Discussion DYSKUSJA EVENT: Święto Letniego Przesilenia

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Orion, Jul 7, 2022.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Bohaterowie Durii!

  Przyszło lato, a wraz z nim świętowanie Letniego Przesilenia. Przyłączcie się do mieszkańców Durii i rozpocznijcie obchody!

  Informacje na temat eventu znajdziecie w Oficjalnym przewodniku. Natomiast zmiany z edycji 2022 zostały wyszczególnione w tym wątku.

  Zapraszamy do kulturalnej dyskusji na temat eventu.


  Życzymy Wam udanej zabawy,
  Wasza ekipa Drakensang Online
   
 2. .killer.

  .killer. Junior Expert

  Wszystkie pytania do eventu Przesilenia....rozumiem, że Letni Mieszek Szczęścia od Grizmeka będę otrzymywał po ukończeniu zadania ze zbieraniem towaru dla niego?
  Wszystkie Specjalne nagrody dostępne będą podczas głównego eventu przesilenia ?
  Także oferta Emilii będzie dostępna podczas tego głównego eventu tak? bo na razie nic u niej nie mam.

  Dodatkowo nie zalicza mi zielonych proszków https://iv.pl/image/obraz-2022-07-15-202700059.GIpmJII
   
 3. Ennika

  Ennika Advanced

  U mnie nie zliczyło też różowych. Po osiągnięciu odpowiedniej ilości proszków, pojawił się znak zapytania u Phestosa a po kliknięciu na niego znak zniknął ale proszków nie pobrał.

  Po skończeniu etapu przygotowań, podczas głównego eventu na mapie Koladoro pojawią się minigry (teraz są w budowie co widać na mapie i z każdym dniem grafika będzie się zmieniać, jeśli dobrze pamiętam) i NPC z Kingshill :) Wtedy będą u nich oferty specjalne. Tak było w ubiegłym roku.
   
 4. Geraldinio

  Geraldinio Advanced


  Potwierdzam, mi nie zaliczyło zielonych i purpurowych, mimo, że mam ponad 50. Jeśli to ma znaczenie, kupiłem skrzynię za 2400mm, może z niej nie zalicza do zadania?

  edit:
  pofarmiłem purpurowego do 108 i pojawiło się oddanie zadania, w którym zabrali mi 100 zamiast 50!
   
  Last edited: Jul 15, 2022
 5. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Powyższe posty przeniosłem do nowo utworzonego tematu z dyskusją na temat letniego eventu.

  Misję w której nagrodą jest Letni Mieszek Przesilenia pobiera się od Haroda w Kingshill. Nie wydaje mi się, żeby była to tego potrzebna jakaś dodatkowa misja. Na minimapie misja ta jest nieco mylnie oznaczona.


  Misja powtarzalna Skradzione kolory błędnie wymaga posiadania 100 proszków, zamiast zgodnie z opisem - 50. Błąd ten jest znany i trwają prace nad jego naprawą. Pojawi się oficjalne ogłoszenie, gdy hotfix będzie gotowy do wgrania na serwery.
   
  .killer. and Geraldinio like this.
 6. waldisg1

  waldisg1 Forum Greenhorn

  Mam ten sam problem z proszkami. Ale nie tylko to. Nie potrafię kliknąć na postać "Grima" Nie otwiera się okienko ofert.
   
 7. Brofari

  Brofari Forum Greenhorn

  To informacja z Hotfixu #5 do aktualizacji 256 wprowadza graczy w błąd bo jest tam napisane, że misje powinniśmy pobierać u Grizmeka i nagrodą jest Letni Mieszek Szczęścia, 10 wytrychów i 1 WĘDKA a w misji którą bierze się od Króla Harolda nie otrzymujemy WĘDKI.
   
 8. Geraldinio

  Geraldinio Advanced

  Mam oddawać te misje za 100 i potem będę miał zwrócone, czy powstrzymać się do czasu hotfixa?
   
 9. HeroldSolo

  HeroldSolo Forum Apprentice

  Siema admini, moderatorzy itp. jak tam życie mija u was? Możecie mi powiedzieć jak to z tym proszkiem bo purpurowego i zielonego u mnie wymaga wciąż x100? Błąd został naprawiony czy wystąpił teraz nowy? Bo quest miał wczoraj w opisie 100 każdego a dziś 50 ale wciąż wymaga 100 :confused:
   
 10. Geraldinio

  Geraldinio Advanced

  100 miał przy 1 zadaniu, przy powtarzalnym już powinno być 50. Jeszcze nie naprawili i nie wiem czy robić zadania i zwrócą czy czekać.
   
 11. HeroldSolo

  HeroldSolo Forum Apprentice

  Może dlatego "geniuszu" , że to jest quest który można odebrać dopiero po przygotowaniach czyli już podczas samego "Letniego przesilenia" gdzie można kupować za słoneczne monety nagrody. Obecny quest bierze się od Króla ale to jest co innego. Najpewniej przeoczyli to albo zapomnęli wspomnieć. Nie prowadza więc w błąd.

  Ja bym poczekał, nie zwrócą ci najpewniej.
   
 12. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Tak, najpewniej opis został stworzony na wcześniejszym etapie i nie został później zaktualizowany.

  Jako, że prawidłową wartością jest 50, to bym się powstrzymał z oddawaniem. Event trwa jeszcze trochę, a hotfix powinien pojawic się szybciej. Na pewno będzie czas, żeby przeklikać misję.

