Discussion Pytania dotyczące Czarodzieja Kręgu

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. Totentamten

  Totentamten Junior Expert

  Napisałem wyżej, że na X tierze, potrzebne są 5x królewskie rubiny, minimum 300 szkód.
  Może nie wyjaśniłem tego super jasno, zresztą nie czułem takiej potrzeby, ale też nie oznacza to, że jeżeli tego nie rozumiesz (może z mojej winy) to że to nie jest prawdą :)
  A wyliczenia są prawidłowe, chociaż nikogo do wiary w to nie zamierzam na siłę przekonywać :)

  A jeżeli ktoś bardzo chce, to może podesłać np screen broni, podać czy i jakiego ma peta, jak rozdaną wiedzę a ja z dokładnością rzędu błędu zaokrąglenia podam, co taki ktoś ma pod "C" w statystykach. Nie potrzebuję "pierwszych" odkrywców Ameryki, żeby samemu znać wszystkie mechanizmy tej gry wpływające na statystyki :)
   
  Last edited by moderator: Apr 14, 2020
 2. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Już raz Cię upominałam za lekceważący stosunek do innych graczy, nie testuj proszę mojej cierpliwości. Wyliczenia są prawidłowe, zresztą zgodne z tym, co już kiedyś tu mówiłam:

  W tym miejscu jeszcze dodam, że tierowanie i glifowanie szkodzi krwawej i jeżeli na t8 wyniki były zbliżone, tak na t10 prawdopodobnie lepsza będzie q7.

  Przechodząc do dylematu michalogiego:

  Taka z Ciebie mądrala Tyche, a zapomniałaś o kamienie i runy spytać w tych pierścionkach... :p

  Założyłam sobie hipotetycznie, że posiadasz minimum święte ametysty na pierścionku Grimmaga, dlatego wyniki są przybliżone. Uwzględniłam też Twój rozwój, jeżeli chodzi o kamienie. Wyszło w sumie ciekawie:

  HP_v1.png
  Niski modyfikator absolutny wpłynął na to, że najlepszym ustawieniem byłyby 3 zaklęcia na pierścionku i jedno na amulecie. Jeżeli masz w planach zmianę zaklęć tylko na jednym przedmiocie, idź w 4 zaklęcia na pierścionku.

  W przyszłości jednak zapewne poprawisz bazy przedmiotów, a co za tym idzie - pójdzie do góry modyfikator absolutny. Poniżej podstawiłam mój modyfikator, wynoszący 34 462:

  HP_v2.png
  Jak widzisz, wychodzi zupełnie odwrotnie ;) To było w sumie do przewidzenia, że w przypadku niskiej podstawy należy ją podbijać (czyli zaklęcia na pierścionku), a w przypadku dużej podstawy należy wpłynąć na modyfikator zależny (czyli zaklęcia na amulecie).

  Przewaga ustawienia 2+2 zaczyna się w momencie, gdy modyfikator absolutny wynosi około 22 370, z kolei ustawienia 3+1 dla 25 740.

  Teraz musisz sam sobie odpowiedzieć, jaki masz plan na najbliższy czas - jeżeli planujesz poprawianie baz przedmiotów (tierowanie, szukanie złotych podstaw), to zmień zaklęcia na amulecie. Jeżeli jednak nie masz w planach jakiejś wielkiej rewolucji w wyposażeniu, radzę zmienić zaklęcia w pierścionku.
   
  Last edited: Apr 14, 2020
  michalog likes this.
 3. KingsGambit

  KingsGambit Forum Expert

  Wyliczenia są nieprawidłowe, bo arbitralnie pomijają oczywiste czynniki na niekorzyść Krwawej, ale szkoda mi czasu na rozpisywanie tego. Tyle ode mnie. Dziwię się tylko, że Ty z tak matematycznym umysłem tego nie dostrzegasz.
   
 4. Totentamten

  Totentamten Junior Expert

  Nie wliczając bonusów takich jak 599 wartości krytycznego ciosu dla Q4, czy boostu 150% szkód z Q7, nie pomijają niczego :)
  Chętnie dam się zaskoczyć ^^
   
 5. michalog

  michalog Forum Apprentice

  Oby wszystkie były świętymi to miałbym pewnie nieco lepiej :p Mam 1 królewski ze 2 święte a reszta co się zrobi po łączeniu heh :D

  W złotej podstawie grimmaga pomimo że zaklęcia ma do krytyka to wsadziłem runy zwiększające HP, nie wiem czy dobrze robię :p
  Lepiej runy dać tam gdzie lepsza baza czy tam gdzie mam kamyki i póki co jeden czar do HP (dragan)?
  Obecnie w draganie siedzą te do wiedzy, ale to nie problem przerzucić :)

