Discussion Problemy techniczne

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Zgłoś się proszę do Pomocy Technicznej (pamiętając o tym, by być zalogowanym poprzez https://www.drakensang.com/pl)
   
 2. Kniapczak95

  Kniapczak95 Forum Greenhorn

  Tylko informują o tym żeby być zalogowanym i że potem przechodzą dane (jak dobrze rozumiem) to automatycznie a tak nie jest.
   
 3. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Jeżeli otrzymałeś informację o tym, by być zalogowanym, to nie zastosowałeś się do mojej instrukcji. Zgłoszenie należy wysłać po zalogowaniu się na stronie https://www.drakensang.com/pl, dopiero później wybierasz Pomoc Techniczna (na tej samej stronie) i wypełniasz formularz.
   
 4. Jullov

  Jullov Forum Apprentice

  Odkąd wróciłam (2 dni temu) podczas ładowania nowej mapy wystepuje lagg, podczas grania też występują czasami laggi, podczas zbierania itemów i sellania także jest 0,2 sec opóźnienia. Robiłam reinstalkę i probowałam to jakoś ogarnąć ale nic nie ulega poprawie. Wiem, ze problem nie tylko ja mam i wiem, że wina nie leży po mojej stronie (mam stały, grywalny ping).
   
 5. Totentamten

  Totentamten Junior Expert

  Ta gra przechowuje pliki z teksturami w folderze tymczasowym przeglądarki. Jak ktoś nie grał dłużej, czyścił komputer jakimś cleanerem, bywa, że po aktualizacjach windowsa - takie są efekty. Każdy nowy przedmiot, nowa mapa - kończy się lagiem, krótszym, bądź dłuższym w zależności od tego ile tekstur musi zostać na nowo pobrane.

  Ja nie mogę się nadziwić, że nie można zmienić lokalizacji tego folderu. Rozumiem, że to relikt z czasów jak ludzie grali w przeglądarce w tę grę. Ale teraz? Nie wiem czy nawet jest obsługiwana takim kanałem.

  Rozwiązanie - po prostu grać i czekać, w końcu lagi ustaną, jak już zwiedzisz dość dużo lokalizacji.
   
 6. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Sama reinstalka gry może nie wystarczyć, bo z tego co wiem, nie jest wtedy czyszczony folder tymczasowy. Najlepiej czyszczenie zrobić zgodnie z tą instrukcją - będzie największa pewność skuteczności. Kolejna rzecz, musisz się upewnić, że system jest zaktualizowany (zdarzało mi się, że gra wariowała, bo "wisiała" aktualizacja). Dotyczy to także sterowników karty graficznej. Trzeba by też spojrzeć na .NET Framework i Javę.
  Po tych zabiegach i zainstalowaniu gry - tak jak wspomniał Totentamten trzeba przeczekać niedogodności związane z pobieraniem plików w tle. Po tym wszystkim gra powinna ładnie działać.


  Gra nadal wykorzystuje folder plików tymczasowych, gdyż klient po względem technicznym jest bardzo prymitywną przeglądarką. Póki więc nie gra nie zostanie przepisana, tak by uruchamiała się z wykorzystaniem typowego klienta, pozostaje zacisnąć zęby i jakoś grać :)
   
 7. Jullov

  Jullov Forum Apprentice

  Ogólnie nic by mi nie przeszkadzało, gdyby nie te teleportacje. Wyskakuje mi pasek ładowania i wczytywanie mapy po czym zamiast od razu być na mapie to robi mi się albo pomarańczowy, albo miały ekran, widać waluty (z wartościami 0) i wszystkie przyciski, na mapie widać w 2d NPC i dopiero po ok 6 sekundach załącza się faktycznie mapa. Jest tak jak wchodzę do gry, jak tepam w te same lokacje nawet po 100 razy dziennie i nie zapowiada się by coś miało się zmienić. Ogólnie latałoby mi to rybką, gdyby nie to, że uniemożliwia, a raczej mega utrudnia to robienie chestów na błotniakach - bo czas leci, postać niby na mapie, a ja mam jeszcze te 6 sekund opóźnienia.

