Discussion Pytania dotyczące Czarodzieja Kręgu

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. Nacjo

  Nacjo Forum Greenhorn

  MRDarak31

  Ekspertem w magach nie jestem , więc przyznam rację. Jednak postać która wbija dopiero 55 level, zanim doczeka się ulepszonych rubinków ( i to sztuk 5) wiele więcej zdziała na q7 niż krwawej a na początek legenda jest lepsza od tych 2 broni. Sprawa zawiła i faktem jest że dużo pracy przed kolegą i ,,przyjemnych'' chwil w DSO:)

  Kilka punkcików w ta czy tamtą stronę akurat w tej grze nie robi aż takiej różnicy gdyż zawsze jest, że gdzie zyskujesz musisz gdzieś stracić, coś kosztem czegoś.
  Mając mniejsze statystyki ale dobrze rozłożone i sprytnie używane skile, bonusy i bufy można można nadrobić straty a nawet zyskać.
   
  Last edited: Apr 4, 2020
  Vey_ likes this.
 2. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Vey_, MRDarak31, Nacjo - Wasze posty przeniosłam do dyskusji związanej z Czarodziejami Kręgu :)

  Z tymi progami to byłabym ostrożna, ponieważ nie są one ani oficjalne, ani do końca zgodne.
   
 3. KingsGambit

  KingsGambit Forum Expert

  Wykresy Daraka może są i fajne i poprawne, ale są liczone dla full ulepszonych royali w rubinach, których ty nie masz. Jednym słowem ich użyteczność dla ciebie jest zerowa. Mimo to Krwawa to teoretycznie najlepsza broń jaką możesz uzyskać świeżo po wbiciu 55. Jej efektywność względem q7 czy q4 jest sinusoidalna - im niższy tier, wartość przełożenia i glif tym ona jest lepsza w porównaniu do standardowych broni, a tym gorsza im lepsze rubiny mamy. W praktyce to wygląda tak, że na początku jest wyśmienita, potem jest gorsza od q4/q7 i na końcu jak masz wymaxowane rubiny to ponownie staje się lepsza.

  Odpowiadając na twoje 3 pytanie to Krwawa jest prawdopodobnie najlepsza, aczkolwiek nie skreślałbym glifowanych do 60 róży z wysokich infernali. Spokojnie można znaleźć nawet różową, wysokotierową 2h, która będzie lepsza od broni Dragana na tym samym poziomie, a twój Dragan z pewnością swoje lvl już ma. Broń q4 czy q7 jest gorsza od glifowanych, dobrych róży o ile nie masz przeniesienia zaklęć. Tak na dobrą sprawę to one są bezwartościowe bez transferu dlatego też najważniejsze to złożyć szybko legende do przeniesienia, bo póki tego nie zrobisz to możesz sobie q4 i q7 podetrzeć pośladki ;) Róże lepsze.

  Co do sześcianów to oczywiście, że otwierasz je na 55 ze względu na kostkowe itemy. Co z tego, że pierścień albo nawet ozdoba będzie mieć t.0 jak wylosujesz po 2 złote podstawy... Tierować je od 0 do t.8 to nie jest jakiś wielki problem, bo kosztuje to mniej niż na unikatach z Q i jest na masywnych rdzeniach, których będziesz miał multum potem nawet jeśli nie masz teraz. Oczywiście jeśli non stop grasz na premce to nie ma to wielkiego znaczenia, bo dobra podstawa nie ucieknie.
   
  dragonka86 and Vey_ like this.
 4. dragonka86

  dragonka86 Forum Apprentice

  Witaj zepsuty mam kilka pytań.
  Mianowicie:

  Jaki set polecasz na maga, nie mam super rubinów więc bm odpada,i ogólnie jaki build chodzi mi o to aby był on dobry pod grę solo i w grupie, myślałem o broni z q4 ale słyszałem o niej złe opinie, mam cały secik Dragana jednakże nie mam ani jednej rzeczy z event nów księżyca.
  Obecnie gram laską Dragana t6, nie zmieniałem tam żadnych bonów.
  Moje wyposażenie jest takie:
  Hełm dragana
  Skrzydła komtura(naramienniki)
  Klata sigiego
  Rękawice dragana
  Buty dragana
  Laska dragana
  Zwykły legendarny amulet
  Płaszcz czarnego pająka
  Zwykły legendarny pasek
  Pierścień dragana
  Pierścień mortisa
  Ozdoba sigiego

  Czy coś mam w tym zmienić?

