Discussion DYSKUSJA EVENT: Zanieczyszczone kanały w Kingshill

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 21, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. wojtekwjk

  wojtekwjk Regular

  Gdyby nie "incydent" w górach kryształowych ludzie na start eventu mieli by mas 1-2k kluczy.Przy początkowym dropie esencji i wprowadzanych stopniowo eventach (celowo żeby nie robić misji na mieszczan,nie szukać króla i robić wejścia na mrógałę jednocześnie,tylko zmarnować jeszcze więcej kluczy) i mini eventach ludzie wypstrykali by się z tych 2 tysięcy w 3 dni.A potem co ? 2godziny farmienia kluczy,5 razy na kryptę i elo,po kluczach można znowu iść na szczury polować.

  Pomimo ponad 15h spędzonych na szukaniu króla nie udało mi się go znaleźć.Dropił pierwszego dni,potem koniec.Gdyby nie te tysiące kluczy które udało mi się nafarmić w górach to nie wiem skąd bym je brał.A teraz jeszcze zabrali 100% szanse wydropienia peta z króla szczura.Mrógały nikt nie widział,nikt nie miał,pewnie zablokowali drop i odblokuje za kilka dni jak ludzie wypłuczą się jeszcze z kolejnych kilku tysięcy kluczy.Z tego co wiem to u mnie w bractwie wypadła póki co jedna runa.Jedna runa na min 20 aktywnych osób,grających po kilka-kilkanaście godzin dziennie,przez ostatnie 2 tygodnie.
   
 2. Kubanczyk6

  Kubanczyk6 Forum Greenhorn

  Zgadzam się w 100%. BP chyba testuje jak daleko może się posunąć i ile gracze zniosą. Z morgały peta nikt nie widział, z fantaszczura szansa pewnie 0.01% albo i mniejsza. Wejściówki na robala dropią jak szalone. Tylko skąd ja eski wezmę na bicie ponad 200 razy robala przy jednoczesnym robieniu mini? Ano tak, wspaniały płaszczyk i wszystko jasne, kasa musi się zgadzać. BP w ostatnim czasie sięgnęło dna. Szkoda, bo gra ma ogromny potencjał. Do tego oczywiście należy dodać nieinformowanie o wszystkim graczy i zatajanie informacji o zmianach w dropie itd. Bo po co wspominać, że zmieniają częstotliwość pojawiania się króloszczura oraz drop peta - większość graczy i tak gra bezmyślnie, nic nie analizując. A jak ktoś poruszy jakiś taki temat to zasłaniają się losowością dropu. Oby tak dalej :)
   
  tozagol and Akatriel like this.
 3. Akatriel

  Akatriel Padavan

  Mórgałe ubiłem ponad 80 razy, peta i runy na oczy nie widziałem. W bractwie też nikt nie złapał peta ani runki. BP oficjalnie kpi z graczy i nic sobie nie robią z jakiejkolwiek krytyki w ich stronę. Tutaj ma się zgadzać kasa.
   
  tozagol likes this.
 4. Dемои

  Dемои Forum Pro

  *****
  Jeden w kilka przejść dostanie set a inny męczy się kilka miesięcy. Tak samo jest teraz z dropem petów i runy z eventu. Dostałem pierwszego dnia szczurokróla gdzie drop był pewny bo widziałem, że sporo osób dostało go, teraz nikt go ani nie widział a jak widział to nie dostał peta.
  *****
   
  Last edited by moderator: Sep 29, 2019
 5. vortex0811

  vortex0811 Padavan

  Co do runki to leci ;) Podalem scren w temacie Co dzis dropneliscie 2019 ;)
   
 6. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Szanowny Graczu,

  Z postu usunęłam fragmenty będące OT. Dyskusja o evencie to raczej nie miejsce na dywagację dotyczące losowości dropu ;)
   
 7. BA_Oldman

  BA_Oldman Guest

  AaronSzechter
  Twój post usuwam jako OT, pozdrawiam.
  Niestety kolejny post "wyłapał" filtr antyspamowy, po przeanalizowaniu jego treści również usuwam jako OT.
  Użycie słów "szczur" i "kanały" nie powoduje iż post jest na temat. Cieszę się iż Pan martwi się o moje zdrowi psychiczne, uspokajam - wszystko w porządku.
   