  Zainstalowałam najnowsze aktu windowsa i sterowników. Nie wiem co to .net framework i zainstalowałam najnowszą Javę. Reinstalkę taką jaką wyżej piszecie właśnie robiłam (to miałam na myśli reinstalka), ale nic to nie dało.

  https://imgur.com/tRa7VHP

  https://imgur.com/cPSpHbV
   
  Last edited by moderator: Sep 17, 2021
 8. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Skoro to nie pomogło, to przejdźmy dalej - do połączenia internetowego.
  Na początek kilka pytań:
  1. Z jakiego typu internetu korzystasz: kabel, światłowód, komórkowy itd.?
  2. W jaki sposób komputer jest połączony z routerem (o ile taki występuje): kabel czy Wi-Fi?
  3. Jak wygląda ping do serwera drakensang.com i jakiegoś neutralnego (np. google.com)?
  Sprawdzanie pingu należy wykonać poza grą, gdyż licznik w grze nie jest czuły, a przez to jest niewiarygodny.

  Krótka instrukcja sprawdzania pingu:
  1. Uruchomić wiersz poleceń (np. wcisnąć Win+R i wpisać 'cmd')
  2. Wpisać komendę "ping -t google.com"
  3. Powtórzyć krok 1 i 2, ale wpisując "drakensang.com" zamiast "google.com"
  4. Zostawić działające okna i pograć z nastawieniem na zmianę map.

  Po jakimś czasie należy przeanalizować otrzymane wyniki. Ping powinien być względnie niski, poniżej 100 ms. Powinen też być stabilny, z niewielkimi odchyłami. Przede wszystkim, wszystkie wysyłane pakiety powinny powrócić (brak zapisów "Request timed out").

  Wracając jeszcze na chwilę do kwestii sprzętowej, korzystasz z laptopa czy z stacjonarki? Jaka karta graficzna i procesor?
   
 9. Jullov

  Jullov Forum Apprentice

  By zaoszczędzić sobie czasu skrócę odpowiedzi na Twoje pytania.

  Komputer, a raczej jego parametry są bardzo dobre - chodzą na nim tytuły takie jak COD Warzone, gra ważąca chyba 200-parę giga z mega dużymi wymaganiami, więc to możemy odhaczyć.

  Ping mam dość stały jak na połączenie wifi (dane komórkowe), bardzo rzadko miewam skoki. Na ogół wynosi on od 40 do 70 pingu.

  Jedyne co bym mogła zrobić, to sprawdzić na innym internecie, a zrobić tego nie mam niestety jak, ale czystą drogą dedukcji skoro podczas gry nie mam lagów i wszystko śmiga, prawdopodobieństwo, że występuje skok pingu podczas tepania jest chyba niewielkie, tym bardziej że mam tak za każdym razem.

  Z radością mogę oznajmić, że itemki zaczęły się dzisiaj sellać bez opóźnienia oraz podnosić bez opóźnienia. Jedynym problemem w takim razie pozostaje teleportacja...
   
 10. wojtekwjk

  wojtekwjk Regular

  Tak tak, mam kompa za 20k, neta takiego że NASA o hasło do wifi błaga, gry takie jak XYZ mi chodzą że łoo ja pitole, bla bla bla, temat wałkowany sto razy. Takie są realia tej gry, czas ładowania mapy to czas pobrania tekstur do pamieci RAM i czas połączenia z serwerem. Suma oby dwóch to właśnie te pi razy drzwi 6s w zależności od zawalenia serwera (a pewnie grasz na grimagu czy heredurze) i to jeszcze w godzinach szczytu czyli 17-23. Poczekaj na event kanałowy i świetnie przemyślany mini event z kopcami gdzie sie na połączenie z serwerem czeka do 1 min to ponarzekasz wtedy. Swoją drogą rozumiem że w innych grach ekranu ładowania nie widziałaś i nigdy nie czekałaś na wczytanie innej mapki, stąd ten szok cały że całe 5-6s trzeba odstać ?

  Elo problem rozwiązany
   
 11. Jullov

  Jullov Forum Apprentice

  ******

  https://imgur.com/5OXndS1 moje specyfiki
  https://imgur.com/jM4Ut0Y

  Nie czekam 5 sekund, tylko więcej i nie przy nowych mapach, a nawet tych starych - chociażby kingshill (no chyba, że Twoim zdaniem udałam się po raz pierwszy :kekw:)

  Ps. Dzisiaj będę już miała zainstalowany światłowód, mam nadzieję, że problemem był jednak ten Internet (oby daj!).
   
  Last edited by moderator: Sep 21, 2021
 12. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Jullov - uprzejmie proszę bez takich tekstów.

  EDIT: kolejny post kasuję jako offtop.
   
