Discussion DYSKUSJA: Wielka Aktualizacja "Mroczne Dziedzictwo"

Discussion in 'Sekcja Polska' started by VenusIT, Dec 3, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    O ile jeszcze ten bug szło obejść w godzinach wieczornych/nocnych znając mechanikę gry (musisz być pierwsza osobą która wygeneruje nową mapę - wtedy mogłeś kliknąć pytajnik) to dosłownie 10 misji dalej na Brigavik jest kolejna zepsuta misja - Odbicie 6/6 w której mamy ubić moby które się nie pojawiają, a jak się pojawią po 3-4 resetach misji to i tak nie zalicza ich ubicia a my nie możemy iść dalej bo jest to misja główna.
     
  2. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Nie wiadomo nic na temat możliwości zmiany wielkości interfejsu.

    Napisałem już kilka postów wyżej, że jest to zamierzone działanie i było tak od pierwszej wersji testowej r245.

    Porównać jego statystyki: podstawę, zaklęcia i ewentualnie wartości setowe lub unikatowe. W tej kwestii nic się nie zmieniło.

    O ile opis z drugiego akapitu wskazuje na przeciążony serwer (powinno się ustabilizować po czasie), to opis z trzeciego wskazuje na opis pewnego starego błędu. Zdarzało się już, że cooldown pewnych umiejętności się nie resetował po zakończeniu rundy.

    Spotkałem się z opisami tego błędu, ale go nie doświadczyłem jeszcze. Pojawiły się już takie zgłoszenia, więc problem jest znany.

    Dopytam, czy zgłoszenia takie już się pojawiły i, tym samym, czy problem jest znany.
     
  3. [Samotnick]

    [Samotnick] Forum Expert

    OK, doszedłem sam,musiałem zmienić widok ekwipunku na zaawansowany
     
  4. smiechunhs

    smiechunhs Someday Author

    nawet głupie przetapianie przedmiotów musieli popsuć nic nie widać jak sie zaznacza... albo ledwo co... po co oni w ogóle zmieniali te itemy i ich wygląd wokół czy oni naprawdę nie widzą tego ze to wygląda dziadosko nie czytelnie....
     
  5. [hexagon]

    [hexagon] Forum Greenhorn

    Ktoś napisał że lepiej połączyć pył z kamieniem niż same kamienie, od razu zapytam, nowa postać to dostanie ten pył w prezencie ? czy trzeba uzbierać kamienie, "zmielić" kamienie i łączyć z częścią którą się uzbierało. Idąc tym tokiem rozumowania to zapewne niesamowity lot będzie kamieni... Trzeba się będzie raczej sporo namachać żeby zrobić kilka kruszonych... Że o prostocie łączenia za każdym razem trzech kamieni nie wspomnę, a może o to chodzi żebyśmy zamiast robić misje, bić bossy, siedzieli z manualem w ręku i bawili się kraftingiem....

    Konkretne pytanie, mam postać na 45lvlu, przed "aktualizacją" robiłem misje międzyświata, nie istotne jakie Q, w które nie wejdę wychodzą mi na przeciw mobki na 70lvlu, czyli 25lvli różnicy. To tak ma teraz być "po nowemu" ?, tylko ja tak mam ? Czy taka ogólna "frajda" dla wszystkich graczy ?

    Drugie pytanie, do konta są przypisane postaci z lvlem niższym niż 45 (taki warunek wejścia się wyświetlił) które robiły misję Q ileś tam 3,4 itp. Co z tymi postaciami ? Najpierw orka i wbicie 45lvla a pozniej walka z 70lvlem ? Czy lepiej od razu skasować...
    Zresztą chyba wszystkie do kasacji, bo 53lvl dostaje mobki z lvla powyzej 80 chyba...
     
