Discussion Problem z kontaktem z Pomocą Techniczną

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 24, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  hucpa - Twój post został przeniesiony do tematu bardziej pasującego pod jego treść, a także został on ukrócony o treść korespondencji z Pomocą Techniczną, której niestety nie można tutaj wrzucać.
  Poprosiłbym Cię o podanie numeru ticketa tego zgłoszenia, żebyśmy mogli po prostu sprawdzić, o jakie konkretnie zgłoszenie chodzi.
   
 2. hucpa

  hucpa Forum Apprentice

  [Ticket#2023051637002901] - bardzo proszę
   
  Last edited by moderator: May 31, 2023
 3. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Witaj,
  przepraszamy za długi czas oczekiwania na odpowiedź. Twoje zgłoszenie z tego ticketa jest rozpatrzone pozytywnie, czekamy za dopisaniem utraconych przedmiotów. Myślę, że w tym tygodniu wszystko będzie zakończone.

  Pomoc techniczna ma prawo zmieniać nazwy, które łamią zasady gry (OWH). Według Ciebie nick był żartobliwy, jednak był nacechowany seksualnie - dlatego został zmieniony.
  Nie było żadnych "akcji" i polowań na nickowe czarownice - po prostu wcześniej nikomu nie wpadłeś w oko. Ot, cala tajemnica, dlaczego przez 11 lat nazwa nie została zmieniona.
  Nie mamy obowiązku informować, prosić, przepraszać za zmiany nazw. Jeżeli nowa Ci nie odpowiada - możesz zakupić pakiet i wybrać inną.
  Powrót do starej nazwy będzie wiązał się z ponowną zmianą i blokadą czasową konta.

  Pozdrawiam.
   
  Last edited: May 31, 2023
 4. hucpa

  hucpa Forum Apprentice

  Dziękuję serdecznie za informację. Rozumiem, że nie macie obowiązku informować graczy o zmianie nicku i nie chodzi mi o to, żeby do niego wracać, ale - zważywszy na fakt, że ten nick istniał przez tyle lat, dla gracza może okazać się zaskakująca nagła decyzja o jego zamianie, bo ja nie "siedzę w głowie BP" i nie wiem, że to BP zmieniło - mogę się tylko tego domyślać. Myślę, że lojalnie by było gdybym dostał informację typu "Zmieniliśmy Twój nick, bo był nacechowany seksualnie" i byłoby po sprawie. Miałbym przynajmniej wiedzę, że moje konto nie zostało np. zhakowane. Temat uważam za zamknięty :) Pozdrawiam Bastet.
   
 5. hucpa

  hucpa Forum Apprentice

  Rozumiem, że PT przez całe, prawie 3 tygodnie szuka definicji słowa "ZWROT".. przedmioty moje nie zostały zwrócone bo.. nie mam pyłu w inwentarzu. Na co pył, skoro przedmioty te były na maksymalnym poziomie? Jezeli ta "pomoc" ma wyglądać tak, że znowu ja pokrywam koszty "podniesienia" tych przedmiotów od poziomu minimum do poziomu maks, to ja za taką pomoc dziękuję, bo zrobię to sam, bez łaski "pseudo - pomocy technicznej". Szczerze, to nie wierzyłem w to, że ktokolwiek w tej grze mi coś pomoże pomny doświadczenia z brakiem możliwości zmiany hasła i zmiany adresu mailowego przypisanego do gry i pomny tego, że to właśnie PT potraktowała mnie jak jakiegoś bandytę i złodzieja. Szkoda,że ta gra idzie w tą stronę - w złą stronę.
   
