Discussion DYSKUSJA: Wielka Aktualizacja "Mroczne Dziedzictwo"

Discussion in 'Sekcja Polska' started by VenusIT, Dec 3, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Invicta

  Invicta Forum Apprentice

  Tyle tygodni robienia graczom nadziei że będzie poprawiony drop wiedzy i jak zwykle tylko obiecanki .Czy to takie trudne naprawić coś co zostało zabrane ? przecież nikt nie oczekuje od was "tfurcy" czegoś nadzwyczajnego , wystarczy nam jak naprawicie to co popsuliście.
   
  kerad19711 and BKGREG like this.
 2. magdachm

  magdachm Forum Greenhorn

  Mollloch... zapewniam cię , że Mod Orion (i pewnie cała reszta pozostałej, niewielkiej już garstki modów) doskonale zdaje sobie sprawę w jakiej kondycji znajduje się gra i jakie informacje zwrotne spływają ze społeczności graczy. W większości Modowie podzielają opinie graczy i sami są wk... zdenerwowani poczynaniami BP. Problem w tym , że mają oni taki sam wpływ na decyzje i poczynania swoich mocodawców (BP) jak każdy inny zwykły gracz. Niestety BP w swojej ignorancji osiągnął apogeum ( a nigdy zbytnio wsłuchiwaniem się w opinie graczy nie grzeszył) i doprowadził grę do stanu, który może zaakceptować chyba jedynie największy masochista. Nie będę się rozpisywał , bo szkoda prądu, palców i klawiatury na drążenie tego tematu. Napiszę jedynie krótko: BP jeśli masz odrobinę szacunku dla siebie (bo do graczy nie masz co dokładnie pokazuje cała aktualizacja Dark Legacy i twoje poczynania późniejsze włącznie z dzisiejszym czymś co nazywasz hot fixem) to przestań robić z graczy idiotów i napisz im wprost, że na projekt pod tytułem Drakensang położyłeś już lachę i masz gdzieś co o tym sądzą gracze. Gra w końcu praktycznie umarła a developer dożyna leżącego konającego , żeby szybciej skonał. Jakoś mi już nie żal (mimo 8 czy 9 lat gry), bo jak można żałować czegoś co stało się niemiłosiernie żenującym gniotem, który zamiast dawać relaks i rozrywkę podczas wieczornego grania daje jedynie odruch wymiotny po 2-3 przejściach po mapie....

  Rest in Peace Drakensang
   
  Lunari and BKGREG like this.
 3. Adrian5798

  Adrian5798 Padavan

  To może i ja wtrące swoje pare groszy do dropu wiedzy:
  Za czasów 55 lvli było 200 lvli wiedzy - łącznie , z czego normalnie wiedza dropiła w ilości 1-25, przy 5 maksymalnych runkach drop wynosił 26-50 od jednej kupki, bez run ale z bonusem mentora 2-50, a z runkami i mentorem 52-100. 200 lvl wiedzy to ok. 1,65kk.
  Teraz są czasy 100 lvli - 300 lvli wiedzy, przy czym z 200 na 201 trzeba uzbierać już 20k wiedzy, więc śmiało można założyć, że z 200 na 300 lvl trzeba uzbierac wiecej wiedzy niż do dobicia 200 lvla.
  Drop pozostał taki sam 1-25, z mentorem 2-50... Przy 5 fioletowych runkach 25% to daje 125%, czyli przedział bez mentora powinien być 2-56, z mentorem i runkami to 225%, czyli przedział 3-82.
  To teraz załóżmy 5 pomarańczowych runek - razem 150%. Przy 150% bonusu z run przedział bez mentora będzie wynosił 3-63, z mentorem to już 250%, czyli z 1-25 się zrobi maksymalnie 4-87. (zapomnialem tu bonusa do wiedzy z grupówki doliczyć, ale on i tak zbugowany)
  Jaki z tego wniosek moi państwo? A no taki, że wiedzy trzeba dużo więcej, a średni drop z tych przedziałów jest mniejszy niż był(wystarczy sobie z tych przedziałów średnią policzyć ) Do tego dochodzi fakt, iż wiedza dropi dużo rzadziej niż wcześniej.
  Ja szczerze współczuje moderatorkom i moderatorowi (bo tylko jeden facet, a trzy panie ), że wiedzą, jak gra wygląda, wiedzą jak inni gracze ją postrzegają, ale z powodu swojego stanowiska nie mogą wyrażać się nazbyt krytycznie o grze i muszą szukać pozytywów tam, gdzie ich niestety coraz szybciej zaczyna brakować.
  Jeśli chcą jakkolwiek graczy przyciągnąć, albo inaczej, zatrzymać tych obecnych, to powinni bardziej iść na rękę graczom. DSO jest wgl jakimś fenomenem wśród gier, bo twórcy zamiast dbać o graczy i naprawiać bugi to robi to, ale w odwrotnym kierunku. Czy świadomie, czy nieświadomie - dowiemy się w momencie, w którym ogłoszą koniec Drakensanga, bo niestety, on jest bliżej niż dalej tego końca.

