Feedback İçerik Genişlemesi (Dark Legacy)

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Arthemis TR, Nov 3, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Batiatus

Batiatus Forum Greenhorn

1 yıl sonra girip bi oyuna bakayım dedim, onca yıllık emeğimin silinip gittiğini gördüm. Bu saatten sonra söylenecek tek bir söz var. Bu oyun bitmiş okeye dönüyor.

2. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

3. PLAKASIZ

PLAKASIZ Padavan

haritada görev vardı sanırım.. onu yapmazsan taş etkinleşmiyordu galiba.. o haritanın kapısının dışında npc varsa onun içeri gitmesi gerekli gibi birşeyler vardı..

Last edited: Dec 28, 2020
  4. shadowheart

shadowheart Forum Greenhorn

Merhabalar...Sayın moderatör arkadaşlar takım liderleri ve sevgili oyuncular...Biz bu oyunu severek oynadık oynamak da istiyoruz.Ön yargılı olmayalım büyük bir emek verilmiş yeni haritalar skiller efektler vs.. teşekkür ediyoruz.Oyuna son bir şans verelim 100 lvl olalım taşlarımızı rünlerimizi çevirelim yeteneklerden skilleri ayarlayalım dengeleyelim,oyun bize nasıl bir yeni oyun anlayışı sunuyor görelim dedik.Gördük....!...Şimdi soruyorum,bunun adı oyun yani eğlenmek için oynanır.Neden benim hangi skillerle oynamam gerektiğine siz karar veriyorsunuz ? Neden bana skill sınırlaması getiriyorsunuz ? Neden böyle geniş bir sürümde bizim oyun anlayışımızı kökten değiştirecek bir yenilik için oyuncularla anket yapmıyorsunuz ? Test servera giren video çeken arkadaşlardan hiç olumsuz bir şey duymadık,o video çeken arkadaşlara ben soruyorum,ben beğendim güzel olmuş diyordunuz,loncanızdaki aktif kişi sayısı ve aktif olma süreleri de şimdi hoş olmuş mu ? Solo ya da grupla keyifle oynadığım oyuna girmek dahi istememek girince de 1 dakika bile durmadan hemen çıkmak beni üzüyor...6 yıl önce kurduğum loncamın 6 yıldır lideriyim bu yazdıklarımı çok dikkatle okuyun sevgili moderatör arkadaşlar ve ilgili kişilere de rapor edin.Acil başlıklı ve altı kırmızı çizili bir şekilde çünkü kum saati bu oyun için artık son demlerine yaklaşıyor,Drakensang düşüyor,nasıl mı ? 4 lonca lideri arkadaşım lonca mesajına birkaç oyun ismi yazarak loncadaki oyuncuların incelemesi ve tercih edilen ortak oyunda karar kılınıp oraya bir toplu transfer yapmayı planlıyorlar.Ben loncama henüz böyle bir şey yazmadım ama sürüm geldikten sonraki gün 100 olduk ve sonra durduk.Ve şu an bütün loncalarda sizde bazı loncalarda ve gruplarda görüyorsunuzdur artık aleni yeni oyun arayışları konuşuluyor.Arkadaş listemde oyunu günlük düzenli oynayan çok sağlam loncamdan veya diğer loncalardan daha 56 lvl olmamış sürüm geldiğinden beri oyuna girmemiş 100 olmuş fakat sonrasın da oyunda aktif olmayan hatta oyuna hiç girmeyen arkadaşlar var.Loncam ışıl ışıl yanardı,özellikle de geceleri keza arkadaş listemde öyle.Şimdi herkes offline,bu bir trajedi...!...Buraya ismini yazmıyorum forum kuralları gereği ama 2021 ilk çeyreğinde avrupa server açılışı yapılacak olan ve hali hazırda oynanan ve mmorpg de ki sayın desem ilk 3 oyun içindeki bir oyun açılış yapacak.Bu mesaj silinirse bir moderatör tarafından,dostum sana %100 garanti veriyorum bu mesajı silsen bile o oyun geldiğinde eğer bu oyunda eskiye dönük bazı düzeltmeler yapılmazsa sende o oyuna başlayacaksın... :)...Ben bu oyunun eski gediklilerindenim 55 lvl öncesi ve sonrası moderatör arkadaşlardan bizim geçmiş dönem nerfler ve bazı değişikliklerle ilgili yazdıklarımızı silip sonra bizi başka oyunlara davet eden moderatör arkadaşlar gördü bu bünye yani ne oldum değil ne olacağım demelisin hayat böyle çünkü...Bu sürüm tamamen tek taraflı ve her ne kadar testte sunulmuş olsa da,oyuncuların fikri alınmadan video çeken birkaç şahsın ben beğendim demeleri beyanları esas kabul edilip emri vaki bir şekilde yapılmış ve kendi makus talihini tayin etmiştir.Bu bağlam da eski oyun anlayışımızı yeniden bizim tercihimize bırakmak adına yapılacak olan bir düzeltme veya oyuncularla anket yapılıp nihai bir karar ile oyunun oynanabilecek düzeye getirilmesi için bir süre daha bekliyoruz.Ki bu süre o x oyun avrupa servarında açılış yapılacağı zamana kadardır.O video çekip oyun vallada güzel olmuş billahada güzel olmuş diyen arkadaşlar size de %100 garanti veriyorum eğer bu oyun düzelmezse sizde yeni videolarınızı o oyunda çekeceksiniz...Daha fazla yazıp sizinde canınızı da kendi canımı da sıkmak istemiyorum.Eğer bazı düzeltmeleri yapmazsanız size çok yakın bir tarihte bu oyunun kaderini yazayım,55 lvl sonrası forumları birleştirdiniz çünkü 55 lvl çok demirbaş götürdü bu oyundan ve artık forumlarda etkileşim azaldı bu sürüm gelenin gideni arattığı gibi 55 lvl i mum yakıp aratan bir sürüm olduğu için bunda da serverları birleştirir bigpointin diğer harcanmış oyunu dark orbit gibi kara makus talihine terk edilip karanlığa gömülür.Bunları bütün samimiyetimle yanlıştan tez zamanda dönülmesi ve daha fazla kan kaybetmeden gerekli düzeltmelerin yapılması oyuncularla canlı yayında gerekirse konuşulması anket yapılması ve bir takım düzeltmelerle en azından henüz gitmemiş olan ve hatta gitmiş olanlarında dönmelerini sağlamak için yazıyorum.Samimiyetimden eğer bir şüpheniz varsa mesajımı silebilirsiniz çünkü ben bu oyunu hala oynamak isteyenlerdenim ama bu sistemde asla oynamam.Sevgili merkezin hesaba katmadığı bir şey var,bu oyunda sadece oyun oynanmıyor sosyal hayata taşınan gerçek arkadaşlıklarda ediniliyor ve onlardan oyunu bırakanlar sizin bu oyuna dahil ettiklerinizden daha fazlasını götürüyor.Siz yeni oyuncu kitlesini hedef alan sürümlerle elinizdekileri nasıl kaybettiğinizi göremiyorsunuz.Şu meşhur sözü de çevirip raporunuza ekleyin lütfen,eğer bu oyun eski oyun alışkanlıklarımızı geri kazandıracak ya da daha iyi bir skill sistemi set sistemi getirmezse bu haliyle ''Dimyat'a pirince giderken eldeki bulgurdan olurlar'' :)) Tercih sizin Sevgili Drakensang ekibi,biz size x oyunun avrupa server açılışı yapıldığı tarihe kadar süre veriyoruz,Saygılarımla....

