Discussion Pytania dotyczące Czarodzieja Kręgu

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Witam
  wróciłem do gry jest ok .. ale nie będę narzekał:D
  Pytanko do speców ... o peta dla cieniasa jak ja?

  Pet 1 - Lalka Dragana:
  obr. post. - 272k
  pręd. - 4,046
  kryt.- 31,53%

  Pet 2 - Złota wróżka
  obr. post. - 286k
  pręd. - 3,61
  kryt.- 31,53

  Pet 3 - Lalka Arachny
  obr. post. - 251k
  pręd. - 3,61
  kryt.- 38,96%

  może inna koncepcja to pomyślę.
  Pozdrawiam i dziękuję.
   
 2. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Obawiam się, że podałeś nieco za mało informacji - w przypadku towarzyszy podnoszących prędkość ataku należy również uwzględnić wzrost modyfikatora zależnego na mapie, chociażby poprzez klejnot furii czy pas zapału, a nie wiem czy je posiadasz. Czy wspomnianych towarzyszy masz ulepszonych na legendę? Sądząc po wartościach obrażeń i prędkości, masz broń dwuręczną, co dla "cieniasa" raczej nie jest dobrym rozwiązaniem (masz większe obrażenia kosztem przedmiotu na drugą rękę, którą poprawiasz sobie defensywę). Przy tak niskiej wartości krytycznego ciosu raczej wybrałabym Lalkę Arachny, chociaż z racji lakonicznych informacji to raczej strzał w ciemno.
   
  GienkoDePL likes this.
 3. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Witam,
  tak mam,
  brak na tym etapie,
  tak na złoto.

  jakoś nie jestem przekonany 1H, ale dziękuję za sugestie.
  moja postać
  [​IMG]
  Pozdrawiam

  Edit1
  jeszcze lakę Beracha możemy dołożyć do rozważań ... ale ona zastępuje bardziej Panią w różu (czyt. wróżkę)
   
  Last edited: Jun 2, 2022
 4. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  to nie czasy 55lvla i myslenie z tamtych czasow tylko utrudnia granie. do czasu endgame'u, gdzie sie ma tone kamieni, tone pylu, tone wszystkiego 1h jest lepsza od 2h, bo o ile spadnie Ci troche dmg, to zyskujesz na wszystkich pozostalych statystykach
  i tak dla przykladu 500k hp to nie wiem, na fatala moze starczy, zeby grac 'normalnie', a tylko zakladajac szarade zyskasz z 300k hp, czyli +50/60% hp
  wywal 2h zaloz 1h pod speeda
  w 2 reke wsadz szarade pod hp
  lalka na ta chwile max do kryta, wiec arachna/jabbaks/mort, z czego mort daje najwiecej, ale watpie, zebys go mial

  na tym etapie caly dostepny pyl z kamieni powinienes pakowac w kryta.
   
  GienkoDePL likes this.
 5. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Witam,
  dziękuje za pomoc i pomocne informacje.
  Jeszcze jedno pytanko :D ostanie na wieki pewnie amen:D gdzie najlepiej przy tej mojej postać farmić ten pył?
  teraz wygląda to tak..

  WARIANT 1
  [​IMG]

  a może lepiej było by tak ? - nie pokazuje statystk postać bo są bez kamieni w tej wersji.
  WARIANT 2
  [​IMG]

  Jeszcze raz dzięki za pomoc.
  Pozdrawiam

  Edit
  i rozumem że ustawka pod lodowy pocisk czy może jednak sfera ?
   
  Last edited: Jun 3, 2022
 6. Adrian5798

  Adrian5798 Padavan

  Jeśli chodzi o farmienie pyłu na słabszej postaci, to polecam:
  a) robić eventy, w których często są mieszki o dość dobrej jakości dla słabszej statystycznie postaci
  b) farmić bossy, które dają ci gwarantowaną liczbę 5 kamieni (można dostać ich więcej, jeśli się posiada klejnot fortuny, który jest z takich skrzyneczek z klejnotami, które się pojawiają w nagrodach przy okazji większych eventów)
  c) bloodchesty - tutaj możesz mieć problemy, chyba że znajdziesz sobie grupę osób, które ci pomogą je robić, bo na tą chwilę z twoimi statystykami sam nic tam nie zdziałasz.
  d) zwykła farma międzyświatów/kryjówek.

