Feedback İçerik Genişlemesi (Dark Legacy)

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Arthemis TR, Nov 3, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. PLAKASIZ

  PLAKASIZ Padavan

  dostum kaygı kasmak istiyorsan brigavik ve telepolosta iblis kovala derim.. tam emin değilim fakat, drop sadece iblislerde (hani şu elinde kalkan olan göbekli ve kırbaç olan uzun boylu yaratıklar) var..
   
  Damm1tmaN likes this.
 2. Dejure

  Dejure Forum Greenhorn

  Merhaba,
  Oyunu uzun zamandır oynamıyordum ve içerik genişlemesinden de haberim yoktu. En son hangi sürümü oynadığımı da hatırlamadığımdan yazımın geri kalanında bahsedeceğim gelişmelerin yeni yamayla mı geldiğini bilmediğimi belirterek yaşadığım genel problemleri aktarmak isterim.

  a. Çok fazla kafa karışıklığı yaşanıyor. Geçmiş mesajlarda rehberlerin güncelleneceği söylenmiş fakat mevzubahis yalnızca "eşsiz listesi, uygun eşya dizilimleri, yetenek-bilgi-şöhret puanları kullanımı vs." değil. Bahsettiğim, "Bitkiler, madenler ne işe yarar?" gibi daha nice sorunun cevapsız kalıyor olması.

  - Elbette zamanla öğreniliyordur, gerek oyunda gerek forumda bunlar yazılıyordur. Yine de oyunun sonunda değil, oyunun başında (doğru hamleleri yapabilmek adına) öğrenilmesinde yarar var.

  b. Oyunda her zaman görevleri aksatmadan ilerlemeyi tercih etmişimdir. Ancak maalesef, bir yerden sonra tüm görevler angarya olarak gelmeye başlamıştı. Çünkü görevler ne tatmin edici tecrübe puanı ne de ödüller sunuyor.

  c. Tek başıma oynayan birisi olarak "harita temizlemek" hiç hoşuma gitmezdi. Dolayısıyla, seviyem itibariyle açılmayan görevlere erişebilmek için boss kesmeyi tercih ederdim çoğu zaman. Şuan oyuna yeni başlayan birisi için boss kesmek inanılmaz zor!

  - Bu sanırım herkes için geçerli bir sorun. Farkındayım. Yine de son seviyeye ulaşmış oyuncular için, oyunu oynamaya devam etmeleri adına makul görülebilir. Hayır aslında görülemez, zorluk seviyeleri bu yüzden yok mu zaten?!
  - Ara Dünya harita zorluklarının Cehennem Moduyla başlaması çok anlamsız.

  c. Oyundaki eşyaların keşke sabit bir değeri olsa. Bu elbette daha çok vakit ayıran (belki de nakit) oyunculara haksızlık olarak görülebilir. Keşke bu konuda tartışabilsek fakat bunun yerine, omuzlukta çıkan hareket hızını eleştirme noktasındayız. Değer itibariyle olmasa da, her eşyanın kendi standart özellikleri olsa bari.

  - Oyunu başladığımda her soruma verilen yanıt "Önce en yüksek seviyeye ulaşmaya çalış." şeklindeydi. Aynı şekilde çoğu kişi, oyunun asıl son seviyede başladığını söylüyordu. Bu motivasyonla bir yere kadar ilerliyor, sonra kullandığım eşyalar yetersiz kalıyor ve "Kim tekrar eşya bulmaya çalışacak?" diyerek bırakıyordum. Şimdi seviye 100'e çıkmış. Buradan bir öneri olarak; düşme ihtimali yüksek, satılamayan ve eritilemeyen eşsiz setler eklenebilir düşük seviyeli bosslara. Örneğin, Heredur (seviye 17) keserek elde edebileceğim bir set, Khalys (seviye 25) kesebilmeme yetse ve bu şekilde diğer bosslara uzanan bir örüntü oluşturulsa keşke. Böylece eşya toplama gayretinden ziyade seviye alma çabası; oyunun son seviyelerinde de hareketlilik ve rekabet artırılabilir.
  - Oyma ile eşya seviyesi artıyordu bir vakit. Bunun kalkmış olmasına sevindim ben.


  c. Bilgelik. Hiçbir şey dememe gerek yok.

