Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. bigdealPL

bigdealPL Someday Author

Witam

Powróciłem po kilku latach do gry i robiąc zadania związane z
    nowym contentem VIII-1: Mroczne Dziedzictwo
    i przy zadaniu 11/12 Cienie przeszłości nie pojawia mi się
    portal cieni,
    stoję przy Jonie Sunlair w Andrakash - na YouTubie widziałem, że ten portal powinien pojawić się koło niego po
    lewej stronie - u mnie przy drugiej postaci (mag i teraz krasnal) niestety go nie ma - stąd moje pytanie:

czy to jest jakiś bug/błąd czy po prostu ten portal jest gdzieś

w innym miejscu a nawigacja niestety nie prowadzi do żadnego miejsca.

Na anglojęzycznych forach spotkałem się z kilkoma wypowiedziami, że wcześniej ktoś robił te zadania i nie
    miał problemu z portalem a teraz robiąc to kolejną postacią ten portal się im nie pojawia
    i po prostu wkradł się jakiś bug czy może zmieniono treść tego zadania ?
    i teraz mam czekać na jego naprawę czy mogę coś jeszcze zrobić?

pozdrawiam

2. Athlanthos

Athlanthos Forum Apprentice

To zadanie jest niestety zbugowane już od dłuższego czasu.Jak na razie jedynym rozwiązaniem jest napisanie do Pomocy Technicznej,która naprawia ten błąd "ręcznie".

BA_Bastet likes this.
  3. bigdealPL

bigdealPL Someday Author

Witam

Dziękuję za odpowiedż, czyli błąd jest i to od jakiegoś długiego czasu a "firma" nic z tym nie robi
    nie zaszkodzi kontakt z tzw. pomocą, chociaż pamiętam, że nigdy nic nie naprawili, jedynie mogą zaserwować jakieś
    placebo w postaci złotych rad:)

pozdro

4. BA_Orion

BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

Trochę ciężko, żeby Pomoc techniczna cokolwiek naprawiła, jeśli nie ma dostępu do narzędzi deweloperskich. Od zawsze ich zadaniem było zbieranie danych i informacji o błędach oraz przekazywanie ich "wyżej", do odpowiednich osób. Nie każdy błąd czy problem, da się naprawić w 2 min albo jednym kliknięciem. Niektóre wymagają szerszego prześledzenia, aby dostać się do samego ich źródła. Jeżeli jednak problem jest głęboki i trudny do wytropienia, to jedyne co Pomoc techniczna może, to przedstawienie, jak to nazwałeś, "złotych rad".
    W wypadku błędu z misją Cienie przeszłości 11/12 Pomoc techniczna jedynie ręcznie kończy misję. W ten sposób użytkownik może kontynuować grę, ale błąd w grze pozostaje.

5. bandziu2014

bandziu2014 Forum Apprentice

Dobry,

Pytanie głównie kierowane do osób które grają w DSO na laptopie. Ogólnie problem polega na tym że klient DSO wykorzystuje zintegrowany procesor graficzny, mimo zmiany na dedykowany. To jest normalne? Czy po prostu źle ustawiam?

Dokonywałem zmian za pomocą sterownika karty graficznej i w ustawieniach systemu, mimo tego dalej pokazuję w menedżerze wykorzystywanie zintegrowane GPU.

Nie jestem pewien czy tego typu tematy były omawiane/zakładane, dlatego też pytam. Z góry dzięki za odpowiedź. :)

6. BA_Orion

Zacznijmy może od tego, jakiego producenta kratę graficzną posiadasz?

Na ten moment mogę jedynie powiedzieć, byś zmieniał ustawienia szczegółowe, dla konkretnych procesów. Dwa procesy dla których musisz ustawić używanie dedykowanej karty graficznej (lub procesowa wysokiej wydajności) to: thinclient.exe oraz dro_client64.exe.

bandziu2014 likes this.
  7. modrzejkuz

modrzejkuz Junior Expert

Zapewne masz kartę graficzną Intel i drugą AMD lun Nvidia.
    Najprostsze i najpewniejsze będzie wyłączenie karty Intela w biosie, wtedy zawsze system będzie korzystał z "mocniejszej" karty AMD lub Nvidia (zależy którego producenta kartę posiada twój laptop).

bandziu2014 likes this.
  8. BA_Orion

To może nie zadziałać. Ostatnim razem jak próbowałem w laptopie wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną, skończyło się to włączeniem sprzętu bez obrazu. Wyszło na to, że system korzysta zawsze ze zintegrowanej karty, a dedykowaną włącza do "zadań specjalnych".
    Co innego jest w sprzęcie stacjonarnym. Tu już trzeba wybrać w BIOSie czy korzysta się z karty dedykowanej, czy zintegrowanej i nie ma możliwości wyboru w locie, w uruchomionym już systemie.