  A jeśli chodzi o ustawienie u maga, to gra się głównie na dwa ustawienia. Jedno pod lód i drugie pod piorun. Jeśli chodzi o piorun, to stosuje się je głównie, jeśli ma się przebitę od kogoś z grupy, kto może nam ją zapewnić (np. krasie). Szybko się nim zbija tarczę bossowi. Co do ustawienia pod lód, to można podzielić to na takie 2 poddziały: jeśli posiada się mityczny set Dragana, to grasz pod sferkę, a jeśli go nie posiadasz, to grasz pod lodowy pocisk. Przy ustawieniu pod lodowy pocisk polecam ogólnie poszukać ozdoby z q8, która ci da dodatkowe punkty do niego, a to da ci lepszy efekt w lodowym ustawieniu niż jakbyś nosił "lepszą" ozdobę z brigavika.

  Pod lód sobie dajesz 10/10 lodowy pocisk, 10/10 mroźny wiatr, 5/5 fala mrozu, 10/10 osobliwość (wirek), 5/5 krwawy czarodziej, 1/10 portal (masz wtedy większy speed w biegu przez pewien czas), 1/10 mroźne natarcie (polecam, jak dasz 1 punkcik w natarciu, to użycie go na moobach cię trochę podlecza). Z pozostałych punktów dajesz kilka jeszcze we władcę lodu (muszą być co najmniej 2, żeby ci dawał wszystkie bonusy z niego) i w rosnący wigor (I), czyli w zwiększenie dmga tego lodowego pocisku.

  W ustawieniu pod piorun używa się głównie trzech skilli piorunowych: pioruna łańcuchowego, porażenia piorunem i pioruna kulistego. Każde z nich dajesz na fulla + Władcę pioruna również na fulla 10/10. Do tego znowu: 5/5 w krwawego czarodzieja i 10/10 w osobliwość (wirek). Reszta pozostałych dostępnych punktów można rozłożyć dowolnie, ale polecam 1 punkt dać w mroźne natarcie i 1 punkt w portal, a resztę ładować w rosnący wigor (I), który ci zwiększy dmg z pioruna łańcuchowego.

  Też o tyle dobrze, że masz dobry poziom wiedzy i klejnot furii. To przynajmniej masz fajną bazę, z jakiej możesz startować do dalszej gry. Jeszcze tylko runki zimowe byś miał to już w ogóle spoko. A kamienie, runy, czy inne klejnoty to sie z czasem wyrobi :D
   
  GienkoDePL likes this.
 7. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  poza tym co Adrian wyzej napisal...
  proponuje powymieniac legendy na latwo dostepne uni
  oba pierki balora = z q5
  buty przeszlosci = z zapomnianych map(portali) na brigavik
  pas roshany = do rekawic, zeby miec 2/3 setu = hp zostanie na podobnym poziomie, co 2/3 z butami, z tym, ze buty brig sa lepsze
  ozdoba q8 pod lod albo brigavik pod piorun(jak dla mnie ustawianie sie pod piorun nie ma sensu, ale to wedle uznania = chodzi o to, ze nie majac eq pod piorun i tak w grupie boss pada w chwile, a ustawienie pod lod jest o wiele lepsze na moby/solo granie)
  amulet q9 pod lod albo pralki pod piorun(bijesz destruktora az bd mial 100 skorek z niego jednej jakosci i kleisz na stole)

  edit:
  zaraz bd kanalowy ev. na nim przydaloby Ci sie kupic 3x 50 skorek u gnoba za draki na przyszlosc do sklejenia setu
  ewentualnie mozesz je z bossa farmic, ale to monotonna podroz w 1 strone, wiec takze wedle uznania(ten set bd uzyteczny duzo pozniej, ale kupno skorek jest ograniczone wiec mozesz poswiecic te 2k drakow i byc ubezpieczony na przyszlosc)
   
  Last edited: Jun 3, 2022
  GienkoDePL and Adrian5798 like this.
 8. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Witam,
  ja to jednak starej daty jestem :D ale z treści obu wypowiedzi, za które dziękuję :D Rozumiem ze mam wybrać wairant 2, podjąc decyzję czy piorun czy lód. A dalej farma dzika i szukanie pozostałych kompletów :D tak ?
  Dzięki za uświadamianie i pomoc. Pozdrawiam

  Edit 1
  Poprawki błędów. Mam papier na to

  Edit 2
  Piorun jest fajny, jak P. Mao pisał dla grupy gdzie można stać z tyłu i spamować na spokojnie. Inaczej jak grasz samemu jak ja, moby szybko dotrą do ciebie i już nie jest ciekawie.