  - Yine bir öneri olarak; seviye kazanarak, tezgahta üretim yaparak, bitki-maden elde ederek artan bir şey olsa ya bu bilgi...

  d. Taş kombinasyonunun değişmesini, toz olayını çok sevdim. Üç taş kombinasyonu hiç akıllıca değildi. Yine de taş seviyeleri haddinden fazla yükselmemiş mi? Madem taş ekleyebileceğimiz yuva sayısı bu kadar fazla, taş seviyeleri niye bu kadar yüksek? Aynı şey rünler için de geçerli.

  - Bu da oyuncuların devamlılık göstermesi adına yapılan şeylerden, farkındayım. Ancak artık bu artırımlar fazlasıyla tahmin edilebilir ve sıkıcı durumda değil mi? Ayrıca yeni başlayanların da gözünü korkutuyor. "Oyuncular tamamen gelişti, hadi taş seviyelerini artıralım, yeni seviye ekleyelim" diyerek hareket ediyor geliştiriciler anladığım kadarıyla.

  e. Karakter sınıfı olarak oynamaktan en çok keyif aldığım sınıf çember büyücüsü. Bu zamana kadar ulaştığım en yüksek seviye ise korucu ile. Az buçuk deneyimimin ve bilgimin olduğu bu sınıflarla ilgili;
  • Çember büyücüsünün hayat puanı oldukça düşük, yüksek hasar sebebiyle anlaşılabilir bir durum olabilir. Fakat grup halinde oynamak istemeyebiliriz ve buna mecbur değiliz. Bu bakımdan, tonikler-özler vs. güçlendirmeler altınla satılmalı.
  • Korucunun kurtları sayesinde kalabalık haritalarda ayakta durabilmek, tek hareket edebilmek bir nebze daha kolay olmuş. Ancak "okçu" sıfatı bitmiş. Rakibi işaretleyebilmek, hassas atış denk getirebilmek oldukça keyifliydi. Keza patlayıcı ok da işlevini yitirmiş. Av okunun rakibi delip geçmemesi ise en büyük problem bence. Korucu değil, okçu oynamak keyifli(ydi)...
  - Var olan hatalara, sorunlara vs. sıkça değinilmiş. Bu kısımda sadece kişisel isteklerim doğrultusunda yazmayı tercih ettim.

  f. Tezgah kullanımı konusunda oldukça tatmin edici bir güncelleme. Çok sevdim. Fakat yeni oyuncuları düşünürsek, daha destekleyici olunabilir.

  Oyunun hiçbir döneminde son seviyeye ulaşmamış bir oyuncu olarak görmediğim, deneyimlemediğim ve/veya değinmeyi unuttuğum konular olabilir. Buradan hareketle, herkesin memnun olmasının mümkün olmadığı kabulüyle, kişisel beğenilerimi/arzularımı ve önerilerimi dile getirdim. Herkese iyiforumlar.

  Pardon, Türkçe bölümü.
   
 3. Mera

  Mera Forum Apprentice

  Arkadaşlar tavsiyem bir an önce rün kasın bu droplar böyle kalmaz zira 1 mapta 5 tane rün aldım
  Allahtan o sırada kayıt alıyordum gözlerime inanamadım tekrar baktım harbi 5 bu drop yakında azaltılır bunun %1ine düser kacırmayın derim
   
 4. PLAKASIZ

  PLAKASIZ Padavan

  peynirli poğaça yohter, hele feynirli heç yohter.. biz de poğaça heç yohter ama bug böregi, lag simidi istersen coktur..:D:cool:
   
 5. NofeArTR

  NofeArTR Forum Pro

  Drobun azaltılmsından ziyade bence arttırılması lazım nasıl o kadar fazla alabiliyorsunuz anlamış değilim.. Drobu hatalı olan bilgelikte şuan 204 oldum ama bu zamana kadar haritalardan aldığım rün 6 veya 7 oda 2si materi rünü 1 tane bilgelik 1 tane tp rünü yani 4 tanesi toplasan 1k toz anca ediyor.. Hayırlısı ne diyeyim :)
   
 6. AyyaşBey

  AyyaşBey Someday Author

  aynen rün nasıl düşürüyorlar anlamıyorum bende bir ilaç basıyorum bitene kadar farmlıyorum işte 2 saatte en fazla 3-5 tane rün 5-10 tanede sırt çantası alıyorum işte


  [​IMG]
   
 7. PLAKASIZ

  PLAKASIZ Padavan

  rün kasmak biraz sabır işi.. her hangi bir haritaya infernal girip sadece mini-bossları kesip çıkarak kasılıyor.. ama oyunda herşeyin tuhaf oldugu gibi drop oranları ve zamanlaması da garip.. bazen 1 saatte 15 rün alırken bazen 3 saatte 1 tane alınmıyor.. kral mezarı - tegan sığınağı - sonsuz nöbet en iyi haritalar bana göre..
   
