Discussion Problemy techniczne

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. Arecz3k

  Arecz3k Forum Greenhorn

  Siemka wszystkim,zgłaszam się do was o pomoc mianowicie mam komputer za 5k wiec taka gra jak drakensang online nie powinna mu sprawić problemu, ale jednak gdy odpalam gre i pogram przez 1-2min to strasznie mi ją ścina i nie da sie prawie nic zrobić,a tęsknie za gierka bo mi wiele frajdy sprawila i chcialbym wrocic, ale sie nie da przez to co sie dzieje :(
   
 2. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Hejka!
  Post przeniosłam na nasze polskie podwórko, gdyż w tym miejscu posługujemy się językiem polskim, w innych działach niestety post mógłby być usunięty. ;)

  Zapoznaj się proszę z TYM postem, tam tkwi moc i magia (czyli rozwiązanie :) )

  Pozdrawiam!
   
 3. Przyjaciel

  Przyjaciel Forum Apprentice

  Przed aktualizacją Dark legacy nie miałem najmniejszego problemu z rozgrywką, a po wprowadzeniu jej gra się ścina, spadki fps-ów i ogólny ból (*****).

  [​IMG]
  Nadmienię, że gra spowalnia (laguje) podczas szybkiego ruszania kursorem i zużycie energii wskakuje z "niski" na "bardzo wysokie"

  Mój sprzęt:

  NVIDIA GeForce GTX 1080Ti
  RAM: 32GB
  PROCESOR: Intel Core i5-7600 3,50GHz


  Proszę o jakieś wskazówki i z góry dziękuję.

  EDIT: W menedżerze urządzeń nie pokazuje mi GPU.. czy to mozliwe, że gra się odpaliła na samym procku?
   
  Last edited by moderator: Dec 28, 2020
 4. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Post przeniosłem do lepszego tematu (problem raczej nie jest związane z aktualizacją gry) oraz usunąłem wulgarne słówko.

  Co się tyczy ścinek, to zapoznaj się proszę z tym postem - rozwiązanie tam zawarte powinno pomóc.
  A co się tyczy uruchomienia na procesorze, to jest to w teorii możliwe, choć trudno określić jaką wydajność by miała taka gra (coś pomiędzy bardzo niska a zerowa). Porównując jednak Twój zrzut ekranu do tego co widzę u siebie zauważyłem, że w menedżerze zadań nie masz widocznej kolumny o nazwie Aparat procesora GPU. Włącz ją poprzez kliknięcie PPM na dowolną nazwę kolumny i wybranie opcji Aparat procesora GPU. Powinno wtedy pokazywać z jakiej karty korzysta dany proces.
   
 5. bajkoo

  bajkoo Forum Greenhorn

  Witam, piszę w imieniu kolegi.

  Po przejściu z lokacji na lokację często gra się zawiesza i zanim pojawią się jakiekolwiek tekstury i kolega będzie mógł coś zrobić to mija kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt sekund. Korzysta z 64 bitowej wersji, gra na full detalach na pełnym oknie. PC ma w miarę porządny, bo z żadną inną grą nie ma takich problemów jak z Drakenem. Czy istnieje jakieś rozwiązanie? Może ktoś miał podobny problem? Pozdrawiam
   
 6. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Jaka jest specyfikacja sprzętowa tego komputera, laptop czy PC?
  Wszystkie sterowniki najnowsze, w tym także .NET framework, Java?
  W jaki sposób komputer jest połączony z siecią?
   
 7. bajkoo

  bajkoo Forum Greenhorn

  Połączenie sieciowe za pomocą kabla, PC. Java i .NET zaktualizowane do najnowszej wersji.
  Specyfikacja:
  intel i5-4460 3.20ghz / 8gb ram / 64bit / gtx 550 ti
   
 8. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Wydaje się, że specyfikacja spełnia wymagania, podobnie jak sterowniki. Wychodzi więc na to, że problem leży w samym połączeniu między komputerem a serwerem gry (kwestia dostawcy internetu) oraz w zwiększonym obciążeniu samych serwerów. W tym wypadku, niestety niewiele można zrobić.
   
