Discussion DYSKUSJA EVENT: Święto Letniego Przesilenia

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Orion, Jul 7, 2022.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    To, jaki strażnik i jaki fioletowy mini-boss ci się trafi na mapie, jest kwestią losową. Najwidoczniej po prostu masz pecha. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że np. takich Stereposów trafiam najwięcej ze wszystkich, więc to po prostu kwestia farta.
    Poziom trudności mapy nie ma wpływu na to, który z wrogów ci się pojawi.

    Ja tutaj może napiszę tak: każda sytuacja jest inna i najczęściej wykorzystanie takich błędów prowadzi do kar. Może i jesteś starym graczem, ale jeśli nie zauważasz tego, że jednak administracja potrafi za takie rzeczy karać, adekwatnie do winy, to paradoksalnie może znaczyć, że kara spełnia swoją rolę, bo to nie o ukaranych powinno być najgłośniej. Bo to, że taka kara będzie, to jest pewne.
     
  2. .killer.

    .killer. Junior Expert

    BP usunął to powtarzalne zadanie na dobre, czy wróci jeszcze? Ten mieszek powinien być dodawany automatycznie do eq na zasadzie tych dziesięciu gratisowych proszków dziennie. Ziomek na YT nazbierał tym bugiem 410 mieszków. Ten pet, czy wilk, nie mówie już o tej ozdobie - to nic przy możliwości zdobycia Jewel od the ingredient hunter, który dla mnie, nie wiem jak dla inncyh jest najstotniejszy. Każda dodatkowa możliwość zdobycia go jest pożądana, więc BP plusuje rozdając mieszki za free.
     
  3. Ennika

    Ennika Advanced

    Chyba tak. A w ogóle to opis w polskiej wersji wprowadza w błąd. Napisane jest odzyskać od steropesów, a nie np. od Steroposa. Wtedy można by domyślić się, że chodzi o lidera albo innego bossika.

    Mod Yahiko pisał wcześniej, że po hotfixie zadanie z mieszkiem ma wrócić, w prawidłowej wersji, raz na dzień.

    Z wczorajszego z mieszka wyleciał mi rdzeń parowy, także tak...:rolleyes:
     
    Last edited: Jul 16, 2022
    .killer. likes this.
  4. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Prawdopodobnie powróci wraz z hotfixem, ale kiedy dokładnie? Ciężko to stwierdzić na ten moment, lecz myślę, że powinien pojawić się w następnym tygodniu.
    Z jednej strony można traktować to jako literówkę lub złe użycie liczby pojedynczej/mnogiej w tłumaczeniu, ale z drugiej można też sugerować się pięcioma innymi zadaniami o podobnych tytułach do siebie, gdzie ich mechanika jest prawie identyczna - czyli w pierwszej części mamy zbieranie fragmentów z potworów, w drugiej części zbieranie fragmentów z fioletowych mini-bossów i w trzeciej części zbieranie fragmentów ze strażnika mapy. No i sam fakt, że na mapie nie masz innych przeciwników, których nazwa byłaby chociażby podobna do Steropesa.
     
  5. Fanos

    Fanos Forum Greenhorn

    Witam. Czy zadanie pokonaj Asbolusa i Nessusa można wykonać raz i czekamy do następnego dnia. Wykonałem te zadanie dalej jest aktywne. Obawiam się że to może być błąd. Bossy Asbolus i Nessus będą za każdym wejściem na mape. Dziękuje za odpowiedz.
     
  6. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Misja z pokonaniem tych dwóch bossów jest misją, którą można wykonać tylko raz na dzień. Po dziennym resecie (tj. po 2.00 w nocy naszego czasu), można wykonać tą misję ponownie.
    Pojawianie się tych dwóch bossów na mapie Kalodoro nie jest uzależnione od posiadania tego zadania jako aktywnego, a od odblokowania go do ewentualnego jego wykonywania.
     
  7. Fanos

    Fanos Forum Greenhorn

    Dzieki za odpowiedz. Niestety wykonałem to zadanie dziś ale ono jest dalej aktywne,czyli nie jest zablokowane. To może być bug.
     
  8. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Pierwszy raz wspomnianych bossów należy pokonać w ramach misji Rozsiewać ogień 2/2, potem staje się ona misją powtarzalną, dzienną. Oznacza to, że za pierwszym razem możemy zrobić misję dwa razy.
     