  Last edited: Sep 21, 2021
 13. wojtekwjk

  wojtekwjk Regular

  No nie mogę, dalej kobieto nie kumasz jak to działa. Jak wchodzisz na mapę to tekstury są wczytywane do pamieci RAM, następuje połączenie z serwerem, który steruje mobami, dropem i wszystkim innym. Skanowałem te gierkę z nudów wiresharkiem czy cheat enginem wzdłuż i wszerz. Po stronie klienta jest tylko pozycja kamery przechowywana. Reszta leci z serwa. Serwer dla każdej instancji ma przydzielone ileś tam pamięci. I teraz UWAGA skup się, jak wyłazisz z mapki to jest ona USUWANA z pamięci RAM, bo tak działa pamięć RAM. Jak wchodzisz na mapkę znowu, to znowu musi ona zostać wczytana do RAMu i znowu musi zostać nawiązane połączenie z serwerem, a to trwa chwilkę. Opisany wyżej cykl ma miejsce tylko wtedy gdy masz całą grę już pobraną.

  To o czym pisał Totentamten wyżej to zupełnie inna bajka która ma miejsce gdy nie masz pobranych tekstur na dysk i nie mają one zostać skąd wczytane do RAMU. Wiec jak włazisz na jakąś mapkę której nie masz pobranej na dysk to gra na szybko ją pobiera w locie (najpierw na dysk, potem do RAMU). To trwa znacznie dłużej.

  Nic z tym nie zrobisz, DSO jest grą bardzo starą jak na obecne czasy. A to czy sobie załatwisz światłowód czy nie to nie wiele zmieni, bo fakt czy masz ping 40ms czy 20ms nie robi żadnej różnicy ani tobie ani serwerowi. Na czas wczytywania tekstur ma duży wpływ jeszcze dysk SSD ale zakładam że jak masz taki megaultragigasuper komputer to ssd posiadasz
   
 14. Jullov

  Jullov Forum Apprentice

  jestem już po zainstalowaniu nowego Internetu, teraz mapy się ładują w 3 sekundy. Problem rozwiązany ^^

  A tutaj dla Pana "to bez znaczenia" filmik -->

  I tak, przy starym internecie właśnie tak ładowały mi się mapy, ale wszystko pozostałe śmigało, nie zacinały mi się moby ani nie było lagów. Jakby Ci się niedowiarku kreowały jednak sprzeczne myśli, to nagram kolejny filmik specjalnie dla Ciebie <3.

  Pozdrawiam, udanego tygodnia!
   
 15. Valakh

  Valakh Forum Greenhorn

  Witam.
  Serwer Werian. Mam problem mianowicie gra się zacina. Na początku przed pierwsze 2 dni wszystko ok. Potem 3 dnia nie mogłem się tepać do miasta i zniknęły itemy ze sklepów. Nawet jak klikałem wyjdź żeby się zalogować na nowo to był problem i tylko Alt+F4 pomogło. Nie wiem co się dzieje bo coraz częściej tak mam. Nawet misje się czasem lagowały. Miał ktoś podobnie ?
   
  MrBark likes this.
 16. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Zacznij od wyczyszczenia plików tymczasowych - instrukcja. W większości przypadków pomaga.

  Post przeniosłem do właściwego wątku.
   
 17. Valakh

  Valakh Forum Greenhorn

  Niestety zrobiłem tak, ale nic nie pomogło. Net 1Gb lapek z RTX 2070 więc to nie kwestia sprzętu też. Nie wiem co robić, jak sądzicie czy zresetowanie drzewka talentów by pomogło ? Punkty wiedzy mogłem dodać ale jak chciałem skila to już nie :/ Czekam na jakieś porady od Was i od góry. Nie będę grał na kilku spellach tylko.
  Z farcikiem ;)
   
 18. machiato

  machiato Forum Greenhorn

  Witam, napotkałem się z takim o to problemem

  KLIK

  Wszystkie czyszczenia wykonane, antywirus wyłączony.
   
 19. BKGREG

  BKGREG Forum Apprentice

  https://board-en.drakensang.com/threads/pytania-ogolne-do-gry.78112/page-106#post-775300

  ----------------------------------------------------------------------------------------
  to u mnie tez dziala
   
  Last edited: Oct 15, 2021
 20. Aikid

  Aikid Forum Apprentice

  ja z innej beczki
  chciałem wykupić pakiet delux i za każdym razem już przy logowaniu się do banku komunikat o błędzie. Jak do tej pory nie miałem żadnych problemów do dnia dzisiejszego.