  6. Spide

    Spide Active Author

    Przed aktualizacją towarzysz Arachna był jedną z najlepszych jeśli nie najlepszą opcją na podniesienie kryta, lalkę się zdobywało dość trudno ale i tak większość graczy ją miała. Konkurowała często z Jabbaksem który był uboższą wersją tego peta. Po aktualizacji okazuje się że Arachna jest totalnie bezużyteczna bo teraz też daje % do ciosu krytycznego i w dodatku mniej niż Jabbaks. Jaki ma to sens? Towarzysz którego zdobywamy łatwiej bo można go kupić za 1500 złota jest po ulepszeniu lepszy niż towarzysz którego musimy złożyć z części latając po cyrku. Jak dla mnie zero logiki no ale widocznie twórcy mieli w tym jakiś zamysł.
    [​IMG] [​IMG]

    Ogólnie teraz jednym z dobrych wyborów towarzysza wydaje się Dragan bo zwiększa i szkody i prędkość ataku co w chwili obecnej wielu pomoże.
    [​IMG]
     
    TL_Tyche likes this.
  7. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    1. Ulepszanie kamieni zostało znacznie ułatwione i uproszczone. Dla przykładu podam tylko kilka liczb. Obecnie (r245), by podnieść kamień z surowego na królewski potrzeba w sumie między 1350 a 1688 pyłu (zależy od typu kamienia). Wcześniej potrzeba było 6561 surowych kamieni, czyli przeliczając na dzisiejszą stawkę ponad 6500 pyłu. Dodatkowo nie musimy też zbierać konkretnych kamieni, by ulepszyć konkretny. Zbieramy dowolne, przerabiamy na pył i ulepszamy żądany kamień.

    2. Tak ma być "po nowemu". Poziom trudności jest teraz definiowany poziomem potworów. Każdy z poziomów trudności zwiększa poziom potworów o konkretną wartość. Można to sprawdzić w oknie wyboru poziomu trudności podczas wejścia na mapę.

    3. Międzyświat jako taki od zawsze był projektowany jako świat dla graczy "endgamowych". Zwłaszcza było to widać na najwyższych poziomach trudności. Teraz zostało to po prostu mocniej zaakcentowane. Trzeba będzie najpierw zbudować postać, by móc bez większych problemów wybrać się na poziom Zagłada w międzyświecie.


    Dostałem przed chwilą informację, że misja działa poprawnie w chwili, gdy na Brigavik wejdzie się przez Przedmieścia, a nie przez kamień podróżny. Nie daję gwarancji, że to rozwiąże Twój problem, ale warto wypróbować.
     
    Last edited: Dec 4, 2020
  8. *Amarant*

    *Amarant* Forum Greenhorn

    Bry :)

    Ja też mam problem z główną misją 6/6 . Moby mam ubite, a nie mam ubitego bossa. Byłam na tej mapie na różnych pozomach wchodząc z Przedmieścia, tak jak i teleportem i nic. Boję się skasować misję, bo nie wiem ile zadań skasuje (nawet nie popatrzyłąm, czy się da skasować)... 100k materii poszło na otwarcie tych wrót do Brigavik, a potem cos na uruchomienie wiru.. no i teraz stoję i sią zastanawiam co dalej.
     
  9. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    Próbowałem i tak i tak z dobre 15 razy, na różnych poziomach trudności,w grupie i solo. Dalej nic. Jak wchodzę od Przedmieść Cardhun to jedynie pomija mi punkt 1 z tego co napisałem troszkę niżej, ale potem i tak nie zalicza mobków albo bossa

    Jak usuniesz misję to skasuje ci tylko ostatni jej wątek więc luz będziesz musiał się jeszcze raz przebiec na przedmieścia Cardhun a potem na mapkę - no i wydać na nowo 1500 materi. Problem jest taki że nic to nie zmienia. Dotychczas ta misja zbugowała mi się na 3 różne sposoby: 1. Mobki nie pojawiły się wcale 2. Mobki pojawiły się ale nie zaliczyło ich zabicia 3. Mobki pojawiły się, zaliczyło ich zabicie ale na koniec nie pojawia się Mardoll którego muszę pokonać. Efekt jest zawsze taki sam - misji nie można skończyć.
     