 6. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  hucpa - trochę się zagalopowałeś.
  1) Jeśli nie rozumiesz zalecenia Pomocy Technicznej, to poproś o ewentualne wytłumaczenie, dlaczego o to proszą (chociaż często krótka informacja o tym jest zamieszczana przez PT.
  2) Żeby wiedzieć dokładnie o co chodzi, podpytałem osoby zajmujące się Twoim zgłoszeniem. I tutaj wytłumaczę Ci, dlaczego PT wymaga od Ciebie tego pyłu. Otóż wymaga go z racji tego, iż za przerobienie swoich klejnotów, otrzymałeś pewną wartość pyłu. Jeśli chcesz odzyskać swoje klejnoty, które utraciłeś w wyniku ich przepylenia, to jasne jest, iż wcześniejszy pył uzyskany z przepylenia ich musisz zwrócić. Dopiero, gdy to zrobisz, to support może Ci te klejnoty przywrócić.
  3) Przechodzimy do punktu 3, w którym chciałbym Cię uświadomić, iż nie masz dokładnej ilości pyłu, którą otrzymałeś za te klejnoty, wobec tego support nie może Ci ich przywrócić, gdyż nie mogą spowodować, iż miałbyś ten pył na minusie. Jeśli żądasz od supportu przywrócenia tych klejnotów, ale jednocześnie bez ruszania pyłu, który otrzymałeś za ich przetopienie, to gdyby na to poszli, to wyszedłbyś z zyskiem, a to już pod pojęcie zwrotu nie podchodzi :) Możesz otrzymać jedynie równowartość towaru, a nie jego nadwyżkę. Jak to ktoś kiedyś fajnie powiedział - nie można zjeść ciastka i mieć ciastko. To, czego żądasz od PT, można podciągnąć nawet pod próby wyłudzenia.
  4) Najlepszym wyjściem dla Ciebie jest obecnie
  uzbieranie wymaganego pyłu, napisanie Pomocy Technicznej, że przepraszasz za komentarze i że masz uzbierany pył oraz podanie im przedziałów godzin, w których bywasz offline w ciągu dnia, żeby przyspieszyć ewentualne działania osoby zajmującej się Twoim zgłoszeniem. Jeśli zrobisz to, co Ci teraz proponuję, to gwarantuję, iż klejnoty szybko zostaną Ci przywrócone.
  5) Nie podoba mi się kolejny post, który jest swego rodzaju robieniem wyrzutów w stronę kolegów z Pomocy Technicznej, gdzie Pomoc Techniczna zachowała się jak trzeba, ba, dosłownie Ci napisała, jakie warunki musisz spełnić, abyś odzyskał utracone klejnoty, które omyłkowo przerobiłeś na pył, który już zdążyłeś wydać. Piłeczka leży teraz po Twojej stronie.
  Kolejny tego typu post będzie po prostu karany, z racji próby zarzucania nam kłamstwa i oszustwa, do których nie doszło w tym przypadku.
   
 7. hucpa

  hucpa Forum Apprentice

  1. 10 minut po otrzymaniu informacji o potrzebie uzbierania 42 k pyłu, którą to wiadomość otrzymałem od PT wysłałem wiadomość o tym, że na koncie znajduje się pył i że wylogowuję się z gry na długi czas - podałem nawet doładną godzinę ponownego zalogowania i bodajże było to 15 godzin. Żadnej informaji dlaczego ten pył mam uzbierać nie otrzymałem, a TU SIĘ W PEŁNI PRZYZNAJĘ, nie pomyslałem o pyle zdobytym przez przetopienie przedmiotów.
  2. Na rozpatrzenie tego zgłoszenia czekam ponad 2 tygodnie - ktoś to musiał zlekceważyć skoro BA_BASTED uznał(a), że należy napisać "przepraszamy za dług czas oczekiwania na odpowiedź".
  3. Kolejny post krytykujący PT nie wział się z niczego - jest pochodną potraktowania mnie jak złodzieja w przypadku, o którym pisałem wcześniej i "spuszczenia mnie po brzytwie" pomimo tego, że bład dotyczący poprzedniej sprawy tkwi ewidentnie po stronie PT.
  4. Gdzie, w moim poście zarzucam kłamstwo lub oszustwo? Zarzuciłem - NIESPRAWIEDLIWIE - niekompetencję, ale wynikało to z braku informacji o tym, dlaczego mam mieć pył.
  5. Ja nie jestem wrogiem tej gry i nie jestem wrogiem ani Moderatorów, ani PT, chociaż jestem za kogoś takiego odbierany. Teraz popełniłem błąd, do którego się przyznaję, ale nadal nie mam możliwości zmiany ani maila ani hasła w grze - stąd moja frustracja. Wtedy otrzymałem informację, że adres email zostanie zmieniony jeśli spełnię jakieś tam warunki, ale co, jeżeli ja już nie chcę zmieniać adresu, natomiast chcę mieć taką możliwość - ma ją każdy z graczy, więc dlaczego ja nie mam? Dowodu nie wyślę komuś, kto dla mnie jest "nieosiągalny". Skoro Moderator ma możliwość kontaktu z "kolegami" z PT to mogę wysłać dowód jednemu z Was celem potwierdzenia mojej tożsamości i zamiany mojego maila na ten, z którego częściej korzystam. Jeżeli i ta sprawa zostanie załatwiona pozytywnie obiecuję, że na każdym forum, w każdym jezyku przeproszę zarówno Moderatorów jak i PT. Dlaczego to piszę? Chciałbym być spokojny o to, że gdyby rzeczywiście doszło do kradzieży mojego konta będę mógł odpowiednio zareagować z pomocą PT a nie z tłumaczeniem kto jest kim. Na tą chwilę jestem "w polu" - i to nie jest kolejny zarzut do kogokolwiek - to jest moja prośba o POMOC w tej sprawie (jeżeli Moderatorzy są w stanie mi pomóc to bardzo proszę o informację na prywatnego maila - macie do niego dostęp)
  6. Maila z przeprosinami wysłałem do PT. :)
   