bandziu2014 likes this.
  9. bigdealPL

bigdealPL Someday Author

BARDZO zła rada gdy to zrobisz to każda pierdoła będzie chodziła na mocniejszej karcie a to oznacza
    skokowy wzrost temperatur i to ma znaczenie w laptopach, bo tutaj nie ma jak tego, obniżania temp. przeskoczyć
    bo chłodzenie zajmuje miejsce a laptopy nie mają go za wiele

to jest zbędny zabieg/zabiegi, bo priorytet odpalania gry ustawiasz sobie w ustawieniach karty o czym wspomniał @BA_Orion,
    - wejdż do ustawień karty graficznej i zaznacz sobie grę i jej warunek odpalenia - czy wydajność czy wygląd

bandziu2014 likes this.
  10. modrzejkuz

modrzejkuz Junior Expert

Niekoniecznie, Robiłęm o wielokrotnie i zawsze działało jak należy.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia a ściślej rzecz ujmując od trybu użytkowania laptopa. Oczywiście masz rację ze wzrostem temperatur i zapotrzebowaniem na energię, ale ... jeśli laptop jest w większości użytkowany w domu i nie ma potrzeby długiego korzystania z zasilania bateryjnego to stałe wyłączenie "słabszej" karty jest jak najbardziej sensowne. Dlaczego? Ano dlatego, że software-owe ustawianie priorytetu kart graficznych .....często działa jak chce. Wielokrotnie miałem przypadki korzystania przez aplikacje ze "słabszej" karty pomimo prawidłowych ustawień i priorytetu dla kardy wydajniejszej. Nie musimy się zgadzać, każdy ma swoje doświadczenia w tej kwestii a rada odnosiła się do konkretnego przypadku, gdzie użytkownik pisał , że pomimo prawidłowych ustawień DSO dalej korzysta ze zintegrowanej karty co niejako może potwierdzać to co napisałem powyżej..
    Poza tym..... klepanie ustawień dla poszczególnych aplikacji jest i kłopotliwe i denerwujące...

bandziu2014 likes this.
  11. disaffect

disaffect Forum Apprentice

pomogło. dziękuje za pomoc :)

ogolnie jeszcze zapytam o parametry mojego kompa, ma swoje lata bo z 2007:
    - intel core quad Q9300 2,50GHZ x4
    - GeForce 9600 GT
    - 4GB ram
    - win 7 ultimate
    czy na tych parametrach gra powinna dzialac stabilnie czy moze procesor za slaby i to powoduje ze gra zamula?

12. bigdealPL

bigdealPL Someday Author

To prawda ale nie musisz tego robić, bo konfigurujesz sobie
    kartę i na początku ustawiasz ją optymalnie (pod siebie)
    i w ustawieniach globalnych konfigurujesz kartę pod względem

- jakości albo
    - wydajności lub
    - możesz sobie ją zoptymalizować czy wypośrodkować
    pomiędzy wydajnością i jakością

i wtedy każda gra będzie chodziła w trybie który sobie ustawiliśmy - ja mam w laptopie wydajność i to jest oczywiste.
    A jeżeli chcesz się bawić, to możesz sobie grę ustawić z poziomu gry, jeżeli jest taka potrzeba i oczywiście jeżeli gra daje taką możliwość.
    Laptopy zawsze będą na przegranej pozycji w stosunku do PCta, bo dobra karta graficzna to wydatek przewyższający zdecydowaną większość całych laptopów i taka karta to i odpowiednie chłodzenie a tego w laptopie nie da sie upchnąć, zresztą i samej karty - inna sprawa PCty, bo to "skrzynka na narzędzia" ale nikt z producentów laptopów nie jest zainteresowany w uświadamianiu graczy w tym aspekcie.

Drak to stary dziesięcioletni rupieć i powinien chodzić bez problemu na "przysłowiowej pralce" ale na przestrzeni dekady
    nawrzucano do gry jakiś wodotrysków (chmurki i inne bzdurki)
    które jedynie co robią to zwiększają zapotrzebowanie na moc naszego sprzętu.

Jednak na tle dziesięcioletnich gratów jak np Diablo 3 czy PoE, to Drak jest grą niezwykle mało wymagająca jeżeli chodzi o
    zapotrzebowania na zasoby naszego sprzętu.
    I idzie odpalić ta grę na naprawdę kiepskim sprzęcie

ps.

i jeszcze dodam tak na koniec, że
    często jest tak, że karta współpracuje z grą czy grami na starym sterowniku i nowy sterownik sprawia że gra nie chodzi
    i po "chwilowym zamieszaniu" trzeba sobie wrzucić
    stary sterownik. - tak to jest.

pozdro

bandziu2014 likes this.
  13. bandziu2014

Posiadam Radeon RX 560 Series. Proces thiclien.exe mam ale dro_client64.exe nie może mi wyszukać.

Kiedyś dokonywałem tego typy zmian, ale ekran się wyłączał lub była bardzo niska rozdzielczość.

Poszperam, posprawdzam i zobaczę jak to wyjdzie.

Dziękuje.

