Feedback İçerik Genişlemesi (Dark Legacy)

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Arthemis TR, Nov 3, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. PLAKASIZ

PLAKASIZ Padavan

boy ver boyyyyyyy... tehlikeli sularda yüzüyorsun... derindir oralar.. :cool:o_O

sen şu an bilmem kaçıncı maddenin bilmem kaçıncı bendindeki bilmem kaçıncı fıkrayı çiğniyorsun.. etma :D:D

2. Arthemis TR

Arthemis TR Team Leader Team Drakensang Online

Merhaba,

Görünen o ki konu amacından çıkıp bambaşka bir yere gitmeye meyilli dolayısıyla bir hatırlatma yapalım istedik. Bir kısım oyuncularımızın ciddiye almadığı bu kurallar; hem oyunda hem forumda genel düzeni korumak ve ihlale maruz kalanların hak kaybına uğramasını önlemek için oluşturulmuştur. Anladığımız kadarıyla eleştiriyle hakareti birbirinden ayıramayan ya da bu oyuna emeğini, saatlerini harcayarak gelişmeye çalışan oyuncularımıza karşı usulsüz şekilde avantaj sağlamakta beis görmeyenler oyuncularımız da var. Her türlü eleştiri, geri bildirim başımızın üstünedir ama ne başka bir oyuncumuza, ne bana ne de takımıma hakaret edilmesine müsaade etmem. Bizler burada alay ettiğiniz kuralları uygulamak ve denetlemek için varız. Oyunu bıraktım diyerek gelip forumda provokasyona sebep olmak, oyunda açık varsa kullanırım diyerek kurallara alenen karşı çıkmak bazı oyuncularımıza iyi hissettirebilir fakat bu tip ihlallerin sonuçlarının olduğu ve bu sonuçların açıkça Genel İşletme Şartları'yla, Forum Kuralları'yla ilan edildiği unutulmamalıdır. Bu başlık geri bildirimler için oluşturulmuştur, konuyu amacına uygun olarak kullanın lütfen.

Merhaba,

Karşılaştığınız sorun için üzgünüz. Rica etsek durumun incelenmesi için support ekibiyle de iletişime geçebilir misiniz? Bu şekilde sorun hakkında daha fazla detay elde edilebilir. Şimdiden teşekkür ediyoruz.

İyi eğlenceler dileriz.

aBDuLHaMiTHaN likes this.
  3. AyyaşBey

AyyaşBey Someday Author

botlarla farm yapıldı dogru düzgün kimse banlanmadı geri kaldık
    dragan bugu yapıldı herkes banlanmadı geri kaldık
    bugla günde milyonlarca söhret kasıldı geri kaldık

tam yama geldi buglara cözüm olur emek veririz gelişiriz dedik bütün emeklerimiz gitti oyun solo oynanmaz bir hal aldı

yama basında millet kangolü kesti catır catır zorlastırdınız kesemedik geri kaldık
    ölümsüzlük bugu ile millet harita harita gezdi geri kaldık
    millet bugla etkinlik bitirdi geri kaldık
    cayıra cıkamaz duruma geldik geri kaldık
    büyücü skilleriyle oynadınız boss kesemedik geri kaldık
    aman büyücünün saldırısı cokzel o zaman hp dene kısalım dediniz geri kaldık

benim bildiklerim bunlar birde bilmediklerim vardır.şimdi bana biri cıksın neden devam etmem gerektiğini sölesin
    ufak bir mantıklı acıklamayıda kabul edicem.

büyük ihtimalle cıkmayacak.o yuzden bu ban cekici şovunu bırakın artık kımse yemiyor.