  I ostatnie pytanie
  Dlaczego nie nagrywasz na YouTube
  Bardzo nad tym ubolewam ponieważ twoje poradniki okazały się być mega przydatne

  Proszę odpowiedz

  Pozdrawiam

  To może ja odświeżę moje pytanie
   
  Last edited by moderator: Apr 8, 2020
 5. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan

  Hej. Fajnie wiedzieć, że ktoś mnie jeszcze pamięta. Nie mam niestety już czasu na nagrywanie

  Wymienię najpierw przedmioty kompletnie bezużyteczne, oraz krótko opiszę genezę ich nieużyteczności;

  • Pierścień Mortisa;
  Ten pierścień to idealny tutorial jak stracić nawet do 20k HP kosztem 10% zwiększonego speed'a.
  Prawda, przebijesz nim szybciej progi, ale co z tego? Jest wiele lepszych alternatyw przy zamienie setów, a żadna postać nie zrobi stałego dps'u, jeśli nie usta przy bossie.

  • Set Sigriego
  Ten set był kiedyś bardzo użyteczny, jednak od momentu dodania toników i potek za złoto, magowie praktycznie nie używają już żadnych pocisków (jedynie na niższych modach). Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że lód jest przeciwstawny do trucizny, czyli pociski z tego setu będą zadawały więcej obrażeń takim bossom jak Arachna czy Medusa, a mniej Heredurowi czy Sigriemu. Jest wiele innych lepszych alternatyw.

  • Laska Dragana
  Chyba nie muszę nic do niej dodawać. Zaniżone szkody w podstawie, brak jakichkolwiek sensownych bonusów. Ale pewnie śledząc grę sam doszedłeś do wniosku, że z tą bronią na pewno jest coś nie tak.

  ---------------------------------------------

  Reszta ujdzie na początek, ale można by było pozamieniać te przedmioty na coś o wiele lepszego:

  Płaszcz;
  ten ze skóry Herolda. Ogromny zastrzyk krytycznego ciosu i nie kiepski bonus do szkód.

  Broń;
  Krwawa Runa. Dlaczego nie q7 skoro masz słabe kamienie? Mimo, że szkody bez kamieni na Krwawej Runie są słabsze, nadal jest ona efektywniejsza na mobach (lepsza prędkość ataku, nawet do +50%). Przerzucenie do niej bonów na początek wcale cię nie skaleczy. a za to nie będziesz musiał się trudzić w zdobyciu drugiej broni, jak przełożysz do q7. Jednak jeśli chodzi o end-game, to obliczenia masz na górze, a wybór należy do ciebie
  Broń;

  Naramienniki;
  Te z Blakborg'u. Miły dodatek do szkód + cyjanity i podstawa zbroi jest zwiększona zaklęciem w bonusie ( od 60 do 75%)

  Ozdoby, amulety i pierścienie;
  Ozdoby nie ogrywają ogromnej roli w tej grze, jedynie set wielkanocny szykuje się obiecująco i jest TYLKO pod Krwawą Rune.
  Jedyny przystępny amulet bez eventów, to q9. Zastrzyk odporności i trochę kryta.
  Pierścienie; na początek Dragan + Kostka, potem kostkę można zamienić na Uchwyt Łez.
  Jeśli zdecydowałeś się na Krwawą, to będą to 2 pierścienie z setu wielkanocnego.

  Kwestia Kirysu jest kwestią wyboru. Albo 3-4/4 części Karabossy, albo kirys Grimmaga z q1.
  Kirys Grimmaga daje mniej zbroi, ale nie jakoś przesadnie by nie wytankować magiem bossa na inf3-6.  Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, to jesteśmy tutaj dla ciebie.
   
  michalog likes this.
 6. dragonka86

  dragonka86 Forum Apprentice

  Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.
  I o tobie pamięta naprawdę sporo osób.

