Discussion Problemy techniczne

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Czy możesz wstawić zrzut ekranu oraz opisać w jakich warunkach się pojawia?

    Twój nick zostanie zmieniony - wyjątkowo nietrafiony.
     
  2. Aikid

    Aikid Forum Apprentice

    mam pytanie czemu nie mogę zalogować się do gry?
     
  3. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    obecnie nikt nie może się zalogować kolejny virus wkradł sie im
     
    MrBark likes this.
  4. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Aikid, -kiler5- - Wasze posty przeniosłem do właściwego tematu.

    Problemy z logowaniem były krótkotrwałe i nie powinny już występować.
     
  5. 69fenix69

    69fenix69 Someday Author

    czy te (*****) z bp moga naprawic ping w grze ? a nie ze wywala 500 lub 5k bo tak ? ja wiem ze oni maja (*****) ta gre ale niech chociaz zostawia ja grywalna
     
    Last edited by moderator: Mar 20, 2021
  6. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Z postu usunąłem obraźliwe i wulgarne treści. Przeniosłem go też do właściwego tematu.

    Co do pingu, to nauczony doświadczeniem, mogę stwierdzić, że nie w każdym przypadku jest to tylko i wyłącznie wina gry. W sporej liczbie przypadków winę ponosi sam użytkownik, a także ISP oraz wiele innych podmiotów. Nigdy też nie da się powiedzieć, że winny jest jeden, konkretny czynnik.
    Teraz zadam kilka pytań i proszę o odpowiedź na nie, jeśli nadal chcesz otrzymać jakąś pomoc.
    1. Czy ping skacze w jakiejś określonej sytuacji (np. przy zmianie mapy)?
    2. Czy skok pingu następuje tylko w przypadku gry, czy można go też zaobserwować w innych domenach (np. google.com)?
    3. Czy skoki pingu występują częściej o jakiejś konkretnej porze dnia/nocy?
    4. W jaki sposób jest Ci dostarczana usługa połączenia internetowego (kabel, światłowód, radiowe, komórkowe)?
    5. Czy korzystasz z połączenia typu Wi-Fi?
    6. Czy ktoś, poza Tobą, korzysta z tej samej sieci lokalnej?
    7. Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz, czy ma on włączone automatyczne pobieranie aktualizacji w tle?
    8. Czy jakikolwiek inny program lub sterownik ma możliwość automatycznej aktualizacji w tle?
     
    Sayaa likes this.
  7. modrzejkuz

    modrzejkuz Active Author

    Ja z kolei ze swojego doświadczenia powiem, że niestety bardzo często (Szczególnie ostatnio od powiedzmy 2 aktualizacji) problem leży tylko i wyłącznie po stronie BP a właściwie po stronie serwerów i infrastruktury sieciowej. Wielokrotnie o różnych porach dnia (szczególnie w weekendy wieczorem) doświadczałem problemów z bardzo wysokim pingiem w DSO (praktycznie uniemożliwiającym grę). PRobelm miał miejsce tylko i wyłącznie w DSO (inne aplikacje korzystające z Intternetu wykazywały ping w okolicach 20-25ms a samo DSO w tym samym momencie 500-5000ms. Analiza pakietów podczas dostępu do serwerów gry wykazywała często brak odpowiedzi ze strony serwera BP lub upływ okresu oczekiwania na odpowiedź. Łącze, ISP czy sprzęt po stronie gracza nie miał żadnego znaczenia. Mam możliwość korzystania z 3 różnych łącz (każde u innego ISP) i na każdym występowały i występują problemy z wysokim pingiem gdzie inne aplikacje takiego problemu w tym samym czasie nie wykazywał. Dlatego też nie usprawiedliwiałbym zbytnio BP i nie przerzucał odpowiedzialnośći nza wysoki ping na stronę gracza Panie Modzie :D.
     
  8. Sayaa

    Sayaa Advanced

    Tu będziecie długo kłócić sie o tym pingu, jeżeli nie ma problemu w $, najlepiej zrobić tak jak ja zrobiłem, zamówić oddzielny od rodziny internet (najlepiej przewodowy, bez - zależą od godzin szczytu - wieczorem jest maksymalny) i ping znacznie spadnie.
     