  9. Fanos

    Fanos Forum Greenhorn

    Bardzo Panu dziękuje i życzę miłego wieczoru .
     
  10. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    -kiler5- - i kolejny Twój post usuwam, gdyż jego zdecydowana większość to OT. Jeżeli chcesz skomentować planowane ukaranie graczy za wykorzystywanie błędu gry, to jest do tego lepsze temat (o, ten). Ten wątek służy do dyskusji na temat trwającego właśnie eventu.
    I jak zapewne widzisz, nie zmieniłem nicku.
     
  11. Soulshade2

    Soulshade2 Someday Author

    Dzięki za info ciężkie te zadania i śmieszne pozostało mi ostatnia misja mam szukać Doka na około 30 map na bezie może 2 razy był trochę bez sensu , że gra polega na farcie a nie , iż idziesz na mapę i jest . Większość porobiła paski postępu ale stoi na tych bezsensownych misjach a nagrody za taką orkę zabawne powinno być po 1000 z misji a nie po 100 wtedy nagroda była by adekwatna do ilości biegania jednej mapy eh .... ale cóż poradzić od zawsze w tej gierce jest tak że idzie jakiś bobek słaby dostaje wszystko od razu a 2 się męczy zabawne .
     
  12. jaxom1

    jaxom1 Forum Apprentice

    Witam , mam pytanie .Zrobiłem zadanie i po oddaniu go u NPC nie zostały dodane do mojej sakwy (Słoneczne Monety) ,czy to jednorazowy błąd, czy ktoś też miał z tym problem? Dziękuje.
     
  13. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Jeśli rzeczywiście słoneczne monety nie zostały dodane do sakwy po ukończeniu zadania (monety masz tam, gdzie np. odłamki sfery, czy drakeny), to najlepszą opcją byłoby napisanie do Pomocy Technicznej, podając w wiadomości opis zdarzenia, czas zdarzenia oraz dane postaci i konta, na których to się wydarzyło (ID konta, nick postaci, serwer, klasa, poziom).
     
  14. ElementoPl

    ElementoPl Forum Greenhorn

    W goblińskim łomocie nie dostałem żadnej skrzynki, a na pewno powinienem parę dostać.
     
  15. bonarxPL

    bonarxPL Forum Apprentice

    Też nie dostałem
     
  16. Vega99

    Vega99 Forum Greenhorn

    tez zrobilem 3 wejscia na mapke z goblinami i ani razu nie dostalem zadnej skrzynki
     
  17. jaxom1

    jaxom1 Forum Apprentice

    Witam mam pytanko .Czy wejściówki ,bilety,wędki , itp, wymagane do Eventu można zdobyć w jakiś sposób czy tylko poprzez zakup ?Dziękuje.
     
  18. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Żeby otrzymać co najmniej jedną skrzynkę na Goblińskim Łomocie, trzeba mieć ubite co najmniej 4 fale potworów. Potem wraz z każdą ubitą falą więcej macie o skrzynkę więcej aż do finałowej, 10 fali, po której można uzyskać ostatnią, siódmą skrzynkę.
    Obawiam się, że tylko przez zakup za mroczne/drakeny. Ewentualnie za logowanie dzienne można dostać niewielkie ilości tych rzeczy. Same wejściówki można też dostać dzięki wędkom - mogą dropić z tych kubełków z wodą.
     
  19. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    jak widze na you tube jak ludzie otwierają te mieszki to bieże mnie nerwica i scyzoryk sie otwiera na bp , ja 0 dostałem 000 a ludzie dostają wszystko dziś, a chciałem tylko 2x rzeczy peta chaczi i klejnot na kwiatki a, dostałem guzik z petelką i niesmak bo kupiłem tez mieszki za mm

    ta misja bóg jeden wie dla kogo jest ,na normie nie daje rady zrobic tam max a jj op players all na max ,prosiłem przed eventem tam coś trzeba zmienić bo tragedia ,ale jak to bywa w życiu wszyscy wsztkich maja w 4 literach
     
    Last edited by moderator: Jul 25, 2022
  20. Geraldinio

    Geraldinio Advanced

    Nieprawda, u Harolda nie ma żadnej misji, podobnie jak u Grizmka, poza tą z mini game związaną.