  Co do pierścienia mortisa, czyli według ciebie mam go zdjąć. Mam taki fajny legendarny, niestety nie ma żadnych złotych bonów ale ma 45% krytycznych szkód.

  Co do pocisków jaki radziłbyś mi build skillów, bo u mnie z kreatywnością słabo i poproszę tutaj osobę bardziej doświadczoną czyli m.in ciebie. (chodzi mi o to jakich skilli używać)

  Set sigiego też bym zmienił jak bym miał dobrą ozdobę broni ale że nie mam to nie zmienię bo mi się to nie opłaca.

  Gram łaską Dragana ponieważ nie mam żadnej laski z frazą szkody dla tego przedmiotu zwiększone o. I jestem skazany na granie takim badziewiem.

  Płaszcz
  Też właśnie myślałem o tym z herolda, ale ta skóra straszne żadko dropi.

  Chyba pójdę w stronę q7, ale nie wiem czekam na twoją opinie o tym

  Naramienniki
  Wiem że one są najlepsze bo jako jedyne w grze dają szkody zwiększone,ale nie wiem gdzie je wydropić znaczy się wiem że na blakborg ale nie wiem od jakiego bossa albo mobka.

  Amulet mam grimmaga tier 1 z przełożonymi bonami na krytyczne szkody,powinienem go zmienić na ten z q9?

  Nie mam pierścienia z kostki też nie mam drakenów na uchwyt łez, dlatego biegam na tym z mortisa. Jakiś inny pierścień polecasz?

  Kirys
  Tak jak pisałem narazie nie opłaca mi się zmieniać tego setu sigiego. Co polecasz na klatę zamiast sigiego w moim przypadku?

  I ogólnie jaki build maga polecasz w moim przypadku? Chodzi mi tutaj o sety bronie itp.

  PS:nie musiałeś usuwać kanału. Każdy by zrozumiał że nie masz czasu, twoje filmiki mogły by zostać chociaż dla początkujących graczy DSO i dla takich jak ja :)
   
 7. michalog

  michalog Forum Apprentice

  *****
  mam tu pytanko męczące mnie od jakiegoś czasu.
  Chcę zrobić jeden lewy itemek (pierek lub amulet) z bonusem do HP, aczkolwiek zastanawia mnie, czy ulokować go w jednym z pierścieni (do wyboru został ten draganowy, bo kostkowy ma ładne bony do krytyka, oraz amulet z dragana) oraz czy ma to jakiś większy wpływ na efektywność?
  Z góry dzięki za odpowiedź :)

  A jeszcze w sumie odpowiem graczowi wyżej ;)
  Jak już odejdziesz od setu sigiego to skille prezentowały by się pewnie tak aby były efektywnie bijące:
  głownie: SFERKA i magiczny pocisk {na sigim też tego używaj, tylko magiczny zmień na lodowy}
  dodatkowo (większe grupki i bossy): osobliwość, strażnik, (WYSZYDZAJĄCA i umożliwiająca kilka x rzucić meteor) kontrola myśli, meteor, podmuch lodowy [czy jak on się tam zwie nie pamiętam :p]

  na PVP natomiast polecam dorzucić zniszczenie (którego w PVE nie używaj) oraz te kiełki lodowe [też nie pamiętam jak się nazywają xD] (bo uwolnią Cię za ulepszeniem z ogłuszenia)

  a ja natomiast polecałbym q7, bo zanim wydropisz bloodmaga, będziesz mieć rubiny royale etc. to dłuuugo czasu zejdzie :p a czymś musisz być i bynajmniej nie draganową laską heh
   
  Last edited by moderator: Apr 9, 2020
 8. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Z postu usunęłam OT.

