Discussion DYSKUSJA EVENT: Nowa "Pełnia Księżyca"

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 21, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. WhiciaQ

  WhiciaQ User

  Witaj, misje po prostu - jak napisała wyżej koleżanka - robi się na przemian - na nocnej i dziennej. Nie pamiętam dokładnie ile edycji zajmuje wykonanie wszystkich misji - są to 2 lub 3 edyje. Wróci event to będziesz mógł kontynuować - pozdrawiam.
   
  PanDiament5 likes this.
 2. Immo

  Immo Forum Apprentice

  Link do przewodnika nie działa. Istnieje taki przewodnik w ogóle ?
   
 3. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  Niestety, istniał na polskim forum i to w formie dość mocno okrojonej. Jeżeli masz jakiś problem lub pytanie, zamieść tu post - postaramy się pomóc.
   
 4. Immo

  Immo Forum Apprentice

  Jasne, to zaczynam.
  Ile potrzebuję eski żeby skończyć event na poziomie - powiedzmy - bolesnym ?
  Gdzie znajdę Jona Sunlaira ? Pojawia się dopiero na 55 poziomie ?
   
 5. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  Ciężko jest oszacować zużycie esencji bez konkretnych informacji. Jeżeli w danej edycji eventu masz odblokowaną tylko pierwszą mapę, to zużywać będziesz tylko esencję srebra, chociaż robienie eventu tylko w takim formacie to katorga... Postępu jest 5600, a z mapy wyciągniesz może około 100-150 postępu na przejście. Inna bajka zaczyna się, gdy odblokujesz drugą mapę, tam z kolei potrzebna jest esencja lśniącego srebra, a łącznie wejść potrzeba około 6-8 (mówimy o poziomie bolesnym). Przechodząc "bokiem", czyli ubijając tylko liderów i Krwawego czarodzieja, szacuję zużycie na poziomie 500 esencji (jeżeli to w miarę świeża postać, a podejrzewam, że tak jest w Twoim przypadku), czyli na jedną solową edycję eventu musisz mieć przygotowane jakieś 3k-4k esencji lśniącego srebra. Wiąże się to oczywiście z wymianą esencji srebra, gdzie na jedną wymianę potrzebujesz 1300 (plus oczywiście pozostałe składniki). Do tego dochodzi zapas esencji srebra potrzebny na Varholmie, głównie do ubicia Vargulfa.

  Co do Jona Sunlaira - jest on głównym zleceniodawcą misji "Klątwa", która dostępna jest po misji "Wizje przeszłości", a zatem pojawi się już wtedy. Nie ma tu warunku związanego z poziomem.
   
  Immo likes this.
 6. Immo

  Immo Forum Apprentice

  Postać jest świeża, dopiero co nią wszedłem pozbierać trochę eski. Questy dopiero wzięte, wizje przeszłości i ta druga. Obie do dokończenia w trakcie trwania eventu. Czyli rozumiem, że nie warto się teraz napalać na event, bo to bez sensu bez drugiej mapy i eski którą będę mógł dostać po serii questów ? Dawno mnie tu nie było, nie pamiętam już tego wszystkiego ;)
   
 7. MRDarak31

  MRDarak31 Active Author

  Hejka.
  Zwykła esencja srebra jest materiałem praktycznie nieskończonym, który możesz zdobyć nawet w trakcie trwania akcji specjalnej.
  Jednak druga mapa, czyli Krwawy Księżyc, który wymaga jej ulepszonej wersji, jest bardzo istotna dla twojej postaci ponieważ:

  a) zbieranie na niej progresu jest o wiele bardziej efektywne nawet na niskim poziomie trudności
  b) jeśli jesteś magiem, mogłeś na niej zdobyć broń która jest obecną metą dla tej klasy
  c) boss główny tej lokacji jako jedyny (na tej akcji) dropi drakenowe rdzenie potrzebne do wytwarzania, oraz daje niewielką szansę na rune