buzmavi501 and mehmet044 like this.
  5. sibano

sibano Padavan

Dso : çokda tın

buzmavi501 and PLAKASIZ like this.
  6. PLAKASIZ

PLAKASIZ Padavan

+1

sibano likes this.
  7. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

mapte şuan tekrar görevi var sadece
    edit: az önce girdim mapte soru işareti çıktı bakalım devam ediyorum göreve. ışık küresi herhalde eksikti onu tamamlayınca soru işareti çıktı

8. Arthemis TR

Arthemis TR Team Leader Team Drakensang Online

Merhaba,

Normal şartlar altında yapılan tüm eleştiriler, tüm geri bildirimler bizim için çok değerlidir. İstisnasız tüm mesajları okuyoruz ve iletilmesi gereken geri bildirimleri hazırlıyoruz. Yalnız mesajınızda muğlak bıraktığınız ve hatta bizlere ültimatom verdiğiniz noktalar var ki bu yaklaşımınızı uygun bulmuyoruz. Sürekli olarak X oyununu tekrar etmişsiniz, öncelikle netleştirelim her oyunun seyri, hikayesi ve mekaniği farklıdır. Bu noktada Drakensang için başka oyunları referans almamız çok rasyonel bir yaklaşım olmayacaktır. Test sürümündeki yorumların baz alınmasına gelirsek; bu sürüm aslında hazırlanan değişimin test edilmesi ve var olan hataların tespit edilmesi içindir, sonrasında köklü bir değişime ne yazık ki gidilemez. Çok uluslu ve sunuculu online oyun oynuyoruz. Tüm oyuncularımız için konforlu bir oyun hazırlamayı tabii ki firma da ister fakat bir de uyarlanabilirlik ve hatta tüm istekleri/ beklentileri karşılama durumu var. Başta da belirttiğimiz gibi geri bildirimleri hazırlayıp sunabiliriz fakat tüm istekleri yerine getirebilme gibi bir şansımız çok istesek de maalesef yok.