  Co do pytania, to póki nie znam Twoich statystyk i baz przedmiotów, nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć, czy lepiej inwestować w punkty życia ogólne (amulet) czy punkty życia dla tego przedmiotu (pierścionki). Co do jednego jestem pewna, jeżeli wybierzesz opcję z pierścionkiem, to logicznym jest wybór tego pierścionka z lepszymi bazowymi wartościami.
   
  michalog likes this.
 9. KingsGambit

  KingsGambit Forum Expert

  Olej set Sigiego. Używaj klaty Karaby lub klaty Grimma. Żaden magus tego nie używa. Jeśli już chcesz coś hipsterskiego to lepiej mechaniczny set - amulet, ozdoba, pierek ze Stalgardu. Równie hipsterski co Sigi, 3x lepszy xd

  Naramy z Nowiu najlepsze, ale te które masz uważam, że dla magusa są 2 w kolejności w grze. Bardzo niedoceniane, ale może z nowymi infernalami i potrzebą crita się to zmieni.

  Magusem walisz sfera, sfera, sfera, sfera, sfera, sfera... jak braknie many/skoku to mp na podładowanie. To tyle jeśli chodzi o skille, które zadają dmg ;) No, jeszcze strażnik też teoretycznie zadaje dmg :rolleyes::p Ale najważniejsze to mieć maaannnnę... żeby bić tylko i wyłącznie sferą xd

  Ozdoba broni to cokolwiek na magu. Od Magotiny pewnie najlepsza, bo daje 5% ogólnych, ale równie dobrze jeśli użyjesz pierka kostkowego to możesz używać kostkowej. 10% crit dmg+odporności trochę też dobre.

  Najważniejsze to mieć manne. Dużo maaaannnnyy ;) Dlatego albo klata Grimma albo Karaba 4/4 albo Mechaniczny set. Cokolwiek innego niegrywalne. I zwróć uwagę, że set Dragana oczywiście obowiązkowy więc trzeba go dopasować pod wybór sposobu na manę.
  W zależności od wyboru może być potrzebny pierek Dragana, ale oczywiście nie jako 4 item jak u Ciebie... bo wtedy to syf xd

  A pierek Mortisa jak Darak ładnie zwrócił uwagę jest fajny na początek. Dalej to już syf i tylko i wyłącznie, bo nie ma hp w podstawie. W pierku dla maga ma być crit + hp. Koniec, kropka.

  No i powodzenia, bo przyda ci się jeśli chcesz zrobić postać i nacieszyć się nią zanim wprowadzą 60 i wszystkie Twoje itemki pójdą do śmieci ;)
   
  Last edited: Apr 9, 2020
 10. Thisis12

  Thisis12 Forum Greenhorn

  Witam, wrocilem do gry 2 dni temu po 4/5latach i nie pamiętam wielu rzeczy
  stwierdziłem ze zrobie maga i tak się stało a o to on i jego statystyki które wydaja mi się dość slabe

  mialbym pare pytan

  https://imgur.com/FwKUIl7

  1.Co robic? stać z levelem czy expic do 50 minimum
  2.ktore sety polecacie na początek
  3.gdzie zdobyc dane sety
  4czy dam rade sam zrobić te sety

  czekam na odp i z góry dziekuje bardzo
   
  Last edited by moderator: Apr 12, 2020
 11. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Post przeniosłam do wątku poświęconemu czarodziejom, nie ma potrzeby tworzyć nowego tematu :)

  Odpowiadając na Twoje pytania:
  1. Leć do 55, nie ma sensu stać z poziomem.
  2. Początkowe poziomy polegają na ubieraniu czegokolwiek, co jest po prostu lepsze. Nie ma sensu bawić się w jakieś sety, skoro poziomy lecą i zdobyte przedmioty stają się przestarzałe.
  3. Patrz wyżej.
  4. Patrz wyżej :)
   