  9. Lunari

    Lunari Forum Apprentice

    po aktualizacji nie mogę wejść w grę wyskakuje nebula 3 a po restaercie sprzętu aktualizuje się znów i nebula znów mi wyskakuje :mad:
     
  10. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Jaki to błąd silnika (mile widziany zrzut ekranu)?
    Kiedy dokładnie się pojawia (zaraz po logowaniu, w tracie, czy już po uruchomieniu się gry)?
    Jaki system operacyjny (nazwa oraz czy 32 czy 64-bit)?
    Czy wszystkie sterowniki itp są aktualne?
    Jaka wersja klienta (tak jak w przypadku systemu, wersja 32 czy 64-bit)?
     
  11. Lunari

    Lunari Forum Apprentice

    po uruchomieniu system operacyjny 64 _bit wersja klienta ta sama sterowniki mam aktualne ale problem jest dziwny bo wcześniej byłam na pozostałych serwerach i tam normalnie weszłam a problem jest tylko na tym jednym problem pojawił się po ostatniej aktualizacji system
     
    Last edited: Apr 21, 2021
  12. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online


    Witaj, czy dziś, po aktualizacji klienta, błąd nadal występuje?
     
  13. Lunari

    Lunari Forum Apprentice

    Witam niestety tak na żaden serwer nie mogę wejść wszędzię nebula nie wiem czy to ważne ale windows miał aktualizacje nie wiem co mam robić
     
  14. fresh3000

    fresh3000 Forum Apprentice

    Witam serdecznie ma problem w grze tego typu , kiedy klikam skile na klawiszach numerycznych na klawiaturze , widac ze skil sie podswietla lecz czesto nie reaguje tzn nie uruchamia sie , czasami trzeba kliknac kilka razy by sie załączył , , klawiatura jest sprawna na pewno , poniewaz jak wczesniej wspomniałem skile sie podswietlaja w momencie klikniecia , lecz czesto nie reaguja , czy ktos miał juz taki problem i go rozwiazał? Czyszczenie dso i nowa instalacja gry nie pomaga , bardzo prosze o pomoc jak to rozwiązac bo gra mi sie niezbyt komfortowo , pozdrawiam serdecznie :)
     
  15. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Załączyć zrzut ekranu, o który prosił już MOD_Orion - nadal nie wiemy nic o błędzie, który zgłaszasz. Znając dokładny komunikat błędu będziemy w stanie lepiej Ci pomóc.

    Czy problem pojawił się dzisiaj czy wcześniej?
     
  16. fresh3000

    fresh3000 Forum Apprentice

    Problem trwa juz od kilku miesiecy wiec raczej nie jest to wina aktualizacji , jak by mi ktoś w tym pomógł , byłbym bardzo wdzięczny , moze to kwestia jakiś ustawien w windows lub grafiki , nie znam sie na programowaniu i tylko mogę sie domyslać , z góry dziękuję.
     
  17. Lunari

    Lunari Forum Apprentice

    wysłałam zrzut ekranu na discord dział serwer isules
     
  18. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Po pierwsze, serwer Discord na który wysłałaś ten screen nie jest w żaden sposób związany z tym forum (poza tym, że przebywają nim te same osoby). Udało mi się jednak go zdobyć.

    Na początek poradziłbym dokładne czyszczenie - zgodnie z instrukcją. Jeżeli to nie pomoże, to będziemy się zastanawiać dalej.
     
  19. Lunari

    Lunari Forum Apprentice

    udało mi się wejść do jednej postaci ale przy zmianie serwer werian wyskoczyła nebula 3 aplikacja error wszystko działa mam jescze jedno pytanie czy można kilenta zainstalować na dysku zewnęcznym
     
    Last edited: Apr 24, 2021
  20. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Częściowo tak, można zmienić miejsce instalacji klienta. Jednak pliki gry (czyli to, co zajmuje najwięcej miejsca) zawsze będą przechowywane w folderze Temp.