Sevgilerimizle,

shadowheart likes this.
  9. buzmavi501

buzmavi501 Someday Author

Keşke bu yazdıklarımızı dikkate alsalar ama nerdeee :)

sibano likes this.
  10. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

kanalını takip ettiğim bir oyuncudur. valla hiç de zorlanmıyor boss ve map kesiminde milyon kritikler havada uçuyo. asıl mage olarak çok ezik kaldık dostum. tek ateş topu skiliyle vurabiliyoruz ve tekillik açmadan mümkün değil map kesemiyoruz. boss hele hiç kesilmiyor. eskiden de boss kesemiyorduk şimdi yine durum aynı mage için

terq1 and NofeArTR like this.
  11. sibano

sibano Padavan

Cüce oynayan var mı ? solo kangölü acımasız rahatca dönebilecek gücte olan var mı ? şuanda oyunun solo da dehşet çöp karakterlerinden biri olduğunu düşünüyorum

12. NofeArTR

NofeArTR Forum Pro

Farmda sorun yok dostum hep söyledim zaten. Boss kesilmiyor. çünkü av tuzağını dibine attın zaman herzaman işlemiyor Av tuzağının alanı geniş olsa uğraşa uğraşa kesersinde hele sabit boslarda av tuzağı skili çalışmıyor imkansız gibi birşey rakibe yedirmek. Diğer unsur yakın skile verdiği 5/5 ile bekleme süresi uzun, bir diğer unsur ise mana pasif skile vermediği için 2 vuruştan sonra mana bitiyor mana pot bassma süresi uzun. Mana yenileme rünü 1 turuncu 3 mor var bende %52'de daha... kangölü girince mana debuf yediğinde artık hiç kesemez hale geliyorsun.. Yaptığı kombinnasyon yerine a2 tılsımı alsa daha rahat edebilir şahsen ben öyle yaptım.

Büyücü için anlatmaya çalıştığım teklllik skili'ne herşeyi yüklemektense zırh skili ayrı direnç skili ayrı olunması. Savaşçıda 3 skil zırh kırıyor. Bizde 2 skil zırh kırıyor vs.. Videodaki kombin veya daha farklı kombinle misal heradur bosuna girdim cehennem hiç yatıramıyor ama yatmıyorda uzun sürüyor. Av tuzağı herzaman işlemediği için.... Büyücüyede 2 skile dirennç 2 sklile zırh verseler hem aprty için ideal olur hem solo oynayanlar için.. Onun harici büyücü karakterin fonksiyonu sabit kalıyor tıpkı bizim bir önceki sürümde ağ atıp patlayıcı ok sallamak gibi.. Kasdettiğim buydu..
    Edit: Ayrıca av tuzağının skilin bekleme süresi ideal ama rakipte kalma süresi 1 sn. Patlayıcı ok'un da 3 yada 5 sn olması lazım.

aBDuLHaMiTHaN likes this.
  13. AyyaşBey

AyyaşBey Someday Author

abi büyücünün tekillik ve novası bosslara etki etmiyor ben kaç tane boss a deneme yaptım etkilemiyor zırh kırmıyor anlatamıyorum kımseye mini boss ve normal slot tan baska bişeyi etkilemiyor (bazen oda yarım yamalak) zaten hp yerlerde kontrol olmasa haritada hareket edemezsin anında oluyorsun büyücü bu halde eziyetli üzeri solo boss ke se mezzz eziyetli de ise sürüne sürüne

NofeArTR likes this.
  14. NofeArTR

NofeArTR Forum Pro

Dostum estafurullah anlatabiliyorsun bu fix'den sonra oldu muhtemelen.. Şuan çoğu kişi aynı durumdan müzdarip, kimse kesemiyor.. Party olayını destekleyecez diye acayip saçma birşey yapıp yılbaşı tatili adı altında bıraktılar öyle... ocağın ilk haftası veya ikinci haftası anca düzeltirler tabi düzelteceklerse.. yoksa gelecek olan yenilmezliği yen etkinliği'de boşa geçirilecek... Tıpkı kış etkinliğinde olduğu gibi.. Ben saldım oyunu giriyorum en fazla yarım saat yada 1 saat bir çok videoda rün kasma adı altına söylenen maplere giriyorum 1 saatte en fazla 1 tane aldım çoğundada hiç alamadım.. Oyüzden saldım yanii...