  W najbliższym czasie trudno będzie mi zmienić całkiem podstawy, mimo że niedawno był dragan to jednak nie udało mi się nic nowego i lepszego wyrwać od niego ;) tierowanie będzie szło powoli i mozolnie ze względu na nowe infernalki, większość nawet nie jest na tierze 8 :oops: pójdę zgodnie z radą 3x pierścionek 1x amulet, a na przyszłość zrobię sobie zdjęcie z cennej rady :)

  Uszanowanie, dziękuję Ci bardzo :D
   
 6. Kamilekkk

  Kamilekkk Forum Greenhorn

  Witam, mam pytanie odnośnie maga, a konkretnie broni z Q4. W wartościach wyjątkowych posiada ona +50% do zadawania obrażeń wrogom, którzy zostali "naelektryzowani". Sam skill pioruna łańcuchowego daje +33% do obrażeń zadawanym "naelektryzowanym" przeciwnikom. Czy po założeniu broni z Q4 te bonusy do obrażeń się ze sobą stackują? Bo z tego co widzę po obrażeniach to działa tylko jeden z nich. Jest to normalne?
   
  Last edited: Apr 16, 2020
 7. vortex0811

  vortex0811 Padavan

  Roznica w dmg jest niewielka wiec przypuszczam ze zamiast 33% jest 50% :)
   
  Kamilekkk likes this.
 8. dragonka86

  dragonka86 Forum Apprentice

  Witam, ja mam taki dylemacik jaką wybrać broń, inni mówią bloodmag(ale mam tylko 3 błyszczące i 1 oszlifowany rubin) jeszcze inni q4 albo q7

  Co wybrać, i ogólnie budowę maga pod jakieś z tych setów
   
 9. Kamilekkk

  Kamilekkk Forum Greenhorn

  Właśnie też mi się tak wydaje, myślałem że nieco inaczej to działa. Dziękuje za odpowiedź ;)

  Nie jestem pro graczem, gram od niedawna ale pewnym jest, iż BM jest tier 1 bronią dla maga. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że Q4 nie podbija aż tak bardzo obrażeń jak można się tego spodziewać, lepiej założyć legendarkę t5-7 z poprawnymi bonami. Broń z Q7 jest mocno sytuacyjna.
   
 10. KingsGambit

  KingsGambit Forum Expert

  Vortex z tego co pamiętam ma racje, aczkolwiek w trochę nietypowy sposób. Ten bon zwiększa o 50% obrażenia bazujące na naelektryzowaniu w piorunie i piorunie łańcuchowym więc faktycznie 1,5x*0,33 = 0,5 tylko, że nie zastępuje tamtego bonu a go przemnaża. W każdym razie efekt jest taki sam.

  Z tymi rubinami weź q7 lub q4, ta pierwsza preferowana, ale nie jest absolutnym musem. Jak masz set Dragana to możesz brać też odrobinę gorszą q4, bo zyskujesz trochę statystyk z tytułu większej swobody wyboru eq. Bez Dragana zdecydowanie jednak q7.
   
  Last edited: Apr 16, 2020
 11. rynkmarx

  rynkmarx Forum Apprentice

  [​IMG]
   
  MrBark likes this.
 12. dragonka86

  dragonka86 Forum Apprentice


  Już zdecydowałem się na set z q7, mam już nawet na nim 100% w podstawie
   
 13. Thisis12

  Thisis12 Forum Greenhorn

  Witam, rady szukam
  mam maga 45lvl
  i chcialbym pare prostych, typu jakie bronie do pvp kula czy ksiega jednoreka czy dwureka jak uwazacie? czy oplaca sie brac ksiege od handlary premium czy lepiej dozbierac na rozge itd
   
 14. Vey_

  Vey_ Forum Apprentice

  Witam.

  1. Czy bug/i związany/e z setem mechanicznym u maga (były tam 2 bugi o ile pamiętam), został/y już naprawiony/e?

  2. Który z przedmiotów w zestawie (mechanicznym) lepiej zamienić z jakimś innym?

  a) Pas i pierścień zostają.
  b) Do wymiany może iść ozdoba lub amulet.
  c) Wolne sloty do innych zestawów to:
  - trzewiki
  - zbroja
  - głowa
  - jeden pierścień
  - płaszcz

  3. Czy to normalne, że przy trafieniu lodową sferą/kulą tylko jedno trafienie krytyczne jest liczone do odzyskania 4 many z mechanicznego setu? Kryty powstałe w wyniku wybuchu już się nie liczą/nie sumują?
   
