Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. bandziu2014

    bandziu2014 Forum Apprentice

    Posiadam Radeon RX 560 Series. Proces thiclien.exe mam ale dro_client64.exe nie może mi wyszukać.

    Kiedyś dokonywałem tego typy zmian, ale ekran się wyłączał lub była bardzo niska rozdzielczość.

    Poszperam, posprawdzam i zobaczę jak to wyjdzie.

    Dziękuje.

    Mimo gmerania, ustawiania i tak dalej. Myślałem że jest lepiej do czasu wyskakiwania nebuli w różnych formach. A to jedna z nich:
    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 5, 2021
  2. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    A czy znajduje Ci proces dro_client32.exe? dro_client64.exe to proces klienta 64-bitowego, ten drugi 32-bitowego. Pisząc swojego pierwszego posta założyłem, że korzystasz z wersji 64-bitowej systemu. Patrząc jednak na to, że procesu Ci nie znajduje oraz wywala Ci błąd silnika najczęściej wiązany z 32-bitową wersją gry, musze zmień te założenia.
    Także pytanie kolejne brzmi, z jakiej wersji klienta gry korzystasz? Jeśli nie, a masz system 64-bitowy, to ustaw taką wersję - poradnik. Jeśli masz system 32-bitowy, to musisz korzystać z wersji 32-bitowe, ale niestety wiąże się to z większym występowaniem błędów Nebuli.
    Co do sterownika, to znalazłem pewien poradnik jak ustawić uruchamianie procesów przez kartę dedykowaną. Znajdziesz go tu. Upewnij się, że dokładnie w ten sposób masz ustawione dla obu procesów: thinclient.exe oraz dro_client64.exe (lub dro_client32.exe).


    Pomijając system, to myślę, że powinna działać w porządku. Jednak sam sprzęt może się trochę grzać i może też być wymagane małe pogorszenie wyglądu gry w celu utrzymania płynności. System w tym momencie jest już przestarzały i może (choć nie musi) powodować inne problemy.
     
  3. bandziu2014

    bandziu2014 Forum Apprentice

    Sprawa wygląda tak. Popełniłem błąd względem uruchamiania clienta gry a posiadałem 32 i 64 bit. Uruchamiało cały czas na 32 bit i tego procesu 64 bit nie było widać. Dokonałem uninstall, wyczyściłem folder data i zakończyłem procesy. Pobrałem na nowo clienta i teraz jest proces 64 bit. Pierwszy poradnik jest prawidłowy, lecz drugi jest przestarzały ponieważ posiadam nowsze.
    [​IMG]
     
  4. Nuna36

    Nuna36 Forum Greenhorn

    Witam,
    nie wiem czy to dobre miejsce, nie bywam tu czesto;) Wielu graczy czeka na Dzień Premium, dlugo nie bylo;) Jest szansa, ze pojawi sie w tym miesiacu?
    Pozdrawiam
     
  5. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Post przeniosłem i teraz jest w lepszym miejscu :)

    Co do pytania, nie posiadamy w tym momencie żadnych informacji na temat Dnia premium. Szansa na jego uruchomienie jest zawsze, patrząc na to, że zdarzało się, że event ten był uruchamiany dosłownie z dnia na dzień. Niestety, trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać.
     
  6. piątunio44

    piątunio44 Active Author

    Hejka:)
    ja w sprawie aktualizacjii najnowszej_ brak portalu w Andrakash
    prawie udana mogę powiedzieć , jedną postacią przeszłam przez portal, wszystko gra moge robić dalsze questy w Cardhun
    druga postać nie może przejść bo nie mam parowego rdzenia, a skoro ukończyłam questy11/12 to chyba powinnam go mieć jako nagrodę za quest, no trudno będe musia go zdobyć na evencie jako nagrodę bo nie chce mi sie resetować i dziergać od nowa 11 questów
    Co do głównej postaci to cieszy mnie widok skrzynek z klejnotami na gwiezdnym evencie:) ale mam obawy że znowu powtórki i tyko garstka proszku mi pozostanie
    z drugiej strony to zastanawiające czemu inni dawno zdobyli komplet najbardziej przydatnych klejnotów a ja wciąż dostaje powtórki i to te
    " badziewne", a chodzi mi głównie o klejnot do dropu kamieni z bossów
    tak wiem :drop randomowy i nie można miec wszystkiego
    ale robie wszystkie eventy i troche tych klejnotów było do zdobycia wiec myśle że sprawiedliwie by było gdybym już go miała, tym bardziej że wszyscy wiedą jak jest różnica z dropem +5 sztuk:(
    tego chyba ktos nie przemyślał:(
    no dobra , ulało mi się:D
    pozdrawiam wszystkich i życze miłej gry dopóki Draken jeszce dycha;)
     
  7. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Rdzeń parowy, z tego co wiem, jest nagrodą za misję 10/12, wykorzystujesz go w 11/12 i tyle jeśli chodzi o "darmowe". Na kolejne wejścia trzeba zbierać sfery rotacyjne w misji u Grushy albo z eventów. Zatem, pytanie brzmi, czy miałaś już ten rdzeń w sakwie i mimo to, nie mogłaś przejść przez portal?
     