  Sferka i ustawienia pod lód. Jest nawet OK, ale jakoś tak dla mnie za wolne, nie do końca wiem od czego zależy jej odnowienie.

  Dla samotnego gracza optymalne wydaje się ustawienie pod lód i lodowy pocisk. Takie trochę głaskanie na tej 1H w porównaniu do 2H i sferki, ale przeżywalność już jest godna kompromisu.

  Dziękuję Panowie i Pani moderator TL_Tyche. Jak będę na kolejnym rozdrożu lub zakręcie pozwolę sobie podpytać.

  Pozdrawiam i powodzenia.
   
  Last edited: Jun 4, 2022
 9. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Dla maga pod sfere lepsze rekawice z Q10 czy set trucizn? Czy te 10pkt do sfery jest lepsze czy gorsze od 25% dmg z tego setu, bo nie wiem czy odczuje duza roznice robiac ten set? Nie wspominam juz o utracie 10% kryta z butow brigavik na rzecz butow z trucizn, jesli set bylby lepszym wyborem.
   
 10. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  jak grasz sferka to rekawice q10 to jest must have
   
 11. sy!wek

  sy!wek Forum Greenhorn

  Cześć,

  Jakie przedmioty dla maga? Hakie unikaty zbierać, jaki płaszcz? Gdyby ktoś mógł napisać jakie uni wybierać: katalog,plasz,ozdoba itp oraz info gdzie je wydropic. Będę wdzięczny za pomoc. Dodatkowo jakie talenty grupowe rozwijac- mam już max kryta w grupie. Ci dalej?
   
 12. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan

  https://kronikidracanii.wixsite.com/kronikidracanii/mag-zestaw-startowy

  Tutaj masz zestaw startowy. Nie jest napisane skąd lecą dane itemy, ale większość z nich jest z dropu ogólnego. Kierując kursorem widać ich nazwę, więc możesz się domyślić skąd lecą dane itemy jeśli przeszedłeś cały kontent
   
 13. DonovanArdo

  DonovanArdo Forum Apprentice

  Witam
  Wbiłem właśnie 100 lvl i teraz jak się ustawia Lud i Piorun?
   
 14. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Przede wszystkim powinieneś dać punkty pod czary z danego żywiołu - w piorunie wszystkie poza strażnikiem, w lodzie wszystko poza sferką (chyba że masz mityczny set dragana). Dodatkowo dajesz punkty we władcę lodu/pioruna, w zależności od ustawienia. Przyjęło się też, żeby dawać punkty w Krwawego Czarodzieja. Reszta dowolnie, chociaż osobiście polecam pójść całość w osobliwość, a także dać punkt w przydatne czary jak portal czy mroźne natarcie.
   
 15. DonovanArdo

  DonovanArdo Forum Apprentice

  Thx :)
   
 16. HejHej

  HejHej Forum Greenhorn

  Witam :) Chciałem zapytać co mogę teraz zrobić żeby postać poszła do przodu bo nie ukrywam mam wrażenie, że stoję w miejscu (oprócz farmienia pyłu i ulepszania kamyków).

  2. Na tym etapie gry w co warto inwestować drakeny?

  3. Planuję wymienić ozdobę na q8 bo gram pod lód ale ta co mam ma słabe bony. Czy klata Remina (ta co jest widoczna na screenie w eq) jest lepsza od tej z rycerza? Niedawno zmieniłem na rycerza bo dawała więcej zbroi a odpornosci teraz będę gonił z wiedzy. Co sądzicie?

  4. Podstaw w unikacie nie można teraz zmieniać jak to było na 55lvlu?

  5. Warto zejść trochę z predkosci ataku (do 4.0) w zamian za dmg/defensywe?

  Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i wskazówki:D

  https://ibb.co/zZzyVPV
   
 17. michal722

  michal722 Forum Apprentice

  Skąd są najlepsze itemy dla maga jakby ktoś mógł napisać rozpiskę gdzie je zdobyć?
   
  Last edited: Aug 28, 2023