Discussion DYSKUSJA: Wielka Aktualizacja "Mroczne Dziedzictwo"

Discussion in 'Sekcja Polska' started by VenusIT, Dec 3, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. agent-kaziu

  agent-kaziu Active Author

  Za parę miesięcy to będzie po ptakach, DSO będzie martwe.
   
 2. Dominico

  Dominico Forum Baron

  To prawda, drop jest marny: 1 stos na ok 30-50 Gromowych Buków, ale jest.

  P.S.
  Mam wrażenie, że osoby które piszą o „super dropie" mylą tę misję z inną na zbieranie drewna, ze zwykłych mobów.
  Bo nie jest możliwe zebranie 50 sztuk z 3 mapek gdzie strażników z których dropi jest 8. :p
   
 3. modrzejkuz

  modrzejkuz Active Author

  Ją odpuściłem ta misję choć zawsze staram się wszystkie wykonać. Po dokładnie 59 mapkach moja cierpliwość się skończyła. Stanęło na 2/50 i tyle.

  Planowane zmiany to sobie można czytać i czytać..... i nic z tego nie wyniknie. Obiecanki i zapowiedzi BP a stan faktyczny w grze to bardzo często dwa całkiem odmienne stany. Natomiast co do dropu wiedzy..... bądźmy poważni kilka miesięcy na poprawienie ? Gdyby chcieli zrobiliby to w godzinę.

  Tak obserwuję kolegi posty w 3 wątkach i mam wrażenie , że kolega jest zapatrzony w grę i jej developera jak w obrazek. Wg kolegi wszystko jest cudne, miodne i wspaniałe a inni gracze krytykujący stan gry i samo BP się nie znają i są ignorantami. Proszę nie zapominać, że każdy ma prawo do swojej oceny i ma prawo się nie zgadzać z czyjąś opinią i nie może być traktowany przez to obcesowo, ani nie może być podważana jego wiedza na dany temat.
  Osobiście nie twierdzę, że w obecnym stanie gra jest całkowicie do niczego ale takie wychwalanie gry jak u kolegi w postach trąci trochę śmiesznością. Jeśli nadal uważa kolega, że jest pięknie i cudownie w grze to proszę prześledzić na forum ilość negatywnych opinii na temat gry po CE i ilość tych pozytywnych. Myślę, że to wystarczy jako wiarygodna ocena stanu gry.
  To tyle ode mnie....
  A byłbym zapomniał...... gram od 2012r i wiem jak wyglądała gra i jakie "zagrania" robiło BP - to tak gwoli uzupełnienia, gdyby koledze przyszło do głowy znów pisać, że opinia świeżaka bądź gracza z 2 letnim stażem go nie interesuje bo nie jest miarodajna i wiarygodna ;).

  Popieram w pełnej rozciągłości . Przez ostatnie 8-10 lat BP wielokrotnie dało podstawy do takiego podejścia. Ciężko by było zliczyć ile to różności zapowiadano w grze, obiecywano a które nigdy się nie pojawiły. Druga niezliczona ilość obietnic to obietnice spełnione ale z kilkunastomiesięcznym opóźnieniem w stosunku do zapowiedzi bądź też w stanie odmiennym niż uprzednio zapowiadany.
   
