Discussion DYSKUSJA: EVENT: Święto Zimowego Przesilenia

Discussion in 'Sekcja Polska' started by VenusIT, Dec 2, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Sandofdesert

    Sandofdesert Advanced

    klejnociki lecą od inf1+ próbowałem to wydziobać ale na bolesnym tak wszystko fajnie znika pod toporem że zaprzestałem polowania ale fakt da się to jakoś łączyć bo tak 5x po 1 to szału nie ma, a zawsze znajdzie się coś lepszego jak by nie było no chyba ze mowa o tankach a i to nie koniecznie bo każdy ma własne patenty.
     
  2. Raf4444

    Raf4444 Forum Apprentice

    Miałem 4 z poprzednich edycji,teraz już 7 a do końca mini jeszcze daleko, zaglada 4 sobie robiłem. Chyba zrobię te mini ,mod podpowiedział że można kupić części zag. fragmentów mam bardzo duzo. Co do kamieni mam już na nie pomysł.
     
    Last edited: Dec 14, 2019
    vortex0811 likes this.
  3. Dемои

    Dемои Forum Pro

    Wogole dla tych klas które POTRZEBUJĄ tych kamieni (głównie mag, lucznik) to one lecą?
    Slyszelem od znajomego że u niego w bractwie tylko krasie dostały podczas robienia eventu kamyki. Ja latając event + że 4h wczoraj na inf1 nie dostałem nic, podobnie lucznik który ze mną latał. Mapy szło zrobić w 5min ale dropu żadnego (gdzie wyfarmilem po drodze około 500 monet)
    Ktoś może napisać że to głupie, ale na magu raczej kryształy które by się przydały nie lecą, z gwenfary też żadnego nie dostałem :confused:
     
  4. vortex0811

    vortex0811 Padavan

    Gram magiem i wpadly mi 2 klejnoty :) Jeszcze mini nie skonczylem a zostalo ok 1k pkt wiec moze cos jeszcze sypnie ;) Moze dlatego ze robie na inf4 ale nie wiadomo czy mod ma tu znaczenie :)
     
  5. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    slaveks - Twój post kasuję jako OT. Jeżeli masz zastrzeżenia co do mojej pracy, zapraszamy do kontaktu z PT.
     
  6. kryminal76

    kryminal76 Someday Author

    Mam 6 tych klejnotów z poprzednich edycji, jedyny pomysł na wykorzystanie nadwyżki to poniesienie na niebieskie i przemielenie na pył.

    U mnie w bractwie sporo osób robi ten event i jak na razie klejnot zdobyła jedna osoba grająca magiem.
     
  7. Devedolser

    Devedolser Forum Apprentice

    Z czegoś muszą serwery utrzymywać lecz mi się to osobiście podoba że ktoś nie musi farmić esski bo ma mało czasu a ktoś zapłaci i ma z głowy chodź to jeszcze można przeboleć bo ja jakoś tam źle nie wspominam farmienie esski z baławnków gożej było latać te mapy za zebraną esske to bardziej czasochłonne myślę że tragedi niema jest bardziej tęczowo w dso.. no i też ktoś grający w tą grę 1-2h ma bardzo ciężko coś zrobić ale nie oszukujmy się dso to nie jest gra dla niedzielnych graczy a eventy są długie a czas na skończenie nie zawsze pasuje szczególnie mini eventy ale to jest opcjonalne... polecam bractwo ogarnięte i latać by nie marnować czasu na slabe grupy i jakoś to leci naprawdę, nagrody obecnie kozackie prezent otworzyć bardzo łatwo niema na co narzekać przynajmniej jeśli chodzi o zimowy
     
  8. Raf4444

    Raf4444 Forum Apprentice

     
  9. Akatriel

    Akatriel Padavan

    Po ulepszeniu na niebieski dostajemy 6700 pyłu. Dlatego warto podnieść i dopiero wtedy przetopić. :)
     
    kryminal76 likes this.
  10. Dемои

    Dемои Forum Pro

    [​IMG]
    Event zrobiony, od wczoraj jakieś 10h farmy kranparusa inf1 i dalej nie widziałem kryształu gdzie łuk który ze mną farmił dostał po kilkunastu przejściach
    [​IMG]
    Dziś po 4-5h farmy - 51 przejciach nadal nic, wczoraj było to samo więc jaka jest szansa na ten kryształ?
    Coraz bardziej jestem przekonany, że mam ucięty do zera drop kryształó, a support i tak odpowie mi, że nie grzebią w dropie :mad:
     
  11. kryminal76

    kryminal76 Someday Author

    Za sam kamyk dostaniesz 4000 pyłu, inwestując w niego 1000 pyłu do podniesienia na niebieski po którego przemieleniu dostajesz 6700 pyłu więc dodatkowo 1700 pyłu jesteś do przodu.
     