AyyaşBey likes this.
  15. AyyaşBey

AyyaşBey Someday Author

malesef bende aynı durumdayım bari rün kasayım dıyorum oda yok kimse cıkıp acıklama felan yapmıyor insanı oyundan soguttular iyice yani böyle böyle hatalar var bunları su sekilde yapmayı düşünüyoruz ama biraz zaman alacak demek cok zor değil abi ya emek veriyoruz oyuna karsılarında bir oyuncu kitlesi var ve görmezden geliniyor zannımca forum yöneticileri bile görmezden geliniyor klasık bp.yöneticiler tek agızdan sürekli baskı kursa ufakta olsa belki birşeyler hızlanabilir en azından bir açıklama bide buraya bak yanı kusura bakmayın lütfen yanlısta anlamayın ama bak arkadaşım yöneticisin sen oyuncuyla küçük catısmalara girip muhalefetlik boyutuna tasımaman lazım birakan bıraksın abi.yanlıs. oyuncunun bir sorunu varsa üst kademeye iletirsin cevap istersin ısrarla cevabıda oyuncuya uygun bir dille aktarırsın budur yani oyuncu senden bunu bekler.başka birşey değil

NofeArTR likes this.
  16. shadowheart

shadowheart Forum Greenhorn

[QUOTE = "Arthemis TR, gönderi: 758084, üye: 226541"] Merhaba,

Normal şartlar altında yapılan tüm eleştiriler, tüm geri bildirimler bizim için çok değerlidir. İstisnasız tüm mesajları okuyoruz ve iletilmesi gereken geri bildirimleri hazırlıyoruz. Yalnız mesajınızda muğlak bıraktığınız ve hatta bizlere ültimatom verdiğiniz noktalar var ki bu yaklaşımınızı uygun bulmuyoruz. Sürekli olarak X oyununu tekrar etmişsiniz, öncelikle netleştirelim her oyunun seyri, hikayesi ve mekaniği farklıdır. Bu noktada Drakensang için başka oyunları referans almamız çok rasyonel bir yaklaşım olmayacaktır. Test sürümündeki yorumların baz alınmasına gelirsek; bu sürüm aslında hazırlanan değişimin test edilmesi ve var olan hataların tespit edilmesi içindir, sonrasında köklü bir değişime ne yazık ki gidilemez. Çok uluslu ve sunuculu online oyun oynuyoruz. Tüm oyuncularımız için konforlu bir oyun hazırlamayı tabii ki firma da ister fakat bir de uyarlanabilirlik ve hatta tüm istekleri/ beklentileri karşılama durumu var. Başta da belirttiğimiz gibi geri bildirimleri hazırlayıp sunabiliriz fakat tüm istekleri yerine getirebilme gibi bir şansımız çok istesek de maalesef yok.

Sevgilerimizle,[/QUOTE]

