Discussion Pytania dotyczące Rycerza zakonu smoka

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. Kornelwsk

  Kornelwsk Junior Expert

  Witajcie ja jeszcze mam pytanie do rycerzy, jak obecnie ma się 1H na PVP? Czy po ostatnim NERFIE naszej klasy (zabraniu wartości krytyka z każdej tarczy) da się na arenie jeszcze normalnie funkcjonować wojownikiem? Doradzi ktoś jak budować taką postać obecnie, w co się zaopatrzyć - jakie uniki. A może ktoś ma przykładowy Bulid już gotowy i pochwali się jakimś screenem ze statystykami i wyposażeniem ekwipunku na arenę --> ile da się teraz takim rycerzem maksymalnie wykrzesać na PVP ;) ?
   
 2. MrBark

  MrBark Someday Author

  [​IMG]
   
  Akatriel likes this.
 3. AcidFunk24

  AcidFunk24 Forum Greenhorn

  Mam kilka pytań co do grania rycerzem. Jest w ogóle sens próbować zrobić postać od 0 samemu? Szybko wbiłem 55lvl, ale widzę że średnio idzie tankowanie nawet na fatalu. Jestem załamany, trochę poświęciłem czasu i pieniędzy, a teraz nie mogę znaleźć drużyny na choćby farmę jakiegoś q, bo nikt nie potrzebuje tanka tylko dmg'u. W jaki sposób mogę ulepszyć swoją postać? Jakich przedmiotów szukać? Domyślam się, że set dragana będzie dobry, ale do eventu jeszcze daleko. Czy naprawdę gra się teraz tylko z 2h i pod dmg? Wróciłem do gry po kilku latach i widzę, że dużo rzeczy się zmieniło. Próbować coś z tym rycerzem czy dać sobie spokój, wrócić na stare konto i wbić 55lvl na starym magu? Liczę na jakiekolwiek porady...
  [​IMG]
   
  Last edited by moderator: Jan 12, 2020
 4. KingsGambit

  KingsGambit Forum Expert

  Nie masz wiele na tym rycku więc radziłbym ci maga wbić i nim grać. Magiem o niebo łatwiej samemu i łatwiej go zrobić niż rycka, poza tym obecnie tanka trzeba tylko na inf IV i na parę wyjątków z niższych inf typu Mortis a na reszte jest niepotrzebny więc nikt cię tam nie weźmie. No chyba, że tank jest nieśmiertelny jak Volgart to wezmą żeby móc zaparzyć kawkę i pogooglować przy biciu, ale średniaka bez szans. A w kwestii 2h i łapania się na krzywy ryjek do grup to czasem i 35k dmg za mało ;) Dużo czasu upłynie zanim ktoś cię "legitnie" weźmie - poza innymi zaczynającymi -, więc zostaje gildia tylko, ew. donoring tu i tam. Lepiej teraz zmienić niż później. Być może na 60 jeśli będzie w tym roku to się zmieni, ale zadaj sobie pytanie czy chcesz ryzykować...

  Rycek ma tylko tą dużą zaletę, że wymiata na arenie i choć arena sama w sobie ssie to może być to dla Ciebie pewien argument. Zależy czy lubisz pvp.
   
  Last edited by moderator: Jan 12, 2020
 5. Sandofdesert

  Sandofdesert Advanced

  Poznaję problem przeżywałem to, na 2h padasz jak mucha a słabego tanka nikt nie chce. Poszedłem wtedy w hybrydę przynajmniej 1 pierścień z misia z 3x bon pod hp + jakiś inny też aby hp to samo amulet dobra blacha ( tarcza ) za kilka dni event pokonaj niezwyciężonego czy jak tam szło w skrócie - cyrk na nim dragana dropniesz i nie wstydź się bić nawet na bolesnym idź sam jeśli jest taka potrzeba bo chodzi tylko o to by zdobyć coś co da Ci w miarę DMG a taki set ( głowa, buty, pierścień / rękawice ) już pomoże.
  Mam po dziś dzień przedmioty z cyrku na mod II bo biłem go właśnie na tarczy szukając pomocy i złotych bonów do broni 1h.
  Nie powiem Ci ile czasu mi zajęło takie czarowanie wszystko zależy od tego ile czasu teraz grasz, jakie masz wartości kamieni, run, etc. Dopiero kiedy sklepiłem 4x broń szkody zwiększone o nawet nie szkody dla tego przedmiotu zwiększone o przeskoczyłem na 2h farmiąc fatala na tonikach pilnując aby zawsze mieć ponad 100k hp na 2h. Jeśli masz u kogoś plecy i będzie Cię ciągać za rękę to pójdzie Ci z górki, rękawice z dragana miej zawsze - mogą się przydać to samo pierścień pod 2 h najczęściej idziesz w q7 więc myśle że rozumiesz co mam na myśli. Generalnie co mam na myśli - swojego ryca budowałem sam wyjątki eventy i czasy kiedy zrobiłem tanka który ustoi inf3/4 wtedy zaczynałem mieć z górki ale zanim tego się dorobiłem 3/4 razy powiedziałem " ....... nie robię mam dość " nie wstydzę się tego jako solista ? masakra :) ale mam go dalej BA nawet nim gram :D
  Życzę Ci samo zaparcia abyś ciągną go dalej bo taki ryc z czasem jest jak drzewo, rośnie powoli ale jak już dorośnie to nic go nie wyrwie z gleby.
   