    Last edited: Dec 4, 2020
    *Amarant* likes this.
  10. łucznik33

    łucznik33 Forum Apprentice

  11. wifirifi1989

    wifirifi1989 Forum Greenhorn

    Nie zauważyłem takiego pytania, może jest to już wyjaśnione jednak chce zapytać o te "kulki życia", zostały one wycofane? przed aktualizacja znacznie częściej one wypadały a teraz strasznie rzadko...
     
  12. *Amarant*

    *Amarant* Forum Greenhorn

    Dzięki za odpowiedź, teraz nie mogłam dokładnie sprawdzić, bo jest hotfix, ale właśnie tego bossa Mardolla mi brakuje do zadania. Myślałam jednak, że to ja coś nie tak zrobiłam. Teraz już wiem, że nie jestem osamotniona. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, w takim razie nie będę na razie nic usuwać.
     
  13. Totentamten

    Totentamten Junior Expert

    Tak i nie. Mimo wszystko dość uciążliwe jest "mielenie" kamieni na pył. Od wczoraj uzbierałem kilkaset kamieni od surowych do zwykłych - lecą na potęgę - i aż mnie skręca na myśl o przetapianiu tego później. Brakuje mimo wszystko opcji jak w przypadku przetopu na glify. A tymczasem stół, wybrać jeden kamień, zaznaczyć, że chce się z niego pył, kliknąć strzałkę żeby zmielić wszystkie, potwierdzić...
    Podnoszenie również nie jest optymalne, chociaż już przy wyższych kamieniach i coraz rzadszym podnoszeniu nie aż tak bardzo uciążliwe. Jednak teraz po wybraniu kamienia i wybraniu opcji podniesienia na wyższy poziom, trzeba ponownie kliknąć kamień żeby wrócił na stół. Po podniesieniu gdy chcemy wykonać kolejne, znowu to samo. Tak więc w tym przypadku bywało dużo prościej.

    Poza tym:
    Skille/talenty - jeszcze za wcześnie żeby ostatecznie ocenić. Gra magiem wydaje się póki co nudniejsza.
    Część ulepszeń skilli wraz z talentami wydawała mi się absurdalna, z jednej strony ulepszanie skilla pozwoliło zejść z kosztem zasobu do 0 oraz podnieść obrażenia, to dodatkowo talent też oferował zejście z kosztu zasobu, tylko po co?
    Wpływ unikatów na talenty - podoba mi się, jednak znowu, z ostateczną oceną trzeba poczekać, czy aby na pewno jest to dobrze zbalansowane.

    Craft - tutaj super pod każdym względem. Fakt wpływu zaklęć wyłącznie na bazowe statystki ok. Problemem może być tylko opis zaklęć prędkości ataku.

    Wartości prędkości ataku/biegu, szczerze jakieś dziwne tyle zer po przecinku. Niech mają wpływ jaki mają, ale dla samej intuicyjności odbioru można liczbę przedstawić w postaci % bo tak to mamy chaos.
    Ogólnie z prędkością ataku jest coś nie tak. Wrzuciłem w ozdobę 4 platyny na prędkość ataku. Ozdoba w podstawie ma prędkość ataku i moja prędkość ataku wzrosła z 2,048 na 2,087... Serio? 0,039? Zrozumiałbym 0,39.

    Interfejs badziewie. Pasek skilli niedopracowany/mały, ikona przenoszenia ucięta. Te "kolumienki" na esencje tak miniaturowe, że czasami trudno trafić eską w slot na nią. Ikony przedmiotów podobnie jakieś zacofane. Kamienie w przedmiotach "kwadratowe", brakuje kanału alpha i jakichś przezroczystości miejscami.

    Poziom grupy zrestartowany - to jest patologia, żadne tłumaczenia, że został zmieniony (tylko częściowo) nie przekonują mnie, że to wystarczający powód żeby uwalić graczom to co kiedyś wypracowali.

    Wiedza - drop jest tragiczny, runy na 25% do wiedzy i na tyle co pograłem od wczoraj, to może 5% wbiłem, podczas gdy przed CE w porównywalnym czasie spokojnie podniósłbym poziom wiedzy o cały lvl.