Mera and buzmavi501 like this.
  4. NofeArTR

NofeArTR Forum Pro

Ben olaya farklı bir bakış açısından yaklaşmak istedim. Bug olayı ''Genel bir durum'' aslında. Evet Şartlar sözleşmeler mevcut bizde bunu kabul ediyoruz. Bug kullananları da savunacak değilim ama bura da DSO merkez ekibini de yaptıkları/yapacakları göz ardı edemem. Bug sonuçta temelinde bir yazılım hatasından kaynaklanan bir durum. Bunu avantaja çevirmek oyuncu açısından ban sebebi burası da tamam peki bu yazılım hatasını yapan ? İşte orası biraz sinir bozucu. Videolara tekrardan baktım. Ölümsüzlük Bug diye geçiyor fakat biz bu duruma yabancı değiliz ki. Bu olayı hem test sunucunda hem de normal sunucuda ilk kullanan CM Jesse ve Hansen. Hatta buna ''God Mod'' diyorlar ve bunu canlı yayında karakterlerini bu moda anında kendileri çevirebildi bir anda. Ne hikmettense Karakterleri büyücü ve savaşçı.. Düşünceme göre bu bir ekip içinde sızıntıydı avantaja dönüştü. Sonra ban'a

Bence ekibin yönetiminde de radikal kararlar alıp işi bilen düzgün yapan yazılımcılar sayesinde yola yürümeliler. Ne kadar eksik bir içerik genişlemesi olduğunu herkes gördü. En önemlisi bu kadar acele edilmenin manasını kimse anlamadı ve Fix''lerin 246. yamanın oyuncular lehine olanı hemen kapatıp oyuncular alehine bir durumu Ocak sonuna bırakmayı bence kimse anlamadı. Şirkette kendine şunu sormalı 1 yıl geçmeden 2 Ban dalgası yaşandı. Biz ne yapıyoruz ? Oyuncular ne yapıyor ? sorularını sormalı diye düşünüyorum. Bir de sadece videolara göre gidilmesin artık yazılar/yazılanlarda önemli olmalı.

Slayerpanther likes this.
  5. PASA61

PASA61 Someday Author

246 yama ne zaman gelicek bug ve yetenekelerin calışmama sorunları ne zaman düzelticek dso onun tarihini versin artık , oyunda sorun varsa bug varsa bunun tek sorumlusu dso dur test gelmesine rahmen bu bugları bile bile gercek servire getiren de dso ve şimdide oyuncular bu acıkları kullandıkalrı için suçlu durumda oluyolar , oyundaki acıkları oyuncular bulup yapıyolarda dso teknik ekibi uyuyormu burdan uyudugu anlaşılıyor ve bu oyunuda adminlerde oynuyor hadi oyunculara itibar etmiyolar adminlerde bu hataları bildiriyolardır diye düşünüyorum ona ramen araya zman koyuyosalar o dso nun umursamaz oluşundandır , bu oyunda cok bug kullanan oldu banlanan oldu veya olmadı ban listesi acıklanmadıgı için bilgimizde yok.

herşeyi bırakın hala DSO 246. yamayı getirecegi tarihi belirlemedi artık inanın bıktık su yetenek ve bug sorunlarından .

6. Master_TR

Master_TR Forum Greenhorn

Böyle bir hata da ilk kez başıma geliyor :D neyseki basit bi item denemesinde böyle bir şey oldu :D

3 Ayakkabı + 1 Kolye = 1 Eldiven :D

https://hizliresim.com/WWPXKF

7. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

mage sınıfı için; düzgün çalışmayan skiller arasına (Don Hücumu skili) de eklenmiş bulunuyor. hayır daha önceden düzgün çalışıyodu bu skil çalışan şeyi nasıl bozdunuz anlamakta zorlanıyorum.
    * vurulan düşmanlara x1 donma uygular.
    şuanda bu özellik çalışmıyor (daha önceden çalışıyordu)

Slayerpanther and Damm1tmaN like this.
  8. Lagertha1453

Lagertha1453 Forum Greenhorn

Burası ıcerık genısletmesı dımı yanı yamadan sonrakı sıkayet ve dusunceler?