  Last edited: Jun 5, 2023
 8. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Ad. 1: Nie rozumiem. Miałeś podać czas, w którym zwykle jesteś offline, ale nie w odniesieniu do dzisiaj. Nie masz pewności, że zgłoszenie zostanie rozpatrzone tego samego dnia, czy nawet następnego.

  Ad. 2: Jeśli chodzi o tak długi okres oczekiwania, to są to jednostkowe przypadki, za które oczywiście przepraszamy. Osoby udzielające się w Pomocy Technicznej - przynajmniej tej polskojęzycznej - raczej starają się rozwiązywać dane zgłoszenia jak najszybciej, ale czasem i zdarzą się trochę dłuższe przypadki, w których najczęściej przyczyną jest brak odpowiedniej komunikacji między PT, a zgłaszającym lub potrzeba skonsultowania się z osobami o wyższym stopniu.

  Ad. 3: Nie traktujemy Cię jak złodzieja, ale trafiają się różni ludzie i nie każdy ma czyste intencje. Oczywiście nie uważamy, że takich nie masz, ale wolimy być ostrożni.

  Ad. 4: Pomoc techniczna nie musiała Cię informować o tym, dlaczego potrzebuje pyłu od Ciebie. Nie ma takiego obowiązku. To ty jako zgłaszający powinieneś wiedzieć, iż skoro przetopiłeś klejnoty, a zyskałeś pył, to teraz musisz zwrócić pył, żeby odzyskać klejnoty. Prosiłbym o ponowne przeczytanie swojej wiadomości kilka razy, a nuż znajdziesz powiązanie.
  Ad. 5: Jeśli chodzi o zmianę hasła i emaila, to oczywistym jest, iż do pierwszego maila musisz mieć dostęp. Jeśli nie masz do niego dostępu, to Pomoc Techniczna ma prawo poprosić Cię o zdjęcie dowodu tożsamości (oczywiście może, a nawet powinno być z zamazanymi danymi wrażliwymi). Do innych celów poza potwierdzeniem tożsamości nie jest on używany.

  Nie rozumiem tej wypowiedzi. Jeśli nie chcesz zmienić adresu, to po prostu tego nie robisz. Jeśli chcesz to zrobić, to piszesz do Pomocy Technicznej, także możliwość nadal masz. Niemniej zalecana jest zmiana adresu mail, jeśli nie masz dostępu do tego, na które zarejestrowane jest konto, gdyż w przypadku ewentualnych kradzieży konta (co niestety czasem się zdarza), nie będziesz miał możliwości udowodnienia, że te konto rzeczywiście było Twoje. Podobnie jest z hasłem. To Ty jako gracz jesteś odpowiedzialny za swoje konto, a także za swoje dane dostępowe do niego. Czasami też zdarzają się różne wycieki, także zawsze warto co jakiś czas zmieniać swoje hasło w ramach zapobiegania kradzieży danych i w tym przypadku już nawet nie mówię o haśle do samej gry, ale i o hasłach do czegokolwiek.
   
 9. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Dziękujemy za przeprosiny - to miłe i niespodziewane, zwłaszcza że oczernianie było niesprawiedliwe.