  Póki co przestrzegamy cię przed robieniem całego wydarzenia, gdyż może to odcisnąć piętno na twoich zapasach odłamków sfery;
  a za to proponuje zrobić go do pierwszej runy prędkości (jeśli naprawdę zależy ci na nagrodach), oraz zrobieniu wszystkich zadań do odblokowania drugiej mapy. Nie polecam też aktywowania bossa przy użyciu własnej krwi, gdyż bez drugiej mapy nie ma to po prostu sensu - a na pewno znajdzie się wiele osób, które w zamian za odpalenie zrobią dla ciebie całą lokację z bossem
   
  Immo likes this.
 8. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  Nie zgodzę się z tym fragmentem, że to nie ma sensu - jeżeli planuje robić Esencję lśniącego srebra, a nie kupować (czy też kupować Pelerynę, z którą esencja nie jest potrzebna), to potrzebuje Pazura Vargulfa :)
   
 9. Immo

  Immo Forum Apprentice

  Panowie i Panie, ja nawet nie wiem ile eventu zrobię. Mam obecnie 15k zwykłej eski, a jeśli dobrze rozumiem to nie wejdę na drugą mapę. W tym tygodniu wszedłem pierwszy raz na Varholm. Nie wiem jak wygląda pasek postępu, ile postępu mi poleci na poziomie dręczącym i czy w ogóle się na coś nastawiać. Dzisiaj mam 46lvl. Zanim event wystartuje, to osiągnę 47 może 48. To co trzeba zrobić to wbić 55, farmić złoto, glify i całą resztę. Potem CE i znowu wbijanie lvla.
  Mam jeszcze jedno pytanie. Czy na mapie nadal są poukrywane "świnki" ? Jeśli tak, to byłbym bardzo dźwięczny za podesłanie infografiki.
   
  Last edited: Oct 3, 2020
 10. BA_Tyche

  BA_Tyche Board Administrator Team Drakensang Online

  map_Varholm.png
   
  Immo and Dominico like this.
 11. MRDarak31

  MRDarak31 Active Author

  Racja, nie miałem tego na uwadze, że gracz mógłby chcieć sam podjąć się zrobienia tej mapy z pomocą esencji.
  Jednak myślę, że pazur jest mimo wszystko jednym z najprostszym sładników, a na serwerze znajdzie się mnóstwo graczy czy okazji, by go zdobyć bez zużycia własnych zasobów :p

  [​IMG]
   
 12. tobiesz

  tobiesz Forum Greenhorn

  Witam ja mam problem z którym nie wiem za bardzo jak mam się uporać. Mianowicie wróciłem do gry po dość dużej przerwie gram magiem i chciałem porobić event pełnia księżyca jednak gdy wszedłem na mapę to nie wyświetlają mi się żadne zadania ani niczego na mapie nie mam pamiętam że robiłem wcześniej kilka misji i doszedłem do momentu w którym miałem ,,pergamin przeszłości" niestety jak wróciłem do nie mam go w ekwipunku i zostałem bez możliwości robienia jakichkolwiek misji nie wiem co mam teraz zrobić da się jakoś zresetować te misję żeby robić je od nowa?
   
 13. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Witaj, wychodzi na to, że masz takie opcje:
  1. Masz do wykonania misję Księżyc w pełni, która jest do pobrania u Tabona.
  2. Masz do wykonania misję Klątwa, którą pobierasz w trakcie eventu u Jona Sunlaira.

  Jeżeli powyższe opcje nie dadzą rezultatów, to podejdź w pobliże Wraku starego statku na Varholmie. Być może, z racji tego, że długo nie grałeś, misja Wizje przeszłości niepoprawnie zapisała się jako wykonana.
   
 14. onlynow93

  onlynow93 Forum Apprentice

  Witam!
  Wilczy tojad i srebrny żwir czy pazur vargulfa czy te przedmioty mogę oddać teraz w tym evencie pełni księżyca i jak tak to gdzie?
   
 15. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Pościk przeniosłem do dyskusji na temat eventu.

  Przedmioty te są potrzebne do wykonania misji, w której nagrodą jest esencja lśniącego srebra. Misję można wykonanąć dowolną liczbę razy, w dowolnych ramach czasowych. Jednakże trzeba wykonać inne zadania, a do tego potrzebne są w sumie 2 edycje eventu. Misję pobiera się i oddaje u Jona Sunlaira na wyspie Varholm.
   

Share This Page