Discussion DYSKUSJA: Wielka Aktualizacja "Mroczne Dziedzictwo"

Discussion in 'Sekcja Polska' started by VenusIT, Dec 3, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Eradan111

    Eradan111 Junior Expert

    Aktualka osłabiła postacie a event wszedł w takiej samej formie?
    Mapa fatal zajmuje przeciętnej osobie z 15min i daje 93 postępu. Nie da się zrobić eventu grając 24h/7
    a mis daje 173 postepu, ale zeżarł 2,6k eski, możecie sobie policzyć ile eski trzeba na event :) = trzeba bić bez misia a jak napisałem wyżej bez misia fizycznie się nie da, chyba, że dadzą nam na to rok

    Pewnie sprawa ma się inaczej z wyfarmionymi postaciami, ale ile osób będzie miało dobre postacie po 2 tyg od wejscia lvla?
     
    Oleandryna likes this.
  2. trojliter

    trojliter Someday Author

    dzikei za odpowiedz dotycząca run ,mam problem z misja - pokonaj Mardolla Mrocznego w Briqavik i mam 6/6 wg zadan powinienem go pokonac wlaczone mam podswietlenie ale jak wchodze do Briqavik to karze mnie wyjsc a tam znowu nic sie nie podświetlna ? nie za bardzo wiem co mam zrobic
     
  3. smiechunhs

    smiechunhs Someday Author

    spoko gierka spokojnie dawałem rade na z3 z4 a teraz gorga na bolesnym jest ciężka ja rozumiem zmiana gry.. ale (*****) nie robi sie tak ze postać z dobrej staje sie dziadoska ... wiele osób odejdzie przez takie cos te skile to samo brakuje mi akurat 2 miejsce na skile... bo musieli usunąć 2 miejsca bo im to przeszkadzało ...
     
    Last edited by moderator: Dec 5, 2020
    Oleandryna and [hexagon] like this.
  4. Wspaniała

    Wspaniała Forum Greenhorn

    Ja się zastanawiam czy to błąd gry czy Twórcy gry zdecydowali by mag nie posiadał czarów.
    - osobliwości nie ma
    - mroźny wiatr nie zamraża mobków
    - strażnik nie skupia uwagi na sobie
    - porażenie piorunem działa raz na 10 sekund (porażka), jak grać przy magicznym pocisku i piorunie nie wiem
    - portal nie uwalnia z ogłuszenia

    Dodatkowo z prędkości ataku 2.0 spadło mi na 1.33 przy dwuręcznej broni to tak jakbym machała kijem. Nie wiem jak przy jednoręcznej bo nie próbowałam.

    5 miejsc na czary - porażka.

    Następnie koszty czarów w stosunku do many. Mam wrażenie, że gram tylko magicznym pociskiem i strażnikiem. Inne czary jak już się mana zredukuje to czasem się pojawią no i z ogromnymi minusami jak powyżej.

    Proszę o informację, czy to tak jest, czy jest to jedynie błąd. Jeśli takie było założenie Twórców to proszę o podpowiedź jak dobrać czary by grało się tak jak przed aktualizacją i na tej samej prędkości?
     
  5. Patryk16285

    Patryk16285 Forum Apprentice

    Odbicie 6/6
    Pokonaj Mardolla Mrocznego w Brigavik
    Pytanie brzmi gdzie się on znajduje gdyż przeszukałem całą mapę i go nie znalazłem a nawigacja do jego lokalizacji nie działa.
    Pozdrawiam ;)
     
  6. Norbert250

    Norbert250 Forum Greenhorn

    Jak przejść pokręcony las ? Chodzę i nie mogę przejść. Znalazłem dwie polany ale to nie one albo jest misja zbagowana.
     
  7. szlam2

    szlam2 Forum Greenhorn




    Jak zrobić misje Pierwotni? Gdzie jest cieniowa twierdza sargona
     
  8. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    smiechunhs - z Twojego postu usunąłem wulgarne słówko

    Mardoll Mroczny (czy raczej Mroczna) pojawia się w okolicy, gdzie stoi Frederik Galley oraz gdzie znajduje się wir materii (górna część mapy). Aby się pokazał, trzeba wybić przeciwników z fal, którzy pojawiają w okolicy. Dosłownie przed chwilą zaliczyłem tę misję i nie napotkałem na najmniejszy problem z nią. Jeżeli nie pojawi się za pierwszym razem, to zresetujcie misję i wykonajcie ją ponownie, ale mając na względzie to, co napisałem wyżej.

    Razem z misją dostałeś pewien przedmiot do inwentarza. Zajrzyj i przeczytaj jego opis. Znajdziesz tam wskazówkę, jak bezproblemowo przechodzić Pokręcony las.

    Na serwerze testowym nie zdążyłem dotrzeć do tej misji. Jak tylko teraz się doczłapię, to poinformuję gdzie owa mapa jest i jak się na nią dostać.
     