  Last edited by moderator: Feb 27, 2021
  eszebesze likes this.
 4. MistrzDSO

  MistrzDSO Forum Greenhorn

  Nie ogarniam dlaczego każdy narzeka na grę, przecież ogłoszenia na discordzie są i niektórych rzeczy nie warto naprawiać ze względu, że mają ulec zmianie, także po co naprawiać coś co w kolejnej aktualizacji będzie działać zupełnie inaczej? Każdy narzeka na drop wiedzy ale przecież są szcześciany, wystarczy odpalić premium, jest darmowy kod bonusowy który dają na początek gry, albo z Twitcha albo z YouTube i daję Premium na 7dni. To wystarczająco długo by uzbierać tych kostek dużo, potem można odpalić dodatkowe x2 premium które dostaje się na 15 i 20lvl i jest kolejny tydzień. Kostki dają wiedzę także ja nie widzę problemu. Poza tym wiedza leci także z bossów mini i skrzynki po wyczyszczeniu mapki.
  100 wiedzy na jeden raz to wcale nie tak mało 100x10= 1000x 10 = 10000 wystarczy, że przejdziesz 100 razy mapkę i masz 10k wiedzy, to jest mało!? Nie wiem jaki wy chcecie drop wiedzy ale spoko. Jak ktoś myśli, że po miesiącu wbije maksymalny poziom to jest w błędzie to jest gra w którą gra się latami by osiągnąć całą fabułę. Czyli jednak musicie pograć chociaż 2lata by mieć koks postać. :) Zaznaczę, że 100 wejść to mało. Wystarczy wybrać TLI - Tajna Lisia Infosekcja. Powodzenia w farmieniu!
   
  Eradan111 likes this.
 5. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  modrzejkuz - Twoje posty połączyłem. Przypominam o istnieniu opcji Edit.
   
 6. banan866554

  banan866554 Forum Greenhorn

  Zróbcie coś z wejściami na mapę bossa bo każdego przydziela na inna czy to portem czy całe Q.Gracze tracą mm,fragmenty, sfery co jest bardzo frustrujące.
   
  Eradan111 likes this.
 7. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  I o to się rozchodzi.

  Problem w tym, że wszyscy gracie w grę, do której dostęp jest w pełni darmowy. Oczywiście możecie sobie kupować różne pakiety premium, ale to nie zmienia faktu. Gracie w grę, w którą inni ludzie włożyli tysiące godzin swojego życia, ciągle ją zmieniając i modernizując, a w zamian od 10 lat słyszą od ludzi tylko jacy to oni są okropni i bezmyślni. To jest po prostu przykre gdy czyta się forum i widzi to co ludzie wypisują, właśnie dlatego reaguję. Przykro mi to mówić, ale prawda jest taka, że nie macie prawa do domagania się czegokolwiek w tej grze. Moderatorzy udostępniają nam darmową grę: osoba A jest zadowolona i w nią gra, osoba B nie jest zadowolony i w nią nie gra...fajnie jakby to była prawda. Zamiast tego ludzie ciągle narzekają, od 10 lat 90% postów to narzekanie.


  Oczywiście, że każdy ma prawo do swojej opinii i nie twierdzę, że jak ktoś ma odmienną od mojej to jest niewiarygodny-jeśli ktoś tak mnie zrozumiał to przepraszam, ale nie o to chodziło.
  Nigdzie nie pisałem, że osoba, która gra 2 lata czy krócej nie ma prawa do wyrażania opinii. Jeśli jest zorientowana jak gra działa, niech jak najbardziej dzieli się swoją wiedzą. Gorzej jak ludzie, którzy nawet nie poznali treści nowej łatki, bo grali w nią np. tydzień i przestali, mówią jaka to ona jest zła i że nie da się grać... no nie da rady. Ludzie, którzy grają aktywnie 4 miesiące na Dark Legacy ciągle odkrywają tę grę i nie wiedzą wszystkiego np. na temat jak najefektywniej grać itd.

  Proponuję, aby ktoś w końcu przeczytał mój post i nie uznał tego za atak na siebie, na który musi odpowiedzieć podobnie tylko, żeby to sobie przemyślał i zrozumiał co próbuję przekazać.

  10k wiedzy ot tak za np. bonus w postaci kodu to sporo. Ale 10k wiedzy ze 100 mapek to już nie jest dużo patrząc na to ile potrzeba. Akurat nie dziwię się dlaczego gracze na to narzekają. Chociaż najlepiej jest po prostu poczekać... drop jest na tyle słaby, że MUSI zostać poprawiony i to w najbliższej przyszłości.

