Discussion DYSKUSJA: Wielka Aktualizacja "Mroczne Dziedzictwo"

Discussion in 'Sekcja Polska' started by VenusIT, Dec 3, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. marcel_44

  marcel_44 Forum Apprentice

  Witam. kiedy dzień premium bo już stare itemy rdzewieją , pas zapału i inne do wymiany, jest jakaś data planowana czy, nie wiadomo i nie wiadomo ?
   
 2. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  Ale po co Ci to, jak dostaniesz to eq na 100lvl? Byle jaka lega na 145 bd 2x lepsza

  Grałem ostatnio z meszkiem, który kosił moby o wiele szybciej, niż ja ja magiem, nie wiem co on miał na sobie, ale grał normalnie na automacie i po3 strzale, czy jak to tam się nazywa
  Może to kwestia stat, ale grać meszkiem się da.
   
  Last edited by moderator: Feb 26, 2021
 3. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  Porównaj sobie ile daje łącznie podstawa itemku do siły postaci i jaka jest różnica itemku na 100 i 145. Powyższe stwierdzenie jest tak dalekie od prawdy jak to tylko możliwe

  PS: Żeby nie być gołosłowny. Jestem wraz z 99.9% graczy drakena na etapie ze słabymi kamieniami, bo prawie nikt nie zdążył ulepszyć ich, a mimo tego wyraźnie to już widać, oto staty mojej ozdoby lvl 130
  Podstawa
  dmg 95% 1,7k
  kryt 33% 1,144k
  Kamienie:
  12k kryta i parę innych mniej znaczących bonusów.

  Co to jest 1,2k kryta czy 12k? I to na etapie początkowym. Staty podstaw nie mają znaczenia w 90%. DO tego pamiętam jak porównywałem podstawe itemku z 100lvl i 145lvla. Ten ze 145 był o jakieś 30% lepszy? Może nawet mniej. A co to jest 30% z tak małej liczby. Różnica między itemkiem na 100lvl a 145 z tymi samymi kamieniami to różnica pomiędzy 13k kryta, a 13,5k kryta, co w przyszłości będzie jeszcze mniejszą % różnicą jak już się gracze wyfarmią i będą mieli kamyki.

  Kolejne podobne. Nieważne czy ktoś zaczął grać rok temu czy 8 lat temu, nie ma żadnej przewagi nad innymi. Wraz z wejściem CE wszyscy znowu zostali zrównani

  W kwartale pierwszym widnieje pewnien napis. Przeczytaj go i powiedz, że w planach nie mają zamiaru tego właśnie zrobić przed "wielkimi planami". Czy to zrobią? Nie wiadomo, ale w roadmapie jest to wyraźnie zaznaczone

  Masz problem z bossami i chcesz się przerzucić na maga? Powodzenia :D

  Mag zadaje najmniejszy dmg ze wszystkich klas przeciw pojedynczym przeciwnikom albo przeciw takim na których często się pada, a trochę takich jest. Jest obecnie potężna supportującą klasą, ale niestety w takich miejscach jak np. CM czy Berach musi zdać się na resztę teamu (przynajmniej dopóki nie naprawią w grze negatywnych debuffów takich jak trutka)
   
  Last edited by moderator: Feb 26, 2021
 4. miras09

  miras09 Someday Author

  ale widzisz o to chodzi ze mech bez kontaktowej gry na bosie nie zadaje dmg musi stac przy nim bezposrednio i o to chodzi na bezlitosnym to spoko jeszcze a jeszcze przyklad
  na bezlitosnym bylem ze slabym magiem 80 poziom to 2 -3min9 (eska 50%) i po bosie ale to ev i specyficzny bos
  ale popatrz tez na ogloszenie prawie same takie need- tank ,mag ,ranger

  dobra nie bede sie zalil zauwazylem taki problem bo pracuje w roznych godzinach a znajomi graja zazwyczaj popoludniu i juz kilka razy

  sie przytrafilo sie ze "oh drawt" i aut:) chodzi o farme bosow miedzyswiaty rozlew krwi

  koncze nie bede sie wdawal w dyskusje ;), powodzenia i pozdrwiam

  ps a Kulawy Mao to chyba ten sam ktorego znam od niepamietnych czasow z forum , ja o bosach a On o (*****) maryny:p
   
  Last edited by moderator: Feb 25, 2021
  Eradan111 likes this.
 5. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  Jak Cię to pocieszy to mag też nic nie robi bez podchodzenia do bossa, bo musi bić "kolankiem" ;) . Kwestia tego, że może co kilka sek walnąć i od razu sie odsunąć, nie musi stać cały czas, ale to by było chore, bo mag ma najgorszą defensywę ze wszystkim klas.

