już od czasów wprowadzenia mini na evencie zimowym i nikt do tej pory nie ucierpiał na tym. W takim wypadku doszukiwanie się tu okazji na banowanie bystrych graczy przez tych, którzy bezrefleksyjnie lecą ze wszystkim do bp, nawet z tym, co działa na ich korzyść, jest po prostu śmieszne.

    Mało tego, wywołało to taki efekt, że na następnych draganach nie będziemy musieli już się przejmować, iż istnieje alternatywny sposób na robienie 3. i 4. paska w postaci czarnej wdowy, który nie wymaga wzmocnionych pereł. I na innych eventach zapewne też nie. *facepalm*

    Wiadomo, że nie tędy droga w robieniu eventów, ale z każdą taką akcją specjalną zgadzam się coraz bardziej ze stwierdzeniem, że oni tam już nie dbają o dso samo w sobie, a jedynie o to, żeby jak najwięcej kuponów odciąć, zanim zdechnie.

    Smutne to po tylu latach ;'c

    PS

    To nie memy, tylko gify ;c I czasami w pełni oddają to, co chce się powiedzieć ;c A jak to mówią, jedno zdjęcie (gif ;d) wyraża więcej niż tysiąc słów ;d Ale na Twoją prośbę powstrzymam się w tym poście i ograniczę do *gwiazdek* :)
     
    Last edited: Jun 17, 2020
    MrBark, eszebesze and Sandofdesert like this.
  12. miras09

    miras09 Someday Author

    jedna sprawa ze wiekszosc ludzi tak grajacych ma drugie konto badz dostep do niego ( smiem twierdzic 99% ),

    druga ze i tak trzeba by miec duze zasoby zeby robic ev tym systemem ,to w wiekszosci slyzy ludziom do dobicia do wejsciowki

    nie byloby problemu gdyby umiescic ja na koncu 2 paska

    osbiscie mam zapas juz 4 wejsciowki na wielka sale i farmie zamek na normalu juz okolo 1600 drakenow z przekletej amfory

    tam sie podltuje pod wejscie i widac na mini mapie czy jest przekleta amfora srednio wychodzi mi 3-4 przek amfory na jeden cykl

    robimy we dwoje przewaznie i tylko lewa strone na mapie (w wiekszej gr robi sie czesto balagan xd )

    dla mnie osobiscie jeszcze najbardziej

    porzadana waluta sa drakeny a na wszystkich eventach dostep zostal przyciety (ilosc)

    nie od na zaczepki czy to ma sens hehe
     
  13. WhiciaQ

    WhiciaQ User

    jumamaster
    Spide
    Wasze posty usuwam. Nie są niczym innym jak prywatną wycieczką. Zostało zadane pytanie i padła odpowiedź. Nie ma sensu robić burzy z tego powodu i ciągnąć tematu - pozdrawiam.
     
  14. HoCuSpOcUs

    HoCuSpOcUs Forum Apprentice

    *****
    Tez jestem za... Jak był bug z perłami to chyba nikt sie nie odezwał ale jak teraz jest problem zeby skonczyć event to juz płaczą gdzie jest to na waszą korzyść po za tym na poprzednim evencie jak był cadoc na mapie po ubiciu jego nie dalo sie wejsc na ta mape wiec mozliwe jest ze ten blad jest zamierzony zeby co niektorzy mogli skonczyc event... ja go zrobilem na wielkiej sali rozne mody a co do perel to farma na zwyklym badz bolesny wypaliska w grupie klasowej i tak dziennie mozna od 15 do 30 nafarmic wiem ze to masochizm ale innego wyjscia nie ma chyba zeby robic zamek tez na niskim modzie po 20 wejsc do zadania potem 5x dragan
     
    Last edited by moderator: Jun 19, 2020
  15. Arkezik662

    Arkezik662 Forum Apprentice

    Witam, chciałbym się spytać czy na obecnym evencie są jakieś "świnki" a jeśli tak to fajnie by było jakby ktoś zapodał mapę.
     
  16. Lunari

    Lunari Forum Apprentice

    mam pytanie dlaczego pasek eventu nie nalicza postępu w nim tylko stoi zaliczyłam wszystkie misję zostały mi tylko na zamku a pasek stoi przy runie na dole serwer grimag :eek:
     
  17. Adrian5798

    Adrian5798 Padavan

    *****

    Na moje to oni(twórcy) i tak od początku wiedzieli o takiej możliwości, bo, jakby nie patrzeć, mają testerów zgłaszających im takie bugi, mają discorda, gdzie są osoby przekazujące im informacje o takich pstryczkach no i sami też mogą wypatrzeć, o czym gracze dyskutują (chyba że nie wypatrzą i są ślepi). Narazie pozostaje się tylko z tego cieszyć i liczyć na to, że poprawią chociaż drop tych czerwonych pereł, bo szlak mnie trafiał, że 3 dni pod rząd nie udało mi się wydropić ani jednej czerwonej perły, mimo wielu godzin bycia dziennie na pobocznych mapkach.

    Na tym evencie nie występują świnki.