  8. piątunio44

    piątunio44 Active Author

    tak wiem , rdzeń powinnam mieć jako nagrodę za ukończenie questa
    jednak przez portal nie mogłam z powodu błędu ,który został teraz naprawiony- po ukończeniu questu 11/12 portal w Andrakash nie był widoczny dla wielu postaci
    teraz widze portal ale okazało się że nie mam rdzenia,
    ciężko mi powiedzieć czy miałam go wcześniej w sakwie bo tam nie zaglądałam, zrobiłam quest i tyle
    potem dość długo czekaliśmy na naprawę błędu,
    tej postaci prawie nie używam wiec nie bede robić afery , mam nadzieję że rdzeń zdobyty w evencie bedzię się nadawał do pierwszego wejścia
     
  9. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Już wszystko się wyjaśniło. Problem nie leżał po Twojej stronie.
    Zapoznaj się proszę z tym ogłoszeniem.
     
  10. piątunio44

    piątunio44 Active Author

    aaw, thx za pomoc:):):)

    mam takie pytanie, do czego służy złoty proszek lecący z bossa na gwiezdnej arenie?
     
    Last edited by moderator: Nov 10, 2021
    BA_Bastet likes this.
  11. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    W tym momencie nie służy do niczego. Może w przyszłości się to zmieni.

    I przy okazji, Twoje posty połączyłem.
     
  12. ZabijMnieGlino

    ZabijMnieGlino Padavan

    Witam.
    Zadanie 2/2 "Mroczne wnętrze" na mapie Tetaconetl, gdzie Panu MELAHUAC trzeba oddać mu 50 kul światła i nie chce ode mnie ich wziąć. Może był już taki problem poruszany. Za podpowiedź dzięki.
     
  13. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Spróbuj, czy po resecie mapy będziesz mógł oddać. Oczywiście zakładam, że posiadasz w sakwie odpowiednią liczbę kul świata :)
     
  14. ZabijMnieGlino

    ZabijMnieGlino Padavan

    Przy ponownym wejściu na mapę nie mogę oddać. Zadanie to mam dawno , tych kul szukałem w inwentarzu i nie widzę. Zadanie wywaliłem i wziąłem na nowo, od razu pokazuje mi jakbym miał już uzbierane te 50 kul i nie mogę oddać. Także lipa.
     
  15. Gargamella

    Gargamella Someday Author

    Kule są w w inwentarzu, w specjalnej sakwie, zakładka składniki esencji. Też robię tę misję, pokazuje 50/50 mimo, że na razie mam 34 kule. Poszukaj u siebie w składnikach esencji.
     
    ZabijMnieGlino likes this.
  16. olusia12365

    olusia12365 Forum Greenhorn

    Witam ;)
    Co się stało z kodami do gry? Wracam po długiej przerwie a tu nic nie ma. Jak teraz zdobywać amunicję oprócz, ofc, ładowania kasy?
     
  17. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Kule światła znajdziesz w specjalnej sakwie w zakładce "Składniki esencji"

    [​IMG]


    Witamy ponownie :) Co do zasady, wszystkie kody bonusowe publikujemy w tym temacie, bywa jednak, że publikacja kodu związana jest z ogłoszeniem, jak na przykład tu.

    Szarą esencja wigoru (tj. zwiększająca szkody o 25%) nadal można zakupić za złoto, można też ją zdobyć na mapach. Wyższe esencje można kupić za mroczne, zdobyć na mapie (do fioletowej włącznie), zdobyć z eventów, kupić u Grimy za drakeny (o ile akurat posiada taką ofertę) oraz utworzyć na stole warsztatowym.
     
  18. ZabijMnieGlino

    ZabijMnieGlino Padavan

    Fajnie widzę już. Coraz bliżej jestem. Jeszcze tylko skąd je zdobyć, bo mam 15 na razie?

    Za odpowiedź, dzięki.
     
  19. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Kule światła zbiera się z Energicznych kamieni cienia. Najszybciej znajdziesz je w Telepolos, jako że ich położenie na tej mapie jest stałe (wnęka po prawej stronie):

    [​IMG]

    Do kamieni musisz podejść, wtedy też znacznik kamienia pojawi się na mini-mapie. Na screenie widać 5 Kamieni cienia i 1 Energiczny kamień cienia (zaznaczony rozchodzącymi się "promieniami") - te pierwsze dają Ci esencje światła, a drugie kule które szukasz.
     
  20. olusia12365

    olusia12365 Forum Greenhorn



    Witaj,
    z tego co widzę, to na tej stronie z kodami są kody stare z 2019 roku. A przynajmniej data publikacji jest na rok 2019.