  Jeśli poważnie myślisz o zmianie klasy to polecam łucznika, bo od paru lat ta klasa ma naprawdę duży potencjał, a teraz jest chyba w swoim szczycie(Dark Legacy dało mu wiele silnych skilli, jest teraz dobrym supportem od zdejmowania pancerza i ewentualnie tankowania jak i zadaje ogromne obrażenia, kwestia naprawieniu paru błędów i będzie zdecydowanie najlepszą klasą po CE). Ale od razu ostrzegam, że jest zdecydowanie cięższy do opanowania od mecha czy maga.
   
 6. wojtekwjk

  wojtekwjk Regular

  Jak to jest że są ludzie którym można napluć w twarz a oni powiedzą że to najlepsza rzecz jaka im się przydarzyła ? Bo właśnie tyle wynika z twojej wypowiedzi. Kilkanaście osób z mojego bractwa przestało grać po CE w tym min 5 bliskich znajomych z wymaksowanymi łucznikami po 75k dmg. 2 z nich grało jeszcze od czasów bety. Wszyscy jak jeden mąż porzucili te grę po mrocznym dziadostwie. Ale jak to, przecież łucznik jest teraz taki mega i dostał tyle meega silnych skilli (taa jakiś bezużytczny rój komarów). Łuk był dobrym supportem do zdejmowania pancerza jak miał set Herolda i wybuchową starzałę bez cooldownu który obecnie trwa tyle że możesz sobie do sklepu po sznurek iść, myśląc o tym co z nim zrobili. Kwestia naprawieniu paru błędów ? Raczej kilkuset o których wiedzą i drugie tyle o których jeszcze nie wiadomo ( Jak słynny pierścień z Mortisa, który przez LATA nie mógł dropnąć z Mortisa bo był zbugowany, ale nikt o tym nie wiedział).

  80% negatywnych opini na temat CE, rozwalonego balansu, skilli, questów, setów, móbow na discordzie i forum tylko potwierdza twoją żelazną opinię, że gra jest przyjemna i grywalna jak nigdy :)

  Także kolego, pozdrawiam cieplutko, czaruj sobie rzeczywistość dalej, mieszkaj i baw sie dobrze w swoim wyimaginowanym świecie.
   
  janus160121typek1 likes this.
 7. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  Drogi kolego,

  75k dmga to nie jest wymaksowany łucznik tylko świeżo po wbiciu 100lvla. Średnia postać ma teraz 200k bez buffa za prędkość ataku, pogratuluj znajomym opuszczenia gry przed jej zaczęciem na nowym rozszerzeniu. A jeśli masz na myśli sytuację sprzed CE to nawiasem mówiąc 75k dmga również nie było wymaksowaną postacią. Naprawdę dobre postacie miały po 100k, a wymaksowane po 120k albo więcej. Ale to nie jest teraz ważne- ich dmg przed łatką nie ma nic do tego jak dobrze poznali Dark Legacy i jego plusy i minusy zanim postanowili odejść (podejrzewam, że słabo)
  Rój i wybuchowa... Jeśli nie używali najważniejszych skilli łuka to co się dziwić, że mieli problemy. Łucznik, który nie korzysta z pułapki i rozproszonego plus nożyka i do tego wybuchowej (a nie jako głównego skilla tylko dodatku) to łuk który nie ma zielonego pojęcia o grze.

  Łuk był dobrym supportem na q7... to się zgadza, a teraz przetrzyj oczy i zobacz, że od wejścia CE i naprawienia paru błędów jest jeszcze lepszym supportem i nie musi mieć do tego q7.

  Co do błędów to wypisywanie o naprawieniu dropu pierka z morta kompletnie nie ma sensu. Mówimy o łuczniku i mówię o błędach/niedociągnięciach związanych z łucznikiem i jego skillami (głównie chodzi o zbyt mały zasięg pułapki).

  Cieplutko pozdrawiam

  PS: a co do 80% negatywnych opinii... piszesz jak ktoś kto właśnie zaczął czytać forum, prześledź sobie wiadomości stare. Ludzie ZAWSZE narzekali i zawsze będą narzekać, nawet jeśli zmiany są jak najbardziej pozytywne. Dlaczego? Bo tak najłatwiej. Zamiast docenić pracę moderatorów, którzy usprawniają grę (zdarzają się wpadki, ale trzeba to im wybaczyć, też są ludźmi zwłaszcza, że od 2-3 lat gra idzie w dobrą stronę), łatwiej po prostu powiedzieć: "ble, nie podoba mi się, ja bym to zrobił lepiej.".
   