  W poście, który napisałem wyżej specjalnie pogrubiłem słowo "powtarzalna". Błąd jest tylko w misji powtarzalnej, czyli tej którą dostajemy po wykonaniu pierwszej. W tej pierwszej jest do oddania po 100 proszków i nagrodą za to jest 550 postępu. W misji powtarzalnej będzie trzeba oddać po 50 i dostaniemy za to 350 postępu.

  Nie możesz kliknąć czy się nie otwiera? Czy jesteś w stanie otworzyć okno z sklepem Grimy poprzez kliknięcie na przycisk w oknie eventu?

  HeroldSolo - proszę, zważaj na to swoich postów. Prosiłem o kulturalną dyskusję. To nie jest inny quest, tylko ten sam. Opisałem to nieco wyżej, w tym poście.
  Twoje posty też połączyłem.
   
  Geraldinio likes this.
 13. Soulshade2

  Soulshade2 Someday Author

  O co chodzi z tymi misajami latami milion mapek i nawet 1 questa nie zrobiłem dziwne trochę w ogóle tych mini bosów na mapie nie ma a jak już są to nic nie dają zrobił ktoś choć jednego queta bo ta raczej nie możliwę widzę .
   
 14. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Niektóre bossy/strażniki pojawią ci się dopiero po oddaniu Odznaki Pomocnika, którą można zdobyć z paska postępu. Dopiero wtedy tacy przeciwnicy mogą zacząć ci się pojawiać na mapie. Mogą się również pojawić, jeśli ktoś z grupy będzie już je miał.
  Tutaj też ważna rzecz - macie minibossa o randze fioletowej oraz strażnika oznaczonego czaszką. Jest również kilka rodzajów danego minibossa/strażnika (zwróć uwagę na nazwę czy lokalizację danego przeciwnika), dlatego też np. ubicie danego strażnika nie oznacza, że będzie on zaliczany do zadań, jeśli wymagany jest strażnik o innej nazwie.
   
  Ennika likes this.
 15. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Czy ktoś kto ma kontakt do tych z "wyzszych szeregów" może zapytac i dac znac jak bedzie wygladała ta cała cofka z tymi co bugowali te worki? Bo nie wiem czy nie walna cofki do tej 5 rano ( podobno wtedy sie zaczelo) wszystkim i czy jest sens teraz cokolwiek zdobywac. Teraz te zwierzeta co sie rzucily jak na mieso byleby miec jak najwiecej workow chwala sie klejnotami do skladnikow i kamieni, nafarmia tego tysiace i beda zadowoleni, czy im to tez zostanie usuniete czy tylko kamienie a setki tysiecy pylu/skor zostanie?
   
 16. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Prawdopodobnie pojawi się hotfix w najbliższym czasie, w którym dojdzie do redukcji skutków tego błędu, czyli zarówno pojawienia się tego zadania ponownie (oczywiście już w poprawionej wersji jednorazowej na każdy dzień), jak i odebrania graczom nadprogramowych rzeczy, których nie powinni posiadać, a które uzyskali w wyniku nadmiernego korzystania z tego błędu, także myślę, że po hotfixie już nie będą mieli się czym chwalić.
  Na pewno hotfix nie będzie polegać na cofnięciu wszystkiego, co zdobędziesz z farmy do czasu jego wejścia - to mogę Ci zagwarantować.
   
 17. .killer.

  .killer. Junior Expert

  To ja jeszcze dopytam o te zadania...wiem dokładnie, że są tragiczne, bo robiłem je w ubiegłych latach, ale tym razem to totalny armagedon. Paski postępu zrobione, latam cały dzień i ni tutu nie mogę spotkać sterposów (od karmy dla egzotycznych towarzyszy) z q ,,Złodziejskie stworzenia", to samo tyczy się Medona z innego q. Wchodzę na mapkę i tylko patrze czy podświetli mi go po kliknięciu nawigacji misji. Weźcie mi powiedzcie, czy komuś udało się choć raz go znaleźć.
  Mowa oczywiście o tych ostatnich towarach i karmach (pozłacanych, czy jakie one tam są)
   
 18. Ennika

  Ennika Advanced

  Karmy od steropesów mam dopiero 2 na 10 :( Czyli się pojawiają. W innych q jestem dopiero na wyjątkowych.
   
 19. .killer.

  .killer. Junior Expert

  Jo, też mi właśnie pierwszy poleciał. Medona nadal nie spotkałem, więc czuje że jest najrzadszy.
  Procenty nadal mnie nie lubią.
  Przypomniało mi się, że te ostatnie towary lecą tylko z tego mobka na samej górze mapy (co było oczywiste w sumie), więc nawet z nawigowaniem questa się nie bawie.

  Edit: Poziom trudności nie wpływa raczej na to jaki miniboss wyskoczy prawda?
   
 20. -kiler5-

  -kiler5- Regular

  dziwne to dla mnie przed hotfix ,nie miałem tej misji wogóle i nie mam ani 1x mieszka a ludzie nagrabili tego we światy ,na forum pisza to co pisza ale i tak dostaną 3x klapsy po 4 x literach i na tym sie skonczy ,ja stary gracz wiem co mówię i pisze , kiedyś to by był ban perm za takie coś , obecnie ze wzgledu na mała liczbę graczy zostanie tylko klaps a ludzie i tak pozostana ze swym szczepem