 12. sy!wek

  sy!wek Forum Greenhorn

  Cześć,jakie obecnie zestawy dla maga są najlepsze? Nie grałem sporo czasu. Aktualnie noszę:laska z eventu kanały Kingshil Dragan ( glowa, ręce, stopy) toga grimaga, 2x pierścień mortisa,ozdoba z czarnego pająka,pas z miska i amulet z kostki.Co powinien zmienić. Dodatkowo nie wiem jak podnieść szkody... W pasku mam 4x DMG , 2x pierścień śmieci, naramienniki karabossy +17 dmg, kilka świętych kamieni,w broni 3x zwiększone szkoły od broni i 1x zwiększone DMG, w głowie mam 4x krytyk, noszę płaszcz khaly.A DMG na białej to 31k.. dodatkowi jakie są najlepsze czary do poszczególnych elementów wyposażenia. Wiem że trochę dużo pracy ale chcę ogarnąć postać
   
 13. michalog

  michalog Forum Apprentice

  Trochę mało czytelnie napisałeś, mogłeś zrobić akapity albo jakoś wyróżnić hehe :p Ale ad rem.

  Generalnie:
  Pierścienie z mortisa polecam wrzucić do kobolda, albo do piecyka, teraz bez HP wiele nie zdziałasz, coś Cię dotknie i leżysz w spokoju wiecznym.. :rolleyes:
  Pierek pierwszy: DRAGANOWY
  Pierek drugi: KOSTKA lub Uchwyt łez od Gnoba

  Set Q7 (laska i rękawiczki), jak będziesz miał very good kamyki to krwawa runa.
  I staraj się, żeby było w broni 4x do szkód od przedmiotu, szkody ogólnie zwiększone w broni to śmieć.

  Ozdoba zostaje, chyba nadal najlepsza :)

  Pas do zmiany FASTEM na ten z czarownic albo pas zapału.

  Toga grima może być, choć jeśli weźmiesz pas czarownic to polecam też pancerz czarownic, więcej speeda.

  Płaszcz staraj się szybko zdobyć ten z herolda albo sargonowy (kryt w podstawce) a z hełmu wywal bonus do kryta, chyba się nie przyda ;) lepiej do DMG bony wsadzić.

  Oczywiście jeśli nie wszystko na 60lvl to przetapiaj i wzmacniaj, i inwestuj w kamyki

  Pozdrawiam

   
 14. KingsGambit

  KingsGambit Forum Expert

  Wymień zaklęcia w hełmie na 4x szkody, a stratę crit wyrównaj Arachną. Co do paska to możesz zostawić o ile nie wymienisz itemów na cały set Czarownic - co bym mocno rozważył jeśli masz dużo drakenowych. Mortis out. Co do broni to dmg ogólny jest słaby - wyjątkiem Krwawa, gdzie 1 jest jeszcze akceptowalny. Tutaj masz niewykorzystany dmg. Broń q7 na magu ssie w porównaniu do innych klas, wiec nie jest obowiązkowa, choć wciąż najlepsza bez full royali w rubinach. Wtedy pierek Dragana, ale jeśli nie to nie warto go nosić. Co do płaszcza masz najlepszy w grze i nie wymieniaj.
   
 15. michalog

  michalog Forum Apprentice

  Muszę zwabić moją ulubioną moderatorkę :p @MOD_Tyche wywołuję wilka z lasu, kasuj OT z górnej części mojego posta :p
  Mojego maga statystyki prezentowałyby się następująco: 61k HP
  Pierścień draganowy t4 podstawa do HP 1199 (85%) i tu mam takie czary, które prędzej bym zlikwidował. 2x gold kryt 1x zwykły kryt 1x HP
  Pierścień kostkowy t7 podstawa do HP 2288 (95%) a tu takie czary, które żałuję że dałem w ten, a nie draganowy :( 4x gold kryt
  W amulecie baza nieważna, ale akurat złota.. nie wiem tylko czy dużo mi da zwiększenie ogólne HP
  Zapewne w moim przypadku lepsze byłoby wciśnięcie bonu do HP w pierścionek kostkowy, aczkolwiek z
  Co proponujesz? :)
  Tu to ja bym spekulował czy taki najlepszy, bo ma odporności w podstawce, ciężko zatem będzie mu jedynie na ozdobie wyciągnąć potrzebny kryt na infernale :)
   
 16. Totentamten

  Totentamten Junior Expert

  Pytanie czy i hełm na kryta nie jest złym pomysłem, skoro na inf6 żeby mieć pod 80% kryta to trzeba celować w ponad 60k wartości krytycznego ciosu. Bez hełmu ta wartość jest chyba poza zasięgiem.
   
