Discussion DYSKUSJA: EVENT: Święto Wiosny

Discussion in 'Sekcja Polska' started by VenusIT, Apr 10, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. stinbla

  stinbla Forum Greenhorn

  Dlaczego jedni mają postęp ze wszystkich 4 pasków 53654 a inni 75396?
  To chyba nie jest jednakowe ;)
   
 2. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Wszystko jest ładnie opisane w opisie aktualizacji 230:

   
 3. stinbla

  stinbla Forum Greenhorn

  Czyli domyslam sie ze gracze dłużej grający maja więcej a mniej grający mniej :D XD
  To trzeba zastanowić się czy w ogóle to grać haha.
  A tak dla laika to jak to wytłumaczyć?
   
  Last edited: Apr 13, 2020
 4. Totentamten

  Totentamten Junior Expert

  Twórcy chyba wyszli z założenia, że jak masz 4999 punktów osiągnięć, to jesteś słabszy i nie poradzisz sobie tak dobrze z eventem, jak osoba co ma 5000 punktów osiągnięć.
  Skoro przekroczyłeś te magiczne 5000 punktów, to znaczy, że najwyraźniej niezależnie od ekwipunku jesteś tak dobry, że event byłby dla Ciebie za łatwy, więc aby zapewnić rozrywkę na całe 2 tygodnie to postanowiono trochę podnieść liczbę punktów na paskach postępu.

  Takie ciut ironiczne podsumowanie, myślę, że oddające bezsensowność tego jak to jest skonstruowane.
   
 5. KingsGambit

  KingsGambit Forum Expert

  Innymi słowy zdobywanie osiągnięć szkodzi twojej postaci :D Najlepiej tak grac żeby zdobywać ich jak najmniej. Nie ma to jak logika bp.
  Niedługo wprowadzą osiągnięcia, które usuwają wybrane inne osiągnięcia, a potem "legendarne" osiągnięcia, które resetują całe dane drzewko osiągnieć. Tylko w Drakenie! ;)
   
 6. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Napisalby mi ktos z czego konkretnie leca wierzchowce? Bo na mapie z Daranem mam tylko towarzysze jajka jakies 2 ringi i cos tam jeszcze a mi chodzi o te wierzchowce jajka lampa taka jakby i cos tam jeszcze w każdym razie te takie cos ala beczka. Jedynie czego sie dowiedziałem to to, ze w kryjówkach leca, ale które to sa? Te po ubiciu calej mapy? Bo sprawdzałem dzis na każdym modzie do i1 i po ubiciu Darana poszedlem do tej sekretnej kryjówki, ale po wybiciu 2-3 platform za każdym razem strażnik stoi i blokuje przejście dalej. Czy to sie odblokowuje tylko od i1 w góre czy to nie ta kryjówka?
   
 7. Totentamten

  Totentamten Junior Expert

  W kryjówce lecą na pewno, bariery nie przekroczysz. Jeżeli wejdziesz do kryjówki z mapy eventowej, to będziesz miał jednego trolla do zabicia z którego może spaść wierzch. Jeżeli pójdziesz do kryjówki po Q, to tam już bariery nie będzie, a trolle będą dwa.

  Unikaty z nowego setu dropią z elitarnych przeciwników, amfor, darana, bossów przy złotych jajkach.
   
 8. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  z bossa na mapie jajek = tego trolla ala czaszka na minimapie, co sie pojawia, po wybiciu wszystkich trolli na mapie = leci wszystko, co mozesz chciec
  z trolli w 'kregu' leca czesci setu, ale generalnie tylko postep
  na kryjowkach masz dodanego specjalnego moba eventowego = trolla = trudno go nie zauwazyc, skoro potrzeba na niego eventowa esencje = leca z niego wierzchowce
  na kryjowkach ze zwyklych map lub z mapy eventowej masz 1 trolla
  na kryjowkach z miedzyswiatow masz 2 trolle
  mod nie ma znaczenia, mozesz biegac zarowno bolesny, jak i inf7 i bd mial dokladnie to samo, czyli cale jajo(0)
  o ile drop wierzchowcow jest do przezycia, bo leca co kilkadziesiat trolli na kryjowkach, tak zdobycie pisklakow jest znikome
  robilismy caly event w 2 osoby i go skonczylismy + po drodze 2 inne osoby zrobily 3 paski
  w sumie bilismy 2x jakies 300 map + 2x jakies 150 map, co daje razem 900 szans i polecialy cale....3 pisklaki
  a z tego mozna policzyc, ze pisklak leci srednio co 300 bic = 0,(3)% szansy na piskle
  gl w znalezieniu 9, gdzie oczywiscie bd mial 500 powtorek, tak jak z wierzchowcami, ktorych spadlo mi chyba 8? a tylko 1, ktorego nie mialem...
   
  Last edited: Apr 13, 2020
 9. Sandofdesert

  Sandofdesert Advanced

  Kończę 2 i zaczynam 3 pasek i jeśli chodzi o pety / wierzchowce to raczej ujmę to tak - legenda głosi ze dropią. Przez całą farmę jaką dotychczas wykonałem czyli te +30 wejść na śmiertelny bo wyżej się nie chce to wypadły mi łacznie 4x unikat w postaci 2x ten sam pierścień ( kiełkowania i ten drugi nie chce się spamiętywać nazw ;p ) jedyne co cieszy moje oko że po wyczyszczeniu całej kryjówki mamy +/- 5 konioczynek ( 3 z naszego trola picasso + 1/2 ze skrzyni )
  No i szkoda troszkę że jak bijesz w kryjówce to można liczyć tylko na wierzchowca, bym się nie obraził nawet za te 10 postępu.
  Eska HEH co kupisz to zaraz odrobisz w postaci mrocznych na mapie :)
   
 10. Valkirn

  Valkirn Forum Apprentice

  Postęp z paska eventu jest zróżnicowany według osiągnieć. Ci co mają więcej postępu mają też lepsze nagrody np. na koncu 4-tego paska ja mam 4 sakwy z runami a inni ci słabsi mają 3 sakwy. Z sakwami kamieni oszlifowanych i błyszczących to samo.
   