  Chciałbym jeszcze zapytać odnośnie wczorajszego już hotfixa - czy naprawiane były biegłości z drzewka grupowego dotyczącego dropu odłamków sfery, odłamków niepokoju czy chociażby wiedzy?
   
  BKGREG likes this.
 4. krzy40

  krzy40 Someday Author

  A więc wypowiem sie jak świeży gracz.
  Moja główna postać to9 kraś na 100lvl ale założyłem sobie maga od zera. i grając tym magiem powiem tak- pól godziny i uciekamz tej gry - drop- dno mam 26 lvl a nie mogę ubić bosa Herka :( po prostu gra dno :( gram o0d początku ale tą CE zniszczyli całą grę KONIEC
   
  BKGREG and eszebesze like this.
 5. Kornelwsk

  Kornelwsk Junior Expert

  Ludzie zaglądnąłem tu na forum bo na grę już nie wchodzę, pierwszy raz od czasu wprowadzenia "Dark Legacy" i zastanawia mnie po co ta frustracja, po co tu wylewać swoje żale przecież musiała nadejść taka chwila gdzie trzeba było skończyć z tą grą (tak około 9 lat) powiedziałem dość i nie żałuje przestałem być zakładnikiem tej gry... I każdemu tak polecam, niech się nowi gracze nacieszą chociaż wątpię czy dotrwają chociaż w obecnej sytuacji nawet do 50 lvl :) Zainstalujcie sobie Steam czy Epic jest tam wiele darmowych gier o wiele lepszych i dających większą przyjemność z gry niż DSO - Sam się przekonałem ;)
  I bywajcie wojownicy Drakani :)
   
  eszebesze, Akatriel and BKGREG like this.
 6. czarodziejedward

  czarodziejedward Forum Apprentice

  Ktoś to bardzo dobrze ujął wcześniej.

  Mroczne dziadostwo - bug buga bugiem pogania a robić nie ma komu.
  Jedyne co pozostało to błaznowanie na streamach bo w grze już nawet nie ma czego i dla kogo naprawiać.
   
  Lunari likes this.
 7. Lunari

  Lunari Forum Apprentice

  wszystkie trunki za premium a zrobię nowych się nie da narzedzie do zbioru wcześniej było normalnie a teraz za premium i to zurzywalnne
   
 8. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Teraz także jest normalnie, choć inaczej. Pomijając chwilowo zbugowany drop anacampserosu i funkii, zioła i rudy wypadają z przeciwników. Do tego nie trzeba nic kupować. Z informacji jakie posiadam wynika, że drop anacampserosu i innych składników powinien zostać naprawiony w aktualizacji 246.
   
 9. modrzejkuz

  modrzejkuz Active Author

  Powinien..słowo klucz. Jakże często nawet w oficjalnych ogłoszenia to słowo się ostatnio pojawia. Jawnie pokazuje w jakim stanie jest gra. Deweloper nie panuje już nad niczym, a w szczególności nad kodem gry. Co innego gdyby było pisane ..: zostanie naprawiony..... ale powinien? Bigpoint rly? Tu już nie ma nic pewnego, nic nie działa jak powinno. Dla osób umiejących czytać między wierszami to jedno stwierdzenie (powinien zostać naprawiony) powinno dać jasny przekaz : jeśli masz choć odrobinę szacunku dla siebie to kończ Pan z tym gniotem czym prędzej, bo wierząc w kit wciskany wciąż przez developera uwłaczasz sobie i innym graczom.
  Bigpint..ile razy przez tyle lat można robić z graczy durnowatych ślepców i liczyć , że bez zająknięcia przyjmą to co im będziesz próbować wciskać na forum czy innym medium??? Po kiego grzyba wstawiacie elaborat o błędach które naprawia (teoretycznie) wczorajszy hotfix, jeśli faktycznie naprawia on może 2 błędy z dość sporej listy wymienionych w ogłoszeniu?? Dlaczego ani słowem się nie zająknęliście, że przy okazji fixa przemyciliście cichaczem po raz 257 w swojej kilkuletniej historii kolejne wzmocnienie mobów i osłabienie już słabych postaci?
  Serdecznie nie pozdrawiam mając niejako przy okazji żal do samego siebie , że dałem się przez tyle lat gry mamić i robić z siebie idiotę.....
   
  eszebesze and BKGREG like this.
 10. Invicta

  Invicta Forum Apprentice

  Nawet z eventu gdzie zawsze wiedza z każdego bossa była ,nie ma teraz nic , żenada.
   