  Last edited by moderator: Sep 30, 2019
 8. AaronSzechter

  AaronSzechter Forum Apprentice

  Pytanie me brzmi. Czy towarzysz szczur z ewentu wypada czy nie? Jeżeli nie czy są podejmowane kroki związane z naprawą. Jeżeli wypada bardzo fajnie mam jeszcze 5000 kluczy, idę szukać dalej :)
  Przepraszam że nie w temacie ale nie martwię się.
   
 9. Akatriel

  Akatriel Padavan

  Została już poruszona kwestia dróg zagłady na wyzwaniu trujące opary?
   
 10. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Powinien wypadać, z tego co nas zapewniono, ze 100% szansą. QA bada przyczyny.

  Została i to nie raz. Na razie nie mam informacji na ten temat. Zważywszy konstrukcję eventu może to być problematyczne.

  W opisie (nagłówku) jest zaznaczone, że nastąpiły zmiany i podano link do nich.
   
  Last edited: Sep 30, 2019
 11. wojtekwjk

  wojtekwjk Regular

  Kolejne 4-5 godzin biegania za królem szczurem (w sumie to już koło 20 godzin) i dalej nic.Ten event to jawne plucie na graczy,testowanie granicy.Jak bardzo można olewać wszystko,kazać graczom siedzieć chore ilości godzin i w zamian nie dawać nic.Brakuje eski i kluczy,nie ma run,nie ma króla szczura,nie ma mórgały,bosy zadają porąbane obrażenia (140k życia i padam na jednego hita,przy zbroi prawie 80% i 16k odporności na trucizne).Pójście na głównego bosa na zagładzie 4 to wydatek przynajmniej 3 kamieni na każdego członka grupy.

  Wystarczyło by dać jakąś misje powtarzalną np na zabicie mórgały 50 razy a jako nagrodę runę.Gwarantuje że ludzie siedzieli by dzikie ilości godzin i mieli z tego frajdę,mogliby rozplanować sobie czas bo wiedzieli by jakie są "warunki umowy".A tak to lataj sobie 20h za czymś co ci może wypadnie,może nie.

  Na horyzoncie widać już pokonać niezwyciężonych.Ciekawi mnie co tam obetnę z poprzednich edycji żeby uczynić i ten event niewyobrażalnie nudnym i prawie niegrywalnym.
   
  tozagol and BKGREG like this.
 12. Kairroq

  Kairroq Forum Apprentice

  Uwazam ze event monotonny, za dlugi, nagrody nie sa godne wysilku aby go robic.

  Gdyby wejsciowki byly za darmo to git majonez ale tak to przesada.
   