 8. kxt26012

  kxt26012 Forum Apprentice

  mücevher ve cevherler için çıkan yeni seviyelerin şematikleri nerden düşüyor veya hangi NPC de
   
 9. Zoee_Game

  Zoee_Game Forum Apprentice

  Zamanında deli gibi millet pvp , 5vs5 ,6vs6 yapardı uzun zamandı pvp duzelemedi , map kesmek seri boss kesmek , m1 m2 dönmek vardı hadi oda gitti , tamam oyun gelişmeli evet ileriye gitmeli evet ama , bu şekilde tamamen mekanizma değişerek yapılmalı mıdır. Eski bir videoya denk geldım ondan bunları yazıyorum. Şuan aktif olduğunu oyunun sanmıyorum yok yani okçu oynayıp zevk alan var mı ? pt de sadece olursanız oluyorsunuz etkiniz sıfır yani ? 100 level boş büyücü sizden daha yararlı şuan ? buraya eskilerden bir video bırakıyorum , modlara da demek istiyorum o kadar guncellemede sizde oynadınız illaki yenilik adamı heyecanladırır ama hangisinden daha çok zevk aldınız ?
   
 10. buzmavi501

  buzmavi501 Someday Author

  Şu videoya kalbimi bırakıyorum, ah neydi o günler... Gerçi oyunun bu son, sözde "Büyük Güncelleme"si yerine oyunun ilk piyasaya sürüldüğü hali gelse bu güncelleme kadar tiksindirmezdi oyundan. 2012 yılında başlayan biriyim ben ve şuan o günkü yamayı getirseler kesinlikle, vah tüh, demem. Ya o kadar kasmak için uğraştığımız hakikat kristali gelse bu kadar koymazdı bir insana. Gerçekten oyunun en zevkli, en eğlenceli günlerini geride bırakmışız. Bu güncellemeden sonra oyunda yaptığım tek şey gir-günlük al-çık, düzelene kadar da böyle devam eder muhtemelen. Düzeleceğine dair de pek umut vermiyorlar, ama dso bu ne olacağı belli olmaz :cool::(
   
  Zoee_Game likes this.
 11. Thunderbolt_TR

  Thunderbolt_TR Active Author

  Grup yeteneklerinde Bilgi Arayıcı sekmesinde bulunan Anksiyete parçasının ne olduğunu bilen var mıdır acaba? Oyunda bir sürü bilinmezlik varken bunu niye soruyor diyen olabilir tabii ki :D sadece merak :D
   
 12. gameako3

  gameako3 Padavan

  Dostum anksiyete parçası oyuna yeni eklenmiş bir boss çağırma öğesi. Cardhun sokaklarında en tepe de çağırma alanı var. Genelde yeni haritalarda düşüyor. Ancak grup bilgeliği işe yarıyor mu emin değilim .
   
 13. aBDuLHaMiTHaN

  aBDuLHaMiTHaN Old Hand

  mage ile ilgili 2 adet önerim olacak bu yama ile alakalı olarak
  1.si düşünce kontrolü (göz) attığımızda diğer yaratıkları üzerine çekiyor fakat 3 metre öte taraftaki yaratıkları çekmiyor. bunun çapının az daha genişletilmesi lazım. malum artık bekçi skilini kullanmıyoruz.
  2.si buz ustası(I) verildiği takdirde buzlu rüzgar skilinin yol açtığı buz patlaması dibimdeki yaratıklara etki etmiyor. halbuki buz ona da değiyor. ilk yaratıktan son vardığı yaratık dahil olmak üzere buzun deydiği her yaratıkta patlama etkisi olmalı. bunun düzeltilmesini de iletirseniz sevinirim. teşekkürler
   
  Mera and Beta like this.
 14. Slayerpanther

  Slayerpanther Forum Greenhorn

  Drakensang ekibinden tek ricam canavarları kapının önüne koymasınlar, benim gibi bağlantısı yavaş olanlar herhangi bir haritanın kapısından girer girmez ölü olarak giriş yapmış oluyoruz. Andermantla dirilmediğimiz müddetçe haritalara artık girilmiyor.
   