  TL_Tyche likes this.
 11. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  I to jest dokładnie to, czego Panowie wyżej nie wzięli pod uwagę ;) Samą metodę rozdzielania graczy pod kątem nie tylko poziomowym, ale i punktów osiągnięć (a zatem czasem poświęconym na rozwój postaci) uważam za bardzo dobry pomysł. Z drugiej strony, te paski postępu nie są jeszcze do końca dopracowane - na paskach V tieru znajdują się chociażby rozszerzenia inwentarza... Nieporozumieniem są dla mnie kolorki na paskach postępu, gdzie po jednym przejściu po Wyspie byłabym w stanie pokolorować całe swoje wyposażenie na wszystkie kolory tęczy. Nie powiem, zabawnie się za sobą zostawia Dostojny brąz :D

  Doprecyzuję jeszcze kwestię wierzchowców, a i towarzyszy przy okazji - "stare" jajka, czyli te, które były dodane do gry już w zeszłym roku można zdobyć zarówna z Darana, jak i z kryjówki. Dwa nowe wierzchowce-jajka można zdobyć z Darana, to samo tyczy się nowych towarzyszy. Jestem w 2/3 drugiego paska i póki co bilans wynosi 1 wierzchowiec z kryjówki i 1 pisklę z Darana, także drop (choć słaby) potwierdzam.
   
 12. Akatriel

  Akatriel Padavan

  Towarzyszy i wierzchowców w tym evencie to jeszcze na oczy nie widziałem, ale ładny pierścień dzisiaj wypał na zagładzie VII. Szkoda tylko, że nadaje się on do buildu depozytowego. :)


   
 13. HoCuSpOcUs

  HoCuSpOcUs Forum Apprentice

  Czy jest może jakaś informacja co do dropu materiałów z jajek(chodzi o kamienie) na danej lokacji bo czasami coś poleci ale to naprawdę rzadkość ? na ostatnim evencie można było ich na prawdę dobrze nazbierać....
   
 14. .RakshaRanja.

  .RakshaRanja. Forum Pro

  Ktoś chyba minął się w drzwiach z pojęciem takim jak "catch up mechanics". Nie ma się co dziwić w sumie - 90% graczy dso jest nauczonych, że "długo i ciężko" to "trudno" a ktoś kto gra w grę 4 miesiące nie powinien mieć tyle co ten, który gra 3, 5, 8 lat. Kompletny absurd. Tak właśnie tworzy się zbędny podział na "śmietankę" i "pleb".

  Designowanie gier w ten sposób to chyba najgorsze co można grze zrobić bo wywołuje to frustrację w nowych graczach z czasem zerując ich przyrost przez to, że ciąglę czują się "w tyle". Paski powinny być dostosowane tak, że zdobycie nagród najlepszych powinno być trudne mechanicznie a nie "trudne" czasowo czy nieosiągalne bo nie grasz od X czasu tak jak pan bigpoint powiedział. Z wystarczającą ilością czasu i zapału powinno być to osiągalne dla każdego - dlatego paski inf4 only były niewypałem i taki sam los czeka tę "fantastyczną" nowość.

  Nowi gracze powinni być zachęcani do gry a nie odpychani przez "jak nie masz 5k punktów osiągnięć to idź pan dmuchaj balona a nie robić progress".

  Dzięki bogu nie jesteś designerem o_O
   
 15. agent-kaziu

  agent-kaziu Active Author

  No jeden wierzchowiec właśnie mi wyleciał więc jednak lecą ale szansa na drop jest śmiesznie mała.
   
 16. RafalinhoCK

  RafalinhoCK Advanced

  Z czego ci wyleciał wierzchowiec ? Bo mi nawet ani razu i ani razu towarzysz i na jakim modzie ci wyleciał ?
   
 17. agent-kaziu

  agent-kaziu Active Author

  Na śmiertelnym w kryjówce.
   
 18. -kiler5-

  -kiler5- Regular

  jak się tu z tobą nie zgodzić jak piszesz św, prawdę , ja sam jestem old players ,nie mam z niczym problemu , ale musza dużo grac ,aby coś mieć i mieć postać jaką mam która może wszystko . Zuzuzałem 1 jak dają nowość event z petami , wierzchami ,drop taki niski ,jak kiedyś na 40 45 lev na broń z kali ,2 odsłonoa takiego samemu eventu drop super , podobnie było z petem z ,,zanieczyszczone kanały "' ,ale kto dozyje next jak nas korona wirus nie zabije
   
  Eleander_x likes this.
 19. smiechunhs

  smiechunhs Someday Author

  to ładnie ja juz 3 pasek lece ani jednego peta ani wierzchowca :) amfory tej takie lepszej tez ani razu jedynie 3 unikaty
   
 20. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Eloziomale123 - Twój post został usunięty, forum to nie miejsce na prywatne wycieczki w stosunku do innych graczy.