  12. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    A propo nadchodzącego hotfixa

    - problem z ukrytymi na mapie świnkami zostanie usunięty - od teraz dostępne będą dla wszystkich członków grupy

    Przecież ten event wisiał na testowym prawie miesiąc.O świnkach powstały nawet filmy na youtubie więc jak mogli o tym nie widzieć wcześniej.Po co oni mają te serwery testowe? Po co chcą opinie od graczy,skoro mają je gdzieś.Po co na discordzie ukryte sekcje dla osób z ekipy,skoro nawet opinie stamtąd w większości są olewane.Ręce opadają normalnie na jakim poziomie ta gra stoi.
     
  13. Akatriel

    Akatriel Padavan

    Co tam testowy, błąd ze świnkami w zimowym występuje od początku istnienia tego eventu, czyli jakieś 4 lata. Lepiej naprawić późno niż wcale. :D
     
  14. kamikadze1451

    kamikadze1451 Forum Greenhorn

    Co do klejnotów to mi 1 poleciał, ale też jestem jedynym z bractwa któremu poleciał, ale zobaczymy jeszcze 2 mini przed nami. Reasumując leci, ale nie zbytnio bym na to nie liczył.
     
  15. Akatriel

    Akatriel Padavan

    Posypała się mapa z wyzwaniem? 5 prób wejścia na mapę pod rząd i błąd wyskakuje. Z tego co wiem to nie tylko ja tak mam.
    [​IMG]
     
  16. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Bazując na informacjach z discorda, Grinch znowu ukradł na chwilę zagłady - podejrzewam, że powyższa nebula była z tym związana. Na szczęście wszystko szybko wróciło do normy ;)
     
    Akatriel likes this.
  17. Kornelwsk

    Kornelwsk Junior Expert

    Ile jest monet z Kranparusa - i czy niezależnie od lvl daje taką samą ilość (jaki mod najlepiej biegać za monetami by było jak najszybciej do prezentu)? Drugą rzeczą która chciałbym wiedzieć, żeby robić progress 2 wyzwania to też na jakim modzie będzie najszybciej, i ile jest progressu ze skrzynek z poszczególnych modów orientuje się ktoś?
     
  18. vortex0811

    vortex0811 Padavan

    Moenty z samego bossa leca tak samo jeyne co wplywa na ilosc to mini np mini 1 dawalo 1 monete - mini 2 to 2 monety a mini 3 bedzie dawalo 3 :) A mod najszybszy do farmy monet zalezy od ciebie i twojej postaci osobiscie polecam fatal 100% szans na monety (o ile pamietam na nizszych modach szansa maleje) co do postepu z poszzegolnych modow roznica jest mala np bolesny 11 a fatal 12.
    Ja osobiscie polecam fatal :) Szybko latwo i bez nerwow jak na i4 :D
    EDIT: No chyba ze zalezy ci na klejnotach to tylko inf1 :)
     
    Kornelwsk likes this.
  19. Jasiu111

    Jasiu111 Forum Pro

    100% szansy na drop monet Phestosa daje już poziom dręczący (na bolesnym jest to 90%, na normalnym - 80%) i to właśnie na nim ja bym polecał grać. Po zrobieniu obu pasków tylko na tym modzie, będziemy do przodu o 214 monet (uwzględniając tylko drop z bossa), ale potrzeba na to 107 przejść. Wyższy mode jedynie zmniejszy tę liczbę. Chciałbym jednakże zauważyć, że w tegorocznej edycji eventu, Kranparus nie jest głównym źródłem monet. Źródłem tym jest wykonywanie misji Największy prezent.
    Postęp z klatek przedstawia się następująco: normalny - 5, bolesny - 7, dręczący - 10, fatal - 12, inf1 - 15, inf2 - 17, inf 3 - 20, inf4 - 25. Klatek na mapie jest dokładnie 7. Resztę już sobie sam policzysz.
     
    BA_Oldman likes this.
  20. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Za dręczącym przemawia jeszcze jedna rzecz - jestem osobą, która lubi mieć pewny drop, ponieważ postęp jest wtedy mierzalny :) jak to jasiu zwrócił uwagę wyżej, klatek jest 7, co przekłada się nie tylko na 70 postępu na dręczącym, ale też na 7 prezentów. Wczorajszy godzinny maraton dał mi więcej fioletowych prezentów niż wcześniejsza, 2-dniowa farma na głównej mapie. Brak pewnego dropu prezentów na Zimowym Szczycie jest dla mnie zniechęcające, wolę mieć zatem motywację do co najmniej 107 wejść na Kranparusa ;)