  Mogę jedynie wspomnieć, że nikt Pana nie zlekceważył - osoby mające możliwość zwrotu kamieni mają w tej chwili bardzo ciężkie osobiste chwile - prosimy zatem o wyrozumiałość.

  Postaramy się dzisiaj zakończyć sprawę.
  Pozdrawiam

  Bastet. ;)
   
  BA_Yahiko likes this.
 10. hucpa

  hucpa Forum Apprentice

  Nie rozumiem tej wypowiedzi. Jeśli nie chcesz zmienić adresu, to po prostu tego nie robisz. Jeśli chcesz to zrobić, to piszesz do Pomocy Technicznej, także możliwość nadal masz. Niemniej zalecana jest zmiana adresu mail, jeśli nie masz dostępu do tego, na które zarejestrowane jest konto, gdyż w przypadku ewentualnych kradzieży konta (co niestety czasem się zdarza), nie będziesz miał możliwości udowodnienia, że te konto rzeczywiście było Twoje. Podobnie jest z hasłem. To Ty jako gracz jesteś odpowiedzialny za swoje konto, a także za swoje dane dostępowe do niego. Czasami też zdarzają się różne wycieki, także zawsze warto co jakiś czas zmieniać swoje hasło w ramach zapobiegania kradzieży danych i w tym przypadku już nawet nie mówię o haśle do samej gry, ale i o hasłach do czegokolwiek.[/QUOTE]


  Napiszę to jeszcze raz po kolei:

  1. Na stronie głównej Drakensang, po kliknięciu na mój profil mam (pownienem mieć) możliwość zmiany adresu email przypisanego do gry.

  2. Opcja: wpisz nowy adres - wpisuję, potwierdzam captcha i klikam "dalej".

  3. W kolejnym okienku dostaję informację, że na mojego starego maila został wysłany link weryfikacyjny - i tu jest problem: ja na maila nic nie dostaję, więc nie mogę zmienić tegoż maila (podobna sytuacja jest ze zmianą hasła do gry)

  4. Piszę więc do PT przedstawiając problem.

  5. PT szuka przyczyny problemu, twierdząc, że: moje konto nie jest na żadnej liście (w domyśle: czarnej), wysyła do mnie zapytanie (absurdalne) czy obecny adres email jest aktywny i czy mam do niego dostęp - A PRZECIEŻ KONTAKTUJEMY SIĘ PRZEZ TEGO MAILA. Sugerują również dodanie adresu email PT do "białej listy" - dodaję (chociaż w sumie nie był zablokowany). Sugerują również by skontaktować się z właścicielem portalu, na który mam konto email z zapytaniem czy ich (PT - BP) serwery są w jakiś sposób blokowane przez właścicela portalu - piszę więc do właściciela portalu otrzymując informaję zwrotną, że serwery BP nie są w żaden sposób blokowane (i rzeczywiście nie są bo przecież cała korespondencja odbywa się poprzez tą pocztę, co już wcześniej wspomniałem)

  6. Po jakimś czasie PT oświadcza, że nie wie dlaczego tak się stało i że nie potrafi tego przywrócić, ale może zmienić mój adres jeżeli prześlę:

  1. Kopię przedniej i odwrotnej strony Twojego dowodu osobistego
  2. Informację na temat gry, serwera, numeru identyfikacyjnego
  3. Nazwy użytkownika, z którą konto zostało po raz pierwszy zarejestrowane
  4. Dowodów na temat transakcji płatności (skany kwitów płatności, numerów transakcji, numerów telefonu stacjonarnego/komórkowego, z którego przeprowadzona została rozmowa lub wysłany SMS itd.).
  5. Pismo mojego operatora konta e-mail lub udokumentowania, że stary adres e-mail rzeczywiście należał do mnie.
  Udokumentowaniem takim może być np. mail przesłany dalej ze starego adresu lub wydruk maila.
  Prześlij nam te informacje np. faksem lub w formie załącznika (w formacie bmp, pdf) do Twojej następnej odpowiedzi.