  Last edited: Oct 1, 2019
  tozagol likes this.
 13. modrzejkuz

  modrzejkuz Active Author

  Vort.... tylko nie wszyscy są w czepku urodzeni jak Ty :D. O ile dobrze kojarzę to Fantaszczura też dostałeś. Nie zdziwię się jak i "oko" z Mórgały też wydropisz (o ile już nie masz). Nie traktuj tej wypowiedzi jako osobistej wycieczki - stwierdzam tylko fakt. Wracając do istoty sprawy..... Droprate petów jest żenująco niski, żeby nie powiedzieć ...zerowy. Fantaszczura w mieście nie widziałem u nikogo pomimo, że event trochę już trwa (2 znane mi osoby , którym było dane go wydropić traktuję jako wyjątek od reguły mówiącej o zerowym dropie tego peta). To samo tyczy się runy z Mórgały oraz pet-a (Śmierćmrug). Jedyny znanym mi "graczem", który go ma na Grimmagu to ...... CMJEssy, ale akurat on dropić go nie musiał :D :D. Osobiście nie widzę sensu dalszego biegania po mapach eventowych w przypadku graczy którzy, którzy pokończyli już wszystkie paski postępu. Mini evencików w postaci biegania w poszukiwaniu 1 robala na mapie nie będę komentował nawet. U mnie w bractwie praktycznie 99% graczy robi te "pseudo wyzwania" do pierwszego mieszka. Pomijając kwestię dropu składników do amuletu ustawianie 4 mini wyzwań jednego dnia co 4 godziny uważam za idiotyczny pomysł. BP zapomina chyba, że większość graczy ma swoje życie rodzinne, pracę, szkołę czy inne obowiązki i nawet mimo szczerych chęci nie jest w stanie tych mini wyzwań zrobić w odpowiedniej ilości. Inna sprawa, że ten amulet nie oferuje niczego takiego wspaniałego aby było warto "zarzynać" się i starać zebrać wszystkie składniki. Event z dużym potencjałem na dobrą zabawę, której ze względu na nieprzemyślane (moim zdaniem) zmiany w stosunku do poprzedniej edycji niestety nie oferuje...... Aż strach myśleć jakie zmiany miał na myśli CMJessy na Twitchu mówiąc o eventach: Pokonaj Niezwyciężonych i Halloween. Jak dla mnie tego typu zmiany i pomysły wprowadzone w bieżącym evencie odnoszą odwrotny skutek od oczekiwanego, a mianowicie zamiast przyciągać graczy to ich jeszcze bardziej odpycha. Ja osobiście nie widzę celu w dalszym bieganiu po mapach eventowych i generalnie (pomimo, że zrobiłem wszystkie paski postępu dość szybko) jestem zniesmaczony formą jaką przybrał ten event jeśli chodzi o pety i kwestię amuletu (składników do jego zrobienia). Jak na razie BP dość skutecznie przekonuje mnie do spędzania coraz mniejszej ilości czasu w grze, którego ostatnio i tak spędzam niewiele.
  Oczywiście to są moje opinie i nie wszyscy się muszą z nimi zgadzać, ale raczej większość graczy się ze mną zgodzi.

  Reasumując: NIE TĘDY DROGA PROSZĘ SZANOWNEGO BP.....
   
  Last edited: Oct 1, 2019
  tozagol, Kairroq, TL_Tyche and 5 others like this.
 14. vortex0811

  vortex0811 Padavan

  Chcialem tylko uswiadomic wszystkich ze drop runki nie jest zerowy tylko ma bardzo niska szanse ;) Nie mam fantaszczura ani tego drugiefo z mograly
  A co do reszty sie zgodze w 100%. Sam robie te smieszne mini tylko do mieszka bo szkoda czasu... amulet? Nie oferuje nic godnego uwagi poza zdjeciem negatywnego efektu runy trujacych kolcow ktora jest bezuzyteczna bez amuletu ktory jest moim zdaniem nie do zrobienia przez brak swidrow i czasu.
  I chcialbym dodac ze szczuro krol pojawial sie na poczatku dosc czesto a teraz widocznie po cichu zmniejszyli szanse na niego..
  Reasumujac: Masz racje co do wszystkiego ;)
   
 15. modrzejkuz

  modrzejkuz Active Author

  Co do Fantaszczura u ciebie ..zmylił mnie twój screen dropu z amfory gdzie był szczur...a nie fantaszczur. Mea culpa. Biję się w piersi mało sobie mostka nie złamię ;).

  A tak swoją droga przypomina mi się podobna sytuacja sprzed kilku lat (jak mi się zdaje). Nie dam sobie za to uciąć nawet paznokcia ale wydaje mi się , że również miała miejsce podczas tego eventu w jego 2 lub 1 edycji. Bardzo długi czas gracze mieli problem z wydropieniem jednego z petów. Pod koniec eventu lub tuż po jego zakończeniu producent przyznał, że był błąd i...tyle.
  Zaznaczam, że mogę się mylić bo pamięć jest zawodna, ale na pewno miało miejsce takie zdarzenie z tym, że nie koniecznie tyczyło się tego eventu. Na pewno pet nie dropił i też gracze podnosili duży raban z tego powodu a Producent ..milczał i albo miało miejsce zwiększenie droprate na 2-3 dni przed końcem tamtego eventu, kiedy gracze już byli kolokwialnie mówiąc "wypstrykani" z wejściówek i eski, albo nic nie było zmienione a tylko po evencie przyznano się do błędu. W każdym bądź razie sytuacja miała miejsce tylko ... nie jestem w stanie przypomnieć sobie w
  100%
  jakiego eventu dotyczyło i jakiego peta i jaka była w końcu reakcja Producenta.
   
  Last edited: Oct 1, 2019
 16. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Kochani!

