Discussion "Mroczne Dziedzictwo" - Wasze pytania

Discussion in 'Sekcja Polska' started by TL_Venus, Nov 3, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. MRDarak31

  MRDarak31 Active Author

  Jak dokładnie ma wyglądać kwestia rekompensaty za schematy od Zumpe (koniczyny)?
  Dotyczy ona kupionych schematów, aktywowanych, czy wszystkich zachowanych?
   
 2. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Jak się zalogowałem na TS zaraz po wgraniu r245, to na dzień dobry dostałem 1500 koniczynek. Patrząc na to, że rekompensują także schematy, które można nabyć tylko poprzez misje, to na 99,99% wspomniana rekompensata tyczy się tylko aktywowanych. Oczywiście, jest to moje prywatne spostrzeżenie. Oficjalnego stanowiska w tej sprawie nie ma.
   
 3. RafalinhoCK

  RafalinhoCK Active Author

  Mam pytanko bo mam nie wykorzystane rdzenie materii i teraz nie wiem czy podnosić tier przedmiotu tzn. buty Dragana na t8 czy przenieść zaklęcia bo mam taką możliwość to albo to . Na czym lepiej wyjdę i czy sobie zostawić te zaklęcia i podnieść tylko tier .
   
 4. Luxfire

  Luxfire Someday Author

  Przede wszystkim rdzeniami materii nic nie zrobisz na secie Dragana. Potrzebujesz drakenowych rdzeni. Jeśli masz takie to ja bym przeniósł zaklęcia, bo po CE nic nie zrobisz z e starymi unikatami na stole (jeśli wcześniej nie miały przeniesionych jakichkolwiek zaklęć). Podnoszenie ten 1 tier do góry i tak niewiele by dało.
  Przerzuć po prostu nawet byle jakie złote zaklęcie w te buty teraz. Po CE skompletujesz fajniejsze zaklęcia.
   
 5. Totentamten

  Totentamten Junior Expert

  Dzisiaj na discordzie pewna osoba przyjęła stanowisko, które chyba można uznać za oficjalne, że rekompensata dotyczy wyłącznie aktywowanych schematów. Te w plecaku "na szaro" zostaną po prostu usunięte bez żadnej rekompensaty.

  Rdzenie zostaną przekonwertowane na glify potęgi:
  Rdzeń ziemski800 Glifów potęgi
  Rdzeń materii1 000 Glifów potęgi
  Drakenowy rdzeń1 200 Glifów potęgi
  Rdzeń wzrostu1 200 Glifów potęgi
  Rdzeń duszy800 Glifów potęgi
  Nieskazitelny rdzeń800 Glifów potęgi
  I w zasadzie moim zdaniem najlepsze co można zrobić to zostawić, ewentualnie przełożyć jeszcze jakieś zaklęcia, ale podnoszenie tieru mija się z celem. na t8 dostaniesz 71 lvl, na t9 - 73, to może już lepiej jednak wziąć glify, których liczba wydaje się być zadowalająca patrząc na koszty craftu po aktualizacji.
   
 6. gsokol

  gsokol Forum Apprentice

  Czy ze skrzynek za codzienne logowanie i skrzynek z niespodzianką będzie wypadać to samo co teraz???
   
 7. Luxfire

  Luxfire Someday Author


  Nie żebym się czepiał ale skoro teraz z przetopu 1 różowego itemka teraz dostajesz tyle glifów co za ok 6 rdzeni to wykorzystać trzeba rdzenie na maksa przed CE. Przelicznik jest po prostu żałosny. 1 przelot teraz takiego q1 inf3 to z 500k glifów czyli tyle co za 500 rdzeni po CE. Ja latałem specjalnie po zrobieniu postępu takie eventy jak np. zimowe czy halloween, żeby nadropić drakenowych rdzeni(ok inne leciały przy okazji) i teraz dostanę jakąś śmieszną rekompensatę. Ok moje ryzyko. Na czymś straciłem ale na czymś zyskam :) Ale wkładam zaklęcia we wszystko co mogę żeby wydać rdzenie, na pewno nie stracę przez tą "rekompensatę", najwyżej pójdzie do pieca.
   
 8. Totentamten

  Totentamten Junior Expert

  Fakt jest taki, że znaczenie rdzeni, unikatów, zaklęć zostało na maksa zdeprecjonowane. Co byśmy nie zrobili to i tak będzie w zasadzie nic w porównaniu z tym co nas czeka po CE. Przełożenie zaklęć jeszcze coś da na początku, ale podnoszenie tieru nie da kompletnie nic.
  Za każdy milion glifa będzie można zrobić na 100lvlu praktycznie gotowy unikat z czterema platynowymi liniami.
   
 9. KulawyMao

  KulawyMao Forum Connoisseur

  jakbyscie tego nie zrobili i tak bd stratni
  1 przekladanie ma sens tylko w przypadku znacznej poprawy stat = lepszy start na CE, ale tylko na pare lvli
  2 przeliczniki sa slabe, wiec stratni bd wszyscy, z 2 strony jakby dali lepsze przeliczniki to ludzie by za duzo dostali na start, np ja mam po 30k rdzeni materii,dusz,nieskazitelnych, z 15k drakenowych i ziemi
  juz to powoduje, ze na start dostane mase glifa, dodajac do tego glif, ktory posiadam, wbijajac 100lvl od reki moge wszystko sobie poprzekladac, owszem bd baaaaardzo stratny na tym przeliczniku, bo zbieranie rdzeni bylo znacznie trudniejsze, od zbierania glifa, ale rozumiem to, ze nie mogli dac za duzo, bo i tak juz teraz masa ludzi bd miala kolosalne ilosci glifa z tego