  Ale z tym się jak najbardziej zgadzam. Błędów w grze jest obecnie masa i każdy niepotrzebny wkład w jakieś naprawy takich rzeczy powoduje spowolnienie tego do czego docelowo dążymy. Borykamy się z wieloma problemami, bo moderatorzy po prostu muszą wybierać co zrobić teraz, a co później, bo tak jakby są ludźmi i też muszą spać, zamiast naprawiać bugi 24/7 przez kilka miesięcy- programowanie to bardzo powolny proces.
   
  Last edited: Feb 27, 2021
 8. Geraldinio

  Geraldinio Advanced

  w 2 lata zrobić postać koksa? :)
  Trochę sie kolega zagalopował, gram od 2011 roku (z roczną przerwą) i przez cały ten czas posiadałem premium/deluxe. Mam wiedzę na 204 lvl, wszystkie runy i większość kamlotów wymaksowanych, itemy na 140 lvl z platynami na 99-100%, a mimo to biję 10 minut bossa na bolesnym, a na rozlewie padam co kilka sekund, daleko mi do koksa, co robię nie tak? ;)
   
 9. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  3 miesiace na naprawienie dropu wiedzy, ala zmienienie 1 wartosci z 0,00001% na 2-5%, co zajmie Ci 5sec?
  kogo obchodza informacje na dc? po to istnieje forum, zeby podawac informacje, pomijajac to, ze ich 'zmiany w przyszlosci' odnosza sie do blizej nieokreslonej przyszlosci, czyli moze za miesiac, a moze za 5 lat, a moze wcale, bo bp duzo planuje, a wiekszosc z tego i tak nigdy nie robia
  specjalnie dla cb poszedlem na bossa na tli i co? dostalem 17 wiedzy, gdzie na 1 poziom potrzebuje jej ponad 17k(a to dopiero 203lvl) = 1000 map na 1 lvl wiedzy = powodzenia w dobijaniu do 300lvla wiedzy
  otworzylem tez specjalnie dla cb 100 kostek = dostalem cale 0 wiedzy.

  to ja Cie wyprowadze z bledu
  w 2 lata to mozesz sie posmyrac, a nie wymaksowac postac jak masz rodzine, albo zycie prywatne.
  zeby wymaksowac postac w 2 lata(chodzi mi o czasy przed CE) musialbys albo sporo placic, albo grac po kilka h dziennie
  no i przedewszystkim....dla bp 2 lata to idealny czas, zeby wywrocic wszystko do gory nogami poraz kolejny
  wiec powiedzmy, ze po 2 latach bd juz niedaleko swojej idealnej postaci, po czym bp 1 latka zrowna twoja postac z odchodzami i bd zaczynal wszystko niemal od 0.
   
  Eradan111 likes this.
 10. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  Obecnie statystyki postaci nie mają zbytnio znaczenia. Liczy się sposób i jakość wykorzystania skilli.
   
 11. modrzejkuz

  modrzejkuz Active Author

  I tu niestety przyjacielu nie masz racji. Jak najbardziej mamy prawo domagać się czegokolwiek w grze. Wystarczy założyć czysto hipotetyczną sytuację: Gracz nazwijmy go X... wykupuje premium deluxe na 12 miesięcy. Po 2 miesiącach trwania delux-a developer wprowadza CE, które wywraca grę do góry nogami. Gracza X gra w takiej formie nie interesuje. Uważasz, że ma machnąć ręką na 10 miesięcy deluxa za które zapłacił i nie domagać się za nie zwrotu? On chciał grać w grę w formie w jakiej byłą kiedy kupował deluxa .
   
  aBDuLHaMiTHaN likes this.
 12. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  A gdzie masz w umowie jakąś wzmiankę o tym, że nie mogą zmieniać jakości członkostwa premium w trakcie wykupienia tego przez gracza?
  Już nie mówiąc o tym, że jest to wina kupującego, gdyż zrobił tak nierozważny ruch jakim był zakup większy niż miesięczny.
   