  Last edited: Feb 25, 2021
 8. wojtekwjk

  wojtekwjk Regular


  O czym ty piszesz w ogóle, nie przekręcaj mojej wypowiedzi.Czy ty w ogóle grałeś przed CE ? Z której bajki typie wypadłeś ? Mówiłem że mieli wymaksowane postacie przed CE, a widząc to co z nimi zrobili po CE (czyli całkowity downgrade wszystkiego co osiągnęli przez lata gry) doprowadziło do tego że przestali grać. Nikt z nich nie odszedł przed rozszerzeniem tylko PO . CE powinno dostarczyć nowych misji, treści, mobów bossów a nie zniszczyć istniejące postacie - a to właśnie zrobiło. Obecne granie łucznikiem jest namiastką tego co było. Gra stała się drewniana i nudna. Pułapka którą musisz postawić jakbyś klocka stawiał jako podstawowy skill UWAGA - klasy dystansowej oraz spamowanie rozproszonym strzałem do porzygu - tak wygląda teraz gra łucznikiem. Z resztą nie tylko łucznikiem. Ludzie hurtem spieprzają z tej gry, błędów jest masa, cała masa a nasi kochani twórcy robią sobie płaszczyki dla paymentów i twitchowych (*****) którzy im donejty i subskrypcje wysyłają. Po CE główny kanał discordowy praktycznie zamarł. Aktywność spadła drastycznie. Widziałes ankiety dotyczące 3 ostatnich dużych eventów które były dostępne na discordzie ?. Blisko 90% osób oceniło te eventy jako "złe" albo "bardzo złe" i to nie z powodu samego eventu ale jego grywalności i ogólnych wrażeń, a skille i itemy miały na to ogromny wpływ. Ale co tam 80 % czy tam 90%, to pewnie cymbały, ty masz rację. Mam dla ciebie propozycję bo nie chce mi się już kłócić. Napisz swoją opinię na angielskiej sekcji (tam też jest wątek dyskusyjny o CE) gdzie nie ma żadnej cenzury a modzi nie mają kija w dolnej części pleców i można swobodnie sobie rozmawiać. Zobaczysz jak miniumum kilkanaście osób, weteranów gry, wyjaśni ci, w kilku męskich słowach jak bardzo się mylisz :)
   
  Last edited by moderator: Feb 25, 2021
 9. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  1 Co do pierwszych kilku zdań to przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post, tym razem ze zrozumieniem.
  2 Spam rozprosznym do porzygu, rozumiem, że spam wybuchową do porzygu jest znacznie lepszy
  3 klasa dystansowa? mówimy o łuczniku jak coś. Łucznik jest klasą hybrydową,a nie dystansową.
  4 Zdecyduj się czy mówimy o negatywnym nastawieniu ludzi do CE czy do samych eventów. Bo jeśli chodzi o same eventy to poza paroma wyjątkami są faktycznie tragiczne, stąd te opinie. Kwestia tego, że zrobiono kopiuj wklej eventu sprzed CE do gry po CE, a jak wiadomo to jest już zupełnie inna gra i eventy, które były bardzo fajne na 55 po CE są kiepskie i nie do zrobienia.
  5 Całkowity downgrade postaci i dlatego przestali grać? Rozumiem, że znajomi grają od 2 lat jakoś, a nie od bety. Starzy gracze wiedzą, że regularnie co 2-3 lata(a nawet częściej) wszystko jest kasowane, zostają nieliczne rzeczy, które pomogą się szybciej rozwinąć, ale generalnie gracz tracił 95% swojego dobytku, więc skąd nagle zaskoczenie tą sytuacją? Od takich "weteranów" to ja nie potrzebuję żadnych wyjaśnień :D

  6 w jednej, jedynej sprawie przyznam ci rację z tego posta: błędów jest naprawdę dużo, w momencie wejścia CE było ich makabrycznie dużo...moim zdaniem ta łatka powinna wejść tak z pół roku później(co najmniej), powinni wszystko lepiej dopracować przed wpuszczeniem na serwery, zamiast starać się dotrzymać terminu. Cały czas siedzą i je naprawiają, błędów jest coraz mniej, ale co się gracze namęczyli i się jeszcze namęczą, bo podkreślam, w dalszym ciągu jest ich dużo, to zostawi to mały niesmak
   