Merhaba...Sayın Artemis ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ediyorum.Fakat burada sizler her ne kadar merkezin bir parçası olsanız da,bizimle aynı kaderi paylaşıyorsunuz.Yani oyundaki bütün gelişmelerden aynı ölçüde sizlerde etkileniyorsunuz,şayet oyunu oynuyorsanız tabi.Burada bilakis üstü kapalı ya da açık bir ültimatom veren biz değil merkez ekip.Yani söylenen şu,biz bu oyunu bu şekilde tasarladık sizde bunu eğer oynamak istiyorsanız elimizdeki bu istemezseniz de kendinize yeni maceralar arayabilirsiniz.Bu tutumun biz oyuncuların algısındaki karşılığı bu.Çünkü taleplerin bir karşılığı yoksa bu devenin güdülmesi veya diyardan gidilmesi şeklinde bir mesaj olarak sunuluyor...-x-y-z oyunlarından sıkça bahsetme sebebim.Oyuncuların kafası çok karışmış durumda tutunacak bir dal arıyorlar çünkü insanlar inandığı değerler yıkılmaya başladığında tutunacak dal aralar bu insani bir reflekstir.Ve onlar da haklılar çünkü oyundan keyif almıyorlar muhatap bulamıyor soruları cevapsız kalıyor ve bu onlara başka alternatifler arama zorunluluğu getiriyor.Benim ısrarla bunu vurgulamam da ki gaye ise,oyunun içindeyim ve neler konuşulduğunu iyi biliyorum yaprak dökümünü gayet net bir şekilde görüyorum ve bu oyunun böyle avuçlarımız arasından kayıp gitmesine üzülüyorum.Yeni sürüm ile sunulan yenilikleri merkez ekip yanlış anlıyor galiba bunu kısa bir fıkra ile anlatayım.'' Sabah işine gitmek için evinden çıkan adam,veranda da bir salyangoz görür ve senin ne işin var burada deyip bir tekme atar.Zavallı yavrucak havada metrelerce uçup çitin dışına çıkar.Aradan günler haftalar aylar geçer,bir sonbahar sabahı adam yine evinden çıkar ve veranda da küçük dostumuzla karşılar ve der ki,yinemi sen geldin ve tekmesi basar... :) ''Bu hikaye hep böyle devam eder...Hülasa bu yenilikler bizi dibe çekip sonra yine yükselmek için bir amaç koyuyor önümüze.Bu belirli ölçülerde kabul edilebilir,taşların ve rünlerin yükseltilmesini makul görüyorum.Fakat yeni skillerin kullanışlılığı ve bizi o skillerle oynamaya mecbur bırakan tavır biraz fazla emrivaki olmuş .Çünkü sizin belirlediğiniz skil ve sınırlamalarla eğer bu oyun zevk verseydi biz şu an hiç bunları konuşuyor olmazdık.Bu merkez ekibin tavrı da maalesef hiç değişmedi,yani 6 senedir 7 de diyebiliriz,forumda yapılan bildirimlerin bir tanesinin dahi kaideyi bozacak istisna olarak yerine getirildiğine şahit olmadım.Biz yinede dile getirmiş olalım,isteyenin bir yüzü kara vermeyenin tencere dibin kara kabilinden :) Saygılar...

mehmet044 likes this.
  17. PLAKASIZ

PLAKASIZ Padavan

Test sürümündeki yorumların baz alınmasına gelirsek; bu sürüm aslında hazırlanan değişimin test edilmesi ve var olan hataların tespit edilmesi içindir, sonrasında köklü bir değişime ne yazık ki gidilemez. ????????????

onca süre test edilip hatalara çözüm bulunamadı ve öylece hatalar ile dolu sürüm mü uygulandı yani? bunu mu anlamalıyız burdan?
    hataları görüp düzeltip gidilseydi o KÖKLÜ değişime.. acelesi neydi koştura koştura yaptılar çürük-çarık güncellemeyi..millet mecbur mu oyunun hatalarını buglarını çekip sinir olmaya?

ekmek aldığın fırın ekmeği bozuyorsa bayat ekmek satıyorsa gider bir sonraki fırından alırsın ekmeğini.. fırıncıya da ''dayııııııı ekmeği bozdun ya düzelt ya da başka fırına giderim'' demek ULTİMATOM değil haklı bir İSTEKTİR...
    zengin fırıncı dayılar her zaman şunu söyler '' git yeğenim aha kapı orada bana müşteri mi yok?''
    sahi dso hangisi?

18. Pnivoeva

Pnivoeva Forum Apprentice

dso şu sıralar sinek avlıyan firincidir
    bu arada feynirli foğçanız var mi :confused:

19. Damm1tmaN

Damm1tmaN Someday Author

2.5 senelik hesabım daha yeni 20m şöhrete yaklaştı ama şimdi görüyorumki pvp de aylardır gördüğüm heredurun sağlam ve bilindik oyuncuları mareşal, kara mareşali rütbelerinden birkaç ay içerisinde 50-60-70m şöhret puanlarına çıkmışlar. Yazık gerçekten bu oyuna başka birşey diyemiyorum.
    Şimdilik 100 yapıp kenara aktarmalık şeyler toplayıp biraz ara verdim çok üstüne düşmüyorum oyunun o yüzden pvp yi gözlemleyemedim ama klasik dso kafasının bundan önceki 2 senedir katlanmak zorunda kaldığımız saçma pvp sistemini bile aratacağını düşünüyorum.
    Arada can sıkıntına girip görev yapayım diyorum ama şuan ilerletemiyorum bu kaygı parçasını nasıl toplarım bilen birisi yazarsa sevinirim.

PLAKASIZ likes this.
  20. HuluHulu

HuluHulu Forum Apprentice

günde 5 saat cardhunda falan farmlarsan belki 4 5 parça düşer başkan

Damm1tmaN likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.