  swoja droga, jak dla mnie zbierania/klejenie platynek obecnie jest pozbawione sensu
  gralem dzisiaj troche na testowym i na 30lvlu widzialem pare platynek...mozna powiedziec, ze to uroki testowego, ale jak na live serverach bd niewiele gorzej, to zebranie platynek bd sie bardzo szybko robilo(w porownaniu do tego, jak teraz to sie zbiera i klei)
  a wiec...
  na ta chwile(oczywiscie to sie moze jeszcze pozmieniac) nie widze problemu w tym, zeby po CE pokleic platynki, bardziej bym sie martwil o zbieranie unikatow lub tez robienie eventow jakie znamy z ostatnich miesiecy
   
 10. Totentamten

  Totentamten Junior Expert

  Glify z samych rdzeni gracza średnio zaawansowanego starczą na kilkanaście-kilkadziesiąt przedmiotów o ile nic nie pozmieniają.
  Celem stanie się nie jeden ekwipunek, a kilka.
   
 11. winowicz83

  winowicz83 Forum Apprentice

  Mam pytanie do zaawansowanych graczy z serwera testowego a mianowicie chodzi o misje w Kingshill oddaj 999 eski światła a pytanie brzmi o kule światła jak z nich wytworzyć tą eskę bo jest na niej opis ze można to zrobić ale co jeszcze potrzeba bo drop tej eski jest fatalny , 2 pytanie jest o misje znajdz kogos tam w mapie Sargona chodzi o jakis event ?
   
 12. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Co do pierwszego pytanie, to trzeba zdobyć przepis. Jest on nagrodą (a przynajmniej tak wynika z opisu) za jedną z misji pobocznych, polegającą na ubiciu 9999 stworów mroku. Dodam też, że ta eska światła, to ta sama eska, którą używa się w trakcie eventu Halloween.
  Co do drugiego, to prawdopodobnie chodzi o nową wersję eventu Sargona. Możliwe też, że chodzi o jedną z map Anderworld, gdyż tam chyba też Sargon jest, choć tu nie jestem pewien.
   
 13. winowicz83

  winowicz83 Forum Apprentice

  MOD_Orion po oddaniu eski 999 bedą nadal questy ?
   
 14. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Tak, kolejne będą, bo to jedna z początkowych. Zresztą zadania są trochę porozciągane w czasie i grając od 55 do 71 poziomu, nie miałem momentu "braku misji".
   
 15. Chwast

  Chwast Forum Apprentice

  Witam.
  Czy biała przędza zostanie w naszych sakwach po wprowadzeniu dodatku? Jeśli nie to czy będzie za nią jakaś rekompensata (jeśli tak to jaka?) i co za tym idzie czy mogę ja przerabiać na złotą przedzę?
   
 16. winowicz83

  winowicz83 Forum Apprentice

  MOD_Orion pokazałem eske 999 zostały 2 misje na mapie eventowej u Sargona jednak mam kilka mapek nieodblokowanych jak np. Elizjum ,stan głównego wątku misji to 8-2 Sojusz Terroru, Pytanie brzmi czy do Elizjum sie nie dostane czy któraś poboczna misja odblokowuje reszte mapy ? P.S. nie wszystkie poboczne misje robilem jesli któraś jest potrzebna prosze o pomoc w info
   
 17. Furman

  Furman Forum Greenhorn

  Witam, jakie zastosowanie po CE będzie mieć:
  -szlachetny kamienie ulepszenia
  -runa ulepszenia
  (czy będą redukować ilość potrzebnego pyłu czy coś?)

  Co zrobić z runami efektu grupowego?
  Mam ich trochę na pierwszym poziomie i nie wiem czy je łączyć wyżej czy lepiej nie

  Klucze męstwa będą dalej użytkowane? Zastanawiam się czy może farmić Herolda na płaszczyk czy może będą jakieś lepsze

  Ostatnie pytanie, drakeny i koniczynki lepiej wydać przed czy po CE?
   
 18. MOD_Orion

  MOD_Orion Moderator Team Drakensang Online

  Zostanie usunięta. O rekompensacie nikt nie było wspomniane.

  Tak daleko już nie doszedłem i nie posiadam więc większej ilości informacji.

  1. Kamień i runa ulepszenia zachowają swoją funkcję. Oba tzw. "jokery" będą zastępować pył w ulepszeniu.
  2. Zapoznaj się z tym tematem. Znajdziesz tam informację na co zostaną wymienione runy efektów grupowych. Dodam tylko, że nowych run talentów grupowych będzie można używać maksymalnie po 1 sztuce każdego rodzaju. Rozsądnym więc wyjściem będzie je połączyć tak, by otrzymać 1 o maksymalnym możliwym poziomie.
  3. Klucze męstwa pozostaną w grze i będą miały takie samo zastosowanie.
  4. Runy dostępne za koniczynki i drakeny znacznie podrożeją (porównując jedynie cenę absolutną). Na pytanie, czy lepiej wydać je teraz, nie umiem udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zbyt wiele zmiennych ma na nią wpływ.
   
 19. sebek030189

  sebek030189 Someday Author

  a co z runami do PD ?? wydałem wszystkie monety społecznosci czy beda w grze czy zostana usuniete?
   
 20. Totentamten

  Totentamten Junior Expert

  Zostaną zamienione na runę wiedzy, która będzie miała takie samo zastosowanie.
   
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page