 13. Geraldinio

  Geraldinio Advanced

  Nie do końca rozumiem pojęcie "sposób i jakość wykorzystania skilli"
  Domyślam się, że chodzi o doświadczenie i wiedzę, więc proszę szanownych kolegów o weryfikację, co jest ze mną nie tak ;)
  Wiedza:
  [​IMG]

  Doświadczenie:
  [​IMG]

  Skille postaci:
  [​IMG]
   
 14. Adrian5798

  Adrian5798 Padavan

  Tu chodzi o to, by potrafić tak łączyć ze sobą używane skille i bonusy z nich, by dawały jak najlepszy efekt... Samą świadomość, czy i jak dany skill oddziałuje na inne i jak działają na danych wrogów.
  Dla przykładu wezmę pod uwagę mojego maga, na którym gram 2 ustawieniami - pod ogień i pod lód. Ustawienia pod ogień używam głównie do farmy moobków. Mam kilka czarów, które mogę używać razem z ognistymi atakami i jednocześnie zwiększą moją efektywność na polu bitwy. Na bossach jednak ogień wg mnie jest słabszy niż lód, dlatego na nich używam lodu oraz używam skilli (i peta, karabossy, zmniejszającej odporność na lód), które będą wzmacniały moje ataki - u maga pierwszym nasuwającym się skillem jest Osobliwość, czyli wirek. Bez użycia na wrogu wirka, moje ataki są dużo słabsze niż jak rzucę ten wirek...
  Masz 204 poziom wiedzy, więc raczej wiesz, jak zachowywać się podczas walki z trudniejszymi przeciwnikami oraz to, czy są skille (i jakie), które ulepszyłyby działanie innych.
  A tak patrząc na twoje statystyki i ekwipunek, to widać iż brakuje ci punktów życia - na swoim magu nawet mam ich więcej, a nie jest jakoś typowo ustawiony pod wytrzymałość. No i druga rzecz rzuca się w oczy - nosisz prawie same legendy, spróbuj je pozamieniać na jakieś unikaty, może jakiś set? Pomyślałbym też o przesunięciu punktów wiedzy z blokady, bo ok. 6% to prawie tyle co nic. Też speed w ataku nie jest jakiś specjalny - chociaż widzę że 2h, to już rozumiem, czemu nie chwytasz 4,0.

  Tylko że ta jakość członkostwa premium, tak na dobrą sprawę, nie została zmniejszona. Wręcz przeciwnie - dodano lepszy drop w tych sześcianach, a tak poza tym, to wszystko z listy korzyści zakupu pakietu Premium i Deluxe została taka sama - nie została pomniejszona nawet o jeden podpunkcik. Otrzymujesz dokładnie te same rzeczy przy zakupie Premium, jakie otrzymywałeś pół roku temu, nawet z małą nawiązką z powodu możliwości dropu niektórych rzeczy z sześcianów, które wcześniej nie dropiły.

  To samo, co powyżej... Lista korzyści nie była zmieniana, więc twórcy się wywiązują z dostarczanego produktu. Ten Gracz X nie wydawał swoich pieniędzy, żeby mieć możliwość zagrania w grę, tylko żeby mieć jakieś dodatkowe profity. A to, czy one są teraz bardziej przydatne, czy mniej, to już trzeba sobie samemu odpowiedzieć.

  Właśnie chodzi o to, że takie błędy w grze wgl nie powinny się pojawiać, a w tej grze masz błąd za błędem. Jeden tworzy kilka kolejnych. To chyba dużo świadczy o osobach pracujących przy tej grze. Tym bardziej, jak największą aktualkę wypuszczają z większą ilością błędów niż nasz polski Cyberpunk, przy którym było ze 100 razy więcej roboty. A mimo wszystko, BigPoint małą firmą nie jest.