  Dziękuję Wam za opinie. Postaram się to wysłać dziś lub jutro do centrali.
   
  krótkasprawa likes this.
 17. Soulshade2

  Soulshade2 Someday Author

  brdzo duzo minisow w evencie kanaly po pierwsze za malo kluczy dla graczy ktorzy graja 2 3 h dziennie powinniscie dac mape gdzie leci przynajmniej 50-60 kluczy na mape bylo by sprawiedliwie . Po drugie boss jest bardzo silny po za tankiem wiekszosc graczy musiala tracic od 5 do 10 kamieni duszy policcie sobie ile to jest przy 140 krotnym zabiciu to jakas paranoja mowie o modzie inf 4 na jeden hit to troche przesada tak pluja te robaki nie ma w ogole nawet sposobu na ominiecie tego tan knie jest w stanie powstrzymac 4 plujace robaki na raz wielki minus . Po 3 nie wiem czy to specjalne dzialanie ze storny bp ale zrobilem caly event od norm do inf 4 nie dostalem szczurokrola ani fantaszczura nastepnie zrobilem caly mini evnt i nie dostalem moraly wiec nei wiem na czym polega gra chyba na rozwijaniu a jak to jest mozliwe jak robiac caly event nie dostalem rzadnej nagrody w postaci peta neiwiem czy bp chodzi o zniechecenie graczy ale do tego dazy jak mam zostac w tej grze jak robiac caly event poswiecam 2 3 tyg i nic z tego kompletnie nei mam po za kilkoma kamieniami i szczurem z kulkami smieszne . Takze event zanieczyszczone kanaly w kingshil na jeden wielki minus z mojej storny za malo kluczy nie dopracowany drop takze pomsyslcie aby takie nagrody jak pety dac do paska postepu aby po ciezkiej pracy i dropie kazdy bym zadowolony ja wiem ze trzeba zarabiac ale nei w taki sposob .

  Event zanieczyszczone kanały niestety na minus większość czyli :
  Drop petów 0%
  Drop kluczy 5-10 a mape nei adekwatne do ilosci potzrebnej na vent .
  Drop pasozyta dramat nie mozna stworzyc eski innych skladnikow od ***** pasożyeta nie ma wiec jak zrobic eske .
  Boss na inf 4 za mocny wszyscy gracze oprocz tanka na 1 hita wiec od 5 do 10 kamie tzreba wydac na 1 zabice wiec mozna policzyc ile ich trzeba na caly event .
  Wiec nastepnym razem jak bd robic evnty z paskami postepy dawajcie pety i rozne nagrody w danym paskua nie drop bo to sie robi chore .
  Caly event jeden wielki minus .
  *****
   
  Last edited by moderator: Oct 2, 2019
  tozagol, Vavara and Kairroq like this.
 18. BA_Oldman

  BA_Oldman Guest

  Soulshade2
  Twój post z angielskiej sekcji przeniosłem tutaj. Posty połączyłem a brzydkie słowo usuwam. Pozdrawiam.

  ps. Fragment OT usuwam z Twojego postu, nie mieszajmy dyskusji o różnych eventach.

  vortex0811
  Soulshade2
  Wasze posty usuwam jako OT, dyskusja nie dotyczyła eventu "Zanieczyszczone Kanały".
   
  Last edited by moderator: Oct 2, 2019
 19. Akatriel

  Akatriel Padavan

  Dodali już peta do Mórgały? Pytam, bo szkoda mi eski i kluczy na daremną farmę. Ubiłem dziada ponad 100 razy i peta nie widać.
   
 20. wojtekwjk

  wojtekwjk Regular

  Oni nie mogą sterować dropem bez wprowadzania patcha/hotfixa bo jest to przechowywane po stronie klienta a nie serwera (głupota BP),więc tak długo jak żadnego patcha/hotfixa nie zrobią drop pozostaje taki sam.Ewentualnie może zależeć od czasu,czyli po którymś dniu,godzinie się zmienia,ale to już bardziej moje spekulacje.

  EDIT

  Na dzisiejszym streamie CM jessie powiedział że wiedzą że drop jest zbyt niski ale nie zamierzają go zmieniać w tej edycji kanałów.
   
  Last edited: Oct 4, 2019
  tozagol likes this.