oyunda oyuncuların zerre zevk alamadan kasıldığının farkındamı dso bunu bır ogrenebılırmısınız mod arkadaslarımız rıca edıyorum

oyunda mıllet bilge rezıllığı yasadıgının farkındamı dso ve 2 ay oldu 2 koca ay neyı beklıyorlar? yamada bılge duzeltıce dıyorlarda yerden 10 atan bılgeyı run tasları ful olduğu halde atıyor o tası onu yazmayı unutmusum ne gıbı bır sıhırbazlık yapacaklarkı yerdekı 10 bılge muazzam bır sekılde artıcakkı oyuncuları bılge konusunca rahatlatabılıcek bunu dso ne gıbı bır planı var? bu bılge artıcak sozlerındekı rakam ne 2 ayda 120 bılge kastıgım cuceme 0 hesaptakı charıma 20 bılge kastım yıne 2 ayda 120 bılge kasabılıcekmıyız bunu soleyebılırmı bıze dso bunu ıletırsenız cok ıyı olur mod olarak farkındasınızdır oyundakı bılge rezıllıgı ve oyuncuların zorlugu acısından

9. PLAKASIZ

PLAKASIZ Padavan

hep kurallardan dem vurmussun.. yazsana oraya bir kez.. EVET DSO BAZI HATALAR YAPIYOR VE BUNU DÜZELTEMİYOR. BAZI KONULARDA BECERİKSİZ OLDUKLARINI BİZ DE KABUL EDİYORUZ.. diye

ama yok forum da gözünüz oyuncuların yazacağı en ufak yanlış kelime de.. neymiş oyunda açık olursa bug olursa bunu bildirmek ile mükellefmişiz.. HADİ canım!!!

oyunda oyuncu zararına olan ve bildirilen hatalara dair en ufak bir istif bozma durumu yok iken.. oyunda yararına buldugu bir bugu kullanması nasıl BEİS olabilir? insanlar oyunda çıkış yolu arıyor, nasıl kolay oynarım derdinde.. dso ne derdin de? PARA... evet para derdin de... ama atladığı bir şey var.. bir oyuncu ZEVK aldığı oyuna para yatırır.. 8 yıl oldu ben oynuyorum bu oyunu ve ilk 6 yılı bir fiil premium aldım... son iki yıldır almıyorum ve 1kuruş dahi yatırmıyorum oyuna.. NEDEN? oyun güzel olsa sorunsuz olsa ve önemlisi ZEVK verse premium almaya devam edebilirdim..

artık oyunda hata buldugumda bug buldugumda hiç umursamıyorum.. buraya yazıpta karşılığını almayacağımı bildiğim için hiç ilgilenmiyorum bile.. bug hiç yapmadım fakat yapabilirim de bu kimi ilgilendirir? bu bana kalan bir karar.. yakalarsanız cezalandırırsınız.. biz hiçbir şeyi bulup bildirmek ile MÜKELLEF değiliz.. asıl siz yani dso yönetimi oyuna en hızlı şekilde müdahale etmek ve düzeltmek ile MÜKELLEFsiniz.. öyle 2 hafta 5 hafta bekleyip müdahale edilirse oyuncuda elbette ti'ye alır bu durumu.. bu oyuna özgü değil hayatta her şeyde bu var.. geç gelen itfaiyeye ateş almaya mı geldiniz? geç gelen ambulansa buyrun cenaze namazına demek gibi...

şimdi ban cekici filan diye bir şeyler çıktı ortaya... vurabilecek misiniz ban cekicini hak eden herkese? hiç sanmıyorum..

2- Hesaplarda bug/ açık kullandığı tespit edilen tüm kullanıcılara istisnasız ceza uygulanmıştır, uygulanır. Tespit edilemeyen hesaplar için de tek tek hesaplara girerek kontrol etme ayrıcalığına/ yetkisine sahip değiliz.

bu mesajınızda demissiniz ki istisnasız ceza uygulandı.. tespit edilemeyen hesaplara tek tek giremeyiz.. peki soruyorum: tespit edilenleri nasıl ettiniz? ne yaptınız buldunuz? isimleri mi verildi? sadece isim alarak kanıtsız ceza uygulayamazsınız.. hangi yöntemi kullanıp bulduysanız o TESPİT EDEMEDİKLERİNİZİ DE aynı yöntem ile bulup neden CEZALANDIRMADINIZ????