    Pierwszy pasek postępu robisz na zamku, farmiąc zwykłe perły.
    Drugi pasek postępu robisz na 4 pobocznych mapkach - Mrocznych Pastwiskach, Siarkowym Pustkowiu, Wykopaliskach i Lodowym Lesie oraz na 3 mapkach, które mogą się pojawić po ubiciu Cadoca - Nocny Dziki Las, Mystras Nocą i Trupioblady Grób. Dostajesz postęp od moobków oraz z amforek (polecam robić na inf5, ale jak ktoś nie daje rady, to chociaż na inf3)
    Postęp do trzeciego i czwartego paska postępu nabijasz przez ubijanie:
    a) Dragana w Azylu;
    b) Dragana w Wielkiej Sali (i drugie tyle ze skrzynki za jego ubicie tam) ;
    c) Czarnej Wdowy w Trupiobladym Grobie (jedna z trzech mapek po ubiciu Cadoca na pobocznych mapkach;
    d) jednego z sześciu członków sił specjalnych, którzy rzadko wyskakują na pobocznych mapkach.
     
    Last edited by moderator: Jun 19, 2020
    TL_Tyche and Arkezik662 like this.
  18. jumamaster

    jumamaster Someday Author

    *****

    W tym roku jeszcze czekają nas przynajmniej 3 eventy w których zaprezentowany sposób osiągania postępu bardzo skracał a w niejedny przypadku umożliwiał zakoczczenia eventu . Teraz tylko czekać na kolejną aktualizację, która zmieni opisaną mechanikę ( w najgorszym przypadku może się okazać, że będziemy mieli sytuacje jak w przypadku grupowego wejścia do kryjówki ) Niestety wiemy,że drop jest losowy i zdobycie czerwonej perły w wyniku farmienia Dragana jest malutkie ( u mnie jak na razie 0 drop). Zmiana taktyki BP powoduje, że nacisk kładziony jest na interakcję z innymi graczami ( poprzez grę w gr ) i jest to najszybszy sposób na osiągnięcie celu . Mam nadzieje, że kolejna edycja przyniesie lepszy % szansy na drop.

    ps. Sposób przedstawiony w klipie jest / był akceptowany i stanowił normalną ( zgodną z założeniami BP ) formę osiągania postępu .
     
    Last edited by moderator: Jun 19, 2020
  19. modrzejkuz

    modrzejkuz Active Author

    *****

    Nie chcę nikogo bronić, ale chyba do kogoś tutaj nie dociera, że są w grze gracze którzy mają zgoła inny drop (a raczej brak szczęścia do dropu). Po raz kolejny na forum pojawia się wypowiedź kogoś komu coś tam dobrze leci ( w tym przypadku czerwone perły) i tylko z tego powodu poddaje w wątpliwość wypowiedzi innych graczy, którzy twierdzą, że jest zgoła odwrotnie (nic nie leci, lub b. słabo).

    *****

    Bardzo proszę zapamiętać: Drop jest różny, to , że ktoś ma dobry nie oznacza , że inni mają taki sam.
    Osobiście mogę potwierdzić, że może tak być iż drop pereł jest 0 lub prawie 0. Od początku eventu dostałem 2 perły (słownie: DWIE).
    Na ponad 140 otwartych amfor i około 160-180 skrzyń wyleciały 2 (jedna z amfory a druga ze skrzyni w Lodowym Lesie).
    Zatem proszę kogoś nie oskarżać o nie prawdomówność tylko dlatego, że ma inne zdanie i doświadczenia w kwestii dropu.
     
    Last edited by moderator: Jun 19, 2020
    TL_Tyche and ΣMiwel like this.
  20. Adrian5798

    Adrian5798 Padavan

    *****

    Druga sprawa - nie każdy lata tylko wykopaliska... Ja przez te 3 dni latałem za kostiumem na siarkowym, na lodowym lesie oraz na pastwiskach w celu wyfarmienia pereł/run oraz na wdowę przez lodowy las. Na wykopaliskach nie biegałem, ale z tego, co twierdzisz, to biegając tam perły dostawałeś często. 0 pereł w ciągu 3 dni - to nie jest mój wymysł, tylko fakt, który nastąpił podczas mojej farmy, nie licząc pereł z dziennych
    Mam znajomą, która w jeden dzień potrafiła wydropić te 20-30 pereł. Połowa mojego bractwa się dziwi, w jaki sposób ona to zrobiła, skoro oni częściej widzą bossiki z osiągnięć niż czerwoną perłe ze skrzynek... Czytaj - oni też narzekają na prawie że zerowy drop.

    Gdyby problemu z dropem pereł nie było, to ludzie nie szukaliby alternatywy w postaci farmy wdowy metodą z tzw. "stojakiem".

    Z tego wychodzi dziwny wniosek, że najkrótsza mapa(o dziwo!) ma najlepszy drop tych pereł. Istnieje takie coś, co jest prawie za każdym razem poruszane w temacie dropu.
    Tak, to ich "losowość". Oznacza to, że jedni mogą coś dostać, a drudzy już nie muszą. I tutaj mógłbym uznać, że mam po prostu pecha, że biegam mniej od innych (co nie jest do końca prawdą), ale jeśli część mojego bractwa stwierdza, że dostaje ledwo 1 czy 2 perły na dzień, no to raczej to nie jest kwestia pecha.
    Obydwoje mamy różne doświadczenia w kwestii dropu, więc ja mogę twierdzić, że ty również opowiadasz bajki. A czy twierdzę? Wystarczy że przeczytasz drugi raz to, co napisałem wyżej^^

    Pozdrawiam
     
    Last edited by moderator: Jun 19, 2020