  Nie każdego stać na kupno pakietu i nie każdemu się to opłaca. Poza tym kody i pakiety o których wspominasz, obowiązują tylko w pierwszych dniach gry. I fakt - wiedza leci z bossów, czy miniaków, ale za to jak leci. Często dostaje się mniej niż 20 wiedzy, więc drop jest gorszy niż był za czasów 55 lvli, bo są większe przedziały (1-25; przy 5x25% runach do wiedzy, to jest z 2-56, na 55 lvlach przy 5 runach było to 26-50, więc drop jest gorszy).
  Co do dolnej części - nie każdy ma tyle chęci, żeby robić 100 mapek dziennie, nie każdy ma tyle czasu żeby tyle dziennie farmić. W dodatku dochodzą do tego różne zapychacze pokroju niedopracowanych do końca eventów, czy też trochę czasu trzeba poświęcić na ulepszanie postaci. Żeby gra była zachęcająca do użytkowania, nie może być aż tak monotonna, chyba że jesteś typowym nolife'm za przeproszeniem. Pamiętaj też, że gra powinna też umieć zachęcić nowych graczy do wejścia w ten świat, a raczej po wbiciu max lvla (nie piszę 100, bo co jakiś czas się zwiększa), jeśli nie będą sobie radzili, to po prostu grę opuszczą. A patrząc na to, że sporo graczy odchodzi z gry, to gra do przetrwania potrzebuje ich jak kwiat wody. Pomyśl najpierw, co piszesz, bo nie patrzysz w ogóle na to, jak gra się innym, tylko na to, jak tobie się gra, będąc pewnie już na poziomie robienia imperialnych kamieni. A zadowolenie pojedynczej jednostki przy niezadowoleniu sporej grupy osób raczej nikogo nie zachwyci.

  Pozdrawiam i sorki za lekturkę ;)
   
  Eradan111 likes this.
 15. modrzejkuz

  modrzejkuz Active Author

  OK niech Ci będzie. Odpowiem zatem inaczej na to co napisałeś. Załóżmy, że kupujesz nowy samochód z salonu , konkretny model , konkretny silnik itd. Użytkujesz go 2 miesiące po czym developer wymienia ci silnik na słabszy, wygodne skórzane,podgrzewane fotele wymienia na gorsze bez podgrzewania. Produkt się zmienił, ale wszystko jest w porządku, nie masz prawa do żadnych roszczeń, bo ...w umowie zakupu nic nie było o tym, że developer (na spółkę z producentem) nie może nie wymienić silnika na gorszy?

  Wybacz ale prezentujesz filozofię Kalego: jak nam (BP) ukraść krowę i zjeść to źle i tak nie wolno ale jak my ukraść (graczom) krowę i zjeść to wszystko w jak najlepszym porządku.
  Kończąc życzę koledze aby któregoś dnia sam nie padł ofiarą swojego zauroczenia i bezkrytycznego zakochania w BP i DSO.
   
 16. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  Ustawienie skilli jest ważne, ale ważne jest też, aby dobrze znać skille. Wczytaj się w nie i potestuj co jak działa, aby znaleźć metodę najlepszej farmy(warto też spytać znajomych jak farmią i jeśli robią coś lepiej to brać z nich przykład). Jakość czyli po prostu praktyka - ćwicz, ćwicz i ćwicz, aż w końcu będziesz bezbłędnie, odruchowo wykonywać sekwencję, którą wcześniej sobie ustaliłeś.

  PS: polecam 1h+ tarczę Dżina. Z tego co wiem dla woja ogólnie 2h lepsze,ale ta tarcza jest naprawdę kozacka u rycerzy, więc moim zdaniem chyba warto zrezygnować z 2h. Na dodatek dopóki nie będziesz miał 80% kryta to lepiej inwestować bardziej w niego niż w sam dmg.

  Możesz też spróbować zdobyć set króla. Jest to fajny przejściowy set, który w miarę łatwo można zdobyć. I pamietaj, że nie musisz go zdobyć na 140/145lvlu. Różnica między itemem na 100 a itemem na 145 nie jest duża, wręcz mikroskopijna w porównaniu do całości statystyk.
  Pomyśl też o secie mechanicznym z gór kryształowych. 2 części tego setu dają aż 4,2k kryta = na start świetny set
  Osobiście zaraz po wbiciu 100lvla kupiłem DS 4/5 i założyłem kostki 4/5, ale myślę, że możesz olać już ten etap i od razu pójść w króla,dżina i mechaniczny.
  Pomyśl też o pierku morta albo q5. Można je zdobyć z mobów, więc są dosyć łatwe do zdobycia (mort hale śmierci, q5 farma samego żuka i błotka i reset).
  Pamiętaj też o używaniu białych leków i toników na kryta. Są bardzo tanie i możliwe do kupienia w krajach pólnocy (Jarlshofn i Kopalnia Hugona)
   