Oyuncuların DSO'ya güveni kalmadı... Çünkü dso oyuncularını ciddiye almıyor.. oyuncular neden dso'yu ciddiye alsın?

ben oyunu bırakmadım ve kimseyi provake etmiyorum.. o oyunu bırakıp buraya gelenleri bende anlamıyorum acıkcası... biten bitmiştir.. ben oyundayım ve 8 yıldır 2. bir oyun oynamadım desem yeridir.. benim istediğim oyuncuların ciddiye alınması ve ne dediklerinin göz ardı edilmemesi.. ve mümkünse bir event getirdiklerinde ya da yama yaptıklarında fix için 2 hafta bekleyip daha sonra göz boyama için kıytırık kodlar ile oyuncular ile dalga gecmemesi..

günlük görevde 1k 2k 3k oyma nedir? bir mavi item eritsek günlükteki 5 görevin vereceği ödülden daha fazla eritme alıyoruz.. bu oyuncu ile dalga geçmek değil ise nedir?

insanlar eğleneceği dalga geçeceği bir şey bulursa gecer.. tıpkı dso'nun biz oyuncular ile dalga gectigi gibi!!!

ben burada yorum yapan arkadaşlarım ile gülüp eğlenirim ve gerekirse kurallar ile de dalga gecerim.. bunun suç olduğunu da hiç sanmıyorum.. yoksa kurallar ile dalga gecilmez bu bir suctur diye bir kural var da biz mi bilmiyoruz?

kelime avcılığını bırakıp oyunu nasıl güzelleştirebiliriz diye düşünün.. sinir olan insan her şeyi yazar.. sinir olmayıp sadece aciziyete gülenler de dalga geçer.. NET!!!

Womanizer, Assassine, RuHsUs and 5 others like this.
  10. Damm1tmaN

Damm1tmaN Someday Author

Ölümsüzlük bugunu hem çayırda hemde pvp de alenen kullanıp herkesin dikkatini çeken birkaç yabancı tanıdığım oyuncu var. Bu oyuncuların loncasından bir kişiden laf arasında ceza olarak 1 hafta ban yediklerini öğrendim. Bu bugu kullanıp diğer oyunculara karşı avantaj sağlayıp üstüne emote kullanıp karşı tarafı tahrik etmenin bedeli 1 hafta ceza mı yani? Ban dalgası gibi süslü kelimeler kullanılıp 5 para etmez bir adalet sağlanıyor bu nasıl bir iştir?

buzmavi501, PASA61 and aBDuLHaMiTHaN like this.
  11. PASA61

PASA61 Someday Author

evt yorum yazdık ilgi alaka sıfır ama kufur yazsak hemen ban atarsınız ban attıgınız hızda oyundaki 246 . yama ne zman gelicek acıklaması için dso dan bilgi alsanız da bizde bilgilensek .BU bug ve hatalarla oynamak cok mu guzel zevk mi veriyor sporta yazıyoruz cvp yok foruma yazıyoruz cvp yok bekliyoruz ne bekliyorsak.

Slayerpanther and buzmavi501 like this.
  12. ahmetsonsuz1

ahmetsonsuz1 Forum Apprentice

Merhabalar,

Antik bilgi hakkında bahsetmek istedim. Şu an antik bilgi için 0 denecek kadar bir drop oranı olduğunu düşünüyorum ve düşse bile çok az miktarlarda düşüyor (5 tane pembe renkli ründen de kullanıyorum). Bu sorunun defalarca kez söylendiğini merkez ekibe iletildiğini de biliyorum. Ancak 1 ay içerisinde hatta neredeyse 1.5 ayda sadece ve sadece 1 lwl atlayabildim. O da etkinliğin vermiş olduğu 9999 antik bilgi ödülü sayesinde oldu.

Bu durumun belirtildiğini bilmeme rağmen yazmamın sebebi DSO'nun antik bilgi drop sorununu eski haline getirmesinden ziyade şöyle birkaç önerim olacaktı:

1) Çok ama gerçekten çok yüksek bir miktarda kayda değer bir miktarda antik bilgi hediyesi verilebilir. Yani bir "Bonus Kod" adı altında bu 1.5 aylık eksikliği giderebilcek kadar bir miktardan bahsediyorum (belki de daha fazlası).

