Event FAQ Klątwa Czarnych Rycerzy - powrót Dragana 2023 - oficjalny przewodnik

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Yahiko, May 3, 2023.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Bohaterowie Dracanii!

    Od 1 maja odbywa się nowa edycja wydarzenia Klątwa Czarnych Rycerzy - powrót Dragana. Jako, iż owe wydarzenie cieszy się dość sporą popularnością, ale jednocześnie przynosi wiele pytań, na które, być może, nie znacie odpowiedzi, to z pomocą może przyjść Wam nowy, zaktualizowany przewodnik po tej akcji specjalnej. Jest on dostępny w wersji pdf i ze względu na jego obszerność, został on podzielony na dwie części.

    Poza tym przewodnikiem, podrzucamy także kilkanaście odpowiedzi na pytania, które były najczęściej zadawane w tej i poprzedniej edycji wydarzenia.​


    Życzymy udanej zabawy!
    Wasza Ekipa DSO
     

    Attached Files:

  2. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Najczęstsze pytania i odpowiedzi:
    Q: Pokonałem Dragana, ale nie zaliczyło mi postępu. Dlaczego?
    A: Musisz najpierw wypełnić dwa pierwsze paski postępu.

    Q: Muszę wydropić rozkazy Dragana z Siarkowego Pustkowia, ale nie mogę go zdobyć mimo, że byłem tam kilkanaście razy. Czy te zadanie jest zbugowane?
    A: Nie, zadanie nie jest zbugowane. Miej na uwadze, że na mapie są tylko cztery potwory, które upuszczają wspomniany przedmiot.

    Q: Dlaczego nie mogę kliknąć posągu w Zamku Kruczykrzyk?
    A: Prawdopodobnie nie posiadasz Wzmocnionej Przeklętej Perły.

    Q: Jak mogę zdobyć pierwsze cztery wzmocnione przeklęte perły, aby odblokować cztery poboczne lochy?
    A: Na pierwszym pasku postępu znajduje się kilka wzmocnionych przeklętych pereł. Można je również kupić w sklepie u Grimy za drakeny. Gorąco polecamy wykonanie tego zadania w większej grupie.

    Q: Dlaczego mam inne paski postępu niż mój znajomy?

    A: Paski postępu są inne dla różnych poziomów. Istnieją również dwie wersje pasków postępu dla graczy o poziomie 100, w zależności od tego, jak dużo punktów osiągnięć dany gracz posiada.

    Q: Dlaczego nie ma jeszcze wyzwania Przebłysku Przeszłości ?

    A: Istnieją dwie możliwości: albo wyzwanie jeszcze się nie rozpoczęło, albo nie posiadasz 80 poziomu wymaganego dla tego wyzwania.

    Q: Czy istnieje różnica w dropie z amfor w odniesieniu do różnych poziomów trudności?
    A: Nie.

    Q: Czy warto kupywać tajemniczy zwój ze sklepu Grimy?
    A: Zalecamy wpierw pokonanie kilka razy Dragana Przeklętego w jego Azylu, ponieważ szansa na otrzymanie zwoju od niego jest dość duża. Sugerujemy pokonywanie go w grupie, ponieważ tylko jeden z graczy zużywa wzmocnioną przeklętą perłę.

    Q: Dlaczego na pobocznych mapach nie ma grupowych skrzynek?
    A: Żeby one się pojawiły, musisz być w grupie z innym graczem (bądź graczmi). Oczywiście, musisz być z nim/i na jednej mapie.

    Q: Co oznaczają określenia “mapa 3, mapa 001”?

    A: Mapa 1 lub 001 to Mroczne Pastwiska, mapa 2 lub 002 to Siarkowe Pustkowie, mapa nr. 3 lub 003 to Stanowisko wykopalisk Dragana, a mapa 4 lub 004 to Nocny Lodowy Las..

    Q: Dlaczego nie mam dostępnego zadania “Przygotowanie na nieznane”?

    A: Oznacza to, iż nie otworzyłeś/aś wszystkich czterech dodatkowych lochów.

    Q: Dlaczego nie mam dostępnego zadania “Niezakłócony widok”?
    A: Oznacza to, iż nie otworzyłeś/aś wszystkich czterech dodatkowych lochów.

    Q: Jaki jest najlepszy sposób na zdobycie przeklętych pereł?
    A: Przejdź się do mapy nr. 3 (Stanowisko wykopalisk Dragana), gdyż jest to najkrótsza mapa. Wybierz się tam na możliwie najniższym poziomie trudności (najniższa opłata) z pełną, różnorodną klasowo grupą (możesz poubijać z taką wszystkie grupowe skrzynki). Pamiętaj, aby od Janusza Lisa wziąć powtarzalne zadanie z tej mapy.

    Q: Dlaczego nie dostaję przeklętych pereł ze skrzyni po wyczyszczeniu pobocznych map?
    A: Można je znaleźć w skrzynkach z reliktami w Zamku Kruczykrzyk.

    Q: Mój znajomy otrzymał pakiet premium z pierwszej skrzynki z reliktami, jaką otworzył, a ja natomiast otrzymałem coś innego. Czy to błąd?
    A: Nie, nagrody są te same, ale ich kolejność jest losowa.

    Q: Jak farmić znaki do zadania “Przygotowanie na nieznane”?
    A: Zalecamy przekazanie tajemniczego zwoju Januszowi Lisowi zaraz po odblokowaniu pobocznych lochów. W ten sposób możesz farmić znaki i wykonywać zadania od lisich agentów.

    Autor przewodnika: Tyche
    Tłumaczenie: Yahiko
     
Thread Status:
Not open for further replies.