    50 slotów na runy max, w teorii mało, w praktyce staram się zrozumieć, że ma to na celu ukierunkowanie graczy pod jakiś konkretny build, żeby nie można było mieć wszystkiego. A runiczne ozdoby koloru białego, coś czuję, że są podkładką pod kolejne "rozszerzenia". Za jakiś czas okaże się, że dodadzą nowe ozdoby - zielone i niebieskie - czym lepsza rzadkość to będzie wzmacniać działanie run o 1%, 2%... Jakieś takie mam przeczucia.

    Boli brak pełniejszych informacji jeszcze przed CE. Ilu graczy wiedziało, że mogą sporo zyskać, jak przed CE stopią swoje święte i królewskie ametysty, diamenty, cyjanity? Owszem można było taką informację zdobyć samemu i skorzystać, ale myślę, że nawet nie 10% to ogarnęła.

    Sporo błędów, live server po aktualizacji - tak to mógłby/powinien wyglądać test serwer. Mam postać na testowym ale nie miałem czasu ani chęci rzeźbić tam lvl'a, zdobywać sprzęty. A wystarczyłaby możliwość kopiowania kont z live na test i od razu testowanie byłoby efektywniejsze - łatwość dla graczy i plusy dla developerów, ale po co nie?
     
  14. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    Wszystko już działa, po hotfixie misję udało się zrobić za pierwszym razem.
     
    TL_Tyche likes this.
  15. [hexagon]

    [hexagon] Forum Greenhorn

    To w takim razie dlaczego gdy najeżdżasz myszką na wejście widzisz swój lvl, przykładowo 45, gdy wchodzisz do środka mobki są na 70lvlu.
    Niech od razu brama pokazuje minimalny lvl 70..
    Może i faktycznie, od teraz nie dla wszystkich luxus międzyświatów, ale różnica 25lvli to chyba lekka przesada...
    Grałem do tej pory na poziomie "dręczący" i mobki były na moim poziomie, nie o 25lvli wyższym ..

    Budowanie postaci.. myślałem że po to się wchodzi do mędzyświata żeby zbudować postać...

    Nie otrzymałem odpowiedzi co z rozpoczętymi misjami, mam 33lvl a wejście zaczyna się od 45lvla.. zrobione 80% zadania i teraz co ?
     
  16. tajo1

    tajo1 Forum Apprentice

    O co chodzi z krytem przed aktualizacją miałem 80% na inf4 a teraz mam nieco ponad 33% na normalu? Kamienie i runy te same co poprzednio.
     
  17. *Amarant*

    *Amarant* Forum Greenhorn


    Dzięki... Ja przed chwilą sprawdziłam i bosa na mapie nie mam, chyba po prostu muszę teraz usunąć i zrobić całą na nowo... albo podłączyć się do kogoś kto ją będzie robił.
     
  18. trojliter

    trojliter Someday Author

    ok thx - tylko wydawało mnie się ,że gdzieś czytałem ,że będzie Opali 30 sztuk i wiem ,że to nie są klejnoty , A jak sprawa nieotrzymanego glifu za rdzenie - powinienem dostać kilkaset mln a nie otrzymałem nic , widzę ,że jest już aktualizacja ale nic sie nie zmieniło w tym temacie ?
     
  19. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    W kwestii glifów za rdzenie, to nadal musimy czekać na decyzję Producenta. Jak będzie coś wiadomo, to na pewno pojawi się stosowne ogłoszenie.
     
  20. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Wszystkim, którym wyrzuca runy/kamienie do inwentarza radzę przekopać kobolda.

    Sprawdźcie, czy nie macie zachomikowanych gemów w przedmiotach. Jeżeli nie były one zmieniane skryptem w trakcie aktualizacji kamienie NIE były wyjmowane i nie trafiły do inwentarza.
    W związku z tym macie je, wg systemu, w użyciu i nadmiar podczepianych jest usuwany do inwentarza podczas zmiany mapy.
     
Thread Status:
Not open for further replies.