 9. bajkoo

  bajkoo Forum Greenhorn

  Wczoraj zrobiliśmy porządek na jego komputerze paroma programami antyśmieciowymi, zaktualizowaliśmy WSZYSTKIE sterowniki, nawet te od myszki czy klawiatury żeby był święty spokój i problem występuje dalej lecz na mniejszą skalę. Teraz zazwyczaj przy podejmowaniu dialogu z NPC i odbieraniem questów kumpel ma przycinki grając w oknie. W pełnym ekranie problem występuje w losowych miejscach, zarówno w dungeonie jak i mieście.
   
 10. Tsader

  Tsader Forum Greenhorn

  Witam, mam problem z płynnością gry a mianowicie gdy włączam grę to przez chwile chodzi płynnie a po kilku minutach zaczyna się przycinać. Gdy mam wciśnięty przycisk myszki gra płynnie chodzi a gdy tylko puszczam kursor zaczyna migać i gra się przycina.

  Szukałem w internecie porad ale nic nie pomogło. Zrobiłem aktualizację sterowników graficznych, Flash player, przeglądarki internetowej (nawet zmieniłem z chrome na firefoxa), jave. Usuwałem grę, czyściłem rejestry dosłownie wszystko co znalazłem w internecie i nic nie pomogło.

  Mój sprzęt:
  grafika: GTX 1070
  Procek: Intel i7 6700
  ram: 16gb
  windows 10
   
 11. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Post przeniosłem do lepszego tematu.

  Co do samego problemu, możliwe jego rozwiązanie znajdziesz tu. W kilku przypadkach, taki downgrade sterowników pomógł (w tym u mnie).
   
  BA_Bastet likes this.
 12. robercikk1233

  robercikk1233 Forum Greenhorn

  witam kupiłem macbooka i mam problem z pobraniem klijenta gry czy ktos pomorze mam przeglondarke chrome ?
   
 13. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Wsparcie dla systemu macOS zostało wycofane, a co za tym idzie nie da się klienta pobrać i używać na tym systemie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
   
 14. Asooka1988

  Asooka1988 Forum Greenhorn

  https://imgur.com/DirfDLp
  gra nieraz przy logowaniu a czesciej przy zmianie mapy zamiesza sie na tym jak na obrazku wyzej.
  Proplem dotyczy jednej postaci. Dzis sie pojawil spowrotem wczesniej gra zawieszala mi sie wczasie eventu wielkanocnego.
  Wlaczanie odnowa reintlacje usuwanie folder scocient nie pomaga.
  https://imgur.com/a/L4WWsDv
   
  Last edited by moderator: Jan 6, 2021
 15. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Post przeniosłem do właściwego tematu.
  Opisywane problemy mogą być nie do rozwiązania. Czasami pojawiają się takie "zawieszki" i nie trafiłem jeszcze na to, co może je powodować. Mogą to być zarówno problemy sprzętowo-programowe po Twojej stronie, jak i problemy z obciążeniem serwerów.
  Jedyną co mogę poradzić (i co raczej nie poszkodzi), to aktualizacja systemu i sterowników.
   
 16. robercikk1233

  robercikk1233 Forum Greenhorn

  Przywróciłem Macbooka do systemu catalina i dalej nie mogę pobrać klienta. Ok to kiedy będzie można pobrać grę i czy coś robicie z tym problemem.
   
  Last edited: Jan 16, 2021
 17. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  To nie jest problem. Wsparcie dla systemu MaxOS zostało umyślnie wycofane i raczej nie zostanie przywrócone.
   
 18. AmigoKuka

  AmigoKuka Forum Greenhorn

  Witam, mam problem z płynnością gry. Chodzi o to, że gdy ruszam myszką mam jakieś 3fps, podczas zwykłego stania albo trzymania lewego i ruszania wszystko jest ok. Sterowniki zaktualizowane, gra i java przeinstalowana temperatury i zużycie procesora/karty w normie a dalej występuje ten błąd. Nie wiem od kiedy to występuje, bo dopiero wczoraj chciałem pograć, a ostatnio grałem w grudniu i wszystko było ok. Ma ktoś jakiś pomysł czym to może być spowodowane?
  Problemy występują tylko w dro.
   
 19. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Post przeniosłem do lepszego tematu.
  Zgaduję, że posiadasz kartę graficzną od NVidii oraz Windows10? Jeśli tak, to zapoznaj się z tym postem. Jeśli jednak nie posiadasz wymienionego sprzętu i oprogramowana, to napisz proszę jaki posiadasz. Dopisz też wersje zainstalowanych sterowników.
   
 20. Mam problem wychodzmi mi stale nebula.
  Jak to naprawic
   

Share This Page