  Last edited: Feb 28, 2021
 17. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  tyle bzdur w 1 poscie ;d
  bo gosc grajacy od lat tankiem nie ogarnia skilli xd
  no tak, tutaj mowisz, zeby bral set nawet na 100lvlu, gdzie roznica statystyk poszczegolnych itemkow wynosi 60-100%(zaleznie od itemku) w porownaniu do 145lvla
  a tutaj
  mowisz, ze 4,2k kryta to duzo
  a wiec sie zdecyduj, tam ma tracic kilkanascie k dmg i kiladziesiat k hp, a tutaj ma sie martwic o 4,2k kryta, ktore mu zwieksza kryta moze o 1%?
  pierek morta ma slaba wartosc bonusowa, nie oplaca go sie robic, za to q5 jest o wiele lepszym wyborem, bo sie ladnie dmg stackuje i mozna sobie cos ladnie podbic, niemniej....co mu po dmg jak pada na 2 hity? u tanka przezywalnosc na 2 hity jest niewystarczajaca do swobonego grania(rozlew krwi, staty defensywne mam troszke slabsze od niego i niektore moby mi bija po 900k+)

  patrzac tak po tych setach na moje to w wiekszosci nie ma sensu sie pakowac w cale sety, bo o ile niektore bonusy setowe sa calkiem przyjemne, o tyle w wiekszosci przypadkow statystyki unikatow same w sobie sa slabe albo po prostu tragiczne, a wiec lepiej jak dla mnie sie wyjdzie wybierajac konkretne pojedyncze czesci setow, niz cale sety, z tym, ze ja nie biore pod uwage wogole defa, a on na tanku musi = moze jakis set defensywny jest warty zachodu(ot chociazby nietykalnych na poczatek), ale dla mnie jako maga sa one bezuzyteczne
   
  Last edited: Feb 28, 2021
  janus160121typek1 and modrzejkuz like this.
 18. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  Dla twojej informacji niecałe pół roku temu weszło rozszerzenie, jak nie jesteś zorientowany to sobie poczytaj, nazywa się Dark Legacy. Rozszerzenie to zmieniło działanie prawie wszystkich skilli

  1%? Proponuję założyć ten set. Chyba nie myślisz, że faktycznie on doda czyste 4k? Porównujesz również wartości kryta do wartości hp gdzie spora ilość hp jest mniej więcej liczbą 10-20x większą od sporej liczby kryta? Gratuluję sposobu.
  DO tego proszę przytocz mi zdanie, w którym mówię, że nie warto mieć itemków na 145 i równie dobrze można mieć 100. Z tego co ja napisałem wynika, że różnica nie jest aż tak ogromna = jeśli jest to związane z godzinami męczenia się na rozlewie to lepiej zejść niżej i dostać itemek na niższym poziomie, a nie mając itemek na 100 i 145 brać ten na 100, bo to nie ma znaczenia, czytanie ze zrozumieniem się kłania.

  pierek morta ma słabą wartość i nie opłaca się go robić? Nawet tego nie komentuję.
  Osoby docelowo dążące do gry na 2h powinni się zainteresować tym pierścieniem.

  Pierwsza część, która prawie ma sens. Prawie. Defensywne sety bezużyteczne dla maga? Racja, każdy lubi padać na 1-2 ciosy.
   
  Last edited: Feb 28, 2021
 19. modrzejkuz

  modrzejkuz Active Author

  Jeśli już to ....niecałe 3 miesiące a nie pół roku :D.
   
 20. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  w listopadzie o ile dobrze pamiętam
   
Thread Status:
Not open for further replies.