  9. Eradan111

    Eradan111 Junior Expert

    Mi również misja nie działa, resetowałem kilka razy i robiłem od nowa ( wiązało się to z utratą mf przy każdej próbie).
    Za pierwszym razem misja zbugowała się na fali mobów-nie pojawiły się. Podczas nastęnych resetów miałem problem z brakiem Mardolla/i.
    Bug tej misji blokuje mi dalsze mapy i misje = wbiję 100 lvl a nawet nie poznam fabuły :/
     
  10. Doozik

    Doozik Forum Apprentice

    witam , udało mi się przenieść zaklęcia w broni 2h , natomiast przenosząc przy butach czy ozdobie jest komunikat , że brak przepisu lub lvl-a , gdzie mogę zakupić przepisy ?
     
  11. bonarxPL

    bonarxPL Forum Apprentice

    Podłączam się do tego pytania.
     
  12. Asooka1988

    Asooka1988 Forum Greenhorn

    Czy plaszcz a raczej jego wytkowe zaklecie do zadan pobocznych jest mozliwy do zdobycia
     
  13. Geraldinio

    Geraldinio Advanced

    Czy ktoś ma jeszcze problem z dziennymi zadaniami? mam do ubicia Gorga na poziomie dowolnym, zaciukałem ją ze 5-6 razy i mi nie zalicza zadania. Wchodziłem na bolesny i normal. Wczoraj miałem do wyboru Sigrismara na bolesnym (nie w międzyświatach tylko zwykły) i też mi nie zaliczyło.
    i druga sprawa, drop wiedzy. Czyszcząc cały Zimowy szczyt przybyło mi 5 (słownie: pięć) prastarej wiedzy, a mam bonus +125%, czyli co, na jedną ogromną mapę wypada standardowo bez buffa po 2? Twórcy liczą, że będziemy jeszcze 60 lat grać w tę grę, żeby max lvl osiągnąć? ;)
     
    Oleandryna, Spide and Immo like this.
  14. kryminal76

    kryminal76 Someday Author

    Po aktualizacji 90% platyn które miałem w przedmiotach w wyposażeniu zniknęło, np. pierścionek który miał cztery mocne platyny 3 po 99% i czwarta 100% na krytyczne szkody wygląda teraz tak :

    [​IMG]

    Wszystkie przedmioty w wyposażniu które wcześniej miały w zaklęciach po 4 mocne platyny wyglądają podobnie do tego pierścienia, platyny zostały zamienione losowym byle czym.

    Pytanie:

    Zostało to zrobione celowo żeby okraść graczy z kilkuletniego zbierania i łączenia tych przedmiotów czy skrypt źle zadziałał i przedmioty zostaną zwrócone z zaklęciami takimi jakie miały przed tą aktualizacją ?
     
    Spide, Immo, BKGREG and 1 other person like this.
  15. szlam2

    szlam2 Forum Greenhorn

    To czekam na odpowiedź ;)
     
  16. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    - W osobliwość należy władować 10 punktów, by działała tak samo jak przed CE
    - Teraz zamiast Mroźnego wiatru należy używać Fali mrozu - jest genialna, 10 sekund zamrożenia, 10 sekund cooldownu, 300% obrażeń :)
    - Rolę wyszydzenia przejęła kontrola myśli
    - Nie grać :) kula ognia stała się podstawowym skillem maga, w połączeniu z Władcą ognia postać idzie niczym przecinak przez mapę.
    - Żaden skill nie uwalnia z ogłuszenia i to nie tylko u maga. Jest to dość osobliwe, jako że jakby nie patrzeć, ogłuszenie też jest "negatywnym efektem".

    Co do prędkości ataku - odpowiednia podstawa, zaklęcia i cyrkona. Na swojej postaci mam 3 takie przedmioty (pierścionek, ozdobę i rękawiczki), wszędzie powrzucane królewskie cyrkony i 98-100% zaklęcia na prędkość ataku. Należy oczywiście pamiętać o wiedzy - 60/60 w prędkości ataku broni 2h. Walczy mi się przyzwoicie szybko.


    W moim przypadku wystarczył 1 reset. Po pierwszym nieudanym razie wyszłam z mapy, zresetowałam, weszłam przez portal do Brigavik i byłam w stanie już zrobić 6/6.


    Błąd związany z zadaniami dziennymi jest znany i zgłoszony. Niestety, pozostaje czekać co najmniej do przyszłego tygodnia z naprawą :(
    Co do prastarej wiedzy, to się w zupełności zgadzam - drop jest tragiczny. Sugestia co do zwiększenia została już zgłoszona.


    Wydaje mi się, że te źle przetransferowane to były 100% - mogło po prostu przekroczyć skalę, ale to tylko moje domniemanie. Osobiście machnęłam na to ręką, jako że w ciągu 2 czy 3 przejść poprawiłam sobie wszystkie zaklęcia na minimum 98%.
     
