Discussion Pytania dotyczące misji

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 21, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Lilithia

    Lilithia Active Author

    Cześć, dzień dobry.
    Piszę tu, ponieważ wcześniej z podobnym problemem udałam się do wsparcia technicznego, tym razem jednak zaproponowane rozwiązanie nie działa i brak mi już pomysłów jak ja jako gracz mam sobie poradzić.

    Do celu.
    Misja Tchnienie Życia 1/4. (Zadanie główne z fabuły).
    Mapa: Kolebka Życia.
    Poziom trudności: Normalny. To są Lochy
    Postać Lavendae, serwer Grimmag

    Te zadanie robię po raz drugi ze względu na niemożność jego ukończenia. Wcześniej zgłaszałam inny błąd innej misji. Doradzono mi by usunąć zadanie i zrobić je jeszcze raz. Tu te rozwiązanie nie działa.
    Polecenie z rzeczonego zadania brzmi: Ubić wszystkie pijawki z podziemnej groty. https://imgur.com/a/gSFiJCX
    GPS misji naprowadza na mapę Kolebka Życia. Problem w tym, że:
    1. to nie jest żadna podziemna grota o której mowa w opisie zadania (to nie ta mapa czy zły opis zadania?)
    2. Lochy na tej mapie są "dynamiczne", nie "statyczne". To oznacza, że moby tam się respią jak w zwykłej puszczy. Tzn. wybijam całą mapę od dołu do góry, a zadanie niezaliczone. Wskaźnik misji pokazuje kolejne zrespione obszary na mapie, chociaż ja już tam byłam i ubiłam co było.... No skoro LOCHY, to chyba powinno działać na zasadzie instancji - raz wejdziesz, ubijesz i po zabawie. Chcesz jeszcze raz, to wejdź jeszcze raz.
    Zadanie jest niewykonalne, bo ja już 6-krotnie przeszłam całą mapę ubijając WSZYSTKO BEZ WYCHODZENIA Z MAPY. A wskaźnik prowadzi mnie znów po tej samej mapie (bez wychodzenia z niej). Za drugim razem zaczęłam od punktu 2 tej misji, tj. od ubicia strażnika pijawki na dole mapy, potem wybiłam resztę mapy. Dalej to samo... Weszłam na mapę raz jeszcze, wybiłam całą map, dalej to samo.
    No i jak ja mam sobie poradzić? Czy ktoś przeszedł tę misję? Jak znowu usłyszę, że po raz trzeci mam porzucić misję i wziąć ją jeszcze raz to chyba się wkurzę.

    Edycja:
    @Ennika
    Dokładnie tak. Wsystko (cała mapa) ubijana wg nawigacji. Potem ubijana całość mapy bez nawigacji. Tą "grotę" / obszar za każdym razem czyściłam do zera. Łącznie ponad 10 razy "przeszłam" całe lochy. Próbowałam różnych sposobów, które przyszły mi do głowy by sobie poradzić, ale dziś zwątpiłam... Już mam dość.

    Edycja 2
    @Mod_Yahiko
    Dzięki za Twój post, dodało mi to sił :D .
    Postanowiłam jeszcze raz spróbować, ale bez wbijania poziomu wyżej i zmiany poziomu trudności lochu. Wpadłam na pomysł, by założyć esencję bitewną (w moim przypadku różową) i skupić się wyłącznie na tych pijawkach, omijając wszystko inne oraz ignorując wszystkie mini bossy / elity na mapie. Zadziałało. Zadanie zaliczone i nareszcie mogę ruszyć dalej z fabułą.
    Piszę tą edycję, bo być może pomoże to komuś w przyszłości.
    Pozdrawiam :)
     
    Last edited: Jan 9, 2023
  2. Ennika

    Ennika Active Author

    Czy ubijałaś wszystko wg nawigacji? Czy byłaś w tej grocie po prawej stronie mapy?

    [​IMG]

    Wydaje mi się (już dawno to zadanie robiłam), że chodzi o właśnie te pijawki. Może jest błąd w nawigacji.

    Edycja
    Po otrzymaniu zadania od Artayi, nawigacja powinna wskazywać tylko na grotę.
    Sprawdź, czy masz skończone zadania w kolebce śmierci.
     
    Last edited: Jan 9, 2023
  3. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online


    Przed momentem sprawdziłem tą misję na jednej z moich pobocznych postaci. Jest drobny błąd w opisie, w którym zawarta jest informacja o niszczycielskich potwornych pijawkach znajdujących sie w części Kolebki Zycia zwanej Podziemną Grotą, a w rzeczywistości niszczycielskie potworne pijawki znajdują się na całej mapie. Natomiast psująca się potworna pijawka, zgodnie z opisem, jest tylko w podziemnej grocie. Ona została oznaczona na obrazku znajdującym się w poście wyżej autorstwa Ennika.
    Bijąc na poziomie normalnym, pijawki masz rozmieszczone na mapie, dodatkowo pojawiają się one ponownie na mapie po pewnym czasie od ich pokonania. Mając 47 poziom i nie posiadając dość silnego ekwipunku, możesz to ubijać w zbyt wolnym tempie, przez co i przeciwnicy mogą się odnawiać zanim wyczyścisz mapę z całego "robactwa".
    Osobiście sugerowałbym spróbowanie swoich sił na poziomie bolesnym, gdyż z tego, co udało mi się wypatrzeć podczas testowania zadania, pijawki wymagane do zadania pojawiały się już tylko w podziemnej grocie, więc jest ich dużo mniej do ubicia. Niestety, wymagałoby to wbicia wyższego poziomu niż aktualnie posiadasz.
     
    Bamber8203 and Lilithia like this.