2) Drop oranları eski haline getirilmesi yerine 2 farklı şey sunmak istiyorum:
    a) Drop oranları eski haline göre çok daha fazla arttırılabilir.
    b) Drop oranları eski haline getirilir ancak antik bilgi yığını miktarı 2 2.5 katına çıkarılabilir.
    Yani 2 seçenek de aynı sonucu verir gibi ama bence yığın miktarı artması daha iyi olur. Bu şekilde "Rünler" daha iyi iş yapar.

3) Antik Bilgi Görevleri. Şöyle ki şu an aktif olan roketçilerin isyanı etkinliğinde görev hatasını düzeltip eski görev yerine günlük tekrarlanabilir ve gerçekten güzel bir miktarda etkinlik ilerlemesi veriliyor olması aklıma antik bilgi için de neden olmasın sorusunu getirdi. Günlük görevler var evet ama şu an o görevler gerçekten çok saçma ve birçoğu benim gibi daha gelişememiş kişiler için neredeyse imkansız ve bir de o günlük görevlerden kazanılabilcek antik bilgi sayısı da çok çok az. Benim tekrarlanabilir antik bilgi görevlerinden kastetmek istediğim günlük 250 bilgi versin ya da 300 400 bilgi versin gibi değil. Her günlük görev antik bilgi lwl barının 3'te 1'ini ya da yarısını dolduracak değerlerde verilebilir. Yani nasıl şu an oyunun Exp veren görevleri seviyemize göre veriliyorsa o antik bilgi görevleri de antik bilgi seviyemize göre verilebilir.

1-2-3) Bu 1, 2 ve 3. Maddelerde yazdığım hepsi de gerçekleşebilir. Mesela "Bonus Kod" verilir ama ilk kastetmek istediğimden daha az olur. Sonra (eski drop oranları sağlanırsa) antik bilgi yığını ya da (eski drop oranlarına göre) drop oranı arttırılır (ki yığınının arttırılması taraftarıyım). Ve bu 2 şeyin üstüne de ayrıca bir "Tekrarlanabilir Antik Bilgi" görevi getirilir ama antik bilgi barının 1/4'ünü dolduracak şekilde olur gibi gibi.

Yani demek istiyorum ki bu antik bilgi olayı eski haline getirilmekle kalınmasın üstüne ya bir bonus kod ya bir drop/yığın artışı ya bir günlük tekrarlanabilir görevler ya da bu 3ünün de dengeli bir biçimde olacağı bir çözüm getirilsin. Çünkü bugün çok net bir şekilde farkettim ki antik bilgi gerçekten ama gerçekten oyunun en önemlisiymiş.

13. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

Allah'tan bilgi rünlerim var yoksa 3 bilgi düşecek. naparız sonra :confused::confused:
    bilgi drobu ile alakalı merkeze bir soru soracaktınız sayın modlar ne oldu o iş

55baba55 and buzmavi501 like this.
  14. sibano

sibano Padavan

şimdi haklarını yemeyelim saçmada olsa işe yaramazda olsa azarlayacak da olsalar supportta cevap veriyolar küfür edip göndermiyolar en azından :D
    bug ve hatalarla şuanda uğraşmadıklarını düşünüyorum belki de çaya püskürüt banıyolar kim bilir :D Dso çoktan öldü vazgeçmeliyiz :oops:

15. Arthemis TR

Arthemis TR Team Leader Team Drakensang Online

Merhaba,

Bir süredir kurallar konusunda hatırlatmalar yapılıyor fakat belli ki bir yere varamıyoruz.
    Konu kilitlenmiştir, Dark Legacy İçerik Genişlemesi sebebiyle oluşan hatalar için konu açabilir ya da supportla iletişime geçebilirsiniz.

Oyunumuzun gelişmesi ve devam eden hataların onarılması için bize değerli geri bildirimlerini ileten oyuncularımıza özellikle teşekkür ediyoruz.

İyi oyunlar dileriz.

aBDuLHaMiTHaN likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.