  Mera, Beta and mehmet044 like this.
 15. Thunderbolt_TR

  Thunderbolt_TR Active Author

  Çok teşekkür ederim sağolun. Bir sorum daha var. Andermant Ateşi Rünü düştü ve bende işsiz modda rünü yükselttim yapacak onca şey varken :D. Neyse nasıl çalışıyor ediyor çözmek için bakındım Grup Yeteneklerinden ilgili alanı seçtim. Ancak karakter penceresine bir değer yansımıyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşımız var mıdır ? Şimdiden teşekkürler.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Beta likes this.
 16. Zoee_Game

  Zoee_Game Forum Apprentice

 17. diadena

  diadena Forum Greenhorn

  Merhabalar, ben 1 senedir yoktum ve dark legacy sebebiyle geri başladım. Sıfırdan bir hesap kasıyorum. Şuan için 65 seviyeyim. Benim sıkıntım şudur; Ben hiçbir şekilde taşları parıltılı üstüne yükseltemiyorum ve itemlardan büyü aktarımı yapamıyorum. Bana bunun 1. seviyeden itibaren olan sarı (ana) görevlerin hepsinin yapılmış olmasının söylendi. Ben de bugün uğraştım ve 5 saatte bütün görevleri yaptım. Bütün şehirlerdeki bütün sarı (ana) görevleri yaptım ve bitirdim. Eskiden şema vardı, yeşil görev vardı taş şeması veriyordu ve item aktarabilmek için şema veriyordu. Bu görevler asla ve asla hiçbir şehirde bende yok. Bunun sebebini öğrenmek istiyorum ve bu lanet olasıca taş yükseltmeyi açmak ve item büyü aktarmayı nasıl açacağımı bana anlatır mısınız teşekkürler. EN ACİLİNDEN LÜTFEN.
   
 18. Thunderbolt_TR

  Thunderbolt_TR Active Author

  Sayın moderatör @Beta mesajımın nesini beğendiniz bilemiyorum ama merkez ekibe iletildi anlamında beğendiyseniz bunu yazarak bizleride bilgilendirseydiniz de iyi olabilirdi...
   
 19. Mera

  Mera Forum Apprentice

  Büyücüde zihin kontrölü düzgün calışmıyor 10 metra yarı capı diyor fakat yanımdaki canavarı bile cekmiyor nerdeyse
  Karakterler arası hayat puanı aşırı saçma ayarlanmıs diğer sınıflarla arada 1-1.5m hp farkı oluyor
  Tekillik zaten çalısmıyor bile zırh kırma sıfır sayılır canavarların dibine girip don nova atmak gerekiyor uzakcı olmamızın ne anlamı kaldı
  Hp basma desen %10 don hücumu kullanan yok bile diğer karakterlere oranla işlevsiz

  En saçma gram kadar mantık olmayan ise sorsan magenin temel hasarı daha yüksek fakat yeteneklerle vurulan hasar daha fazla olmadıgı süre göz boyamadan başka birsey degil karakterler arası hasar hayat puanı düzenlenmeli yetenekler tekrar ayarlanmalı çünkü daha sonra sikayetler yagıyor Büyücünün hasarı daha fazla daha fazla olsa ne olcak ki daha fazla vurmadıgı süre tamamen göz boyama bunu artı olarak gösterip hpyi yerlerde süründürüyorlar

  Büyücü alev topuna mahkum edilmis durumda %140 vuruyor inanılmaz kötü bir oran
  Büyücü zırh kırmak icin canavarın dibine girmek zorunda kalcaksa dogru düzgün hasar veren bir yetenegi yokken birde hpsinin mahvedilmesi fazla dengesiz
   
  aBDuLHaMiTHaN and 4NormaL like this.
 20. 4NormaL

  4NormaL Junior Expert

  Büyücüye verilen yeteneklerin ne kadar art niyetli şekilde tasarlandığını göstereceğim.

  Büyücü: Gizemli Konsantrasyon

  [​IMG]

  Büyücü: Kan Büyücüsü

  [​IMG]

  Şimdide Diğer karakterlere verilen yeteneklere bakalım.