  Last edited: Apr 27, 2020
 15. dragonka86

  dragonka86 Forum Apprentice

  Powiem tak nie szukaj dobrego eq dopuki nie wbijesz 55 lvl, jak już wbijesz 55 lvl to latasz pustynie i szukasz Gold bonów, i wtedy już powoli tworzysz postać, a co do pvp to bierz kule najlepiej żeby miała złoty bon w podstawie do wartości blokady i glifuj ją. Księgi od handlarki premium nie kupuj pod żadnym pozorem, ani żadnego z jej unikatów u handlarki premium najlepiej kupować runy na wiedzę, i jak wbijesz 55 lvl to przydało by się kupić przepis na klejnoty za 11k Golda to ci pozwoli na ulepszanie klejnotów takich jak klejnot furii itp
   
 16. Majkelix

  Majkelix Junior Expert

  Komu, komu? Bo zabieram do domu :p
  Zdobądź jedną rzecz, której szukasz masę czasu, a kolejne polecą lawinowo :p

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Last edited: Apr 28, 2020
 17. Qitipl

  Qitipl Forum Greenhorn

  Witam!
  Wróciłem do Drakensanga po długiej przerwie i zastanawiałem się jak zbudować swojego maga. Z tego co widziałem, to warto iść w manę. Słyszałem, że jak ma się 300 na tonikach to jest dobrze. Nie wiem ile z tego prawdy ale ok. Kiedyś, jakiś rok temu znajomi radzili mi iść w build:
  Q7
  Dragan set
  Karabossa 3/4 (naramy, zbroja oraz pas)
  Naszyjnik z Q9

  Pierścienie: Q7, Kostek
  Płaszcz: z białej karabossy
  Ozdoba: Magotiny


  Jednak po głębszym przemyśleniu zdałem sobie sprawę, że ten build jest bez sensu. Także wymyśliłem swój własny i mam nadzieję, że będzie on się nadawał na codzienną farmę. Wyglądałby on tak:

  Różdżka: Bloodmaga
  Karabossa 4/4
  Rękawiczki: Dragan
  Buty: Dragan
  Pierścienie: Dragan oraz Kostek
  Naszyjnik: Q9
  Oraz Płaszcz: i tutaj myślałem nad Herolda albo Kali, jednak nie wiem jakie dają bonusy i chciałem Was prosić abyście napisali

  Wyliczyłem, że na takim buildzie miałbym 177 many (wliczając bonus grupowy). Wydaje mi się, że na toniku oraz lekarstwie mógłbym mieć 300. Ale jeszcze przed tym, chciałem napisać, że nie ma dobrych kamieni, tylko oszlifowane oraz parę błyszczących. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że gram codziennie, to kamienie się zrobi szybciutko na q. Możecie też dać znać w jakim czasie.
   
 18. Jezus112

  Jezus112 Forum Apprentice

  Witam, niedawno zacząłem swoją przygodę z drakensangiem, mógłby mi ktoś doradzić jakie % na poszczególnym przedmiocie z bonami powinienem zbierać?
   
 19. dragonka86

  dragonka86 Forum Apprentice


  Amulet- krytyczne szkody

  Pas- szkody zwiększone

  Oba pierścienie- Krytyczne szkody

  Ozdoba Broni- wartość krytycznego ciosu dla tego przedmiotu zwiększona o

  Broń- szkody dla tego przedmiotu zwiększone o

  Hełm- szkody zwiększone albo wartość krytycznego ciosu większą o

  Naramienniki- jeżeli masz naramienniki z eventu nów księżyca to nic w nich nie zmieniaj, a jeżeli masz inne to albo większa wartość zbroi lub odporności

  Kirys- szkody zwiększone

  Rękawice- prędkość ataku

  Buty- prędkość w biegu

  Jeżeli grasz bronia 1-ręczna to :

  Kula- wartość blokady dla tego przedmiotu zwiększona o lub więcej punktów życia

  Księga- wartość krytycznego ciosu dla tego przedmiotu zwiększona o


  Ale wpierw wbij 55lvl i potem zbieraj złote bony :)
  I ogólnie dopiero po wbiciu 55 lvl zacznij budować postać bo wcześniej to nie ma sensu  Powodzenia w rozwijaniu postaci :D
   
  Jezus112 likes this.
 20. Jezus112

  Jezus112 Forum Apprentice

  Bardzo dziękuję :) a poziom już nabiłem dlatego pytanie :p
   
  M4CI3K0987 likes this.

Share This Page