Mimo gmerania, ustawiania i tak dalej. Myślałem że jest lepiej do czasu wyskakiwania nebuli w różnych formach. A to jedna z nich:

Last edited: Nov 5, 2021
  14. BA_Orion

A czy znajduje Ci proces dro_client32.exe? dro_client64.exe to proces klienta 64-bitowego, ten drugi 32-bitowego. Pisząc swojego pierwszego posta założyłem, że korzystasz z wersji 64-bitowej systemu. Patrząc jednak na to, że procesu Ci nie znajduje oraz wywala Ci błąd silnika najczęściej wiązany z 32-bitową wersją gry, musze zmień te założenia.
    Także pytanie kolejne brzmi, z jakiej wersji klienta gry korzystasz? Jeśli nie, a masz system 64-bitowy, to ustaw taką wersję - poradnik. Jeśli masz system 32-bitowy, to musisz korzystać z wersji 32-bitowe, ale niestety wiąże się to z większym występowaniem błędów Nebuli.
    Co do sterownika, to znalazłem pewien poradnik jak ustawić uruchamianie procesów przez kartę dedykowaną. Znajdziesz go tu. Upewnij się, że dokładnie w ten sposób masz ustawione dla obu procesów: thinclient.exe oraz dro_client64.exe (lub dro_client32.exe).

Pomijając system, to myślę, że powinna działać w porządku. Jednak sam sprzęt może się trochę grzać i może też być wymagane małe pogorszenie wyglądu gry w celu utrzymania płynności. System w tym momencie jest już przestarzały i może (choć nie musi) powodować inne problemy.

15. bandziu2014

Sprawa wygląda tak. Popełniłem błąd względem uruchamiania clienta gry a posiadałem 32 i 64 bit. Uruchamiało cały czas na 32 bit i tego procesu 64 bit nie było widać. Dokonałem uninstall, wyczyściłem folder data i zakończyłem procesy. Pobrałem na nowo clienta i teraz jest proces 64 bit. Pierwszy poradnik jest prawidłowy, lecz drugi jest przestarzały ponieważ posiadam nowsze.

16. Nuna36

Nuna36 Forum Greenhorn

Witam,
    nie wiem czy to dobre miejsce, nie bywam tu czesto;) Wielu graczy czeka na Dzień Premium, dlugo nie bylo;) Jest szansa, ze pojawi sie w tym miesiacu?
    Pozdrawiam

17. BA_Orion

Post przeniosłem i teraz jest w lepszym miejscu :)

Co do pytania, nie posiadamy w tym momencie żadnych informacji na temat Dnia premium. Szansa na jego uruchomienie jest zawsze, patrząc na to, że zdarzało się, że event ten był uruchamiany dosłownie z dnia na dzień. Niestety, trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać.

18. piątunio44

piątunio44 Junior Expert

Hejka:)
    ja w sprawie aktualizacjii najnowszej_ brak portalu w Andrakash
    prawie udana mogę powiedzieć , jedną postacią przeszłam przez portal, wszystko gra moge robić dalsze questy w Cardhun
    druga postać nie może przejść bo nie mam parowego rdzenia, a skoro ukończyłam questy11/12 to chyba powinnam go mieć jako nagrodę za quest, no trudno będe musia go zdobyć na evencie jako nagrodę bo nie chce mi sie resetować i dziergać od nowa 11 questów
    Co do głównej postaci to cieszy mnie widok skrzynek z klejnotami na gwiezdnym evencie:) ale mam obawy że znowu powtórki i tyko garstka proszku mi pozostanie
    z drugiej strony to zastanawiające czemu inni dawno zdobyli komplet najbardziej przydatnych klejnotów a ja wciąż dostaje powtórki i to te
    " badziewne", a chodzi mi głównie o klejnot do dropu kamieni z bossów
    tak wiem :drop randomowy i nie można miec wszystkiego
    ale robie wszystkie eventy i troche tych klejnotów było do zdobycia wiec myśle że sprawiedliwie by było gdybym już go miała, tym bardziej że wszyscy wiedą jak jest różnica z dropem +5 sztuk:(
    tego chyba ktos nie przemyślał:(
    no dobra , ulało mi się:D
    pozdrawiam wszystkich i życze miłej gry dopóki Draken jeszce dycha;)

19. BA_Orion

Rdzeń parowy, z tego co wiem, jest nagrodą za misję 10/12, wykorzystujesz go w 11/12 i tyle jeśli chodzi o "darmowe". Na kolejne wejścia trzeba zbierać sfery rotacyjne w misji u Grushy albo z eventów. Zatem, pytanie brzmi, czy miałaś już ten rdzeń w sakwie i mimo to, nie mogłaś przejść przez portal?

20. piątunio44

piątunio44 Junior Expert

tak wiem , rdzeń powinnam mieć jako nagrodę za ukończenie questa
    jednak przez portal nie mogłam z powodu błędu ,który został teraz naprawiony- po ukończeniu questu 11/12 portal w Andrakash nie był widoczny dla wielu postaci
    teraz widze portal ale okazało się że nie mam rdzenia,
    ciężko mi powiedzieć czy miałam go wcześniej w sakwie bo tam nie zaglądałam, zrobiłam quest i tyle
    potem dość długo czekaliśmy na naprawę błędu,
    tej postaci prawie nie używam wiec nie bede robić afery , mam nadzieję że rdzeń zdobyty w evencie bedzię się nadawał do pierwszego wejścia

Share This Page