  Ot i cała geneza problemu i całe zaufanie do kogoś kto gra od 11 czy 12 lat. Uważam, że to trochę przasada jak na zmianę adresu email, który ma być formą zabezpieczenia przed kradzieżą konta. Założe się o wszystko, że każdy - nawet Wy, Drodzy Moderatorzy nie wysłalibyście swojego dowodu i wszystkich danych w postaci potwierdzeń transakcji, kwitów, numerów telefonów, a już na pewno nie dowodu osobistego. Jaką ja mam pewność, że te dane nie zostaną gdziekolwiek wykorzystane? Nie mam żadnej. Ktoś mi może pisać że gwarantuje to teraz, ale.. w przeciągu tych kilkunastu lat zmieniał się właścicel gry, zmieniały się osoby obsługujące grę i dane graczy..Nie mam pewności, że za kilka lat nie dostanę wezwania do zapłaty z małej chińskiej prowincji.. kto za to wtedy będzie odpowiadał? Nikt, bo przecież sam dobrowolnie wysłałem swoje dane - wrażliwe, czy nie wrażliwe..Obsługę Techniczną znacie tylko Wy, dla nas - graczy to są jakieś osoby gdzieś tam w cyberprzestrzeni, które odpisują, albo nie odpisują na maile. Dziwi Was to, że im nie ufamy? Nie ufamy im tak sam jak oni nie ufają nam..I mamy pat: ja nie wyslę dowodu, więc PT nie zmieni mi adresu email, lub nie przywróci możliwości jego zamiany, bo nie wie jak. Jak już wcześnej napisałem w obecnych czasach istnieją różne formy weryfikacji danej osoby, ale takiej jakiej żąda OT nie ma nawet przy zaciąganiu kredytu w bankach.

  słowo się rzekło ;)

  Chciałbym bardzo serdecznie przeprosić pracowników Obsługi Technicznej za nieprawdziwe oskarżenia o działanie przeciwko mnie oraz o oskarżenie, że nie wyrażają chęci pomocy w grze, a wręcz utrudniają rozwiązanie moich problemów związanych z grą. Jednocześnie chciałbym bardzo serdecznie podziękować BA_Bastet oraz BA_Yahiko, a także w/w Obsłudze Technicznej za pozytwne rozwiązanie zarówno problemu z nieaktywnym mailem (nareszcie udało się go zamienić), jak i ze zwrotem utraconych przedmiotów, które przez moje roztargnienie i bezmyślność straciłem. Ponadto chciałbym wyrazić ogromny podziw za cierpliwość w kontakcie z moim trudnym charakterem oraz za kulturę osobistą w/w osób pomimo moich ciągłych narzekań.

  Z poważaniem
  *****
   
  Last edited by moderator: Jun 6, 2023
 11. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  No powiem Ci, że udało Ci się nas tym zaskoczyć ;)
  Rozumiem, że problem finalnie udało się rozwiązać, z czego obie strony mogą być zadowolone, aczkolwiek, niestety, kilka punktów naszego regulaminu naruszyłeś.
  a) W sekcji polskiej zamieszczamy treści tylko w języku polskim;
  b) Na forum nie zamieszczamy i nie omawiamy treści korespondencji z PT;
  c) Nie piszemy dwóch postów po sobie, tylko używamy opcji "Edytuj". Połączyłem Ci oba te posty.

  Z racji tego, iż tych naruszeń było trochę więcej, to teoretycznie powinno skończyć się to nadaniem punktów, aczkolwiek mając na uwadze Twoje przeprosiny, a także fakt, iż finalnie problem został rozwiązany, kończymy sprawę na udzieleniu Ci
  ostrzeżenia i mamy nadzieję, że nasze uwagi zostaną wzięte na poważnie przy pisaniu kolejnych postów, czy też nawet i kolejnym kontakcie z PT, gdyż owa dyskusja mogłaby się skończyć już na samym początku prośbą o reakcję na zgłoszenie.
   
 12. BlancikJlb

  BlancikJlb Forum Greenhorn

  Witam ale czekam na odpowiedź od supportu już 3 dzień i oczywiście jej nie otrzymałem proszę mi powiedzieć czy sprawa jest w toku. Numery ticketów:
  -
  [Ticket#2023120137003405]

  -
  [Ticket#2023120137004413]

  -
  [Ticket#2023120237001085]
   
 13. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  1. Nie piszemy kilku ticketów dotyczących jednego tematu. Wystarczy jeden i po prostu na tym jednym czekać na odpowiedzi. Reszta i tak od razu zostanie zamknięta jako spam.
  2. Odpowiedź na głównego ticketa została już udzielona.