  Last edited: Feb 25, 2021
 10. Dekso

  Dekso Someday Author

  Eradan111 - Czytając twoje posty mam wrażenie, że grasz od miesiąca, bo to co napisałeś o łuczniku, to jest śmiech.
  A tym zdaniem, tylko to potwierdzasz.
   
  janus160121typek1 likes this.
 11. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  Przykro mi, że nie umiecie ustawić postaci, proponuję poznać grę, potem pisać posty na forum pokazując ile się wie.
  Popatrzcie sobie na sreeny osób, które budują swoje postacie zaledwie 4 miesiące na DL. Średni dmg osób które znam to jakieś 200k dmga. Niektórzy 150k inni 220k albo więcej, w każdym razie te okolice na 1h bez buffa. Inni latają na 2h i mają w okolicach 300k.
  a to ile dokładnie ma postać zaraz po wbiciu 100 to kwestia bardzo sporna,zależy czy to nowa postać która nawet itemków nie craftowała tylko od razu wbiła 100 czy stary gracz który miał silną postać,a po wbiciu 100 w 2 dni zrobił sobie wszedzie 4 plat po 95%+ (bo obecny craft tak działa)
  Jeśli uważasz, że 75k dmga dla nowej postaci na 100lvl to sprawa nierealna i to co napisałem o łuczniku jest bzdurą to masz do tego prawo, pisz co chcesz. Moje posty kieruje do osób które zrozumieją przekaz i mają bazową wiedzę na temat obecnej rozgrywki
   
  Last edited: Feb 25, 2021
 12. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  miras09, wojtekwjk - z Waszych postów usunąłem wulgarne słówka.

  Proponuję też ochłonąć, bo widzę, że wszystkich zaczynają emocje ponosić. Można dyskutować z kulturą.
   
 13. Dekso

  Dekso Someday Author

  Widzę, że dalej nie kumasz, to ci podpowiem, ten łucznik z 75k był na 55lvl, przed aktualizacją.
   
 14. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

   
 15. MistrzDSO

  MistrzDSO Forum Greenhorn

  Nie, nie będzie na 100lvl. Tak samo jak wcześniej pas zapału był na zwykły i inny tier tak i teraz będzie na każdy z poziomów. Tylko po prostu koszt złota będzie o wiele większy niż wcześniej ze względu na to, że drop jest większy złota teraz.
   
 16. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  na jakiej podstawie sadzisz, ze temu pasowi zostana tylko zauktualizowane wartosci do nowych lvli?!
  nie widac, co sie stalo z kazdym setem po ce?
  dragan = useless
  karba = useless
  q7 = useless
  eq z kostek tez miales tierowane w zaleznosci od tieru kostki, a jakie itemki teraz z nich leca? 100lvl ^;-

  napalacie sie na ten pas nie majac zadnych podstaw, zeby myslec, ze bd on rownie uzyteczny, co przed CE, natomiast przeslanek do tego, ze bd bezuzyteczny jest calkiem sporo
   
 17. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  marcel_44, MistrzDSO, KulawyMao, Eradan111 - Wasze posty przeniosłem, gdyż nie bardzo pasowały do dyskusji o roadmapie. Niektóre też połączyłem, gdyż w wyniku przeniesienia zrobił się double-post.
   
 18. Manfi86

  Manfi86 Advanced

  Zrób po CE nową postać i bez premki wbij 100 lvl wiedzy. Powodzenia i odezwij się za :eek: 2 lata jak już wbijesz .. ;)
   
 19. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  Widzę, że nie czytasz zbytnio o planowanych zmianach w grze. Drop wiedzy ma być najpóźniej w ciągu paru miesięcy naprawiony i wbicie maksymalnego poziomu będzie formalnością.
   
 20. Manfi86

  Manfi86 Advanced

  Odnoszę wrażenie, że uważasz się za eksperta w dziedzinie DSO. Wobec czego jako ekspert powinieneś wiedzieć co to znaczy w DSO "planowanych zmianach" oraz "w ciągu paru miesięcy".

  Dla mnie wyznacznikiem zmian jest podana data aktualizacji jej numer oraz patchnoty, wszystko inne ignoruje.
   
  janus160121typek1 and modrzejkuz like this.
Thread Status:
Not open for further replies.