 6. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  AcidFunk24 - poprawiłam podlinkowanie w Twoim poście, grafika już powinna się wyświetlać ;)

  ΣMiwel - Twój post kasuję. Na streamie z 20 grudnia była mowa o poszerzeniu treści gry, a nie poziomie 60. Póki nie mamy oficjalnego potwierdzenia, nie przekazuj niesprawdzonych informacji.
   
 7. Daniel.zkl

  Daniel.zkl Forum Greenhorn

  Hej mam pytanie dlaczego pieczec mortisa nie laduje mi zlosci mimo ze tak jest w opisie amuletu
  okey obczailem pomniejszylo mi utrate zlosci na sec 10 na 4
   
  Last edited: Jan 13, 2020
 8. Kornelwsk

  Kornelwsk Junior Expert

  Witajcie mam dylemat pomiędzy obrażeniami krytycznymi 5.00x przy prędkości ataku 2,877, a 4.77x i prędkość ataku 3,044 (kwestia wymiany runki wszechmocnej spustoszenia w broni 2h na tą do prędkości)... Niby mam też Klejnot furii który przy tym 4,77x kręci aż do 4,97x na mobach, ale pomimo tego nie zamyka maxa :) Wiadomo z magiem w grupie jest ciągle 5,00x nawet bez runy i klejnota. Aczkolwiek preferuje też grę solo I tu moje pytanie co zrobić na czym lepiej wyjdę jest różnica pomiędzy 4,97x, a 5,00x? (Bo w speedzie ataku widzę dużą różnice na skillach - jak zamienię). Doradzi ktoś co mi się lepiej opłaca?
   
 9. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Definitywnie 5.0 krytycznych szkód i niższa prędkość. Na tej wyższej nie przekraczasz progu prędkości, więc nie ma sensu jej utrzymywać.
   
  Kornelwsk likes this.
 10. Kornelwsk

  Kornelwsk Junior Expert


  Hmm, a możesz mi podesłać te progi prędkości dla Rycka, używam druzga, cios złości i przeraźliwą rzeź.. Druga sprawa animacja na pewno się zmienia bo widać to gołym okiem mówię tutaj o (ciosie złości) resztę skillów ciężko sprawdzić, ale czy hity są szybciej zadawane tego nie jestem w stanie ocenić i stwierdzić. Skoro mówisz ze próg się nie zmienia, edit teraz już mam prędkość 3,068
   
 11. Akatriel

  Akatriel Padavan

  Proszę bardzo:

  [​IMG]
   
  Kornelwsk likes this.
 12. Kornelwsk

  Kornelwsk Junior Expert

  No to proszę, a jednak wygląda na to że tylko sama animacja tak myli oko :) Jedynie wściekłym rozmachem się załapuje co go w ogóle nie używam... Wracam do starych ustawień w takim razie. Mam nadzieję że te progi są aktualne ;)
   
 13. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Właśnie z tym może być problem. Te zaprezentowane wyżej mają z kilka lat i na pewno pochodzą z czasów, kiedy były stare liczby ramek na skillach.
  Ja korzystam z tych, są nieco nowsze, ale nieoficjalne i zostały "wyliczone" przez graczy na podstawie właśnie liczby ramek. Oczywiście nie daję żadnej gwarancji, że są prawidłowe.
  Co do oficjalnych, to od długiego już czasu gracze domagają się ujawnienia progów. Niestety, bezskutecznie.
   
  Kornelwsk and ΣMiwel like this.
 14. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Ambassador

  Tak jak Jasiu napisał, tamte progi są nieaktualne, parę lat temu już zostały zmienione.

  Te zgadzają się dla skilli rycka, ale dla innych klas część skilli ma chyba trochę inne progi, oto najaktualniejsza wersja, również nieoficjalna, zrobiona przez graczy:
  [​IMG]
   
  Kornelwsk likes this.
 15. Kornelwsk

  Kornelwsk Junior Expert

  Dzięki za pomoc :)

  Edit, mam jeszcze pytanie co wsadzić za kamyki do ozdoby zamiast Onkysów, ponieważ mam też 80% krytyka inf4? I jeden mogę spokojnie wyciągnąć bez obawy....
   
  Last edited: Jan 23, 2020
 16. Akatriel

  Akatriel Padavan

  Po kilku ostatnich zmianach wygląda to trochę lepiej. :)
  Biała esencja i czerwona.


  [​IMG]
  [​IMG]  814k HP i coraz bliżej miliona. :)


  [​IMG]
   
  Last edited: Feb 6, 2020
  MrBark likes this.
 17. RafalinhoCK

  RafalinhoCK Advanced

  Witam jak myślicie warto już w tej chwili przekładać ? Ile mniej więcej zyskam czy chociaż troszkę odczuje ? Czy może czekać aż mi 4 platyna wejdzie ?

  [​IMG]
   
 18. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Nie ma co czekać, przekładaj, choć wzrost szkód nie będzie co prawda kosmiczny. Broń, którą złożyłeś nadaje się tylko do przeniesienia, na dalszy craft szukaj platyn od 95% w górę.
   
 19. modrzejkuz

  modrzejkuz Active Author

  95%? Szanowny Modzie komu jak komu ale członkowi ekipy trochę nie przystoi pisać bzdur. Od kiedy to platynowy bon % do szkód dla przedmiotu (broń 2h) może przyjąć wartość powyżej 95% ? ;)
   
 20. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan

  @MOD_Tyche chodzi o wartość platyn, które klasycznie znajdują się po nacisku Y
  Czyli tego, co właśnie zrobiłeś na zdjęciu pokazując nam wartości w nawiasie