    Geraldinio likes this.
  17. Patryk16285

    Patryk16285 Forum Apprentice

    Pokonaj Mardola Mrocznego w Brigavik
    Kilkukrotny reset tej misji nic nie pomógł, Mardol się nie pojawia a nie mam zamiaru resetować do skutku tej misji i tracić za każdym materii.
    Zgłosić gdzieś bug tej misji czy może ktoś pomoże?( 7 razy resetowałem)
     
  18. CleffiS

    CleffiS Forum Apprentice

    Moim zdaniem aktualizacja bardzo fajna, ale Teraz mając towarzysza jest łapka szybciej było jego zdjęcie, i było to lepsze oraz ma dużo, bardzo dużo bugów, mogli przełożyć tę aktualizacja np. na styczeń a bardziej dopracować. Wymienię poniżej bugi które spotkałem (możliwe że ktoś je zapisał już):
    - Zadanie odbicie 6/6 nigdzie nie prowadzi, zabijałem w Brigavik wszystkie potwory na różnych poziomach trudności i nic.
    - Mam bonus do odłamków nie pokoju +3 a dropią po 1.
    - Ulepszając wilki 5/5 pojawia się ich 6 a w umiejętności jest napisane 16.
    - Wilki mają synergie z adrenaliną, 1 pkt w adrenalinie to -2 pkt koncentracji w wilkach, po co to jeżeli wilki kosztują 0 koncentracji? To powinny nawet dawać 2 koncentracje za 1 pkt w adrenalinie, jak się użyje wilki.
    - Dodatek do wilków "Więź przyjaciół" ma napisane co robi a pod spodem "LF:db.skilltalent2.table_ranger_talentpackofwolves_no_lifetimeDescription2".
    - Dodatek do śmiertelnego ciosu "Wybuchowe uderzenie" ma napisane "...zadaje {0:t:skill_mightystab_expl_dmg}% twoich...".
    - W wiedzy nie wiadomo ile się ulepsza kryta ponieważ jest napisane "+ {0:t:WT_all_crit_rate}% wartość..." i "+ {0:t:WT_all_crit_dmg}% obrażeń...".
    - W wiedzy nie wiadomo ile się ulepsza szansy na blok ponieważ jest napisane "+ {0:t:WT_all_block_rate}% szansy...".
    - W sławie, w umiejętnościach za 10 pkt, nie ma napisane co dają.
    I tyle z tych bugów które pamiętam, widziałem chyba jeszcze kilka innych, ale zapomniałem jakie, jak przypomni mi się to napisze kolejny post.

    I moja propozycja.
    - Dodać na dole do bonusów aktywnych, jakąś informacje ile wilków żyje ponieważ nie dawno grałem na pustyni z 3 łucznikami (razem ze mną 4) to było tyle wilków że nie mogłem się połapać czy moje żyją czy nie i ile.

    A i jeszcze takie pytanko, skrzynek na q już nie ma? bo chciałem otworzyć kilka, ale nie mogłem żadnej spotkać.

    EDIT: Jakby ktoś nie wiedział co trzeba zrobić w tym zadaniu to "Pokonaj wszystkich wrogów w pobliżu burzy materii w Brigavik.".
     
    Last edited: Dec 5, 2020
  19. Dominico

    Dominico Forum Baron

    Jeszcze kilka błędów ode mnie:
    1. W puszczy Przedmieścia Cardhun brak jest bałwanów. :p
    2. Wściekły skok pomimo użycia chorągwi wojennej nadal wymaga złości
    3. NPC Chwytana Dusza nie znika:
    [​IMG]
    3. Problem z misją Osaczeni (1/1), NPC nie reaguje:
    [​IMG]
    5. Nie wiem, czemu Flet Ochrony znalazłem już na mapie
    następnej, głównej misji: we Fyeborough.
    6. Misje: „Ciemności, Mój Stary Druhu (1/2)", „Demony – Złodziejaszki (1/2)", „Drogi Pamiętniku(1/2)" i Obrączka na wieczność (1/1) ma zbyt niski drop przedmiotów – latam po mapach i nic nie leci. «««
    Punkt zawiera moją opinię.»»»
    7. Nawigacja po misji „Zagubieni w Lesie (1/4)": tylko na drugiej mapie Pokręconego Lasu po odpowiednim wyborze znaku nie wskazuje poprawnej ścieżki, na innych mapach jest ok.
    8. Ikony komunikatów pozyskiwania złota, mrocznych monet i przejścia do drugiej części aktu VIII wyświetlają się jako białe pola, dwa pierwsze na pewno znane. ;)
    9. Brak przepisu do tworzenia esencji światła:
    [​IMG]


    Edycja:
    Usunięty mylny wniosek.
     
    Last edited: Dec 5, 2020
  20. dforko

    dforko Forum Apprentice

    Hmm... czy ktoś też ma problem, że do Płaszcza Ciemności nie może włożyć żadnych kamyków? Jest podpis, że można włożyć dowolny kamień szlachetny lub klejnot ale gdy cokolwiek próbuję wsadzić to pojawia się komunikat "Tego kamenia szlachetnego nie możesz użyć w tym przedmiocie" o_O
     
    Dominico likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.