 11. smiechunhs

  smiechunhs Someday Author

  no i bosa przed bilem sobie na i2 krócej niż teraz na normalu haha grubo im sie porobiło ;] az sie odleciało kolejnego eventu robic....
   
  eszebesze likes this.
 12. wojtekwjk

  wojtekwjk Regular

  Jaki jest sens pisania feedbacków skoro mają je gdzieś ? Jaki jest sens zgłaszania błędów skoro mimo obietnic i tak ich nie naprawiają i jest po staremu ? Dlaczego w CE nie dodali po prostu nowych mapek, kilku mobów, questów, 3-4 tiery kamieni i run wyżej i tyle. Gracze mieli by co robić i byliby zachwyceni. Zamiast tego woleli rozpieprzyć grę i napisać od podstaw. No sorry moi państwo, mając już wybudowany dom, nie można od tak odrąbać fundamentów bo wszystko szlag trafi - i to się właśnie stało. Te bugi, brak balansu, nie działające 2/3 gry jest wynikiem właśnie rozwalenie "rdzenia", "fundamentów" czy jak to nazwać. Było oczywiste że rozgrzebanie tego będzie miało wpływ na WSZYSTKO w grze a oni nie będą w stanie tego przewidzieć i dopasować. A najlepsze jest to że ani R246, anie R247,248,249 tego bajzlu całego nie ogarnie. Balansu gry który był budowany przez lata ( i nie oszukujmy się jako tako to nawet działało przed CE) nie da się od tak naprawić kilkoma hotfixami. To będzie zabawa na długie, długie miesiące. Nie zapominajmy w tym wszystkich o eventach, które na 100% nie zostały dopasowane do CE, więc będą robić to na kolanie, tydzień czy dwa przed samym eventem, co zaowocuje bugami, niedziałającymi misjami, nagrodami (drakenowe rdzenie) które dawno już zostały wycofane, i koniec końców 95% osób eventu nie zrobi. Taka jest perspektywa na rok 2021.
   
  eszebesze likes this.
 13. henruk

  henruk Forum Apprentice

  witam nie ma co dyskutowac ja dałem sobie spokój z tym szajsem dziękuje
   
 14. Mollloch

  Mollloch Forum Greenhorn

  Nie no mistrzostwo świata :D Zachęcam do wejścia za pożywki do Gwenfary czywiście na Rozlew Krwi dropu tyle co nie miara czyli ... NIC kompletnie NIC nawet sfera uzdrowienia nie wypada hahaha już nawet przestała mnie ta gra denerwować ale czekam z niecierpliwością aż to zdechnie :)

  (*****)
   
  Last edited by moderator: Jan 23, 2021
  eszebesze and kerad19711 like this.
 15. krzy40

  krzy40 Someday Author

  Przed chwilą pobiegałem sobie po Przedmieściach Cardhun i zonk :( Mam 58lvl a w dropie dostałem itemki na 6 poziom :( Farsa żenada i dno. Czas pożegnać tą "grę" To nie Dark Legacy ale Dark Dno !!! Przedszkolaki nie skopali by tej gry tak jak to zrobiło BP
   
  eszebesze likes this.
 16. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Mollloch - z Twojego postu wyciąłem niezbyt miłe pozdrowienie. Krytykę ujętą w taki sposób zachowaj lepiej dla siebie.

  Problem jest znany od dawna. Przywołańce demoniego strażnika mają zawsze poziom pierwszy (na poziomie normalnym). Jeśli więc dostaniesz coś z nich, to będzie taki przedmiot miał odpowiednio niski poziom. Reszta dropu ma już normalny poziom.

  Mollloch - kolejny post usuwam jako OT.
   
  Last edited: Jan 23, 2021
 17. Chwast

  Chwast Forum Apprentice

  nie wiem czy bylo zglaszane: ostatnia aktualizacja ladnie naprawila pulapke (chodz inicjacja dalej pozostawia wiele do zyczenia- nie da sie jej odpalic na statycznych bossach bez mobkow w poblizu) i wybuchowa, jednak popsula wyszydzanie z drzewka. Bossy zwykle calkowicie ignoruja drzewko. Łukiem wreszcie pieknie sie gra :)
   
 18. Slaw445

  Slaw445 Forum Apprentice

  Witam.
  Pytanie dotyczy osiągnięcia za podniesienie 20 klejnotów na niebiesko , aby można odblokować podnoszenie klejnotów na różowo.
  Czy to błąd że nie zalicza klejnotów podniesionych przed rozszerzeniem i trzeba na nowo podnosić , czy zostanie to naprawione w najbliższej przyszłości?
  Na evencie wypadło kilka klejnotów i chętnie bym ''opylił" aby było czym podnieść onyksy .

  Proszę Modów o oficjalną odpowiedz jeśli taka jest albo o wysłanie zapytania.

  Dziękuje.
   
 19. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Hej!
  Czy mógłbyś może przesłać zrzuty? Będzie nam łatwiej udokumentować w zapytaniu.
   
 20. Slaw445

  Slaw445 Forum Apprentice

  [​IMG][​IMG]

  To tylko 10 jest do ulepszenia a nie 20 jak pisałem ale i tak nie działa.
  Kilka podniesionych na niebiesko zamieniłem w pył po rozszerzeniu i o te nie pytam,ale mam co najmniej cztery a zalicza jeden.
  Te różowe też bły wcześniej niebieskie i ich też nie zalicza.
   
  Last edited: Jan 24, 2021
Thread Status:
Not open for further replies.