 17. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Te statystyki mi nic nie mówią :) Potrzebuję modyfikator absolutny oraz zależny dla punktów życia (jak w oknie postaci najedziesz na liczbę punktów życia, wyświetlą Ci się potrzebne mi dane).

  Należy się zastanowić, czy warto robić przemeblowanie w zaklęciach dla tych kilku wizyt na wyższych zagładach. Jednak o wiele więcej czasu spędzi się na niższych poziomach, gdzie krytycznego ciosu potrzeba znacznie mniej. Szkody są w cenie, jeżeli chce się przechodzić przez mapę niczym przecinak.
   
 18. Totentamten

  Totentamten Junior Expert

  To już kwestia bardziej tego, czy mamy maksymalne kamienie, bo jeżeli to przemeblowanie pozwoli jednak zadomowić się na wyższych infernalach, to pod nie będzie się ustawiać postać, lub robić dwa hełmy, jeden pod kryt, drugi pod szkody. To jednak kwestia dotycząca promila graczy :) ja za szybko takiego dylematu miał nie będę.

  Co do broni Q7/Q4 vs BM.
  Ignorując totalnie różnicę w prędkości ataku, która jest ciężka do odrobienia, to w kwestii szkód wcale nie trzeba kompletu królewskich rubinów.

  Najpierw na tapetę broń tier VII takie 96-97% maksymalnych szkód bazowych, zaklęcia 300% (4x legenda), 5x rubin 22 = 110 szkód z rubinów, oraz dwie części setu dragana z 6% bonusem do szkód od broni dwuręcznej (np buty + głowa).
  Q7 w takim wypadku daje nieco ponad 8000 średnich szkód wyjściowych od broni.
  BM w takim wypadku daje niecałe 7700 średnich szkód wyjściowych od broni.
  Około 350 średnich szkód różnicy, to jest potęgowane przez modyfikator zależny.
  Ewentualne 3 części setu dragana z 6% bonusem działają na korzyść broni Q7/Q4 zwiększając różnicę z 350 do 450 szkód różnicy.

  Dalej porównując broń t7, te same zaklęcia, szkody bazowe, przy dwóch częściach setu dragana z 6% bonusem, równowagę praktycznie idealną uzyskujemy przy rubinach o wartości 200, czyli ledwie 2-3 święte rubiny.
  Licząc 3 części z 6% bonusem, potrzebujemy rubinów o wartości 225, czyli 4 święte.

  Czym wyższy tier broni, tym potrzeba większych rubinów żeby BM szkodami dorównywał Q4/Q7 i dla X tieru dla 3 części 6% dragana jest to 300 szkód z rubinów, czyli już 5x 60 królewski nie ulepszony, nadal przy 300% bonusie z zaklęć.

  Wpływ zaklęć jest tutaj właściwie znikomy, więc czy ktoś ma jakieś 260%, czy 300%, czy na platynach 350%, to akurat wiele nie zmienia.

  Tak więc w kontekście samych szkód, BM wcale nie jest taki trudny do zrównoważenia z Q4/Q7, jednak sam bonus prędkości sprawia, że i tak wychodzi się na nim lepiej nawet mając słabsze rubiny kosztem niewielkiej liczby szkód.
   
 19. KingsGambit

  KingsGambit Forum Expert

  *****
  Wiszą na forum różne wyliczenia. A teraz z tierem maksymalnym X to bez full royali królewskich to nawet nie ma co porównywać. BM jest fajniutka na sam start, ale jako endgame to bez full royali w ogóle nie ma co rozważać.
  Sam uwielbiam BM, ale nie będę jej nosił gdy mam niższe szkody, bo niestety nie mam full royali. Tak samo nie będę jej bronił.
   
  Last edited by moderator: Apr 14, 2020
 20. michalog

  michalog Forum Apprentice

  [​IMG]
  :)
   

Share This Page