  Savaşçı: Çabuk Saldıran

  [​IMG]

  Savaşçı: Kıpırdamaz Duvar

  [​IMG]

  Cüce: Mühendis

  [​IMG]

  Bu kadar örnek yeterli. Büyücünün Gizemli Konsantrasyon yeteneği bunu kullanan büyücü zaten çok azdır çünkü mana yenileme rünü takılıysa ihtiyacın kalmıyor bu yetenek o kadar kullanışsız ki kullandığınız da birde debuff yiyorsunuz sadırı hızı ve hasarınız düşüyor.

  Kan Büyücüsü yeteneği öyle saçma bir yetenek ki verdiği kanama etkisi bir kaç saniyede sizi öldürüyor. Yeteneğin açıklamasında düşmanları öldürmek kanamayı azaltır ibaresi çok komik kanama etkisi o kadar çok hasar veriyor ki düşman ölene kadar sen 5 defa ölürsün. Her yetenek kullandığınızda 1 kanama yiyorsunuz bu kullandığınız yetenek ışınlanma bile olsa kanama etkisi alırsınız. Her kullandığınız yetenek kanama etkisini arttırır ve bir süre sonra ölürsünüz. 4.00 Üzeri saldırı hızınız varsa 3-4 saniyede ölürsünüz. Birde 50 kere birikirse bir debuff daha yersiniz ki bu hasarınızı %90 azaltır ne kadar saçma bir şey bu? 50 kere birikmiyor ki zaten tahtalı köyü boyluyorsun hemen.

  Bu yetenekleri tasarlayanlar ya art niyetli yada bu yetenekleri hiç sonuçlarını düşünmeden kafadan sallayarak yaptılar. Ama benim düşünceme göre art niyetli oldukları kesin. Çünkü diğer karakterlerin yeteneklerine debuff uygulamamışlar. Sadece büyücüde bu var.

  Cüceye %50 hasar artışı verip %2 hayat yenilemesi verip, savaşçıya %50 saldırı hızı ve yetenek bekleme süresi azaltma verip büyücüye kullanmadıkları mana doldurma yeteneğine bile çok üstün bir yetenekmiş gibi debuff atıyorsan, %30 hasar sözde oraya koyup 3-4 saniyede sizi öldürecek saçmalıkta hasar veren debuff koyuyorsan bu kesinlikle art niyetli şekilde hazırlanmış demektir.

  Bu debuff saçmalığı hiç adil değil bu yeteneklerin tekrar gözden geçirilmesi şart. Debuff etkileri ya kaldırılmalı ya da mantıklı şekilde yeniden düzenlenmeli.

  Gizemli Konsantrasyon yeteneğine ek özellik verilmeli bu haliyle kullanmanın anlamı yok. Ayrıca şunları da es geçmeyeceğim.

  Eskiden tekillik hasar veriyordu artık vermiyor tekrar hasar vermeli, Buzlu rüzgar düşmanları donduruyordu artık dondurmuyor tekrar dondurmalı, Yıldırım yeteneği hasarı düşürülmüş yetenek açıklamasında her puan yetenek hasarı ve patlama hasarını arttırır yazıyor ama patlama hasarı falan vermiyor. Şimşek topunun bıraktığı şimşek alanı hasarı çok düşük temel hasarın %100 kadarı vurmalı en az. Şimşek ustalığında Yıldırım yeteneği attıktan sonra ortaya çıkan şimşek alanı hasarı çok düşük onun da hasarı temel hasarın %100 kadarı olmalı. Birde tüm karakterlerin rolleri nedir onu oturup iyi düşünsünler karakterlerin özelliklerini ona göre ayarlasınlar. Büyücüye hasarcı olarak rol veriliyorsa o zaman hasarı çok daha yüksek olmalı tıpkı can değerimizin korucu ve savaşçıya göre 1 milyondan fazla fark oluşturması gibi. Bu hiç adil değil temelde 10k daha yüksek hasarı var diye 1 milyonun üzerinde hayat puanı farkı olması çok saçma. Bunlara ayar çekmek şart hayat puanı farkı bu kadar uçurum olacak ise o zaman hasar farkı da oldukça yüksek olmalı. Bu yetenek hasarlarına da yansımalı hasarı yüksek tutsan bile yeteneklerin taban hasarını şuan olduğu gibi düşük tutarsan hiç bir anlamı kalmaz.
   
  Last edited: Jan 8, 2021
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page